RPG v Brně ... a třeba to i vyjde

Komunitní sekce o akcích, hledání spoluhráčů a inzerátech RPG produktů.
44kuba
Příspěvky: 68
Registrován: 2. 9. 2008, 12:08
Bydliště: Brno

RPG v Brně ... a třeba to i vyjde

Příspěvek od 44kuba »

Přidávám se do seznamu "zoufalců", hledám spoluhráče/skupinku pro hraní RPG v Brně ... a přidávám i něco o tom, co si představuji, co mohu nabídnout a co se dá (teoreticky) ode mně očekávat.

Herní zkušenosti:
Cca 10 let hraní. Dračák (prve pravidla pak jen jako forma pro volné historické RPG) jako PJ, nějakou dobu Shadowrun (GM na střídačku, moc akční na můj vkus), V:TM (hráč, nikdy jsem se nedostal k vypravěčství a moc toho odehraného nemám) + vlastní derivace Warhammeru (prostředí, jinak prakticky bez pravidel). Zepár fantasy LARPů, ale to mi příliš nesedí.

Naposledy jsem hrál někdy před šesti sedmi lety, pravidla si dávno nepamatuji ale jsem sto oprášit, budou-li ostatní mít se mnou trochu trpělivosti.

Místo hraní: Brno a blízké okolí, odpolední, večerní a noční hodiny, teoreticky i o víkednu. Mám volnější zaměstnání, jsem schopen časově se přizpůsobit, rád bych pravidelně.

Rád bych si zahrál něco ve stylu WOD (preferoval více civilnější nástup tj. hru za člověka s tím, že se vše vyvine až v průběhu hry). Upřednostil bych hru bez kostek, svazujících pravidel a tabulek, jde mi o prožitek, ne o "výhru". Sedí mi pomalejší hra ve stylu temnějších městských legend, po letech hraní fantasy a historickým stylem jsem jím již mírně přesycen. Ale nechci být vybíravý, po tak dlouhé době abstinence bych si rád zahrál (takřka) cokoliv.

Proč chci opět hrát: Chybí mi možnost zapojit aktivněji fantazii, v běžném životě to jde přece jen hůře a s PC si nepopovídám.

Oceňuji práci GM, ať už se příběh vyvine jakkoliv, vím co je za tím práce a námahy a že hráči dovedou být pěkné pijavice.

Něco o mně:

Narozen r. 1978, manželka, dvě kočky. Školou a duší knihovník, živím se bohužel něčím jiným (IT :-( ). Zájmy: literatura, audioknihy, historická řemesla, dobré RPG (Fallout, Planescape, první Gothic) a strategie na PC, komixy (Sandman a spol.), divadlo (činohra), něco málo filmy. Více "kavárenský povaleč" než sportovec (ale i tak jezdím na kole a běhám), mám rád dobré jídlo, dobré víno a kvalitní tabák.

Před vlastním hraním bych se s potenciálními "Vámi" prve rád potkal a popovídal.



... a zkusím být proti své povaze optimistou a doufat, že to třeba vyjde.

Kuba
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6299
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs »

Vítej na fóru!

V podstatě nevím, zdali momentálně v brně probíhá hras, která by byla vzhledem k tvým preferencím pro tebe zajímavá, nicméně nevidím problém, proč nezačít něco takového hrát...

Každopádně s "námi" se můžeš bez větších problémů setkat třeba zde (fórum), nebo někde v hospodě...
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
44kuba
Příspěvky: 68
Registrován: 2. 9. 2008, 12:08
Bydliště: Brno

Příspěvek od 44kuba »

Děkuji za přivítání,

to že by nyní dnes hned teď okamžitě obratem existovala hra/skupina, která by přesně pasovala mým preferencím, navíc s volným místem pro neznámého člověka, to by byla úplně šílená shoda náhod (ovšem stávají se i divnější věci) ;-).

Ad fórum - jsem tu druhý den a rozkoukávám se, určitě se rád připojím a zapojím.

Ad hospoda - ano, asi ideální místo pro setkání, jen bych se nerad "dral" do již nějakým způsobem utvořené a uzavřené skupiny. Ale rozhodně bych toho rád časem využil, podaří-li se, čímž děkuji za pozvání ... a určitě se ozvu.
Uživatelský avatar
Jezevec
Vypravěč
Příspěvky: 694
Registrován: 3. 7. 2006, 07:26
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jezevec »

Ahoj Kubo, myslím, že nejrychlejší cesta jak se seznámit je s lidmi právě v hospůdce. Ve skutečnosti se tam schází spíše jednotlivci z různých skupin, než jedna skupina, takže neboj.

Dle toho, co jsi o sobě napsal to vypadá, že už máš jasnou představu o světě, což je fajn. Pokud preferuješ dané styly, tak bych ti rád ještě pověděl i o jiných možnostech dramatické či prožitkové hry v roli, než je jen stolní rolová hra a krom linků, které dal Fritz níže bych ti rád ukázal ještě možnosti interaktvního dramatatu - koukni na stránky http://www.v-roli.cz a pak případně i na http://www.larpy.cz (a pokud máš náhodou slovo larp spojené s bojem v lese, tak neboj, o tom ty stránky nejsou).

Ale nejrozumnější stále zůstává ta hospoda :o)
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6652
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od boubaque »

Taky ještě připojím poznámku...
44kuba píše:Ad hospoda - ano, asi ideální místo pro setkání, jen bych se nerad "dral" do již nějakým způsobem utvořené a uzavřené skupiny.
Jak psal Jezevec, scházíme se spíše lidé z různých skupin, i když často ti stejní lidé ... ale určitě nejsme utvořená a už vůbec ne uzavřená skupina. Takže se neboj, že by ses někam dral, budeme rádi, když se připojí někdo další :)
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
44kuba
Příspěvky: 68
Registrován: 2. 9. 2008, 12:08
Bydliště: Brno

Příspěvek od 44kuba »

Fajn, děkuji všem za vysvětlenou, pozvánku, informace i ujištění. Tak bych to viděl někdy na to, že bych se k Vám přidal na kus řeči, budu sledovat srazník a uvidím.

Ad LARPy - Jezevec: Tuším, o co se jedná a co pořádáte. Čas od času (tak jednou za dva roky :oops:) se vídám s Eskorem (nevím jak si říká nyní), Petrem Zítkou, se kterým jsem kdysi hrával (pod jménem Bonifác) a mám "orientační" představu. Asi mi nejvíc vyhovuje právě "stolní" varianta. Šerm mi vůbec nešel, exhibicionista (v dobrém slova smyslu) také nejsem, ... naopak u RPGčka této podoby je mi nejlépe. Jen jsem si neužil jako hráč a pak to nějak padlo ....

PPS: Vídáte-li se ještě někdy, tak mu klidně sděl, že na jeho slova došla a že mi RPG fakt chybí.

Každopádně - uvidíme se v hospodě :)
Uživatelský avatar
adinor farhes
Příspěvky: 51
Registrován: 21. 12. 2005, 12:17
Bydliště: Transylvania
Kontaktovat uživatele:

...

Příspěvek od adinor farhes »

nooo mám to něak podobně jak ty ne sice po tak dlohé době ale mám tak bych se rád přidal :wink: tak děcka něco podniknem ne? 8)
Jeho pohled nitro plení, je to démon, propad' snění,
Jeho stíny v divném chvění plovou, na zem padajíce;
A má duše z těchto stínů, jež se chvějí, padajíce,
Nevystoupí - nikdy více!
Uživatelský avatar
Vandalicus
Příspěvky: 737
Registrován: 17. 4. 2006, 20:04
Bydliště: Brno

Příspěvek od Vandalicus »

Takže jak jsem psal v jiném tématu, počítejte i se mnou.
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6299
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs »

No, nemůžu v pondělí a čtvrtek, ale jinka, proč ne...
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
adinor farhes
Příspěvky: 51
Registrován: 21. 12. 2005, 12:17
Bydliště: Transylvania
Kontaktovat uživatele:

...

Příspěvek od adinor farhes »

já osobn muu každej den po 16 hod...chtělo by aby se něco začalo dít:(rád bych si zahral ale jsem spíš klasik než novátor vyrostl jsem na Tolkienovi a dragonlance 8)
Jeho pohled nitro plení, je to démon, propad' snění,
Jeho stíny v divném chvění plovou, na zem padajíce;
A má duše z těchto stínů, jež se chvějí, padajíce,
Nevystoupí - nikdy více!
44kuba
Příspěvky: 68
Registrován: 2. 9. 2008, 12:08
Bydliště: Brno

Příspěvek od 44kuba »

Takže, co vy na středu 17.9.? Po 18.00, někde v Brně .... A jestli ano, zkuste navrhnout místo.
Uživatelský avatar
adinor farhes
Příspěvky: 51
Registrován: 21. 12. 2005, 12:17
Bydliště: Transylvania
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od adinor farhes »

44kuba píše:Takže, co vy na středu 17.9.? Po 18.00, někde v Brně .... A jestli ano, zkuste navrhnout místo.
myslím že čas v pohodě ale nešlo by to spíš v uterý?no ja nevim co někde ve městě?já bydlím v alfa pasaží tak ja to mám všude blízko ale středa klidně
Jeho pohled nitro plení, je to démon, propad' snění,
Jeho stíny v divném chvění plovou, na zem padajíce;
A má duše z těchto stínů, jež se chvějí, padajíce,
Nevystoupí - nikdy více!
44kuba
Příspěvky: 68
Registrován: 2. 9. 2008, 12:08
Bydliště: Brno

Příspěvek od 44kuba »

Na středu se ozvalo více lidí, asi bych to nekomplikoval, pokud ti to jen trochu vyhovuje .....

Edit: Pošlu PM těm, kdo projevili předběžně zájem + mobil na sebe (zatím Vandalicus, Fritzs, adinor farhes, Antharon) a popřemýšlím o místě. Naposledy jsem byl v Brněnském šenku a nebylo to špatné ....

Dávám info i do http://rpgforum.cz/viewtopic.php?t=1128&start=465
Uživatelský avatar
adinor farhes
Příspěvky: 51
Registrován: 21. 12. 2005, 12:17
Bydliště: Transylvania
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od adinor farhes »

44kuba píše: Edit: Pošlu PM těm, kdo projevili předběžně zájem + mobil na sebe (zatím Vandalicus, Fritzs, adinor farhes, Antharon) a popřemýšlím o místě. Naposledy jsem byl v Brněnském šenku a nebylo to špatné ....
ok to mám kousek :D
Jeho pohled nitro plení, je to démon, propad' snění,
Jeho stíny v divném chvění plovou, na zem padajíce;
A má duše z těchto stínů, jež se chvějí, padajíce,
Nevystoupí - nikdy více!
Uživatelský avatar
adinor farhes
Příspěvky: 51
Registrován: 21. 12. 2005, 12:17
Bydliště: Transylvania
Kontaktovat uživatele:

...

Příspěvek od adinor farhes »

tak že to zítra platí ju?
Jeho pohled nitro plení, je to démon, propad' snění,
Jeho stíny v divném chvění plovou, na zem padajíce;
A má duše z těchto stínů, jež se chvějí, padajíce,
Nevystoupí - nikdy více!
Odpovědět

Zpět na „Akce, seznamka a inzeráty“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti