[hra] Wuxia!

Komunitní sekce o akcích, hledání spoluhráčů a inzerátech RPG produktů.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15070
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

[hra] Wuxia!

Příspěvek od Pieta »

(home)
Organizační záležitosti
Neboli, hlavně časy. Zatím sesbírané údaje:
Kelton: pondělí, úterý, středu, sobotu a trochu pátku
Pieta: úterý, středa, čtvrtek, sobota
Sosacek: pondělky, pátky, neděle
cca dvě Keltonovy oběti: pátek, sobota
Jiron: pátek
Amiboshi: aktuálně nemá na dlouhodobější hru čas
Conlai: rád by, ale (zřejmě) nemůže

Evidentně už teď dochází k nějakým konfliktům... Takže jde hlavně o to udělat si přehled o všech zájemcích.


Systém
Kelton navrhuje Weapons of the Gods, které je ochotný vyprávět. Já jsem četl a souhlasím, je to systém na wuxia přímo šitý a dobře šitý. Akorát to chce sehnat spoustu barevných čvončlí (takových těch skleněných kamínků).
Naposledy upravil(a) Pieta dne 22. 3. 2008, 00:13, celkem upraveno 8 x.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15070
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

K náplni samotné hry:
Rád bych si zahrál fakt wuxia, ne kungfu film. Akce ano, a hojně, kungfu ano, a hojně, ale rád bych z wuxia převzal víc - třeba styly zápletek, všudypřítomnou čínskou zdvořilost, vztahy mistr-žák a žák-žák, i to, že wuxia je hodně sociální, o povinnostech vůči předkům, rodu, škole a mistrovi, o cti čínského druhu...

Pokud proti tomuhle nikdo neprotestuje, ještě bych zkusil přitvrdit - myslím si, že by nebylo od věci, kdybychom se všichni koukli na nějaké vhodné inspirační zdroje, abychom tušili, o co ve wuxia jde. Protože on to u nás není vůbec moc známý žánr. Něco jde pochytit z Tygra a draka, Klanu létajících dýk, možná i Hrdiny, ale ten pravý charakter wuxia se projeví hlavně v seriálu - což je formát docela ideální pro převedení do rpg hry.

Mám výborný čínský seriál, Sword Stained with Royal Blood, který rád rozkopíruju - celý má třicet dílů, což je dost, ale třeba prvních pět by se mělo dát v rozumném čase skouknout.
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jonka »

Pieta píše:... ale rád bych z wuxia převzal víc - třeba styly zápletek, všudypřítomnou čínskou zdvořilost, vztahy mistr-žák a žák-žák, i to, že wuxia je hodně sociální, o povinnostech vůči předkům, rodu, škole a mistrovi, o cti čínského druhu...
Něco takového bych si představoval v L5R, kteréžto pravidla k tomuto bohužel nevedou (ani fluffem okolo) ale k tomu settingu by se mi to líbilo. Kdybys měl Pieto někde nějaké odkazy (i v english) na zdroje k tomu vedoucí byl bych potěšen. A kdyby se vám pak povedlo ze sezení udělat případně i zápis, rád si ho přečtu.
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15070
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

jonka píše:Něco takového bych si představoval v L5R, kteréžto pravidla k tomuto bohužel nevedou (ani fluffem okolo) ale k tomu settingu by se mi to líbilo. Kdybys měl Pieto někde nějaké odkazy (i v english) na zdroje k tomu vedoucí byl bych potěšen. A kdyby se vám pak povedlo ze sezení udělat případně i zápis, rád si ho přečtu.
Já věděl, že mám nejdřív založit téma o wuxia obecně a teprve pak organizovat hru. (-; Přesun sem.
Sosacek
Příspěvky: 25784
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Jo, souhlasim. Presne s tvou zdvorilosti, vzahem k mistrovi, cti (nebo jak se tomu tady rika) a lidmi kteri tohle porusuji a jsou tudiz padousi (nebo to neporusuji ... ale jak je pak ma clovek poznat?! hruuuuza) a tak.

EDIT: o wotg neco vim, ale nejsem si jisty jak moc se mi to libi ... ale pokud to delali ti lide kteri myslim, pak by hohlo.

reknes nam vic o quiu?
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4714
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

Videli ste ukážky na The Forbidden Kingdom s Jackiem Chanom a Jetom Li? Pekná je scénka, v ktorej mladík z Ameriky (alebo odkiaľ to je) prehlási:

"This is insane!"

Načo ho obaja (Jackie a Jet) zvalia na zem, prišlapnú a Jackie hovorí:

"First Rule: Show respect to your teachers!"

8)
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15070
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Sosacek píše:Jo, souhlasim. Presne s tvou zdvorilosti, vzahem k mistrovi, cti (nebo jak se tomu tady rika) a lidmi kteri tohle porusuji a jsou tudiz padousi (nebo to neporusuji ... ale jak je pak ma clovek poznat?! hruuuuza) a tak.
A nezbytností je samozřejmě i to, že vážnost a úcta se občas porušuje a i to, dobře uděláno, je vlastně správně.

Klasické je třeba i to, že mladý učedník (hraje J. Chan, S. Hung, atd) nějakou zběsilou lstí třeba uzme stánkaři jídlo, což sice není vůbec správné, ale když se to udělá dobře, tak si to taky zaslouží obdiv. (:
Sosacek píše:EDIT: o wotg neco vim, ale nejsem si jisty jak moc se mi to libi ... ale pokud to delali ti lide kteri myslim, pak by hohlo.

reknes nam vic o quiu?
Quiuiui co?
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Sosacek
Příspěvky: 25784
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Quinu. Neumim psat.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15070
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Joe píše:Videli ste ukážky na The Forbidden Kingdom s Jackiem Chanom a Jetom Li?
Viděli, dokonce jsem ho tu i někde linkoval.
Mladík je ze současné Ameriky a za insane považuje to, že se oba mistři hodlají pobít a ten, kdo přežije, pak bude jeho mistrem. (-;
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Sosacek
Příspěvky: 25784
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

To ale je sileny. Kdo by chtel delat mistra americanovi?!
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15070
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Sosacek píše:Quinu. Neumim psat.
Tuším jsem ho popisoval v Čerstvě dočteno, ne?

Každopádně má tu nevýhodu, že na něj není Kelton tak natěšenej, takže nevím, kdo by dělal vypravěče. (-;
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15070
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Sosacek píše:To ale je sileny. Kdo by chtel delat mistra americanovi?!
Proroctví, artefakt, osud.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15070
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

A vůbec, založil jsem tu neherní téma, aby se neherní věci mohly řešit tam! Hudry hudry!
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Příspěvek od Jiron »

Občas úterý, občas pátek. Blbé, že?
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15070
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Sosi sice někde vedle prohlašoval cosi o úspěšném shánění hráčů, ale zatím to nevypadá úplně nejlepšejš.

Máme tři a půl zájemce, a nejvíc se nás sejde 2,5 v úterý. To myslím není na hru dost. Napadá vás, koho nadšeného ještě přidat do "poolu"? Je tu někdo, kdo tohle téma čte, chtěl by hrát, ale neozval se? (:
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Odpovědět

Zpět na „Akce, seznamka a inzeráty“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů