Naučíte mne FATE?

Komunitní sekce o akcích, hledání spoluhráčů a inzerátech RPG produktů.
Angri
Příspěvky: 104
Registrován: 6. 2. 2021, 01:40

Re: Naučíte mne FATE?

Příspěvek od Angri »

Nainstaluju a zvládnu.
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4135
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Naučíte mne FATE?

Příspěvek od Sparkle »

Ještě by bylo asi fér říct jednu věc. Fate 4e jsem začla vést jako GM asi půl roku po jejím vydání (rok 2013) a prakticky nepřetržitě až do letoška, v různých variantách (Core / Accelerated / Accelerated + Freeport), celkem tuším 6 dlouhodobých kampaní, oneshoty nepočítám. Před 14 dny jsem se definitivně rozhodla se na ten systém vybodnout a přejít se svými skupinami na Apocalypse Engine a Blades in the Dark. Nějak už jsem začala mít pocit, že ten systém zastarává, jeho mouchy mi začaly víc a víc vadit, jak jsem přičichávala k jiným systémům. Ale možná je to jen bias tím, že už jsem ho hrála moc dlouho a vytvořila se ponorková nemoc.

Vám se nicméně pokusím zprostředkovat co nejpravověrnější Fate Core 4e, tak, jak jsme ho hráli v době, kdy jsem to považovala za nejlepší systém ever. Až to dohrajeme, tak vám k tomu pak řeknu, proč už z něj dneska tolik neskáču do stropu, a pak už to bude na vás, jestli ho budete chtít hrát nebo ne. Jste s tím ok?
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
lightangelcz
Příspěvky: 3
Registrován: 20. 7. 2019, 13:09

Re: Naučíte mne FATE?

Příspěvek od lightangelcz »

Mě to zní skvěle a ještě jednou díky moc, že do toho jdeš. Už se na to začínám dooost těšit :). Postavy budeme řešit na úvod, nebo předem? Jaký plánuješ "setting" - klasickou high-fantasy, sci-fi, space-opera ... nebo???
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4135
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Naučíte mne FATE?

Příspěvek od Sparkle »

Klasickou high-fantasy, může tam být trocha twistů směrem k něčemu modernějšímu. Pošlu vám podrobnosti, už mám v hlavě i co konkrétně potřebuju playtestnout a jak by se z toho dal udělat samostatný 3-6shot. Postavy bych určitě řešila předem + dotunit na prvním sezení, to je silná stránka Fate, takže nasimulujem jako bychom tvořili regulérní postavy na dlouhou kampaň. Dejte mi prosím ale ještě čas, tento a příští týden mám strašný pracovní frmol. Založím potom discord chat a pošlu vám pozvánku.
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
lomax00
Příspěvky: 170
Registrován: 19. 10. 2010, 15:16
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Naučíte mne FATE?

Příspěvek od lomax00 »

Rád bych se také ještě připojit. V FATE sice hraji již delší dobu, ale stále mám pocit, že mi něco uniká.

Kdyby nic jiného, tak by se rád zúčastnil jako pozorovatel, abych se podíval/poslechl, jak vede FATE někdo zkušenější.

Zajímájí mě rovněž i ty zmiňované mouchy a nedostatky FATE.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Ala Zlatovlasá (Mystická Bardka, 4.úr.), Kaich (Barbar-Šermíř, 7.úr.), Farooq (Beduín, 5.úr.)
Hřbitov: Zachariáš Black (Klerik, 3.úr.), Trabant (Trp.-Zloděj, 1.úr.), Lexus (Člověk-Kouzelník, 2.úr.)
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Nordoslav
Příspěvky: 748
Registrován: 24. 10. 2017, 10:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Naučíte mne FATE?

Příspěvek od Nordoslav »

Sparkle píše: 2. 3. 2021, 23:53 Až to dohrajeme, tak vám k tomu pak řeknu, proč už z něj dneska tolik neskáču do stropu, a pak už to bude na vás, jestli ho budete chtít hrát nebo ne. Jste s tím ok?
Za mě je to hodně fér a budu jen rád za nějaký další náhled/vhled
Ahoj, já jsem Nordst Fuchs a tohle je DRAČÁK: THE NEXT GENERATION!
:!: Fantasy PbtA které klade důraz na fikci v kulisách povědomé fantasy, ale zároveň je tam hodně originalnich prvku, které z her dělaji nové zážitky.
:!: Jednoduchý systém tvorby postav, který ovšem nabízí mnoho možností a voleb na výběr a produkuje unikátní, nezaměnitelné a velmi hratelné a zábavné charaktery.
:!: Jednoduchý systém hry ve kterém můžete hrát aniž byste nad ním museli pořád přemýšlet.

:arrow? Vše o pravidlech a o hrách zde: https://discord.gg/Mks4DzzMJ7
:arrow? A vlákno tady: https://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php?t=16363
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4135
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Naučíte mne FATE?

Příspěvek od Sparkle »

Když je vás pět, tak bych to furt nechala jako jednu skupinu. Kdyby se přihlásil ještě někdo další, tak bychom to rozdělili na dvě skupiny. Playtest navíc neuškodí :)
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4135
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Naučíte mne FATE?

Příspěvek od Sparkle »

Vidím to až na květen, teď vůbec nestíhám :(
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
KDolecek
Příspěvky: 918
Registrován: 2. 11. 2008, 18:38

Re: Naučíte mne FATE?

Příspěvek od KDolecek »

Díky za aktualizaci :)
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4135
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Naučíte mne FATE?

Příspěvek od Sparkle »

Kdo si teda chcete zahrát Fate Core se mnou, připojte se prosím na Discord server https://discord.gg/Crt2GpnFex a tam je kanál "Fate-hraní" a v něm domluvíme technikálie.
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
KDolecek
Příspěvky: 918
Registrován: 2. 11. 2008, 18:38

Re: Naučíte mne FATE?

Příspěvek od KDolecek »

Angri píše: 2. 3. 2021, 23:37
Nordoslav píše: 1. 3. 2021, 19:45
Angri, Norde, máte ještě zájem? Na Discordu se domlouvá termín.
Angri
Příspěvky: 104
Registrován: 6. 2. 2021, 01:40

Re: Naučíte mne FATE?

Příspěvek od Angri »

Ahoj Sparkle, promiň že reaguju takhle pozdě, přišel jsem před dvěma dny o mobil a nedokážu se na Diskord přihlásit, pokusím se tam nějak loupnout.
S časem jsme na štíru (dodělávám něco na RD), takže spíše půjde o to kolik by bylo sezení.
Odpovědět

Zpět na „Akce, seznamka a inzeráty“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů