Pravidelne hrani v Brne (DnD 5)

Komunitní sekce o akcích a organizaci hraní. Diskuze o veřejných akcích a conech. Seznamka pro shánění spoluhráčů. A inzeráty RPG produktů. Všechno "přehledně" v jedné sekci!
cyrasil

Pravidelne hrani v Brne (DnD 5)

Příspěvek od cyrasil » 6. 1. 2020, 17:53

Ahoj,

hledam skupinu, ktera by byla ochotna nabrat nezkuseneho hrace na pravidelne (cca. 3-4x za mesic) hrani dnd 5e.

Me predstavy:
  • Alespon nejaky naznak roleplayingu (tedy neco ve smyslu "Vejdu do mistnosti, vidim v ni stul, tak zkusim prohledat supliky" namisto "Vejdu do mistnosti a hodim si na perception"). Stejne tak by bylo fajn, kdyby postavy neresily vse nasilim.
  • Hrani v nejakem "normalnim" fantasy svete (oficialni a jim podobne jsou ok, ale rad bych se vyhnul vecem jako svet ze smoulu/my little pony/pokemonu/...).
  • Castecne souvisi s prvni odrazkou, rad bych se vyhnul min-max postavam. Obcasny one-shot ve stylu areny, ve ktere maji postavy prezit co nejdele a tedy jsou vytvoreny min-maxovanim je ok.
  • Zive hrani, tedy zadny discord/team speak. Stejne tak zadne streamovani.
Co se me tyce, tak je mi 30, s dnd nemam zkusenosti (cetl jsem pravidla, videl nejaka videa, hral jsem nektere pocitacove hry zalozene na dnd/pathfinderu ale nikdy jsem nehral pen and paper verzi). Casem bych asi byl ochotny zkusit i rotovat jako GM (Nektere z tech oficialnich dobrodruzstvi. Na vlastni pribeh si moc netroufam.), ale ze zacatku bych preferoval roli hrace.

Pokud by se nasla nejaka parta ochotna me nabrat, tak me muzete kontaktovat primo tady v threadu, pripadne pres PM.

Diky,
Kuba

York

Re: Pravidelne hrani v Brne (DnD 5)

Příspěvek od York » 6. 1. 2020, 18:03

Hoj,

v Brně funguje otevřený hraní DnD 5e, přidat se můžeš tady.

A čistě pro zajímavost: Co tě inspirovalo k tomu, že si chceš vyzkoušet hraní DnD u stolu? Nějaký konkrétní video nebo hra?

cyrasil

Příspěvek od cyrasil » 6. 1. 2020, 18:26

O kostce vim, dokonce jsem do toho vlakna i pred Vanoci psal, ale pres svatky tam nebylo nejak moc pohybu:-)

Co se inspirace tyce, tak zbezne to mam v povedomi uz dlouho (nekdy od dob kdy jsem hral poprve Baldurs Gate 2, coz bylo nedlouho po tom co vysla), ale ten prechod z "vim, ze to existuje" na to "to chci zkusit" byl diky doporucovani videii na youtube. Konretne pak kanal "mrRhexx" a jeho videa zamerena na lore v Elder Scrolls (zrivna jsem mel rozehrany Skyrim), ze kterych to pak preslo na jeho videa o jednotlivych dracich v DnD a obecne DnD svete, a nasledne "Narrated D&D Story" videa z kanalu "All Things DnD".

No a hrani u stolu vs discord+roll20 z toho duvodu, ze jsem proste konzerva a prijde mi, ze online hrani nema sve kouzlo:-)

York

Příspěvek od York » 6. 1. 2020, 18:33

cyrasil píše:
6. 1. 2020, 18:26
O kostce vim, dokonce jsem do toho vlakna i pred Vanoci psal, ale pres svatky tam nebylo nejak moc pohybu:-)
Tak se připomeň, nejspíš tě už pustili z hlavy :-)

A díky za odpověď.

Odpovědět

Zpět na „Akce, seznamka a inzeráty“