Spoluhráči Brno

Komunitní sekce o akcích a hrách. Diskuze o veřejných akcích a conech, seznamka pro shánění spoluhráčů, družinové diskuze a sekce pro domluvu s vašimi spoluhráči.
Odpovědět
Lunetta
Příspěvky: 1
Registrován: 6. 10. 2018, 11:32

Spoluhráči Brno

Příspěvek od Lunetta » 6. 10. 2018, 11:40

Zdravíčko!
Jak vidno z názvu, hledám spoluhráče. Hlavní podmínka? Nekonečná trpělivost. Dračák jsem hrála jednou a ještě po netu, takže jsem takový zmatený nováček. Ne co se týče rpg jako takových, ale jde spíš o samotný hraní, pravidla, etc.
Krom toho by mě lákalo zkusit i nějaký ten larp, ale bohužel ve svém okolí nemám žádného nadšence, který by na akce takovýho typu jezdil a vzal mě pod svá křídla.

Za každou nabídku budu ráda!

Godric
Příspěvky: 36
Registrován: 21. 5. 2008, 14:03
Bydliště: Brno

Re: Spoluhráči Brno

Příspěvek od Godric » 8. 10. 2018, 18:11

Co vím, tak v Brně pravidelně veřejně hraje ShadoWWW různě po čajovnách. Dá se mu napsat přímo, třeba bude mít něco v plánu. Jinak existují akce, kde se hraje +- organizovaně: Dálava (teď byla, nevím jak moc je veřejná), RPGfórum slezina (určitě veřejná, snad brzo bude) a GameCon (bývá v létě). Slezinu bych obecně doporučil, bývá to většinou v pohodě akce a lidi tam často předvádí nové hry, takže se znalost pravidel a obecně předchozí zkušenost extra nepředpokládá.

Co se larpů týká, dost záleží, co tě zajímá. Ta scéna je hodně rozdrobená:
  • Pokud tě zajímá klasika fantasy s mečem, několik dní v lese, tam už se bohužel moc nevyznám.
  • Existují malé hry na pár hodin ve městě, kde se obecně víc hraje RP a většinou to spíš nebývá fantasy. Toto v Brně pořádá Hraju larpy. Aktuálně není vyhlášená žádná hra, ale ještě během října vyhlášena bude. Je v pohodě přihlásit se jako jednotlivec.
  • Existují velké hry venku na několik dní, které jsou víc organizované a víc se tam hraje RP a obecně působí dost jako film, ty dělá hlavně Rolling v Praze, např. Legie, ale mají hromadu různých. Je taky v pohodě přihlásit se jako jednotlivec.
Narozdíl od RPG je to naštěstí víc organizované, takže je menší problém se k nějaké hře dostat. Existuje kalendář na larpové databázi, kde je většina her (různé druhy, viz popis výš).

Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 2728
Registrován: 21. 8. 2007, 10:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Spoluhráči Brno

Příspěvek od ShadoWWW » 8. 10. 2018, 20:16

Hrajeme každou středu od 18:00 v čajovně TeaVoli DnD 5E. Jsme tam aktuálně dvě skupiny. Moje hraje trochu volněji. Spíš jedeme osobní linky jednotlivých postav a linie dobrodružství odsýpá trochu pomaleji než u druhé skupiny, která hraje víc pravidlově a jedou příměji po dějové linii samotného dobrodružství. Obě skupiny teď na začátku října začali hrát dobrodružství Waterdeep: Dragon Heist, což je městské dobrodružství, stylově inspirované Critical Role. Už máme docela plno, ale ještě tak jedno dvě místa by se našla.

Další skupina pak hraje každou středu od 18:00 v Rishadě. Tam hrávají různá dobrodrodružství. Jsou otevřenější (čti: jsou schopni pojmout víc nováčků) a hrávají nejen DnD 5E, ale i jiné hry na hrdiny.
:think:

Odpovědět

Zpět na „Akce, seznamka a družinové sekce“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti