Spoluhráči Brno

Komunitní sekce o akcích a organizaci hraní. Diskuze o veřejných akcích a conech. Seznamka pro shánění spoluhráčů. A inzeráty RPG produktů. Všechno "přehledně" v jedné sekci!
Lunetta
Příspěvky: 1
Registrován: 6. 10. 2018, 12:32

Spoluhráči Brno

Příspěvek od Lunetta » 6. 10. 2018, 12:40

Zdravíčko!
Jak vidno z názvu, hledám spoluhráče. Hlavní podmínka? Nekonečná trpělivost. Dračák jsem hrála jednou a ještě po netu, takže jsem takový zmatený nováček. Ne co se týče rpg jako takových, ale jde spíš o samotný hraní, pravidla, etc.
Krom toho by mě lákalo zkusit i nějaký ten larp, ale bohužel ve svém okolí nemám žádného nadšence, který by na akce takovýho typu jezdil a vzal mě pod svá křídla.

Za každou nabídku budu ráda!

Godric
Příspěvky: 44
Registrován: 21. 5. 2008, 15:03
Bydliště: Brno

Re: Spoluhráči Brno

Příspěvek od Godric » 8. 10. 2018, 19:11

Co vím, tak v Brně pravidelně veřejně hraje ShadoWWW různě po čajovnách. Dá se mu napsat přímo, třeba bude mít něco v plánu. Jinak existují akce, kde se hraje +- organizovaně: Dálava (teď byla, nevím jak moc je veřejná), RPGfórum slezina (určitě veřejná, snad brzo bude) a GameCon (bývá v létě). Slezinu bych obecně doporučil, bývá to většinou v pohodě akce a lidi tam často předvádí nové hry, takže se znalost pravidel a obecně předchozí zkušenost extra nepředpokládá.

Co se larpů týká, dost záleží, co tě zajímá. Ta scéna je hodně rozdrobená:
  • Pokud tě zajímá klasika fantasy s mečem, několik dní v lese, tam už se bohužel moc nevyznám.
  • Existují malé hry na pár hodin ve městě, kde se obecně víc hraje RP a většinou to spíš nebývá fantasy. Toto v Brně pořádá Hraju larpy. Aktuálně není vyhlášená žádná hra, ale ještě během října vyhlášena bude. Je v pohodě přihlásit se jako jednotlivec.
  • Existují velké hry venku na několik dní, které jsou víc organizované a víc se tam hraje RP a obecně působí dost jako film, ty dělá hlavně Rolling v Praze, např. Legie, ale mají hromadu různých. Je taky v pohodě přihlásit se jako jednotlivec.
Narozdíl od RPG je to naštěstí víc organizované, takže je menší problém se k nějaké hře dostat. Existuje kalendář na larpové databázi, kde je většina her (různé druhy, viz popis výš).

Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 3263
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Spoluhráči Brno

Příspěvek od ShadoWWW » 8. 10. 2018, 21:16

Hrajeme každou středu od 18:00 v čajovně TeaVoli DnD 5E. Jsme tam aktuálně dvě skupiny. Moje hraje trochu volněji. Spíš jedeme osobní linky jednotlivých postav a linie dobrodružství odsýpá trochu pomaleji než u druhé skupiny, která hraje víc pravidlově a jedou příměji po dějové linii samotného dobrodružství. Obě skupiny teď na začátku října začali hrát dobrodružství Waterdeep: Dragon Heist, což je městské dobrodružství, stylově inspirované Critical Role. Už máme docela plno, ale ještě tak jedno dvě místa by se našla.

Další skupina pak hraje každou středu od 18:00 v Rishadě. Tam hrávají různá dobrodrodružství. Jsou otevřenější (čti: jsou schopni pojmout víc nováčků) a hrávají nejen DnD 5E, ale i jiné hry na hrdiny.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice

Jezus
Příspěvky: 425
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: Spoluhráči Brno

Příspěvek od Jezus » 23. 10. 2018, 17:08

Ahoj,

my vyloženě hledáme další hráče pro druhou skupinu pro Shadowrun (mírně zastaralý inzerát). Taky se budu teprve učit pravidla, takže bychom byli alespoň neznalí dva :-)

Jinak dělám PJ skupince, co hraje DrDII. Je sice plná, ale pokud by neklapl výše zmíněný Shadowrun, přemýšlím ještě o jedné skupině (zatím mám hráče, co s námi z důvodů časové kolize nemůže hrát s první skupinou, další potenciální by se našli...).

Andarr
Příspěvky: 1
Registrován: 2. 11. 2018, 13:40

Re: Spoluhráči Brno

Příspěvek od Andarr » 2. 11. 2018, 13:46

Ahoj, od nového roku budu doplňovat stav do svojí domácí skupiny kde hrajeme DnD 5e. Hrajeme každých 14 dní pravidelně. To že si nováček vůbec nevadí, všechno ti vysvětlím, jen jsme už trosku pokročili v příběhu a tak by tvoje postava byla na vyšším lvlu tzn. očekávej ze začátku nával informací, ale trpělivosti mám dost :D. Kdybys měla zájem tak mi pošli PM a já ti rád odpovím na jakýkoli dotazy.

Tholdrin
Příspěvky: 1
Registrován: 30. 12. 2018, 18:32

Re: Spoluhráči Brno

Příspěvek od Tholdrin » 30. 12. 2018, 21:26

Přiznám se, že bych se taky do nečeho pustil. RPGčka hraju asi dvacet let ale DnD by pro mně byla novinka. Po přestěhování do Brna hledám někoho s kým se dát nějak dohromady. Takže když se místo někde najde rád se chytím.

Btw, jestli hledáš někoho pro Larpy toho více klasického stylu tak s tím ti klidně pomůžu, tomu se věnuju asi tak stejně dlouho. Na akce jezdím a posledních sedm let i organizuju Zlenice. Takže tě klidně vezmu pod křídla, seznámím, připravím, vysvětlím, zasvětím.

Roman "Tholdrin" Kutálek

Uživatelský avatar
mal.kin
Příspěvky: 193
Registrován: 18. 3. 2016, 06:23
Bydliště: Brno

Re: Spoluhráči Brno

Příspěvek od mal.kin » 5. 3. 2019, 07:53

Ahoj,
pokud hledáte nějaké spoluhráče nejen na rpg všeho druhu, ale třeba i nové kamarády, kteří mají podobné zájmy, doporučuji přidat se do naší skupiny na fb Společenstvo kulaté kostky.
ideální příležitost, jak nás poznat jsou naše půlroční akce s názvem RPG chata. Mrkněte do vlákna, vedle.
Herní pub Mystica - Facebooková stránka čajovny/pubu Mystica v Brně. Skvělé místo pro deskovky a RPG
Společenstvo kulaté kostky - Facebooková skupina RPG hráčů nejen z Brna

Odpovědět

Zpět na „Akce, seznamka a inzeráty“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host