LFG - Fantasy Grounds - DnD 5e

Komunitní sekce o akcích, hledání spoluhráčů a inzerátech RPG produktů.
Fionor
Příspěvky: 4
Registrován: 23. 4. 2018, 00:53

LFG - Fantasy Grounds - DnD 5e

Příspěvek od Fionor »

Sháním hráče pro hraní přes Fantasy Grounds.

Kdy:
Ideálně čtvrtky (pozdě odpoledne/večer) - kvůli mé práci je potřeba, aby se buď začínalo rozumně brzy, nebo se vždy čtyři týdny hrálo a čtyři ne (když dělám noční, v 10 potřebuji vyrážet z domova)
Můžeme se ale dohodnout i na jiném kalendáři - třeba hraní jednou za 14 dní nebo v jiné dny. Občas to dokonce bude nutné.

Co:
D&D 5e (tenhle systém mi vyhovuje tím, jak je (v základu) jednoduchý na naučení... drtit se nový systém zatím nechci, i když časem budu testovat Starfinder)
Pokud neumíte/neznáte, neměl by to být extrémní problém - v rámci Session Zero tohle zkusíme nějak vyřešit.

S kým a jak:
Preferuji hráče, kteří si opravdu chtějí zahrát postavu a její růst/proměny. A chtějí se podílet na příběhu (přicházet s vlastními nápady na questy a NPC).
Tokeny na mapě vnímám spíš jako názornou pomůcku, než super závazný wargamingový mechanismus.
Optimální počet je 4 až 5 hráčů.

Setting:
Závisí hlavně na všeobecné dohodě. Mám chuť si časem zkusit vlastní variaci na Dark Sun, ale v tuhle chvíli cílím na klasické high-fantasy (posledních deset let jsem gamemasteroval jiné systémy a s DnD se zatím sžívám, takže experimenty až později).

Fantasy Grounds:
Tohle může být věc, která někoho bude asi odrazovat... ale není to tak velký problém. Na straně hráče je potřeba vlastně jen funkční headset a demoverze Fantasy Grounds (mám Ultimate licenci, takže můžu neomezeně hostovat hry). FG může být na začátku komplexní na naučení, ale z mé zkušenosti, na konci prvního sezení už se lidi poměrně dobře orientují a hra odsýpá - snad i o kousek rychleji, než když se hraje s kostkami naživo.

Hrálo by se přes Discord, kde by se řešily i downtime aktivity.
Uživatelský avatar
strucky
Příspěvky: 276
Registrován: 3. 5. 2018, 19:12
Bydliště: Osada vrabců

Re: LFG - Fantasy Grounds - DnD 5e

Příspěvek od strucky »

Ahoj,
nabídka mě dost zaujala. Sám jsem se snažil uvrtat do 5e kamarády, ale bohužel jsem se nesetkal s tak úplně nadšeným přístupem, jako mám já sám, takže mi nezbývá, než hledat grupu jinde/jinak. Nemám ale vůbec žádné praktické zkušenosti (kromě doslova stovek hodin D&D podcastů jako Sneak Attack a Tabletop Champions, a přečtení Basic příruček), jen bych prostě moc chtěl začít hrát D&D.

K úvodu asi stačí. Pro více info bych klidně naskočil někam na Discord a uviděli bychom, jestli by se to dalo nějak domluvit. :-)

kontakt: strucky.cz@gmail.com
Fionor
Příspěvky: 4
Registrován: 23. 4. 2018, 00:53

Re: LFG - Fantasy Grounds - DnD 5e

Příspěvek od Fionor »

Ahoj - omlouvám se za opožděnou reakci.

Už jsme s pár lidmi začali hrát Lost Mine of Phandelver, a máme za sebou dvě sezení. Ale místo pro jednoho se nejspíš najde, kdybys měl zájem (a nevadilo by ti naskočit na cca třetí úrovni).
Případně, až se mi v polovině května trochu uvolní čas, chci dát bokem pár one-shotů pro lidi, co nemají čas na pravidelné věci (plus se na tom dá Fantasy Grounds snáz naučit, protože je tempo víc nakloněné vysvětlování funkcí programu).
Pošlu ti do pošty odkaz na Discord, kde se domlouváme a případně se zapojíš, když budeš chtít.
moseth
Příspěvky: 3
Registrován: 20. 4. 2017, 18:34

Re: LFG - Fantasy Grounds - DnD 5e

Příspěvek od moseth »

Ahoj,

takže už máte plno? S FG zkušenost nemám, jelikož jsme zatím vždy hrávali osobně, ale celkem bych to uvítal.

Díky.
Odpovědět

Zpět na „Akce, seznamka a inzeráty“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti