online hraní

Komunitní sekce o akcích, hledání spoluhráčů a inzerátech RPG produktů.
Harty
Příspěvky: 2
Registrován: 6. 12. 2016, 12:44

online hraní

Příspěvek od Harty »

Ahoj, je mi 22 let a v RPG jsem úplný nováček. Poslední dobou jsem koukal na různé videa a streamy hraní dračího doupěte, dost mě to chytlo a moc rád bych si taky s někým zahrál. Hledám proto skupinu(nebo lidi k jejímu založení) na online hraní (třeba přes Roll20). Zběžně jsem koukal na různé systémy (DrD 1.6, DrD 2, D&D 5e,...) nejvíc se mi líbil právě D&D 5e který mám přečtený a rád bych si zahrál právě v něm. Ale klidně se přizpůsobím. Pokud by se tu teda našli hráči a PJ/GM (na kterého si pochopitelně zatím netroufám), kteří by měli nervy hrát se začínajícím hráčem, budu moct rád (popřípadě i za každou radu :)).
Gevenor

Re: online hraní

Příspěvek od Gevenor »

Já bych se rozhodně na pozici hráče připojil. Sice mám určité zkušenosti jako DM, ale vedu už dvě družinky a rád bych pro jednou seděl na opačné židli.
Uživatelský avatar
Sarsaparillos
Příspěvky: 1166
Registrován: 27. 8. 2011, 10:15

Re: online hraní

Příspěvek od Sarsaparillos »

Harty: K hraní se nepřidám, nemám na to čas. Ale jen zkusím poradit (s online hrou jsme nedávno začali): Myslím si, že DrD II je pro hraní online dost špatně použitelné, a to kvůli mechanice Vyčerpání. V zásadě se může stát, že někdo napíše popis akce a jiný hráč, který se vyčerpává, mu z toho část zruší a popíše to jinak. To mi přišlo jako věc, kterou bych ve hře nechtěl - je to dost frustrující v případech, kdy preferujete obsáhlejší a komplexnější popisy.
Harty
Příspěvky: 2
Registrován: 6. 12. 2016, 12:44

Re: online hraní

Příspěvek od Harty »

Díky za tip. Přesně to jsem si taky říkal, když jsem si to pročítal. Přijde mi hlavně že když se hráči neznají a má každý trochu jiné představy, může právě DrD 2 být dost matoucí. I když věřím že když si na to hráči zvyknou, nemusí být absence některých čísel (životy, zranění, atd...) špatná. Pro začátek bych ale dal raději přednost D&D 5e.
Gevenor

Re: online hraní

Příspěvek od Gevenor »

DnD 5e je perfektní, snadno srozumitelný systém a hlavně ho online portály typu Roll20 podporují.
Odpovědět

Zpět na „Akce, seznamka a inzeráty“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů