RPG a psychologický výzkum

Komunitní sekce o akcích, hledání spoluhráčů a inzerátech RPG produktů.
Kayleigh
Příspěvky: 11
Registrován: 15. 2. 2016, 00:00

RPG a psychologický výzkum

Příspěvek od Kayleigh »

Ahoj!

Jsem studentka navazujícího magisterského studia Psychologie na Univerzitě Karlově a pro výzkum do své diplomové práce hledám začínající hráče klasického RPG nebo i textového RPG (např.: na Aragorn.cz). Hledám hráče, kteří hrají maximálně kolem roku nebo ty, kteří ještě nezačali hrát, ale mají to v plánu. Jestli byste měli zájem účastnit se nebo Vás jen zajímá, o co jde, tak se, prosím, ozvěte a já Vám napíšu více informací. Také bych byla moc vděčná i jen za kontakt na někoho, kdo by splňoval podmínky.

Předem moc děkuji!
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: RPG a psychologický výzkum

Příspěvek od Pepa »

Ahoj, Kayleigh! Vítej na Fóru :)

Myslím, že všichni tady ti rádi pomůžou se vším možným, ale vážně hledáš hráče, kteří hrají RPG hry maximálně jeden rok? Většina lidí tady jsou spíše "staří harcovníci" a nováčků je pomálu, takže s tím by mohl být problém :think:

Třeba ale někdo nějaké začínající hráče zná (Jerson?) a ozve se. Každopádně buď v kontaktu, on se někdo najde :wink:
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG a psychologický výzkum

Příspěvek od Quentin »

Ahoj
Zkus facebook skupinu RPG CZ
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG a psychologický výzkum

Příspěvek od Jerson »

Znám pár jedinců, kteří o zapojení do RPG uvažovali, ale zatím se k ní nedostali kvůli nedostatku času či zájmu, takže si nejsem jist, jestli by si našli dost času nebo projevili zájem o dotazník na toto téma.
Nicméně znám jednoho hráče, který sice začal hrát před třemi lety, ale zatím hrál jen dvakrát, ten by se snad počítat dal.

Určitě mě zajímá o co jde a když budu vědět jak (třeba dávat přímý odkaz), tak se tento výzkum pokusím rozšířit mezi lidi, které znám.
Kayleigh
Příspěvky: 11
Registrován: 15. 2. 2016, 00:00

Re: RPG a psychologický výzkum

Příspěvek od Kayleigh »

Pepa píše:Ahoj, Kayleigh! Vítej na Fóru :)

Myslím, že všichni tady ti rádi pomůžou se vším možným, ale vážně hledáš hráče, kteří hrají RPG hry maximálně jeden rok? Většina lidí tady jsou spíše "staří harcovníci" a nováčků je pomálu, takže s tím by mohl být problém :think:

Třeba ale někdo nějaké začínající hráče zná (Jerson?) a ozve se. Každopádně buď v kontaktu, on se někdo najde :wink:
Ahoj!

Teď zatím hledáme hráče, kteří hrají kolem roku, ale je možné, že ještě budeme tu skupinu rozšiřovat. Už jsme to vlastně udělali, protože původně jsme chtěli úplné začátečníky.

A jinak děkuji. :)
Kayleigh
Příspěvky: 11
Registrován: 15. 2. 2016, 00:00

Re: RPG a psychologický výzkum

Příspěvek od Kayleigh »

Quentin píše:Ahoj
Zkus facebook skupinu RPG CZ
Ahoj,

děkuji, určitě to tam hodím.:)
Kayleigh
Příspěvky: 11
Registrován: 15. 2. 2016, 00:00

Re: RPG a psychologický výzkum

Příspěvek od Kayleigh »

Jerson píše:Znám pár jedinců, kteří o zapojení do RPG uvažovali, ale zatím se k ní nedostali kvůli nedostatku času či zájmu, takže si nejsem jist, jestli by si našli dost času nebo projevili zájem o dotazník na toto téma.
Nicméně znám jednoho hráče, který sice začal hrát před třemi lety, ale zatím hrál jen dvakrát, ten by se snad počítat dal.

Určitě mě zajímá o co jde a když budu vědět jak (třeba dávat přímý odkaz), tak se tento výzkum pokusím rozšířit mezi lidi, které znám.
Ahoj,

děkuji za zájem.:) Jinak ten hráč by do toho určitě spadal. Nicméně potřebovala bych, aby začal hrát a vydržel hrát rok. Odkaz bohužel nemůžu poslat, protože se nejedná o dotazník, ale o psychologické testy. Dotazník jsem používala v bakalářské práci. Jinak tedy dělám longitudinální výzkum, ve kterém zkoumám vliv hraní RPG na kreativitu hráčů. Hráče, kteří se zapojí, otestuju několikrát během roku dvěmi krátkými psychologickými testy. :)
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9047
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: RPG a psychologický výzkum

Příspěvek od Faskal »

Přeji hodně přihlášených jedinců!

Sám jsem na to moc starý, ale zajímalo by mě...

Máš nějak ošetřený vliv četnosti hraní během té doby? A co rozestup mezi tvým testováním, a začátkem hraní či nahloučením reálně odehraných her (já třeba z nějakého důvodu hrávám skoro jenom na jaře a na podzim) - s tím souvisí, jestli hodláš studovat "akutní" nebo "chronický" vliv RPG; hodláš nějak třídit typy RPG (některé jsou klasické, jiné se tváří klasicky, ale jsou spíš jako ehm, ehm, deskovka), jak hodláš kreativitu měřit, a hlavně, nechceš se podělit odkazem na bakalářskou práci? Věřím, že místní komunitu by to zajímalo 8)

Edit:
Já jsem si tu práci totiž dohledal a připadá mi (soudě podle diskuze a závěru) zajímavá.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG a psychologický výzkum

Příspěvek od Jerson »

Kayleigh píše:Nicméně potřebovala bych, aby začal hrát a vydržel hrát rok. Odkaz bohužel nemůžu poslat, protože se nejedná o dotazník, ale o psychologické testy.
Nemáš malých cílů 8) - my hrajeme tak dvakrát do roka a on mimo naší skupinu asi hrát nebude. Předpokládám, že lidé hrající už nějaký čas po netu jsou pro tvůj výzkum nepoužitelní.
Kayleigh
Příspěvky: 11
Registrován: 15. 2. 2016, 00:00

Re: RPG a psychologický výzkum

Příspěvek od Kayleigh »

Nemáš malých cílů 8) - my hrajeme tak dvakrát do roka a on mimo naší skupinu asi hrát nebude. Předpokládám, že lidé hrající už nějaký čas po netu jsou pro tvůj výzkum nepoužitelní.[/quote]

Nevadí, když hrají po netu textové RPG. Spíš jestli nehrají déle než kolem toho roku. Zatím to máme takhle, ale je možné, že třeba budeme rozšiřovat skupinu o zkušenější hráče, když bude málo začátečníků.
Kayleigh
Příspěvky: 11
Registrován: 15. 2. 2016, 00:00

Re: RPG a psychologický výzkum

Příspěvek od Kayleigh »

Faskal píše:Přeji hodně přihlášených jedinců!

Sám jsem na to moc starý, ale zajímalo by mě...

Máš nějak ošetřený vliv četnosti hraní během té doby? A co rozestup mezi tvým testováním, a začátkem hraní či nahloučením reálně odehraných her (já třeba z nějakého důvodu hrávám skoro jenom na jaře a na podzim) - s tím souvisí, jestli hodláš studovat "akutní" nebo "chronický" vliv RPG; hodláš nějak třídit typy RPG (některé jsou klasické, jiné se tváří klasicky, ale jsou spíš jako ehm, ehm, deskovka), jak hodláš kreativitu měřit, a hlavně, nechceš se podělit odkazem na bakalářskou práci? Věřím, že místní komunitu by to zajímalo 8)

Edit:
Já jsem si tu práci totiž dohledal a připadá mi (soudě podle diskuze a závěru) zajímavá.
Četnosti se pravděpodobně řešit budou. Ten kdo nebude skoro hrát, mi z výzkumu vypadne. Mám zatím docela málo lidí, takže ještě úplně nevím, jak se to bude rozdělovat. Jinak zkoumám jen hráče, kteří hrají klasické RPG nebo textové RPG, deskovky neberu. A taky mám otestované jen hráče, kteří hrají klasické RPG nebo textové. Tím akutním nebo chronickým vlivem myslíš, jestli budu testovat hráče, kteří během doby výzkumu budou hrát nebo ty, kteří hráli dříve, ale během testování hrát nebudou? Nebo to myslíš, tak že je budu měřit vždy po odehrané hře? To ne, ale během roku, kdy je budu testovat musí hrát. Kreativitu budu měřit pomocí dvou psychologických testů (jsou zaměřené na kreslení, ale nehodnotí se tam malířské schopnosti nýbrž nápad).
Na bakalářku sem bohužel zatím odkaz nedám, protože z ní jednou během testování použiju dotazník, takže nechci, aby znali případní zájemci o výzkum princip skórování. Až už nebudu potřebovat další hráče, tak sem klidně ten odkaz dám.

A děkuji!:)
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG a psychologický výzkum

Příspěvek od Jerson »

Kayleigh píše:Nevadí, když hrají po netu textové RPG. Spíš jestli nehrají déle než kolem toho roku. Zatím to máme takhle, ale je možné, že třeba budeme rozšiřovat skupinu o zkušenější hráče, když bude málo začátečníků.
Dám jí odkaz na tuhle debatu a uvidíš, zda ti bude vyhovovat. Hraje déle než rok, ale podle jejích popisů to byly takové ... jednodušší hry.
Kayleigh
Příspěvky: 11
Registrován: 15. 2. 2016, 00:00

Re: RPG a psychologický výzkum

Příspěvek od Kayleigh »

Jerson píše:
Kayleigh píše:Nevadí, když hrají po netu textové RPG. Spíš jestli nehrají déle než kolem toho roku. Zatím to máme takhle, ale je možné, že třeba budeme rozšiřovat skupinu o zkušenější hráče, když bude málo začátečníků.
Dám jí odkaz na tuhle debatu a uvidíš, zda ti bude vyhovovat. Hraje déle než rok, ale podle jejích popisů to byly takové ... jednodušší hry.
Určitě jí ten odkaz dej. Děkuji moc! :)
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9047
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: RPG a psychologický výzkum

Příspěvek od Faskal »

... tím aktutní/chronický jsem myslel, jak píšeš, po odehrané hře. Pochopitelně ne po každé, ale třeba po nějaké. Případně, jestli budeš hlídat časovou vzdálenost mezi poslední hrou a testováním.

Napadá mě nejméně jeden člověk (a až dva 8) ), co by pod tvá kritéria mohl spadat, ale nechodí sem - nedala bys na sebe jiný kontakt, který bych mohl předat? Třeba přes soukromou zprávu.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Kayleigh
Příspěvky: 11
Registrován: 15. 2. 2016, 00:00

Re: RPG a psychologický výzkum

Příspěvek od Kayleigh »

To hlídat nebudu. A kontakt jsem ti poslala. :)
Odpovědět

Zpět na „Akce, seznamka a inzeráty“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host