[Shadowrun] Praha 2067

Zápisy a zážitky z vašich her, pomoc s přípravou, společné hraní.
Odpovědět
Sosacek
Příspěvky: 25787
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: [Shadowrun] Praha 2067

Příspěvek od Sosacek »

apophis píše:V Praze se o Brnacich
S vyjimkou Gregora.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9048
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: [Shadowrun] Praha 2067

Příspěvek od Faskal »

1) Krev a slzy
"Žijeme v těžkých časech, ale právě proto musíme držet pohromadě víc, než kdy jindy. Naše svobodná komunita je pod útokem, ale my se nevzdáme. Neviditelný nepřítel obchází kolem našich hranic, ale my se ubráníme. Tady vám představuji hrdinu - byl zajat nepřítelem, ale svou chrabrostí si zachránil život a dokázal, že nám žádná mocnost nemůže čelit." Mluvil jsem ještě chvilku, dokud jsem si nevšiml Medúzy na kraji davu, ukončil svůj proslov a vydal se za ní, se slovy: "Co říkáš tomu divadlu?" Medúza řekla jenom: "měli bychom něco probrat, můžeme někam do soukromí?"

Vzali jsme i Doktora, usadili se u mě doma a analyzovali naše minulé fiasko. Zklamali jsme hned na několik frontách: výzvědná fáze, správné plánování a výbava, systém velení a sdílení informací. Pak mi dala dárek, plynovou masku převázanou mašlí: "tvoje rodné číslo se ztratilo při pádu Matrixu, tak můžeš mít narozeniny, kdy chceš."
Chápu, že akce nebyla správně odvedená - nečekali jsme vojenskou jednotku. Proti té se můžu připravovat sám, ale nemůžu nutit Nuselské, aby bojovali proti něčemu takovému. Navíc nejsem velitel. Pracuju samostatně.

2) Menší oslava
Služby Skittles jsem si chtěl nechat až jako poslední pokus. Chápu, že se teď snaží pohybovat po síti opatrněji. Takže jsem následoval jedinou nitku, kterou jsme měli. Proklepl jsem si magické bariéry kolem Vysočanské osobně. Měl jsem pravdu, cítil jsem v nich stejný otisk duše, jako v té, která byla kolem Vršovického nádraží.

Brňák nás očekával ve svém budoáru. Sám magické bariéry na svědomí nemá. Jednak jej takové věci nebaví, jednak mimo Vysočanskou nemůže. Na to mají jiné, řekl, a zavolal někoho takového.
Byl to ork v metalovém ohozu s více ostny, než by mohl kdy reálně použít, a měl jsem pocit, že metal vlastně vůbec neposlouchá. Nepoznal jsem sice na první pohled, jestli byl skutečně autor magické bariéry na Vršovickém nádraží, ale můj odhad mě nezklamal. Nabídl jsem mu nějakou pozornost za odhalení identity jeho předchozích chlebodárců a Fritol potvrdil mé obavy.

Přesně toho jsem se obával. Nedokázal nám pomoct nikdo jiný, než madam Editta. Editta byla pro krutý svět obchodu vybavena líp, než by člověk čekal. Výbava zahrnula i skryté kamery a záznamy jejích zákazníků. Náš cíl podle informací od Fritola působil v tomto obchodě jako pěst na oko, vlastně na kameru.

3) Mladá rodina
Skittles našla náš cíl někdy na Chodově, ale nebyla schopná určit pozici blíž, než na úroveň ulice. Takže jsme se s Doktorem vydali zjišťovat informace přímo na místo. Doktor vykecával s nějakými puberťáky, já jsem si všiml, že ženská, co prošla kolem, do vilové čtvrti moc nezapadala. Vypadala správně napruzeně, nesla si rodinný nákup, ale ty vojenské boty se sem prostě nehodily. Tak jsem se podíval, kam zapadne a zavolal realitní kancelář.

S Medúzou jsme počkali na prohlídku domu. Ani jsme nemuseli s Medúzou hrát mladý pár, makléř hned pochopil. Ostatně to byl starý známý. Řekl jsem mu, že ho rozhodně nejdu vydírat a nedostali jsme žádné přirážky za expresní vyřízení.

Poslal jsem Medúzu s Doktorem koupit nějaký nábytek a sám zařídil magickou bariéru kolem domu. Abychom nebyli nápadní. Do patra jsme namontovali sledovací zařízení a analyzovali provoz na ulici. V blízkém domu bydlelo hned několik lidí. Pár jich mělo dokonce pracovnu v domu naproti. Praktické.

4) Trik s kbelíkem s plochým spodkem
S Medúzou jsme nacpali opuštěný Hostivařský obchoďák výbušninami a jednou z židlí, co jsme koupili; rozmístili Nuselské po pár okolních střechách a čekali.

Večer nám Doktor pořídil nové auto a když jsem viděl tu ženskou vracet se pozdě večer domů, dal jsem signál k akci. Doktor se vyřítil ze zatáčky, já sprintoval z domu. Ženská se ohlédla a udělala kotoul do strany od auta. A vytáhla pistoli. Dvakrát jsem po ní střelil, jednou dostal pořádný zásah do neprůstřelné vesty a třetí ranou jsem ji omráčil. Vtáhl jsem ji do auta a doktor ujel.

Ostré světlo moc nezabíralo, řvát jsem na ní nechtěl, domluvit se s ní nešlo a už mě přestalo bavit odhánět Doktora. Osobní číslo té ženské jsem slyšel tolikrát, že jsem to nemohl dostat z hlavy. Řekl jsem jí, že chápu, že není na oficiální akci a i když mi neřekla, kdo ji najal, prozradil jsem, že mám vlastní tip a jestli se nepletu, tak by se měli zamyslet nad tím, od koho berou práci.
Když Doktor tolik prosil, nechal jsem jej "vyslýchat" taky. Nasadil ženské na hlavu kbelík a podíval se na mě. Poslal jsem mu nechápavý pohled a tušil jsem, že ženská se v kýblu tváří podobně. Pak ale doktor bleskurychle zalepil spodek kýblu rychletuhnoucí pěnou. A než jsem zareagoval, ženská sebou praštila o zem a kýbl rozbila. Pomohl jsem jí z něj a řekl Doktorovi, že si o tom ještě... promluvíme.
Ženské jsem ještě řekl na čem je: "Víš co, já těch pár mrtvých Nuselských přejdu a tebe tady nechám, ať si tě vyzvednou tvoji lidi. Samozřejmě, v budově jsou výbušniny, pár pastí a několik našich týpků kolem, ale pokud budou ti od vás šikovní, tak to tady nevyletí do vzduchu. Takže jsme si v zásadě kvit. Hodně štěstí a někdy se ozvi." A střelil jsem ji další omračující střelou.

5) Obrázek
Poslal jsem vlčího ducha sledovat dům protivníků a když ohlásil, že se pohli, zavolal jsem jim z komlinku bezvědomé ženské. Oznámil jsem jim, že jsme ji unesli a mají si pro ni přijít. Vlk mi řekl, že se rozdělili na dvě skupiny, tak jsem jenom řekl, že vidím, že jim adresu sdělovat nemusím a položil. Sjeli jsme po laně do jiné budovy, předal jsem velení Medúze a vyrazil jsem tak rychle, jak to jen šlo, do Nuselského slumu.

"Šerif se hlásí do služby, podejte hlášení." Byla poslední věta nepřehlušovaná sériemi výbuchů. Rozkázal jsem krýt se a pokusit se je zdržet. Útočníci jenom vypálili několik raket a zmizeli. Ne po nás, ale po Vyšehradském vojenském komplexu. Rakety sestřelil obranný systém, rozezněly se sirény a údolím se nesly kroky tanků

Dojel jsem s autem blízko ke vchodu do vojenského komplexu a řekl Doktorovi, ať ujede s autem a pohlídá mi zbraně, které jsem hodil na zadní sedadlo. Doktor si ale nechtěl nic nechat ujít.
Vyšel jsem z auta, dal ruce nad hlavu a vstoupil do cesty tankům, které se chystaly srovnat slum se zemí. Nechtěl jsem oběti na životech, tak jsem se vzdal, aby neměli důvod pokračovat dál. Na vojáky jsem zakřičel: "Toto nebyla akce občanů Nuslí. Jedná se o teroristickou akci vedenou paramilitaristickou skupinou, jejíž členem je "desátník Sophie Marin, 8015627507" a žádal jsem o vyšetření tohoto zločinu.

Vězení nebylo až tak hrozné. Myslím, že jsem dostal protekční celu. Radši bych nějakou hnusnou, ale bez těch keců kolem. Vyslýchající důstojník nedokázal pochopit, že rodné číslo nemám. Nakonec výslech převzal velitel základny a my se docela rozumně dohodli. Útok jsme hodili na neznámé teroristy a velitel mě nechal, ať nad sebou dva dny přemýšlím.

V Nuslích jsem se pak dozvěděl, že Medúza svoje lidi z Hostivaře stáhla a já jí to nezazlíval. Byl to pro mě důkaz toho, že se už nesnaží spáchat sebevraždu bojem s nebezpečnějšími lidmi, než je ona sama. Nechápu ale, kde takové lidi sháněla.

Doktor měl návštěvu. Někdo se mu vloupal do domu, nasadil mu na hlavu kýbl a práskal po něm palicí. Chtěl jsem Doktora politovat, ale nešlo to. Aspoň jsem se naháněl s útočníky a trochu jsme se škorpili, než utekli. Když jsem se dovlekl do nemocnice, krvácení už skoro přestalo samo.


6) Barák na odstřel
V komlinku ženské jsem našel zajímavé věci. Především kopii mé databáze o Nuslích, ke které má přistup jenom pár lidí v Nuslích. Zajímavé bylo, že do databáze přistupoval člověk, co už byl přes měsíc mrtvý. Nevěřím na duchy, tak jsem vzal vlka a vyrazil se za člověkem, co přistupoval do databáze pod cizím účtem. Člověk ani nemusí mít paměť na obličeje, aby poznal našeho nejlepšího sprejera.
Domluvil jsem si s ním schůzku ve Trojce kvůli nějakou práci a šel k němu domů. Měl na zádech velký batoh a mířil pryč z Nuslí, tak jsem jej dohnal, dal mu ruku kolem ramen a otočil směr jeho cesty. Trojka byla daleko, tak jsme zašli k němu domů a chlap rychle všechno vysypal. Informace prodal do Vladova centra. Koupil za to další dny života pro svého syna. Požádal jsem jej, aby mi dal dohromady všechno, co ví o tom, kde by jeho syn mohl být a nasprejoval něco hezkého na stěnu ústředí slumu.

Dorazil jsem domů, abych si rozmyslel, co dál. Nebo spíš jak. Čekala na mě Medúza a já byl konečně osvícen. Ta ženská je v jednom kuse bez peněz proto, že kupuje samé nesmysly. Chameleon suit jako pyžamo. Ale když jsem viděl, jak si hraje s horním knoflíčkem, tak jsem zavolal ostatním, že se sraz u Koviho o hodinu odsunuje.
Kovi mi dal slevu na maskáče a výbušniny nám napsal na futro. Klobouk mi prý ohlídá. Medúza při plánování vůbec nedávala pozor, protože Kovi měl nově na skladu minigun. Koviho štvalo, že si hraje s jeho zbožím, ale já jsem měl aspoň vymyšlený dárek pro Medúzu na narozeniny. Narozeniny bude mít hned, jak budu mít prachy.

Tohle jsem nebyl já. Pistolnický klobouk nikde a v maskáčích, jako nějaká militaristická špína... Ale muselo to být. Kamery v okolí sundala Skittles a pro jistotu i pár kulek. Plány jsem měli, protože přeci jenom díky nám tahle budova zůstala stát. Dveře jsem vykopl, nebyl čas na hraní. Medúza rozmísťovala nálože, já jsem hlídal schody dolů.
Čtyřem týpkům se nezdálo vykopnutí dveří, tak seběhli po schodech dolů. Nebo se snažili, protože jim ode mě přistál oslepující granát a několik střel. Jeden vystřelil z brokovnice, ale sundal jenom zeď, u které jsem ještě před chvílí stál, chlápek s kalašnikovem pokropil místo, kam jsem si stoupl potom, ale další dávce z brokovnice jsem už vyšel vstříc. Rána mě odhodila, ale ještě jsem stihnul střelit po dalších dvou a schovat se za roh. Dvakrát jsem se nadechl a hodil jim ještě kouřový granát. Doktor z toho vůbec nic neměl, protože byl pořád ještě oslepený tím prvním granátem. Tou dobou byly nálože připravené. Jistil jsem ústup Medúzy, ta se kryla hlavní vchod.

Utíkali jsme s výbuchem v zádech. Ve zprávách vystupoval očitý svědek. "Slyšel jsem ránu," říkal.
=========================
Hlášky+komentáže+leštění textu zítra
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Sosacek
Příspěvky: 25787
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: [Shadowrun] Praha 2067

Příspěvek od Sosacek »

Faskal píše:Utíkali jsme s výbuchem v zádech. Ve zprávách vystupoval očitý svědek. "Slyšel jsem ránu," říkal.
Z toho taky bude running joke, zejo?
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Sosacek
Příspěvky: 25787
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: [Shadowrun] Praha 2067

Příspěvek od Sosacek »

Faskal píše:Utíkali jsme s výbuchem v zádech. Ve zprávách vystupoval očitý svědek. "Slyšel jsem ránu," říkal.
Z toho taky bude running joke, zejo?
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Sosacek
Příspěvky: 25787
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: [Shadowrun] Praha 2067

Příspěvek od Sosacek »

Krypticke poznamky do budoucnosti. Pirate two star. Cult classic.

EDIT: village called, and they want their idiot back.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9048
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: [Shadowrun] Praha 2067

Příspěvek od Faskal »

______________
Poznámky
Fajn hra.
Vzal jsem si první slovo se scénou, co měla uklidnit Slum a odložit to, kdy budou chtít moji hlavu o něco dál. Sosi později konstatoval, že Nuselští nechytli chvíli, kdy jsem jim začal přerůstat přes hlavu a už je pozdě zkusit mě jenom tak odrovnat. Nebo týpka.

Medúzin after action review byl super, ale kontroval jsem jí, že Šerif se takové věci odmítá učit. Snažím se, aby vypadal, že se snaží vystupovat s autoritou, ale sám vůdce není.

Při únosu jsme měli štěstí, házelo se, jestli ženskou napadne prostřelit gumy. To bychom byli dost nahraní.

Vyslýchání bylo úplně super. Hlavně mě dostal Důstojník a jeho: "Věřím, že se nějak domluvíme... Šerife"

Kolem proběhla NPC Tomáš Zato a Tomáš Fuk

Edge:
- edge, aby týpek dokázal zmlátit ženskou. "Zmlátit ženskou" znamená omráčit důstojnici dřív, než vyvolá poplach a zavolá kamarády.
- edge při výslechu. Ženská měla taky edge, takže nebyla naděje.
- dvakrát edge při tom, abychom předhonili skupinu jedoucí do Nuslí. Nakonec jsem to podhodil jenom o jeden úspěch.
- pak jsem si jeden vyžebral za epický hod v nějaké bitvě a použil jej při držení schodů proti čtyřnásobné přesile. Mohla být dvojnásobná, kdyby měl Doktor kompenzaci oslnění.

Jinak ten running joke není z mé hlavy, viděl jsem to párkrát ve zprávách.

Hlášky, vííí
Sosi: "Co?" F: "To jsem se chtěl zeptat já... Co?"
Sosi: "Oni tam potom přijeli, ale to už jste byli v prachu. Někteří doslova."
Sosi: "Šerif je moc střízlivý, než aby jel na motorce."
F: "Promiň, Šerif zrovna žral Brňákovi Japonskou směs." Sosi: "On mohl mít leda tak Kromaňonskou."
Sosi: "Diskrétnost se cení. Dělá diskrétní matematiku."
Sosi: "Ford Focus - speciální auto pro mágy."
Sosi: "Skittles nemůže, protože zrovna hraje Mass Effect 43 nebo Call of Duty 60"
Sosi: "Ty jsi střelec na bílém. Oni mají dům na černém a ty se do něj nikdy nedostaneš."
Doktor: "Máš pouta, Šerife?" Šerif: "Jsem šerif, ne fízl."
Doktor: "Mám pouta v operačním sále, křeslo s pouty, postel s poutama, pouta s poutama, mám dokonce i pouta v márnici." Sosi: "Ty pracuješ pro Umbrela corp.?"
Nestalo se, bitva v obchoďáku: "Nepřítel u Masa. Pozor, nepřítel přichází od Pracích prášků. Uzeniny pod útokem, opakuji, uzeniny pod útokem! Tady sklad, máme nějakou zásilku."
Sosi: "Ta ženská opakuje číslo [...] A nepiš si to, je číslo do mé banky."
Sosi: "Já jsem si vůlí 4 hodil šest úspěchů"
Sosi: "Je tam lano, abyste mohli zdrhnout. Znám pár orků, co pod sebou odpálí barák. A znám pár trollů, co by to udělali i podruhé."
Doktor: "Dám všechny tři ruce za hlavu." Sosi: "Zastřelte ho, je to troll."
Sosi: "'sis všiml, že Medúza nemá prachy proto, že si pořád kupuje samé píčoviny. Má chameleon pyžamo."
Sosi: "Kdybyste si prostě oblekli maskáče, tak vás nikdo nepozná." F: "Ale když to nejde."
Doktor: "Vladovi dám před zabitím kbelík." F: "To nevadí, pro APDS jako by tam nebyl."
Sosi: "Kovi má maskáče do lesa, do pouště i do šílenství. V jedněch budete nenápadní v lese, ve druhých v poušti a ve třetí na bláznivé párty. V Shadowrunu nejčastěji potkáte to třetí."
Sosi: "Slyší nahoře někoho křičet. Asi to bude jeden z těch čtyř, co jsi střelil."
Někdo: "Medúza - znáte z flashbacku."
Sosi: "Medúza nějakým způsobem získala klíče od Šerifova bytu. Nejspíš si o ně řekla."

Účto
Stav z minula 7k EUR (+ depon na Spořilově 6,5 kiloEUR)
- 1k nábytek
(-5k byt platil Dr.)
-600 hadry
- ??? výbušniny u Koviho na futru
- 1k chlast & náboje

=> 5,4k (- sekyra u Koviho) (+ depon na Spořilově 6,5 kiloEUR)

Karma
Stav z minula 12
+6 hra+zápis

=>18 karmy (jestli týpek přežije, bude reakce)
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Sosacek
Příspěvky: 25787
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: [Shadowrun] Praha 2067

Příspěvek od Sosacek »

Maskace inspirovany ali g in da house.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Sosacek
Příspěvky: 25787
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: [Shadowrun] Praha 2067

Příspěvek od Sosacek »

V tomto dile postavy vydelaly 120 000 EUR, vyresily osobni problemy, potkaly ztracene typky a zabily asi 20 lidi. Vse v dobrem.

Zapis bude az -ane vymaluju.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Sosacek
Příspěvky: 25787
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: [Shadowrun] Praha 2067

Příspěvek od Sosacek »

Hele a fakt nestiham. Takze jenom z letadla.

Cult Classic

Prvni loose end byl typek z Prokopaku, ten typek co zneuzival Grizz, mozna ji smazal vzpominky a pak ji vyhodil z kultu. Grizz moc nevedela co a jak, ale postavy ji dotlacily aby si s nim promluvila (Meduza mela osklivou poznamku "by ses mela sejit obcas s bejvalym"), ze se to tak dela a tak. Meduza zaridila ze se s nimi typek sejde nekde venku.

(soundtrack https://www.youtube.com/watch?v=a_Am4cHMBKM )

Predtim si ale s Grizz promluvil Serif. Zkusil z ni vytahnout co vlstne chce delat s tou moci, a on rikala ze nechce ovladat lidi magii jen tak pro srandu, ale protoze svet je lepsi kdyz se lidi maji radi a tak. Serif ji dal tem mec stareho araba z nekonecne pouste. V jejich rukou to bylo univerzalni udrzovaci ohnisko s ucinnosti 4, za ktere nemusi platit karmu aby ho mohla pouzivat. (pro ctenare kteri neznaji shadowrun ... toe srsly omg wtf engame artefakt. v rukou serifa by to bylo neco jinyho, jo a ta vec ztrati schopnosti kdyby ji nekdo prodal, jde jenom darovat)

Na snezny plani kde nebylo poznat kde konci zem a zacina obloha si Grizz a Martin promluvili. Typek mel jako doprovod jenom jednu zenckou (tu co potkal Serif a Sasa na pasece v lete, jednu z nich. Jo a nejaky duchy.) a Serif s Meduzou slibili, ze pokud uvidi jakoukoli zradu z jakekoli strany tak budou strilet.

Grizz ... typkovi asi odpustila, nebo na nej vlastne nebyla nastvana. On se primo neomluvil, ale tvaril se, ze je mu to lito. Dohodli se, ze vlastne budou pratele, a tak. Rekl ji, ze vzpominky ji nesmazal on, on to neumi, ale "starej Vegan", kterej ji pak Coz je taky Martin, ale Svoboda, ten typek jehoz dizertacku o ovladani lidi si pujcila a ktery mel predtim pujcenou brouci knihu. Rekl ze nevi kde ho najit, protoze se videli naposledy kdy ji privedl. Karamazov by pry mohl vedet kde ho najit.

Grizz se chtela zeptat Karamazova, ale Doktoruv pickup ve vanici moc nevynikal, takze se misto toho sla zeptat Profesora. Ten se zamyslel, a rekl, ze "Starej Vegan" se ted stahl do ustrani, potom co na nekoho pouzivam zmenu pameti a nevyslo to jak si predstavoval nebo co. (ano, Grizz se draka nikdy nezeptala na svoje vzpominky. mohla se to dovedet driv sakra) Je v nejake osade u vesnice Licov v Novohradskych horach.

Dorazili tam, Meduza si chlapka v kabatu ktery vysel ze srubu prohledla se zoomem a poradila Serifovi aby sel taky. Serif sel, a po dlouhe dobe potkal sveho otce. Ten se ke vsem priznal, rekl ze smazla Grizz vzpominky protoze nechtel aby vyrustala u Lecitele doma a chtel ji dat druhou sanci, tak ji hodil k Martinovi do kultu aby se naucila jak nebyl carodej ... ale cele se to posralo, a vubec. Meli na sebe se Serifem blbe kecy, Serif rikal jak ho nebavi byt v nuslich a jak se tatik na vsechno vysral, a tatik se netvaril na lekce planovani zivota od typka co utika z domova, a tak.

Starej Vegan (kterej neni vegan ... pokud si tam teda vy mrtvy zvirata nevesel jen tak na ozdobu) mluvil informovane, jako kdyby Grizz z povzdali sledoval. Rikal ze vi, ze se chce naucit ovladat lidi ... a Petra se zeptal jestli ji to ma naucit. Ten rekl ze ne, a po marnem pokusu Grizz otce a syna usmirit (tatik byl nicmene rad ze se Serif zkamaradil s vlkem a ze "prokoukl") postavy zase odesly. Mely o tajemstvi min, ... a v souctu asi 200 euro.

Manazerka jim dala vedet, ze nekdo shani tym na ... no jedna moznost byla "aquisition," druha byla "protection/wetwork". Postavy sahly po tom prvnim. Hipstersky vypadajici ork se s nimi sesel v kavarne, a nabidl jim moznost ... ziskat ... rukopis nevydane povidky od J. D. Salingera. Je vystavena v male galerii v Dejvicich (ktera vic spoleha na to ze ji vlastni Lowfyr nez na realne zabezpeceni), a za par dni bude slavnostni aukce.

Pri obhlednuti galerie postavy zjistily, ze ochranku dela banda penkych zkurvysynu. A co vic, sefuje jim typek z drsnejsi odnoze Humanisu, ktery je (z nejakeho nepochopitelneho duvodu) mexican a carodej. Ktery ma na uctu peknych par mrtvych z pumovych atentatu ... ale mezinarodni zatykac na nej zahadne vyprsel pred par mesici (coz se Serif dozvedel kdyz zkusil zavolat fizly. srsly, shadorunner vola na nekoho policii? vazne?). Ale zjistili, ze na typka je vypsana odmena.

Ten veer postavy ukradly rukopis. Grizz pouzila neviditelnost a nove ohnisko, Serif odpalil mrize a sundal typky v bezpecnostnim centru. Skittles se na dalku postarala o alarm, kdyz ji Serif poslouzil jako repeater, a uvnitr si to rozdali se strazemi (kteri nemeli sanci, protoze Grizz je porad drzela neviditelne), a s duchy. Byli to divn duchove, postavy je jeste nevideli, a jeden z nich z postav vysal zivot. Ne vsechen zivot, a serif ho pak poslal odkud prisel, ale dost na to, aby se postavy ven spis vlekly nez odchazely. Rukopis ale, v krabici ve ktere byl ve vytrine meli, a Grizz vsechny cestou v aute vylecila, no skoro.

Coz bylo dobre, protoze exponat pote explodoval. Postavy prezily, ale nebyly v dobrem stavu, a ve vlastnim aute se blizil nepritel. Serif ale zastrelil ridice a auto skoncilo na boku uprostred silnice. Ale kdyz se podival do astralu, malem ho sezrali dalsi duchove. Grizz privolala sveho, aby se o ne postaral, a mezitim skupinka strilela na auto. Grizz nakonec trefila nadrz bleskem a auto vybuchlo. Temny carodej skoncil v zaveji, a serif ho zabil nez stihl cokoli udelat. Serifo zavolal z nusli odvoz, a spolecne hledaneho typka prodali Aresu a predtim ho obrali o amulety. Typek z Aresu jim rekl, ze bezne je, ze nekdo budto anonymne vyzvedne odmenu, nebo jmenem nekoho da odmenu na charitu ... a ze ceka spis to prvni.

Ohorely Serif pak donesl Johnsonovi do kavarny jeden posledni ohorely list z rukopisu. Ork prikyvl, a rikal ze se koukal na zpravy ... ale ze za tohle jim moc neda. Serif rekl, ze chce proste pivo, a to mu ork koupil, s tim, ze si ho zaslouzil. Grizz s Doktorem mezitim prodali amulety Edite, a skoncili s hromadou penez, protoze mexicky carodej byl oveseny slusny arzenalem, a odmena za teroristu taky nebyla mala.

Serif mel jeste jeden volny konec. Vzal Annu a nejak dohledali (ted si nepamatuju presne jak) kam Vladovi lidi unesli syna toho sprejera ktereho vydirali, Serif mel v hlave rodinne album ktere mu typek ukazoval, jak kluka ucil jezdit na skejtu, jak ho ucil sprejovat ... a mozna trochu zavidel, pac jeho otec nestal za moc.

Grizz pri rychlem astralnim pruzkumu nenasla ve skladisti zadne dite, jenom patnact chlapku a nedavno zahrabanou vec na zahrade. Serifovi otevrel ten rusak ktery jako jediny prezil neshodu u Koviho v obchode, a nebyl nadseny. Uvnitr SErifovi nejaky novy typek rekl ze "kluka jsme davno zabili, samozrejme. k cemu by nam byl?"

Serif je vsechny zabil. Netrvalo to asi pet sekund. Cestou ven od nej Grizz chtela vysvetlit proc mu vadi ovladani lidi kdyz jich prave patnact zabil, a mezi mafiany mohl byt nekdo nevinny ... ale Serif se na vysvetlovani netvari.

Poznamky:
- Jeste tam byla scena kdy si Grizz povida s Medvedem o tom ovladani lidi. Medved je buh, je amoralni a smrtlenici ho zas tak moc nezajimaji, takze ji moc napomocny nebyl.
- Postavy skoncily s o neco malo vic nez 120 k eur, vzali si 20k kazdy, neco byly naklady, neco poslali Skittles a zbytek dal Serif na "zabit Vlada" specialni ucet.

Co nam zbyva? Blizime se konci kampane. Doktor se chtel pomstit doktorovi co ho nahradil ve Vysocasnech, a Serif mluvil o tom, ze odejde z Nusli, aby je neohrozoval, a tak, a Grizz brzo dostane od Vlada nabidku ze ji jeho carodej nauci jakakoli kouzla bude chtit ... pokud pro nej Serifa a zbytek zabije. A tim budeme ve finale.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9048
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: [Shadowrun] Praha 2067

Příspěvek od Faskal »

I když byl stručný, tak super zápis, díky moc.

Jenom faktická poznámka k: "...coz se Serif dozvedel kdyz zkusil zavolat fizly. srsly, shadorunner vola na nekoho policii? vazne?"

Kdo tady volal na někoho policisty? "Ptal jsem se lidí na lidi," což má ksicht v popisu práce.
Na metaherní úrovni jsem tak nějak věděl, že jestli někde bude bomba, tak ji budeme muset řešit. A co by pumový atentátník dělal bez bomby? Ale říkal jsem si, že když jde týpek na akci proti Mexickému pumovému atentátníkovi inspirovaného krvavou magií aztéků a podobnou pakáží, tak se bude širokým obloukem vyhýbat jakýmkoli artefaktům ze Střední Ameriky, kterých bylo na výstavě umění 20. století z nějakého důvodu hodně. Samotnou bombu by nejspíš neřešil, kdyby získal důkazy, že tam něco takového může být, tak by cestou za Johnsonem delegoval tento úkol (další práce faceho) svému kontaktu a sám to neřešil, protože za to Johnson neplatil, ale zároveň nechtěl, aby tam umřeli lidi.

Fízl, co je jeho kontakt, mohl zareagovat různě, mohl to ignorovat, což udělal (zase se nedivím, Šerif obvolal dost týpků kvůli informacím, mohl to být pouhý zákon zachování ninjutsu, chci říct průtoku informačních kanálů). Co třeba mohl udělat, by bylo napsat Šerifovi, třeba když jsme zdrhali autem, že zrovna zjistil, že z nějakého důvodu se tady nezajímal o artefakty ze své domoviny, ale o Salingera, a že to jako nechápe. V tu chvíli by se na sebe postavy podívaly a z dramatických důvodů by v tu chvíli ta bomba bouchla... O něco později by týpek zavolal fízlovi, že jestli by mu pomohlo v kariérním postupu sundat teroristu, tak tady zrovna nějakého má, jestli ho koupí on, nebo ho má dovézt Áresovským.
Tohle je jedna z variant, co se mohla stát. Rozhodně jsem ale nechtěl, aby "to za postavy řešila NPC."
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Sosacek
Příspěvky: 25787
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: [Shadowrun] Praha 2067

Příspěvek od Sosacek »

Faskal píše:Kdo tady volal na někoho policisty?
To byl dzouk. Samozrejme ze nikdo na nikoho nevolal fizly. Jenom mi ta myslenka prisla humorna.

EDIT: taky bylo pul jedny rano.
Naposledy upravil(a) Sosacek dne 26. 2. 2013, 11:08, celkem upraveno 1 x.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9048
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: [Shadowrun] Praha 2067

Příspěvek od Faskal »

'sem se lekl, že jsem něco zaspal.

Stejně mi vrtá hlavou, proč to bylo zrovna v Salingerovi. Jo, aha vlastně - kultovní klasika.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15085
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: [Shadowrun] Praha 2067

Příspěvek od Pieta »

Sosacek píše:Grizz ... typkovi asi odpustila, nebo na nej vlastne nebyla nastvana. On se primo neomluvil, ale tvaril se, ze je mu to lito. Dohodli se, ze vlastne budou pratele, a tak. Rekl ji, ze vzpominky ji nesmazal on, on to neumi, ale "starej Vegan", kterej ji pak {tady něco chybí} Coz je taky Martin, ale Svoboda, ten typek jehoz dizertacku o ovladani lidi si pujcila a ktery mel predtim pujcenou brouci knihu. Rekl ze nevi kde ho najit, protoze se videli naposledy kdy ji privedl. Karamazov by pry mohl vedet kde ho najit.
Sosacek
Příspěvky: 25787
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: [Shadowrun] Praha 2067

Příspěvek od Sosacek »

Nojo.

Kterej ji pak hodil typkovi do kultu.

Jo a uz si muzete precist spoilery. Ale to uz stejne vsichni udelali.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Sosacek
Příspěvky: 25787
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: [Shadowrun] Praha 2067

Příspěvek od Sosacek »

Ještě dva drobné detialy které mi vypadly.

"Starej Vegan" se tak jmenuje proto, že on, Karamazov a týpek z prokopáku byli zamlada na škole známá dvojka a říkali si podle jarního trojúhelníku ... a kdyby jim tak někdo řekl dneska tak ho asi zabijou (je to ekvivalent když dneska člověk najde starou fotku kolegy v džínové bundě a s mulettem). Starýmu Veganovi to ale zůstalo.

Doktorovi někdo na auto nasprejoval "Servét je vůl".
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Odpovědět

Zpět na „Vaše hraní - příprava, rady, zápisy a PbP“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti