[Příběhy Impéria] Případ briliantového náhrdelníku

Sekce, v níž se věnujeme našemu hraní. Můžete zde poprosit o pomoc s přípravou kampaně nebo dobrodružství, konzultovat svou postavu, a samozřejmě se podělit o zápisy z her, které již máte za sebou.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 10440
Registrován: 13. 7. 2004, 14:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

[Příběhy Impéria] Případ briliantového náhrdelníku

Příspěvek od Ecthelion » 14. 9. 2010, 16:49

Případ briliantového náhrdelníku

Obrázek

Postavy:
- Hildegard Klein (Alena) – typická rodilá Vídeňanka (narodila se v Brně), kouzelnice a iluzionistka (žádná magie, pouze triky a kejkle)
- Thomas Crow (Martin) – britský inženýr, studoval v Německu – vytváří stroje, mechanismy a triky pro Hildegard, se kterou tvoří společně kouzelnickou dvojici
- Ned Greywood (Kryštof) – skřetí dlouhoprsťák, informátor a zloděj
- Christopher Longhedge (Jakub) – lupič gentleman, který zleze každou zeď. Pocházející z vážené rodiny, který kradl pro zábavu a vždy po vypuknutí skandálu uloupenou věc vrátil na místo. Při krádeži v parlamentu jej lapil ministr, kvůli kterému šel do vězení, a rodina jej vydědila.

Poté, co vyšel z vězení, byl Longehedge pod dohledem Scotland Yardu, proto se přesunul do Vídně, kde by za krkem neměl policisty. Protože byl bez šilinku v kapse, dal se dohromady s Hildegard a Thomasem, kteří přicestovali do Vídně z Ostrovů a marně se snažili získat povolení a prostory pro svoje kouzelnické představení. Když jim došly peníze, museli se začít živit triky a podvůdky. V tom jim pomáhá Ned Greywood, který pro dluhy utekl z Anglie (schoval se do jejich truhly, která se běžně přeřezává, a když jej objevili, najali ho). Ned zjistil, že ve Vídni se mu líbí ještě méně než v Londýně, a snažil se proto ušetřit peníze na cestu zpět. Tato čtveřice ve Vídni podnikla několik loupeží a podvodů, díky kterým si našetřili nějaké peníze.

Hra začala, když je v kavárně oslovil evidentně namaskovaný pán, který věděl o jejich „talentech“ a chtěl, jestli by pro něj neudělali „kouzlo zmizení“, za které se chtěl bohatě kompenzovat. Řekl jim, že jedna hraběnka zakoupila v aukci briliantový náhrdelník, který je zakletý a obsahuje kouzlo. Tato dáma to však neví a vytrvale odmítá jej prodat. On jakožto mág by jej chtěl prozkoumat, ale bohužel nemá možnost. Pokusil se k ní do domu poslat dvě skupiny lupičů, ale dům je neprodyšně hlídán a nedá se tam proniknout. Druhý den se ale má konat vídeňská premiéra Verdiho přepracované francouzské verze opery Macbeth, kam dáma přijde a vezme si náhrdelník s sebou. To je chvíle, kdy náhrdelník opustí dům a je tedy možné jej vzít. Dal jim 30 liber na přípravu „kouzla“ a odešel. Ned jej sledoval (schoval se do truhly za kočárem) a zjistil, že zamířil na univerzitu, kde vešel do kabinetu označeného jeho jménem a titulem profesor. Ned se na univerzitě zamaskoval za studenta (na hlavu si posadil baret a pod paží nesl Ottův slovník naučný, který uloupil… kdo ví kde).

Když se sešel s ostatními, vypověděl jim, co zjistil a společně se rozhodli jít se podívat do opery již dnes večer (aby si obhlédli terén). Na Ringstrasse nějaké korzující trojici Ned uloupil tři lístky na večerní představení a sám se do opery dost ukryt pod sukněmi Hildegard (jako skřeta by ho přirozeně do opery nepustili). Během přestávky se seznámili se třemi muži, kteří byli v lóži hraběnky – její synovec (hejsek), bratr a jejich přítel. Zatímco Hildegard a Thomas se s nimi spřátelili, Christopher je několikrát urazil a především pak hejska, který jej vyzval na souboj. Christopher jako vyzvaný volil zbraň a poslal Neda jakožto sekundanta (další urážka), aby to domluvil. Ten to cestou popletl, takže se nemělo bojovat na kordy, ale šavle. Christopher proto potřeboval do zítřka sehnat pár šavlí.

Vyrazil proto s Nedem na místo, kde se šavle objevují a jejich majitelé je odkládají. Brzy narazili na bordel plný husarů a dalších vojáků, kam se dostali díky tomu, že tam Christopher potkal přítele, který přijel do Vídně v doprovodu ministra, který jej nechal zavřít (a zjistili, že ten půjde na premiéru také). Ned donesl do jednoho pokoje (jehož postel byla plně obsazena husarem a dvojicí děvčat) šampaňské, kterým polil husarovi uniformu a s omluvami ji vzal, nenápadně do ní zamotal šavli a odnesl ji vyčistit. Christopher pak vylezl po břečťanu a (protože věděl, že husaři si nechávají věci pod oknem, aby mohli prchat bez problémů), sáhnul a vzal šavli. Získali tak dvojici šavlí a odešli z bordelu právě ve chvíli, kdy se husaři dole ve výčepu poprali s hulány u vedlejšího stolu.

Thomas mezitím zašel na univerzitu a vloupal se do kabinetu profesora (nezdržoval se páčením, jako inženýr vysadil dveře), kde zjistil, že profesor se o náhrdelník zajímal již dlouho – objevil knihu, kde je popsána jeho rodová historie – jde o starý byzantský náhrdelník, který ve dvanáctem století získala maďarská šlechtická rodina Szellözsiů, aby si jej předávala z otce na nejstaršího potomka. Během čtyř století rodina ztratila veškeré postavení a téměř vyhynula. Cokoli si vzpomenete, šlo špatně. V každé válce se postavila na špatnou stranu, každý větší obchod nevyšel. Z toho Thomas usoudil, že přívěšek přináší smůlu.

Hildegard cestou do hostince narazila na trojici opilých studentů, kteří si s ní chtěli trochu užít, ale přesvědčila je, že zná kamarádky, které se na ně těší. Po cestě z nich vytáhla, že navštěvují profesorovy hodiny a zjistila, že je už 15 let zamilovaný do hraběnky a bojí se jí to říct. Sázky byly 60 korun ku 10 halířům, že jí to neřekne. Když zjistila, co chtěla, poslala je do náhodného domu a šla po svých.

Když dali dohromady informace, usoudili, že profesor hraběnku miluje a tudíž jí nechává ukrást náhrdelník, nosící smůlu.
Další den ráno mělo dojít k souboji s hejskem, ale velice komplikovaným způsobem došlo k tomu, že se souboj nekonal (protože jedna šavle se zlomila a druhá upadla do kravince) a hejsek odešel ještě více rozzuřený.

Večer v opeře omámil hraběnku Ned laudanem v šampaňském, uloupil náhrdelník a další šperky (které ve strkanici nastražil do kapsy ministrovi, který se postaral o Christofrovo uvěznění). Potom, zatímco Christopher vytvořil podmínky (strhl na sebe pozornost, když jej starší šlechtic vyzval na další souboj za dva dny kvůli obtěžování jeho manželky), vynesl náhrdelník z budovy. Hraběnka se probudila ve třetím dějství a ztropila scénu, budovu uzavřela policie a prohledali všechny, kteří vycházeli ven. Ministra prohledat nechtěli, ten ale sáhnul pro kapesník, a když jej vytáhl, na dlažbě zazvonily zlaté hraběnčiny prsteny. Byl tak zatčen pro krádež.

Další den jim profesor vyplatil 200 liber, které umožnily Christopherovi a Nedovi vrátit se domů (ze svého podílu) a Hlidegard a Thomasovi odjet do Říma a zřídit zde své kouzelnické představení. O rok později se dočetli z novin, že hledaný náhrdelník objevil jistý profesor (bez hlavního briliantu, jehož vyjmutím bylo zřejmě kouzlo zlomeno) a odevzdal jej hraběnce, která se do něj zamilovala a vzali se. Na svatbě hraběnka měla briliantový náhrdelník…
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek

Uživatelský avatar
Hike
Příspěvky: 1022
Registrován: 23. 11. 2006, 06:39
Bydliště: Polička
Kontaktovat uživatele:

Re: [Příběhy Impéria] Případ briliantového náhrdelníku

Příspěvek od Hike » 15. 9. 2010, 13:14

Moc pěkný zápis. Těším se na případné další. :o)
V městě je řád a pro každého práce, buď ještě rád, když huba voněmí.
Může tě hřát, že nejsi na voprátce, nebo že neležíš pár inchů pod zemí.

Uživatelský avatar
Caseras
Příspěvky: 12
Registrován: 25. 10. 2010, 23:16

Re: [Příběhy Impéria] Případ briliantového náhrdelníku

Příspěvek od Caseras » 26. 10. 2010, 22:09

Supr, vyznělo to jako velmi zajímavá hra. Podle popisu jste se museli docela nasmát (úkryt pod sukní, šavle ukradená v bordelu, a následné její máchání v kravinci). Paráda! :clap: :clap:

Odpovědět

Zpět na „Vaše hry - příprava, rady, zápisy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host