[Info] O sekci Vaše hry

Sekce, v níž se věnujeme našemu hraní. Můžete zde poprosit o pomoc s přípravou kampaně nebo dobrodružství, konzultovat svou postavu, a samozřejmě se podělit o zápisy z her, které již máte za sebou.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 10185
Registrován: 18. 8. 2001, 23:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

[Info] O sekci Vaše hry

Příspěvek od Markus » 10. 2. 2010, 21:40

Vítejte v sekci Vaše hry

Jak název napovídá, v této sekci nás zajímají konkrétní zážitky, scény, situace, ale také problémy z vašich her. Můžete sem posílat své zápisy z hraní, podělit se s ostatními o zážitky a zajímavé scény, ale zároveň také např. požádat o pomoc s přípravou dobroružství, kampaně nebo cizích postav.

Co nám chybělo v ostatních sekcích RPG Fóra, bylo jejich neosobní zaměření. Např. v O hraní obecně se většinou tak polemizuje, lidi píšou, co se jim líbí a co ne, posílají náhodné nápady a diskutují... ale to vše v příliš obecné rovině. Tato sekce je jiná...

...v této sekci si nepovídáme o tom, "jak zaujmout hráče". V této sekci řešíme, že vaši kamarádi Tomáš a Janek, co s nima už pět let hrajete kampaň v Asterionu, mají natolik mocné postavy, že už nevíte, co pro ně připravit, a potřebujete poradit. Neřešíme "inspiraci pro sci-fi hry", řešíme to, že v příštím sezení mají vaši hráči odletět na známou pouštní planetu a vy potřebujete rychle vymyslet nějaké zajímavé příšery, co tam budou žít. Obě sekce jsou skvělé, ale každá tak trochu jiným způsobem.

Jaké diskuze sem posílejte?
 • :arrow? Prosby o pomoc s přípravou světa, dobrodružství, příšer, cokoliv
 • :arrow? Vaše konkrétní problémy s hraním, např. když už se začínáte nudit a chcete vyzkoušet něco jiného, když chcete poradit s budováním atmosféry, více "příběhovým" hraním, přípravou zajímavých bojů, cokoliv...
 • :arrow? Zážitky z vašich experimentů. Udělali jste si šílenou chvilku a vyzkoušeli jste nějakou novou hru, nebo dobrodružství v bláznivém světě. Chceme slyšet, jak to dopadlo!
 • :arrow? Dobré scény, skvělé zážitky, hlášky. Stalo se něco tak super, že se o to chcete podělit s ostatními? Sem s tím!
 • :arrow? Zápisy z vašich her. Nemusíte mít problém, nemusíte potřebovat poradit, nemusíte experimentovat, třeba se prostě jen pochlubit tím, jak proběhla vaše poslední hra. Zápisy máme rádi!
Na RPG Fóru se pohybuje spousta lidí se skvělými nápady, kteří vám ochotně poradí s čímkoliv budete chtít. Ale počítejte s tím, že potom budeme chtít slyšet, jak to dopadlo! :wink:

Sekce Vaše hry by měla být prostorem k diskuzím, nikoliv pasivní nástěnkou. Proto když někdo pošle například nějaký zápis, nestyďte se reagovat, klást doplňující otázky, nebo prostě jenom napsat, že se vám to líbilo. Přinejmenším tím autora motivujete k dalšímu psaní.


Zápisy z her
Zápisy z her jsou tradičně asi nejpopulárnější složkou této sekce (ve chvíli, kdy toto píšu, představují drtivou většinu sekce... což se doufáme brzy změní!). Zápisy lze samozřejmě pojmout různými způsoby, takže pokud vás nenapadá, o čem psát, tady je pár námětů čistě pro inspiraci:
 • :arrow? Zápisy povídkového rázu. Chcete-li pojmout svůj zápis jako příběh, povídku, životopis. Vůbec nezmiňujete pravidla hry, ze zápisu není poznat, že jde o nějakou komunikaci mezi hráči a Vypravěčem. Takovýho styl použijte, chcete-li se s ostatními podělit o příběh vaší hry, nebo se pochlubit svým literárním střevem.
  Příklad
  :arrow? Popisy hraní. V takovémto zápisu zmiňujete věci jako že skřípala komunikace mezi hráči, že v tuto chvíli Vypravěč nevěděl, že tahle část hry měla skvělou atmosféru, kdežto tamta část hry byla ničena naukázněnými hráči, kteří si povídali o fotbale.
  Příklad (ani ne tak zápis samotný, jako spíš diskuze za ním)
  :arrow? Představení systému/světa. Pokud jste hráli nějaký nezvyklý systém/svět, možná ho chcete předvést ostatním. V tom případě se méně soustřeďte na děj, ale věnujte více času popisu mechanik nebo prvků prostředí. Nebojte se rozepsat o pravidlech a ukázat na vašem zápisu, jak fungují.
  Příklad
  :arrow? Rozjímání nad systémem a pravidly. Možná rádi experimentujete s novými pravidly, měníte ta stará, nebo zkoušíte, co všechno vůbec dovedou. Podělte se o své experimenty s ostatními.
  :arrow? Rady pro ostatní hráče. Oukej, takže s touhle hrou máte bohaté zkušenosti? A nebo jste se popálili a už víte, jak to nedělat? Podělte se o své zkušenosti a poraďte ostatním.
  Příklad

Odpovědět

Zpět na „Vaše hry - příprava, rady, zápisy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host