[DrD] Dubrovnické dobrodružství

Sekce, v níž se věnujeme našemu hraní. Můžete zde poprosit o pomoc s přípravou kampaně nebo dobrodružství, konzultovat svou postavu, a samozřejmě se podělit o zápisy z her, které už máte za sebou.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 27460
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

[DrD] Dubrovnické dobrodružství

Příspěvek od Vallun » 10. 11. 2008, 13:36

Tak jsem po delší době začal opět vést vlastní dobrodružství. Družinku tvoří 2 poměrně zukušení a 3 zcela nezkušení hráči. Rozložení já následující:
Boreš - gnóm kouzelník/zloděj
Amalasunta - elfka mág
Vyjebat Snima, křtěný František - trpaslík paladin
Cael - půlelf paladin
ctihodný otec Dismass - člověk kněz
Naposledy upravil(a) Vallun dne 6. 10. 2011, 14:33, celkem upraveno 1 x.
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.

Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 27460
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vallun » 10. 11. 2008, 13:37

Úvodní legenda

V místě, kde pohoří svatého Ilji pozvolna klesalo ke Stonské nížině, jakoby moře, v tomto místě zvané Malé moře vykouslo z poloostrova Pelješac zátoku téměř pravidelných tvarů, rozkládající se mezi městečkem Drače a vesničkou Brijesta. Velké moře, jak se nazývalo vodstvo na druhé straně poloostrova, se do smělého cípu pevniny rovněž pustilo, takže samotný poloostrov připomínal čepel mocné šavle připravenou k upevnění záštity.

Avšak Malé moře nemělo asi tolik sil, takže v míst jeho výkusu zůstal necelý tucet malých a ještě menších ostrůvků. Z těch větších to byly Dubovac, Lovorikovac, Pučenjak, Maslinovac, Kokošar, Galičak, Gubeš a Tajan. Posledně jmenovaný byl z ostrovů největší a jako jediný stále obydlený. Menší se, s výjimkou Galinčaku a Gubeše, používaly jako pastviny pro ovce a kozy. Galinčak páni z Drače na rozdíl od ostatních ostrůvků nepronajímali vesničanům, ale sloužil už po více než dvě století svým majitelům jako pohřebiště. Nejmenší Gubeš, vlastně jen holá skála vyčnívající z vln Malého moře, sloužil jako pustevna pro místního blázna, jehož vesničané zvali Kamar Zlý.

Život v osadě Tajan byl ještě drsnější, než v jiných vesnicích a městečkách na Pelješacu. Klima bylo až moc horké a větrné na to, aby jej bylo lze označit za vlídné, i když oproti nedalekým horám zde ani v zimě neklesala noční teplota k bodu mrazu, avšak hlavní příčina byla spíš v tom, že chudá ostrovní půda neposkytovala nic než pastu pro několik málo ovcí a koz, kterým se navíc musela dovážet pitná voda, a tak prakticky veškeré živobytí pocházelo z moře. A to se svého bohatství nevzdává bezpracně. Chudí, ačkoliv by sami sebe tak nikdy neoznačili, vesničané tak alespoň nepotřebovali drahé zámky a bytelné dveře, na Tajanu se domky vůbec nezamykaly. Dračské ostrovy, přesněji řečeno mělčiny v jejich okolí, skýtaly výborné podmínky pro chov slávek jedlých a ústřic. Práce na ohrazených lavicích nebyla tak nebezpečná, i když nebyla ani bez rizika, a ani nejistá jako rybolov, ale o to namáhavější. Navíc všechny podmořské farmy patřily pánům z Drače nebo jiným zámožným kupcům, takže Tajanští za tuto práci dostávali jen nuznou mzdu. Ta se vyplácela ve stříbrných penězích, v průměru zhruba 40 měsíčně , zlatka byla vzácný, téměř nevýdaný jev, obvykle dubrovnické ražby, ale obchodníci bez protestů přijímaly mince jakékoliv provenience. Zlaté na Tajanu byly k vidění jen jednou, když Dragomil z Drače platil stonským stavitelům ohromnou sumu 300 zlatek za nejnovější mušlí lavici.

Přesto byli zdejší vesničané vcelku šťastní a spokojení. Ti jen trošku starší si ještě dobře pamatovali na dobu před tím, než Pelješac dvojitou koupí připadl Republice Ragusa, neboli Dubrovníku. A v porovnání s tím, se poklidná i když těžká práce na cizím majetku zdála téměř rájem na zemi. Navíc víno bylo dobré (zvláště předloňský ročník 1331 stál za zmínku) a za obnovovanými a rozšiřovanými stonskými hradbami se jej pěstovalo více, než dost. Kromě vína se zde pěstovaly ještě fíky a olivy, jejichž chuť rovněž zpříjemňovala vezdejší život. A co se nedalo vypěstovat zde, se dalo sehnat na trzích v Drače, největším městečku ve střední části poloostrova.

Drače bylo osídleno již před dávnými věky, zdejší pobřeží zde vytvářelo přirozený přístav, který využívaly všechny kultury, jenž zde v minulosti sídlily. Jeho význam navíc v poslední době vzrostl, neboť Dragomil z Drače získal titul pelješackého župana za dlouholetou službu jeho rodu Raguské republice a začal nad městem budovat nový palác jménem Janjina jako županské sídlo. Tento palác stál jen kousek od Gradiny, tajuplné zříceniny pevnosti ještě z římských dob. Černá silueta stavby přitahovala zraky mnoha lidí, nejen mládeže z Drače a okolí. Jenže stála už za gromačem (na sucho stavěnou zdí) oddělující oblast zvanou Lovište, takže zůstávala nedostupná a o to záhadnější. Lovište se nazývala větší část ostrva o délce přes 20 mil , kam byl zakázán běžným smrtelníkům vstup, protože sloužila jakožto lovecká obora pro Dubrovnickou šlechtu.

V Drače stála i škola, v níž učili v rámci své služby Republice členové jednotlivých urozených rodin. Do této školy chodila i omladina z Tajanu, i když výraz chodila není tak docela přesný. Cestou ze školy chodila jen ke konobě U Sekery a kladiva, kterou vedl trpaslík Wrank Krvesaj, což jim většina spolužáků záviděla, přestože dobře věděli, že právě u jeho mola mají tajanští přivázanou malou loďku, na které absolvovaly zbytek cesty domů. Občas i přes své jméno obvykle laskavý trpaslík dovolil, aby si u něj děcka vydělala skleničku borovnice (výbornou borůvkovou limonádu) nebo ti starší osvěžujícího gemiše (střik místního bílého vína a pramenité vody). Ale tyto tekuté lahůdky nebyly to jediné, co tam mládež lákalo. Starý trpaslík měl nad barem zavěšenou slušnou sbírku zbraní a ke každé z nich se pojil nějaký příběh. Pokud byl čas, tak se Krvesaj nenechal dlouho pobízet, aby jej vypověděl. O dost vzácněji se pak nechal přesvědčit, aby jim některou z památek ukázal zblízka a předvedl, jak se s nimi bojuje.

Wrank nebyl v okolí Drače zdaleka jediným trpaslíkem nebo příslušníkem nelidského národa. Vždyť dokonce i Páni z Drače měli v sobě jasně patrnou stopu elfí krve. Dubrovník a s ním celá Republika se díky tolerantnímu přístupu a stabilní vládě těšil velké oblibě u příslušníků jiných ras. Přesto ani zde netvořili jejich zástupci více, než necelou pětinu populace, ač bylo na Strádánu – hlavní dubrovnické promenádě – možné spatřit nejen trpaslíky, elfy (nejvíce, když nějaká jejich elegantní loď kotvila ve Starém přístavu) a gnómy, ale i malé hobity, sveřepé kudůky, obrovské krolly, křivonohé a chlupaté půlorky. Podobné to bylo i s náboženstvím, jenž přes veškerou snahu mnoha církevních představitelů zůstávalo záležitostí převážně lidskou. V dubrovnických hradbách se nacházely pravoslavné i křesťanské kostely a dokonce i synagoga. Mohamedáni sice svůj chrám ve městě neměli, avšak to nebylo následkem jakékoliv perzekuce, jen jejich nepatrného výskytu.

Jediné, co celé pelješacké mládeži chybělo, byla možnost vyraziti do Dubrovníku za zábavou, neboť cesta po souši procházela přes Ston, kde byl celý poloostrov rozdělen dvojitými hradbami a pečlivě střežen, neboť bylo třeba chránit tamější saliny. Mořská sůl zde získávaná byla zdrojem velkého bohatství pro Dubrovnickou republiky a nemenší závisti Benátčanů, největší konkurentů a od vymanění se z jejich poddanství i stálých nepřátel Ragusy. S ostatními sousedy dokázala Republika vyjít po dobrém, buď byla silnější (což se týkalo malých kmenových státečků v horách) nebo si je zavázala bohatými dary a svým významem jako obchodního partnera. Další možností bylo přeplout na pevninu a vydat se po úpatí Dinárských hor na jih, avšak než mohl poutník, který by zvolil tuto možnost, dorazit na pevnou cestu vedoucí od Stonu k Dubrovníku, musel by překonat deltu řeky Neretvy – jen řídce obydlený a velmi nebezpečný bažinatý kraj. Jedinou alespoň částečně reálnou možností bylo použít loď, ovšem to nebyla zcela laciná záležitost. Tuto trasu nemalá část pelješackých absolvovala jen jednou za život, když v Dubrovníku skládali občanský slib.
Naposledy upravil(a) Vallun dne 10. 11. 2008, 14:33, celkem upraveno 1 x.
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.

Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 27460
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vallun » 10. 11. 2008, 13:37

První sezení
Cestou ze školy se Amalasunta s Borešem, tak jako obvykle, zastavili na kus řeči u Wranka Krvesaje. K jejich překvapení byli v hospodě U sekery a kladiva i takhle časně odpoledne nějací hosté. A dokonce tři najednou. Hned u baru seděl lehce podroušený statný trpaslík s velikou obouruční sekerou, jakou zatím oba mladí Tajané viděli jen na obrázku a nebo taky zde na stěně, kam jejich pohledy neovladatelně zamířily. Byla to jiná sekera, nikoliv Wrankova prastará, ale umně zdobená Zkáza zkažených, tahle byla mnohem obyčejnější, ale zato zářila novotou. U malého stolku pod oknem seděli další dva návštěvníci s nimiž rozprávěl trpasličí hostinský. Proti dveřím seděl mladý půlelf nad jehož ramenem vykukovala rukověť meče a rozprávěl s jen o něco málo starším knězem. Kněz byl oblečen v obligátní černi, pláště obou zbývajících byly fialové, přičemž trpaslík jej měl na rameni sepnutý sponou s křížem, kdežto půlelf obyčejným uzlem.

Dvojici školáků uvítal Wrank až příliš sladkým úsměvem, který u něj znamenal jediné – něco potřeboval. Tato úvaha se potvrdila v zápětí, když je Wrank požádal, aby odvezli ctihodného otce a mladého Caela na Tajan. Druhý trpaslík se k nim beze slova přidal. Na delší vyprávění nebyl čas, protože hromadící se mračna nad severozápadní stranou obzoru dávala tušit, že přijde Yugo, nepříjemný, silný vítr, který by mohl zkomplikovat plavbu i po jinak dobře krytém Malém moři.

Tentokráte byla příroda rychlejší, než malá loďka v rukou zkušeného námořníka Boreše. Přestože plachtu skasali včas a mocně zabírali vesly (jak se jim teď hodili spolucestující…) byl zatížený člun jen málo ovladatelný a vlahý deštík značně omezil viditelnost. Proto se stalo, co se stát muselo. Vítr prohnal člun jednou mušlí lavicí a na hladině se objevila spousta trosek. Na ochozu mezi lavicemi byli zrovna nějací dělníci, kteří jim pomohli zachránit člun a vylézt na břeh. Je ovšem otázka, zda to lze pokládat za štěstí neboť nebohou pětici neprodleně odvedli k Zdravku Lazarevičovi, správci Tajanských lavic a nejmocnějšímu muži v osadě. Ten na ně chrlil hromy blesky a dštil síru tak dlouho, než se mu dotyčných zželelo (a než se od jednoho ze spolupracovníků dověděl, že lavice půjde snadno opravit a že další škody jsou vcelku malé). Pak družině nabídl obchod, když zjistí, co nebo kdo krade ovce z jejich farem (které Zdravko rovněž spravoval pro pána z Drače) a zamezí dalším ztrátám, tak na poškozenou lavici zapomenou.

Družina nabídku ihned přijala a započala debatu na téma, proč tak vlastně učinila. Zda proto,že je to správné, nebo proto, že je to potřeba, či dokonce proto, že se to nabízí jako východisko z nouze. K této debatě byl Zdravko slepý a když se družinka pustila na tenký led úvah o tom, zda vlastně zodpovídá za škodu když byla bouřka a jaká vlastně vznikla škoda, tak ještě k tomu ohluchl. Jen družinku upozornil, že mimo ovcí se ztratil i jedem místní chlapec, Dado Uvarevič, kterého místní znali jako velkého silného, ale nepříliš inteligentního dobráka. Než opadl vítr a padla tma, tak se pětice vypravila optat se starky Uvarevičové, kam se mohl Dado ztratit a kdy vlastně zmizel. U jejího domku padl zrak družiny na mocný živý plot oddělující pozemky podivínského Roddyho McFista. Došli odvážně až k jeho domu, kde jim kouzlená klika sdělila, že pan Roddy je pryč za prací a že mají nechat vzkaz na obvyklém místě. O tom svědčila i chybějící lodice. Zvídavá Amalasunta chtěla prohlédnout dům, k čemuž jí lákalo otevřené okno v přízemí, ale ostatní jí od vloupání odradili.

Před vyplutím jim jeden ze Zdravkových pomocníků předal soupis ovcí a ztrát a jednotlivých ostrovních pastvinách. Družinka se rozhodla hned tuto noc hlídat na Lovorikovači. I přes nepřetržité hlídkování jim jedna ovce zmizela, což zjistili, až když pochopili, že Zdravko počítá ovce a nikoliv berany, kteří se zatím neztráceli, tak proč si s nimi dělat hlavu, že. Při důkladné prohlídce ostrova nalezli na pláži jen jednu mělkou, ale 2 stopy širokou, rýhu směřující k severozápadu a táhnoucí se od prvních skalisek až někam hlouběji do vody.

Družinka se rozhodla, že jedna část (Boreš s knězem) počkána tomto ostrově na pasáčky, kteří v poledne přivážejí čerstvou vodu a kontrolují ovce a druhá (Cael, Snima, provede rychlý průzkum vedlejšího ostrůvku Dubovač.
Naposledy upravil(a) Vallun dne 10. 11. 2008, 14:33, celkem upraveno 1 x.
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.

Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5283
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aljen » 10. 11. 2008, 14:05

fakt sa ospravedlnujem ze ti sem skacem Valuun,
ale ...

to sa tak priserne cita az hroza. Nejake odseky tam skus dat plz :)
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!

Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 27460
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vallun » 10. 11. 2008, 14:34

Alejn - lepší?
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.

Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5283
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aljen » 10. 11. 2008, 14:36

hej
cita sa to lepsie
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!

Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 27460
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vallun » 10. 11. 2008, 14:37

OK, a teď očekávám taky nějakou reakci k tématu, nebo Tě budu pvoažovat za formalistického hnidopicha (obě dvě minuty, než na to zapomenu:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.

Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5283
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aljen » 10. 11. 2008, 15:08

musel som si to hadam opravit pred tym ako to citam :)

Paci sa mi ten setting a dubrovnicka republika. Pekne vykreslene v jednoduchych farbach. Nice. Vidim tam velky potencial na kadejake politicke machinacie, zrady, odhalovanie zvratenosti naoko miluckych a bezuhonnych obcanov ...

Dobrodruzstvo ... ako to povedat ... klasika.
Vies mne ked citam podobne zapisy napadnu myslienky ako:

A ti dvaja adolescenti nemusia viac chodit do skoly?
Trpazlik a elf so zbranami len tak prijali medzi seba?
Preco sa na nejaku lavicu nevyprdli a nesli si svojou cestou ak nemali v republike svoju agendu?
Co ak by Amalasunta isla prehladat dom?
Maju postavy vlastnu agendu? Protireci si ich agenda a ciele navzajom?
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!

Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 27460
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vallun » 10. 11. 2008, 15:32

Aljen, hra začíná v pátek odpoledne, takže mají před sebou minimálně víkend. Navíc školní docházka není povinná. Jejich rodiče jsou ale hodní a obou zvídavým úpotomkům návštěvu školy umožňují. Avšak pokud se hnou z domova a nebudou je muset živit, tak to pro ně bude spíš úleva a odchod ze školy je rmzet nebude. Pro úplnost - děj se odehrává v roce 1333 (ale s trochu histoprický urpaveným (smrsklým pozadím).

Nelidské rasy jsou velmi vzácné (max necelých 20% populace), takže spolu drží spíš, než s lidmi. Navíc Pelješac je v této době poklidný, mírumilovný a prosperující poloostrov, takže nesnášenlivost tam není častým jevem. Zvláště v trpasličí taverně:)

Já osobně myslel, že hráči scénku seznámení budou odehrávat podrobněji, ale oni byli celí natěšení na to,že vyrazí na moře, že to trochu přeskočili (pospíchali, aby se vyhli vichřici).

Kdyby Amalasunta vlezla do baráku tak usne, dům je střežen ochraným kouzlem. Patří poměrně úspěšnému zaklínači, které družinka může potkat zanedlohuo;)

Osobní agendu si hráči začínají tvořit, někteří jí už mají a jak mco si protiřečí je jen na nich.

Co se týče lavice, tak způsobili škodu a byli chyceni na při činu, mají tedy dluh vůči majetku pána z Drače...

Jinak vzhledem k tomu,ž etam mám kěnze a dva paladiny (z toho jednoho expatriáta), tak bude velká část úkolů souviset s církví a spol.;)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.

Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5283
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aljen » 10. 11. 2008, 15:50

jasne jasne
si nevsimaj moje uvahy ... to su len exkrementy mojho praclikovacieho mozgu
V kazdom pripade som zvedavy na dalsie zapisy :)
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!

Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4136
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Příspěvek od Lemmy » 11. 11. 2008, 08:17

Legenda okolo je velmi pěkná, je vidět, že na tom dal mistr záležet :wink:.

Jak píše Aljen, dobrodužství se zdá zatím jako klasika. Uvidíme jak se rozjede, ale i teď podle popisu usuzuju, že ho bylo hodně zábavné hrát.

Co mi trochu chybí je v úvodu větší popis postav.

Takže zatím shrnuto: dobré, velmi dobré

Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 27460
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vallun » 11. 11. 2008, 08:48

Lemmy - popis psotav je věc hráčů, dohodli jsme se, že je dodají do příštího hraní a navíc pro jejich zveřejnění to chce jejich souhlas;)

V čem myslíš,že je dobrodružství klasika? (Ano, na úvod bude jedna cvičná jeskyně, na žádost hráčů..) jinak ale mám připraveny spíš méně typické kousky, pokud je samozřejmě hráči budou chtít hrát:)

Ad legenda - drobná výhoda je, že Chorvatsko jako země se mi hodně líbí, mám to tam rád a Dubrovník je po Praze pro mne msíto s nejvyšším géniem loci;)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.

Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4136
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Příspěvek od Lemmy » 11. 11. 2008, 09:34

Vallun píše: V čem myslíš,že je dobrodružství klasika?
Základní pojetí příběhu: Postavy se dají dohromady v krčmě (některé se znají nebo se poznali nedávno a jsou zde spolu, aby to bylo věrohodnější a jednodušší), vytvoří družinu, některé postavy mají určitý cíl - místo, kam se chtějí vydat, ostatní je následují, někdo si je najme na úkol...

Pozor, klasické nemusí znamenat, že to není podle mě dobré.

Tenhle koncet taky často využívám. Vždy je to problém spojit postavy hráčů dohromady, pokud se neznají a krčma je nasnadě :).

U mojí hry jsem to řešil setkáním přímo na cestě, což bylo nasnadě (jedna postava už rok putuje v pohraničních oblastech a druhá několik měsíců, přičemž mají společný drive - cestovat a poznávat svět, každý z jiného důvodu).
Krčmu sice poté při příchodu do města navštívili s hráčovou větou "krčma je jasná a nejlepší, když chceš nějakej kšeft"... Čemuž jsem se chtěl už z principu vyhout. Hráč předpokládal že v krčmě si je klasicky někdo najme, ale mýlil se. Do budoucna to vidím tak, že zapojím spíš jiné schéma příběhů, na druhou stranu: není nad klasiku.

Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5283
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aljen » 11. 11. 2008, 09:40

klasika v tomto zmysle:
banda sa da dohromady v krcme, prakticky nikto neriesi preco by mali ist spolu ("Druhý trpaslík se k nim beze slova přidal") a co potom ked spolocny motiv skonci.
narailrodovanie do kritickej situacie ktoru musia riesit spolu (rozbitie lavice) a aj ked by mohli postavy robit nieco ine (elf a trpazlik by sa mohli vykaslat na nejaku lavicu a ist trebars do tych Benatok) poslusne idu riesit quest ohladom ovci ... kde sa stratil miestny prostacik.

jedina odbocka ktora ich zaujala bola zamknuta (carodejov dom) a ak by ju hraci riesili nijak by to netwistlo pribeh ako predpokladam.
A klasika aj v tom ze je pribeh pripraveny asi hodny kus vopred bez toho ze by tam bol predpoklad hracskeho twistovacie impulzu (samozrejme ak takych hracov nemas tak je takyto pribeh bezpecny).

neber to ako rantovanie alebo co :)
je to proste obvykly klasicky zaciatok (ktory si ja v mojej kampani nemozem bohuzial dovolit :( a musim nejak vymysliet ako udrzat druzinu po hromade aby som sa zo strihania scen nezblaznil)
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!

Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 27460
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vallun » 11. 11. 2008, 09:52

Alejn - ten "druhý trpaslík" překvpail i men,že se tak zachoval...

Jít jinam by mohli, to samozřejmě, ale bylo domluveno, že si nejprve dají to cvičné dobrodružství...

A to, že byl tamten dům magicky střežený není zavírání možností, ale logický prvek... lidi, kteří doma něco cennějšího mají, tak si svůj majetek obvykle chrání...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.

Odpovědět

Zpět na „Vaše hry - příprava, rady, zápisy a PbP“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host