Co se stalo při vašem posledním sezení?

Zápisy a zážitky z vašich her, pomoc s přípravou, společné hraní.
Odpovědět
Pracující logaritmus
Příspěvky: 791
Registrován: 10. 5. 2018, 07:17

Re: Co se stalo při vašem posledním sezení?

Příspěvek od Pracující logaritmus »

Jerson píše: 27. 2. 2019, 09:07 Typ GMma, o kterém píšeš, jsem zažil také, ale bylo to kvůli tomu, že ho musel dělat z donucení po odchodu předchozího GMma, když nikdo jiný hru vést nechtěl. Nebyl to taky takový případ?
Ne. Mástrovat to chtěl, je to zkušený GM. Ale je pravda, že přípravě nevěnoval tolik času a energie, kolik by bylo třeba, protože mástruje dvě další skupiny. Přístě mástruju já, takže už se snad podobné problémy vyskytovat nebudou.
Jsem Log 1=0, jen jsem v práci a nedostanu se k normálnímu účtu.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se stalo při vašem posledním sezení?

Příspěvek od Jerson »

York píše: 27. 2. 2019, 10:35 Zase pokud by tenhle styl hry někoho bavil, tak je je celkem jednoduchý to sepsat a někde pověsit. Když si podle toho zahraje 100 skupin, tak se ten poměr výrazně zlepší.
To ano, on to asi sepsané má. Ostatně s Alnagem jsme hráli nějaké jakoRPG, oficiálně vydané, ve kterém byly příběhy známé z filmů, třeba "únik z potápějící se lodi", a dostávali jsme body za to, když jsme naplnili nějaké klišé - třeba když nejsilněnší černoch zemřel jako první a když vyděšená holka přežila až do konce. Tohle mi přišlo trochu v tom stylu. Nicméně pro mě to vůbec nebylo RPG, protože tam žádný roleplaying nenastal, a nebylo to ani RPG, protože tam nebyl žádný gamistický prvek. Nevím zda nějak takhle vypadají storytellingové hry, ale podle názvu by to odpovídalo.
Pracující logaritmus píše: 27. 2. 2019, 10:45 Mástrovat to chtěl, je to zkušený GM. Ale je pravda, že přípravě nevěnoval tolik času a energie, kolik by bylo třeba, protože mástruje dvě další skupiny.
Hm, tak to je jeho stížnost opravdu mimo mísu.
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se stalo při vašem posledním sezení?

Příspěvek od Quentin »

Jerson píše: 27. 2. 2019, 13:00Hm, tak to je jeho stížnost opravdu mimo mísu.
Není. Že ti nesedne setting nebo pravidla, se ti klidně může stát i s vlastní tvorbou. Někdy špatně odhadneš, jak bude něco vypadat naživo, jindy to nepřežije srážku s hráčema. Nevidím na tom nic tak divného.
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Co se stalo při vašem posledním sezení?

Příspěvek od York »

Quentin píše: 27. 2. 2019, 13:20Že ti nesedne setting nebo pravidla, se ti klidně může stát i s vlastní tvorbou. Někdy špatně odhadneš, jak bude něco vypadat naživo, jindy to nepřežije srážku s hráčema. Nevidím na tom nic tak divného.
Přesně tak. Naopak je fajn, že to řekl, protože s tím teď můžete něco dělat (což taky zjevně děláte, když měníte PJe).
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se stalo při vašem posledním sezení?

Příspěvek od Jerson »

Je pravda, že mě nenapadla možnost, že by GM vybral pravidla, která nezná a která mu nevyhovují. Nebo svět, se kterým nemá zkušenost. Nebo že by vedl příběh, který ho nebaví. Takové věci se mi nestávají.
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se stalo při vašem posledním sezení?

Příspěvek od Quentin »

Jerson píše: 27. 2. 2019, 14:03Je pravda, že mě nenapadla možnost, že by GM vybral pravidla, která nezná a která mu nevyhovují. Nebo svět, se kterým nemá zkušenost. Nebo že by vedl příběh, který ho nebaví. Takové věci se mi nestávají.
Mně docela často. Někdy ani nevyberu pravidla, která neznám, ale třeba některá, která znám nebo jsem sám napsal, a přesto odhalím, že z nějakého důvodu nevyhovují. Se settingama stejnětak.

První 1-3 sezení jsou u mě vždycky hrozný experiment. Delší kampaň se povede tak u jednoho z pěti pokusů.
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Co se stalo při vašem posledním sezení?

Příspěvek od Sosacek »

Pred hrou jsem poslal motivacni obrazek:
Obrázek
a trefil jsem se.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
PardGalen
Příspěvky: 2105
Registrován: 26. 2. 2006, 21:28

Re: Co se stalo při vašem posledním sezení?

Příspěvek od PardGalen »

Konečně jsem hrál Bliss Stage. Bylo to zajímavé.
Všichni hráči si udělali jenom pilotky. Bojují s brouky ve stylu Hvězdné pěchoty a celé to vypadá jako Ostravsko. Jo a za základnu si vybrali Petřín.
Always bring a gun to a puppet fight
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se stalo při vašem posledním sezení?

Příspěvek od Jerson »

Hráč si tak dlouho dělal legraci a přivoláním Yog-Sothotha, a kreslil ho na tabuli, až ho ve hře opravdu povolal.
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2692
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Co se stalo při vašem posledním sezení?

Příspěvek od Log 1=0 »

Experimentujeme s Fate
spoluhráčka píše:Jestli se vždycky háže čtyřmi kostkami, proč mi prodali sadu, ve které jsou tři?
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Pracující logaritmus
Příspěvky: 791
Registrován: 10. 5. 2018, 07:17

Re: Co se stalo při vašem posledním sezení?

Příspěvek od Pracující logaritmus »

Pocítil jsem hněv a nenávist prostého venkovana vůči namyšleným intelektuálním elitám, které akorát furt blbě kecají, místo aby něco dělali, a bazírují na formálních blbostech ignorujíce zdravý rozum.

Roleplaying je super.
Jsem Log 1=0, jen jsem v práci a nedostanu se k normálnímu účtu.
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se stalo při vašem posledním sezení?

Příspěvek od Paul »

Ecthelion píše: 12. 11. 2013, 17:47 Pak je ale otázka, jestli je neposlat úplně někam jinam. Několik kmenů Slovanů, co se zatoulají do Férie nebo nějaké cizí fantasy země by nemuselo být zlé. :think:

Říkám to proto, že teď pro soukromé účely chystám poznámky pro příběh, který se odehrává v Anglii začátkem 10. století... a kde se mezi válčícími Anglosasy a Vikingy toulá česká žoldnéřská parta (respektive velitel a pár družiníků jsou Češi, zbytek jsou Ránové). Je historicky doloženo, že polabští Slované se v Anglii jako spojenci Vikingů usidlovali (tedy určitě vesnice a podobně)... a připadá mi to jako hrozně cool moment. $D

Poslední to sice není, ale hráli jste to?
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se stalo při vašem posledním sezení?

Příspěvek od Ecthelion »

Paul píše: 7. 4. 2019, 11:28Poslední to sice není, ale hráli jste to?
Nehráli jsme to. Pořád to mám zastrčené v hlavě jako nápad, se kterým chci něco dělat, ale zatím na to ještě nedošlo.
Uvidíme, třeba časem. :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Pracující logaritmus
Příspěvky: 791
Registrován: 10. 5. 2018, 07:17

Re: Co se stalo při vašem posledním sezení?

Příspěvek od Pracující logaritmus »

Před asi 20 sezeními jsme získali prsten tří přání.
Včera si čaroděj přál mocnou magickou zbraň pro paladina (jediný ji nemá).
V důsledku toho mu síla klesla na 3 a ztratil schopnost sesílat přání. Tak dal prsten bojovníkovi.
Bojovníkovi se to zalíbilo, a přál si trnitou plátovou zbroj, co otráví každého člověka, co se jí dotkne.
V důsledku toho mu síla klesla na 3 a ztratil schopnost sesílat přání. Bojovníkovi. Z 20 na 3.
Tak jsem si přál, aby se mu okamžitě obnovila.
V důsledku toho mi síla klesla na 3, ale to mi až tak nevadí, šermuju přes charisma.
Schopnost sesílat přání mi zůstala, ale je mi k ničemu, protože prsten se vybil.
Jsem Log 1=0, jen jsem v práci a nedostanu se k normálnímu účtu.
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6644
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se stalo při vašem posledním sezení?

Příspěvek od boubaque »

A jak? Otravila ta zbroj bojovnika? :)
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Odpovědět

Zpět na „Vaše hraní - příprava, rady, zápisy a PbP“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů