Co se stalo při vašem posledním sezení?

Zápisy a zážitky z vašich her, pomoc s přípravou, společné hraní.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Co se stalo při vašem posledním sezení?

Příspěvek od Markus »

Velmi jednoduchý a věřím, že i velmi perspektivní námět na diskuzi: co se stalo při vašem posledním sezení? Napište cokoliv - co jste hráli, jaká byla zápletka dobrodružství, nebo třeba jenom jednu zajímavou scénu, popište zajímavou NPC, popište trapas spoluhráče Pepy, když se pokusil flirtovat se servírkou v restauraci, kde hrajete. :roll:

Odpovědi můžou být zcela stručné, jeden dva odtavce, ale můžou být i vyčerpávající, pokud na to máte chuď.

V ideálním případě si tuto diskuzi představuji tak, že se sem naučíme přispívat pravidelně a po každém odehraném sezení sem každý pošleme jeden příspěvek.

Přínos?
Zajímavost! Po čase se podíváte zpět a zjistíte, co jste hráli před půl rokem. Zjistíte, co hrajou ostatní a jak často hrajou. Zjistíte, jaké se hrajou systémy a žánry. Naberete inspiraci pro své hry. Inspiruje ostatní svou hrou!

A je to velmi primitivní. Odehrajete hru, přijdete sem a něco nám o ní napíšete. Zabere to minimum času. Pokud to budem dělat pravidelně, bude to super.

A trapný závěr: já sám si pomalu nepamatuju, kdy jsem naposledy hrál (státnice, bakalářka!), takže nic nenapíšu. Nicméně pozítří... pozítří konečně hrajeme a to si pište, že se ozvu.

---

Toto téma vám přináší Pacifistický spolek ochránců veřejných diskuzí.
Obrázek
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion »

Začnemě těžkou podpásovkou a bulvárem... $D (řekl sis o to, Markusi $D)

V naší poslední hře Markus odešel pro čaj a když se vrátil, zjistil, že jeho slečna je v posteli s Bubákem (a rozhodně ne ve hře... $D) ...

Taky jsem zjistil, že vůbec nerozumím ženám (teď už ve hře)... a oklame mě i převlečený ledový kouzelník... :roll:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6644
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od boubaque »

Chvilku jsem vyděšeně přemýšlel... a nakonec musím uznat, že je to pravda :) Do jisté míry.

Já už jsem taky nehrál dlouho, naposled jsem promlouval s duchem lesů a zjišťoval, co dělají u města skřeti a kam až se táhnou jejich ležení. Ale co je pěkný svinstvo, já který mám postřeh 20 (což je v Hrdinech Fantasy slovy pravidel božská úroveň dovednosti), jsem si všiml jednoho skřetího zvěda až asi ze dvou metrů. (Naštěstí mám taky plížení 20, takže on si mě vůbec nevšiml O-) che che che :-)= )
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Goran
Don Quijote
Příspěvky: 3390
Registrován: 2. 5. 2006, 12:58
Bydliště: Litoměřice/Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goran »

U mně to už taky je nějaký ten pátek, co jsem hrál naposledy. Bylo to moje starwarsové minitažení; v minulém sezení dva jediové vyšetřovali pirátskou aktivitu, zabraňovali válce s hmyzáky na jedné primitivní planetě a zišťovali, co je zač ictačí med. Jeden z nich byl na konci předchozí session napaden a uvězněn a teď prchal neskutečně primitivním vozidlem, které nakonec vyboural. Přidali se třetí jedi a vynálezce hledaný Obchodní federací (protože navrhoval lepší droidy, než uměli vyrobit oni :>;o) ). Spolu navštívili klášter mystiků ovládajícím sílu díky medu místních hmyzáků, vynálezce hacknul místní síť včetně těch nejtajnějších částí a nový jedi se pokusil sbalit gruonskou političku, načež byl napaden a zraněn bandou místních zabijáků. Příště uvidíte výslech zajatého mafiána, třetí útok na jedie a snad už rozluštění celého případu, včetně závěrečné přestřelky ve vraku vesmírné lodi.
Nejsem trouba, ale snažím se a s pomocí Boží se jím brzy stanu!

R.I.P.
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peekay »

Ja som mal nezabudnutelny zazitok minuly stvrtok, ked sme z recesie hrali DrD 1.5 - ako inak, Biely Hrad. Hraci boli iba dvaja, tak som im dal 4. uroven, nech to ma nejaku... uroven.

Krollia bojovnicka a Elfska hraniciarka narazili na miestnost plnu zombii. Po chvilke boja usudili, ze sance su prilis proti nim, a zacali utekat...

Kód: Vybrat vše

Hrdinky maju zakladnu pohyblivost 16, resp. 17.
Maju vsak brnenia, co im ho znizuje na 12/+1.

Zombie maju zakladnu pohyblivost 8/-1.

Hrdinky si hodia... 1 a 1.
Zombie si hodia... 5.
Zombie svojim pomalym, suchtavym krokom bez problemov dobiehaju utekajuce hrdinky. Dalsie kolo boja, hrdinky opat utekaju.

Kód: Vybrat vše

Hrdinky si hadzu... 1 a 2.
Zombie si hodia... 6.
Zombie svojim pomalym, suchtavym krokom opat dobiehaju hrdinky... a bez problemov ich zabijaju.

(zvysok vecera bol straveny zvijanim sa na podlahe v zachvatoch smiechu)
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Kelton
Příspěvky: 921
Registrován: 2. 10. 2007, 19:06
Bydliště: Praha

Příspěvek od Kelton »

Zkoušeli jsme Dark Heresy. Jednoduchý začátek, byli jsme vyklopeni na vězeňskou planetu ať se odtamtud dostaneme. Jako jestli vůbec něco umíme. nebo prověřit místní bezpečnost - tak něco. Bez větších událostí.

V průběhu hry padla OOC naprosto uzemňující hláška: To se takhle plížím džunglí, a najednou Exterminatus
:P
"You are already playing WTF," Coriander, quite seriously, explained.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Příspěvek od Bifi »

To som sa nahlas rozosmial. Dostávaš 1 laugh point.
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quentin »

v patek jsme hrali fantasy v shadowrunu u trevena, a jeho kamarad oldschool pj nam predvedl, jak muze bejt u uplne drd klasiky sranda :) ...

prorok pravil, ze na kralovstvi prijde pohroma. Kralovsti generalove vypravuji diplomaticke skupiny do zemi elfu, gnomu, hobitu, trpasliku a nevhodneho kralova levobocka (fridrich, paladin, tomasova postava) do zeme orku, jeho druzinu tvori vsemozne pro kralovstvi nevhodne postavy (treba pan Rostislav (dwarf bard/engineer,treven) a pan Osbourne (half-elf blademaster,quentin), kteri podvedli na sazkach kralovskeho generala), jelikoz nikdo nepredpoklada, ze by se od orku nekdo vratil zivy.
jeste jsme neprekrocili hranice a uz nas na zacatku pristi session ceka boj se dvema obry :eyecrazy: :)




a v sobotu jsme v celakovicich pokracovali v podobnem duchu (to uz jsem masteroval ja), tentokrate s klukama celakovickejma u D&D. Cisar je mrtev a zem se roztrhala na mnoho kralovstvi. Na severu krutovladce Dendramoth (zeleny drak, pan draci legie, ktery chce ovladnout cisarstvi, aby pomoci jeho a svych sjednocenych vojsk dokazal celit invazi demonu) a vsude po kralovstvich demonsti agenti, impove a nekromanti, pripravujici prichod sveho pana Bethrezena. Postavy patri k znovusjednocujicimu se radu templaru, kteri se z tehle slamastiky chteji dostat. Zatim to ale vypada, ze sami templari jsou dost "corrupted" :-)= :>;o)
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vallun »

Už jsem to psal vedle, ale sem to patří mnohem spíš:)

Z tohoto hlediska je těžko zapomenultená historka, když sjme jednou hráli PP na čísi chatě a kouzleník chtěl vrhnout po někom dva modré blesky, přičemž to doprovodil tak rozmáchlým gestem, že srazil hořící svíčku na jakousi papírovou dekoraci na stěně... a na to prohlásil: "Beru zpět, vrhám jeden fireball".
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

V anší poslední hře se toho stalo hodně. Nechal jsem se inspirovat případem nějaké kočky v americe, která dostala trest smrti za pár vražd a udělal takovou detektivku.

Mimo jiné t toho vzniklo i tohle "relativně" povedené video - http://romikh.svetjinak.net/index2.php Hráč se snažil vytáhnout ze šlapky informace. Ona ho chtěla zabít, protože bohužel kápl na tu pravou.

To bylo asi nejzábavnější, co se na našem herním sezení stalo :-)

Několik postav je šlo sledovat, aby ho dyštak mohlo zachránit - a tak poslouchali za dveřmi - na videu je vidět, jak Fredy nebo Kafe mladší utíká ode dveří (prosklených), když jsme se vraceli.
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quentin »

http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion »

Při našem posledním (včerejším) sezení nás dost pobavily dvě věci - když Bubák zaplatil bod osudu, aby získal dvě flašky vodky (a následné debaty o kapesnících) a Conlaiova odpověď na dotaz, čeho chce dosáhnout, když visí na dveřích odlétajícího letounu a pálí po přibíhajících Němcích:

"Chci vypadat cool." $D

A nesmíme samozřejmě zapomenout na scénu, když naši čtyři světoběžníci vešli do restaurace alpského hotelu a tam plná místnost Němců a u telefonu poručík:

"Ja, Herr Major. Uprchlíci... slečna v letecké kombinéze, ja... ošoupané šaty, slovanské rysy, ja... muž v kožená závodnická bunda, ja... prostřelený klobouk a zaprášené šaty? Ja... jsou tady, Herr Major..."

Následovala scéna ujíždějícího nákladního vozu rozvážejícího pivo se světoběžníky v kabině a německé pěchoty pálící za ujíždějícím úlovkem... $D
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Ariniel
Příspěvky: 93
Registrován: 25. 3. 2008, 22:32
Bydliště: Brno

Příspěvek od Ariniel »

K Ecthelionímu příspěvku bych doplnila Bubákův telegram zaslaný z Damašku nepřítomné Markusově postavě:

Jdete k rytirum STOP pruser STOP Kramer v riti STOP s uctou Vas Nikolaj $D
Better rule in hell than to serve in heaven.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15029
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Taky už od té poslední hry nějaká doba utekla, ale bylo to tuším otevřené hraní, které jsme začali ve Wushu, plynule pokračovali fotbálkem a skončili v Shadows. (-:
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Kelton
Příspěvky: 921
Registrován: 2. 10. 2007, 19:06
Bydliště: Praha

Příspěvek od Kelton »

Hráli jsme Legend of 5 rings, neboli hru o samurajích (a podobné verbeži). V rámci přípravy na bitvu jsme se šli pomodlit ke kami a poprosit je o přízeň.

V chrámu jsme našli meditujícího mnicha. Nikdo ho nechtěl rušit, tak jsme se pomodlili a odešli. Ale moje postava je taky mnich a já si s ním chtěl promluvit. Tak také medituju a čekám. Sedíme tam, čas běží, po hodině od mnicha zaslechnu óóm. Ale medituje dál. Čekám hodinu, dvě, pak uteče noc a je ráno, a on stále medituje. Jen co hodinu se nadechne a já zaslechnu kousek jeho mantry. S úsvitem vstávám, ukloním se mu a odcházím do bitvy. Byl prostě lepší ...

Legenda má takový systém, kdy si postavy v bitvě vyberou, jestli se chtějí hnát dopředu, jít s davem nebo zůstávat v bezpečnějších částech bojiště. Podle toho si pak nahází, do jakých situací se dostanou. Nevím jestli je to zvláštností pravidel nebo vrtochy kostek, ale zatímco bersekeři na hrotu armády potkávali jen vojáky a slabší protivníky, postavy v týlu narážely na skupinky nepřátelských samurajů. Poučení tedy zní: Ti nejlepší samurajové se VŽDYCKY plíží odzadu :P
"You are already playing WTF," Coriander, quite seriously, explained.
Odpovědět

Zpět na „Vaše hraní - příprava, rady, zápisy a PbP“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů