Enemy Within – kampaň ve WFRP 4e

Zápisy a zážitky z vašich her, pomoc s přípravou, společné hraní.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Enemy Within – kampaň ve WFRP 4e

Příspěvek od Markus »

ObrázekObrázek

Začínám hrát vyhlášenou kampaň Enemy Within, konkrétně její úvodní dobrodružství Enemy in Shadows v revizi pro čtvrtou edici WFRP. Pozvání ke hře naživo přijali Hout, KDolecek, Muzzug a Winnie.

Zápisy:

:arrow? Zápisy z 1. části: Enemy in Shadows
:arrow? Zápisy z 2. části: Death on the Reik
Uživatelský avatar
Muzzug
Příspěvky: 372
Registrován: 28. 10. 2009, 10:23
Bydliště: Brno

Re: [bez spoilerů] Enemy in Shadows – kampaň ve WFRP 4e

Příspěvek od Muzzug »

Markus píše: 20. 7. 2021, 22:51 Ech, on ten kyrys má hodnotu 10 zlatých? :eyecrazy: V tom případě gratuluju k luxusnímu lootu!
10 zlatých + citová hodnota k tomu! Kdykoli ho uvidím, vzpomenu si jak v něm chuděra Alžběta musela trpět, než jsme ho z ní vysvobodili... :D :D

Ale jinak jo, hodnotu má fakt velkou a kdyby byla menší, asi bych se na něj vykašlal - řešit problémy s předěláním aby mi seděl a tak...
Uživatelský avatar
KDolecek
Příspěvky: 921
Registrován: 2. 11. 2008, 18:38

Re: [bez spoilerů] Enemy in Shadows – kampaň ve WFRP 4e

Příspěvek od KDolecek »

Markus píše: 20. 7. 2021, 22:51 Zapomněl jsem na něco?
Lorelay a Otto ještě mají mít nějaký efekt z léčení.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [bez spoilerů] Enemy in Shadows – kampaň ve WFRP 4e

Příspěvek od Markus »

Ajo, zranění!

Lehce natrhnutý sval: –10 na všechny činnosti, které sval využívají. V případě vás obou je to ruka.

Doba léčení: 30 dní – bonus odolnosti (3 u vás obou) – léčitelovo SL v hodě na Heal (pro Otta je to 9, pro Lorelay 10).

Ottovi se vyléčí za 18 dní = 12. Pflugzeitu
Lorelay se vyléčí za 17 dní = 11. Pflugzeitu

===

Účinky léků jsou v pravidlech u tabulek vybavení. Kopíruju sem:
HEALING DRAUGHT: Léčivý dryják. Působí jen na postavy, co
mají víc než 0 zranění. Okamžitě obnoví (bonus Odolnosti) zranění. Max. jednou za setkání.
HEALING POULTICE: Hojivá mast. Páchnoucí zábal z hnoje, moči
a léčivých bylin. Z rány ošetřené hojivou mastí nehrozí infekce.
===

Do příště bych doporučil přečíst si pravidla boje a taky pravidla utrácení bodů osudu a bodů houževnatosti. :)
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [bez spoilerů] Enemy in Shadows – kampaň ve WFRP 4e

Příspěvek od Markus »

Bookkeeping z posledního sezení.

Všichni +100 xp
Lorelay ještě +25 xp za zápis

Zranění:

Otto a Lorelay mají oba jedno kritické zranění z dřívějška: Lehce natržené svaly na rukách, postih –10 na všechny hody příslušnou končetinou

Ottovi se vyléčí za 18 dní = 12. Pflugzeitu
Lorelay se vyléčí za 17 dní = 11. Pflugzeitu

---

Manfred si odnáší taky kritické zranění: Silně natržené svaly na trupu, postih –20 na všechny fyzicky namáhavé činnosti. Budeme do toho počítat i boj zblízka. :!: Manfred je prostě pochroumaný a má problém se ohýbat, do těla mu vystřeluje bolest.

Po 27 dnech, tj. 22. Pflugzeitu se zranění částečně zhojí a postih klesne na –10.

Po dalších 27 dnech, tj. 15. Sigmarzeitu, se zranění vyléčí úplně a postih zmizí.

Péče léčitele není možná, respektive léčitel by ti stejně jenom řekl, ať jsi v klidu a moc se nehýbeš. Doslova tu cituju pravidla: na rozdíl od míň závažných zranění tu péče léčitele prostě nezkracuje dobu léčení. Nezbývá než zatnout zuby a vydržet to. Ale vzhledem k tomu, že Manfred minule zázračně přežil probodnutí mečem v bezvědomí, přijde mi to vlastně celkem odpovídající. :>;o) O-)

(Ještě tě nechám vyrušit to bodem osudu, kdybys o to stál. Nezapomeň na to, že pokud si zranění necháš, body houževnatosti ti umožní na jedno kolo/hod ignorovat postihy.)

---

Loot asi žádný nebyl, že? Pokud jsem na něco zapomněl, připomeňte se mi.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [SPOILERY!] [Hráči nečíst!] Enemy in Shadows – kampaň ve WFRP 4e

Příspěvek od Markus »

Nový zápis.

Obrázek

:arrow? EiS04: Umřeme jindy
Kampaň Enemy Within pokračuje. Minule jsme po kratičkém (a nedokončeném) intermezzu v Zimovišti opeřené prasnice dopluli do Weißbrucku a opustili jsme postavy zrovna ve chvíli, kdy na jejich loď Berebelli zaútočil lovec odměn Adolfus Kuftos s najatými pohůnky. Tohle sezení bylo kratší (asi 3 hodiny) a větší část zabral právě souboj na lodi – v zásadě bossfight.

Situace: Krátce nad ránem, šero v přístavu prozařují světýlka lodních lamp. Berebelli je klidná, všichni spí. Najednou se z mlhy vynoří čtyři postavy a běží na loď. Jedna nese kuši, další dvě hrnce s hořícím olejem a ta poslední vyleze na střechu kajuty a přikryje komín od kamen, aby vykouřila osazenstvo ven…

Trochu potíž je v tom, že Otto Cloos, jediný skutečný válečník z družiny, je po „zbytečném“ boji v intermezzu opeřené prasnice dost domlácený (a nezbývá mu moc hitpointů). Budiž to předzvěstí toho, že v tomhle sezení se budou pálit body osudu!
Mám dotaz pro ty, kteří to sledují (jsou-li nějací :)). Jak se zachová Adolfus? Představte si, že...

...jste lovec odměn a jdete po velmi důležitém a nebezpečném člověku...
Spoiler
Ve městě B máte připravenou léčku. Člověka sledujete a čekáte, než tam dorazí. Už cestou se vám ale ve městě A šťastnou shodou okolností naskytne příležitost, jak ho zlikvidovat. Akce se povede, ale jen částečně...

- Myslíte si, že cíl je zabit (probodli jste ho mečem – a jste zkušený bojovník, takže víte, kam bodat)
- Ale vrátit do města A, abyste to ověřili, se nemůžete (vzbudili jste rozruch).
- Pořád máte tu léčku ve městě B, což jsou další najatí lidi.

Co budete dělat? Pokračujete do města B, dohlédnout na realizování léčky, přestože si myslíte, že cíl je mrtvý? Nebo pokračujete do města B, abyste léčku odvolali? Vrátíte se do města A a zkusíte si nějak ověřit, že cíl je opravdu mrtvý? Něco jiného?
Moje úvahy mě vedou k tomu, že by Adolfus měl pokračovat podle původního plánu a přejít k fázi B – prostě aby si byl jistý. Přijde mi ale blbé, že tenhle stav by nijak nezohlednil to, že si myslí, že cíl zabil. Nijak by se to nelišilo od toho, kdyby si myslel, že je pořád naživu. Jak to odlišit?
Uživatelský avatar
Korhul
Příspěvky: 667
Registrován: 15. 3. 2006, 22:40
Kontaktovat uživatele:

Re: [SPOILERY!] [Hráči nečíst!] Enemy in Shadows – kampaň ve WFRP 4e

Příspěvek od Korhul »

Tak minimálně si může info o tom zda byl probodnutý pohřben ověřit přes nějaký kontakt. Ten by mu taky mohl říct, že loď pokračuje dál do města B. Pokud tedy bude mít na základě tohoto pochybnosti, tak raději z opatrnosti dokončí plán v B.
Moje RPG Laboratorium a k němu vlákno na fóru. Malý svět pro osobní potřebu. Třeba se bude něco hodit i někomu jinému.
Konfigurátor substancí a nástrah pro DrD II
Deníky pro DrD II podle revize pravidel
Obrázek Obrázek Baltazar Paprika, trpaslík, knihvazač
Never attribute to malice that which is adequately explained by stupidity
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [SPOILERY!] [Hráči nečíst!] Enemy in Shadows – kampaň ve WFRP 4e

Příspěvek od Markus »

No úplně stejně uvažuju já, ale mrzí mě, že se to ve výsledku nijak neliší od situace, kdy by od začátku věděl, že cíl přežil. Prostě oba výsledky vyzní stejně a nevím, jak to odlišit. (Ne že by to byl kdovíjaký problém.)
Uživatelský avatar
Korhul
Příspěvky: 667
Registrován: 15. 3. 2006, 22:40
Kontaktovat uživatele:

Re: [SPOILERY!] [Hráči nečíst!] Enemy in Shadows – kampaň ve WFRP 4e

Příspěvek od Korhul »

No mohl by se snažit vypustit kouřovou clonu v tom smyslu, že by postavám podsunul zase přes někoho třetího asi ?, že si opravdu myslí, že jeho cíl je mrtvý a tak po nich dál nepátrá, i když je opak pravdou. Ale chce to udělat tak, aby postavy měly šanci přijít na to, že je to kouřová clona. Prostě aby to bylo podezřelé...
Moje RPG Laboratorium a k němu vlákno na fóru. Malý svět pro osobní potřebu. Třeba se bude něco hodit i někomu jinému.
Konfigurátor substancí a nástrah pro DrD II
Deníky pro DrD II podle revize pravidel
Obrázek Obrázek Baltazar Paprika, trpaslík, knihvazač
Never attribute to malice that which is adequately explained by stupidity
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: [SPOILERY!] [Hráči nečíst!] Enemy in Shadows – kampaň ve WFRP 4e

Příspěvek od Selhan »

A to nemůže prostě být spokojený až do chvíle, než nějak zjistí, že se pletl? Mě se tohle hraní za záporáky tak, že jsou geniální, moc nezdá.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Korhul
Příspěvky: 667
Registrován: 15. 3. 2006, 22:40
Kontaktovat uživatele:

Re: [SPOILERY!] [Hráči nečíst!] Enemy in Shadows – kampaň ve WFRP 4e

Příspěvek od Korhul »

Jak vlastně Adolphus prokáže zadavateli zakázky na Kastorovu hlavu, že úkol splnil? Přece se na to nevykašle a nenechá kšeft vyznít do ztracena. To je přece jeho živobytí - zabíjet lidi a brát odměnu. A to by mělo motivovat jeho další činnost. Jeho další kroky by tedy měly směřovat k opatření důkazu, že Kastora zabil.

Celkem tedy hlavně nechápu, proč začal zdrhat pryč, když má oficiální pověření lovce odměn a jeho činnost je legální? Ledaže by od začátku věděl, že to není Kastor, ale Manfred, a chtěl vlastně jen využít podobnosti, aby shrábl odměnu? To by třeba taky mohlo být zajímavé...
Moje RPG Laboratorium a k němu vlákno na fóru. Malý svět pro osobní potřebu. Třeba se bude něco hodit i někomu jinému.
Konfigurátor substancí a nástrah pro DrD II
Deníky pro DrD II podle revize pravidel
Obrázek Obrázek Baltazar Paprika, trpaslík, knihvazač
Never attribute to malice that which is adequately explained by stupidity
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [SPOILERY!] [Hráči nečíst!] Enemy in Shadows – kampaň ve WFRP 4e

Příspěvek od Markus »

No já si to představoval tak, že to nedělá úplně legálně (zabíjet lidi na ulici asi legální nebude) nebo třeba má licenci lovce odměn, ale nemá potřebné lejstro na likvidaci Lieberunga (je to soukromá zakázka pro jednu šlechtičnu, nic oficiálního). Ale těm balíkům to nějak nakukal. Dobrá otázka! Jsem rád, že ses zeptal dřív než mí hráči, můžu se připravit na odpověď. :)

Další dobrá otázka je, jak to prokáže – ale tady bych řekl, že asi stačí jeho slovo. Je to zkušený a vyhlášený lovec odměn a likviduje kultisty. Navíc Lieberung je celkem vysoce postavený a jeho smrt se rozkřikne.

Moje potíž je v tom, že potřebuju, aby ho hráči zabili. :) Nebo aspoň zajali. Jinak se příběh dál nepohne. To je ta potíž s dobrodružstvími, která potřebují uskutečnit jasnou zápletku.

Adolfus má v Bögenhafenu připravenou past – fiktivní právnickou kancelář, do které Lieberunga nalákal falešným dopisem o pohádkovém dědictví. Cílem bylo dostat ho do (a) města, kde nemá jeho kult žádnou přítomnost, a tím ho izolovat; (b) budovy, kde už na něj bude čekat a oddělá ho.

Už jsem asi vymyslel, jak to udělám.

Past bude stále na místě – tj. kancelář fiktivní kanceláře je stále na místě, vývěsní štít připraven, uvnitř najatý úředník předstírající, že jde o regulérní podnik. Až potud je to podle skriptu – v původním dobrodružství hráči vejdou do kanceláře, úředník řekne, že dojde pro šéfa, odejde, zabouchne dveře a začíná přepadení.

Teď by to mohlo být, že úředník bude zaskočený a začne zdržovat. Lovec odměn třeba nepočítal s příchodem postav a přepadení není připravené. Úředník řekne „šéf není v kanclu, šel se podívat na Schaffenfest, přijďte prosím odpoledne“ a potom se pokusí sehnat Adolfa, aby mohl nastražit přepadení.

A pak je na hráčích, jestli jim to přijde podezřené, nebo ne.

Vlastně ani nepotřebuju, aby k tomu přepadení došlo přímo v té kanceláři. Je skoro zajímavější, když k tomu nedojde. Jestli hráči z té pasti uniknou, tak pořád mají ten problém, že se nacházejí ve stejném městě jako lovec odměn, co jim jde po krku. A budou mít potřebu to řešit nějak z vlastní iniciativy.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: [SPOILERY!] [Hráči nečíst!] Enemy in Shadows – kampaň ve WFRP 4e

Příspěvek od Selhan »

Presne. Myslim, ze si hraci zaslouzi prilezitost zaskocit nepritele.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [SPOILERY!] [Hráči nečíst!] Enemy in Shadows – kampaň ve WFRP 4e

Příspěvek od Markus »

Rozhodl jsem se, že past ještě nebude připravena.

Na sezení to ale dopadlo tak, že hráči si najali poslíčka, aby se do té právnické kanceláře šel podívat místo nich. Dali mu dopis o dědictví, ve kterém se píše o Kastoru Lieberungovi (!!!), ať zjistí, jestli se tam to dědictví dá vyzvednout. Tím dosáhli dvou věcí:
- Poslíček se vrátil, řekl jak to tam vypadá, a že mají objednanou schůzku za tři hodiny. Hráči si to správně vyhodnotili jako podezřelé.
- Jenomže tím na sebe zároveň upozornili a ztratili jakýkoli moment překvapení, který mohli mít. Vtipný byl okamžik potom, co poslali poslíčka, kdy jim tohle došlo... :) Prostě ohlásili svoji přítomnost ve městě.

Past tedy nesklapla, k přepadení nedošlo a hráči se pohybují po městě s lovcem odměn, který je upozorněn na jejich přítomnost.
Uživatelský avatar
KDolecek
Příspěvky: 921
Registrován: 2. 11. 2008, 18:38

Re: [bez spoilerů] Enemy in Shadows – kampaň ve WFRP 4e

Příspěvek od KDolecek »

Na svou obranu chci říct, že jsem šperkovnici vzala, protože mi bylo jasné, že Otto žádné zlatky za souboj nakonec nedostane a zasloužil by si nějakou jinou odměnu.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [bez spoilerů] Enemy in Shadows – kampaň ve WFRP 4e

Příspěvek od Markus »

Obrázek

:arrow? EiS05: Trable na Schaffenfestu
V kampani Enemy Within naši hrdinové, potom co unikli lovci odměn a zároveň nechali uniknout jeho, právě připluli do pomyslného druhého dobrodružství, Shadows over Bögenhafen. A hned zkraje nabere děj poněkud nečekaný vývoj. Než sezení skončí, bude většina družiny bez jediného floka, bez vědomí nebo bez svobody. Čtěte dál!
Nové dobrodružství, nový zápis, dramatický závěr!

BOOKKEEPING PO SEZENÍ

Všichni +75 xp za naprosto tristní výkon.
Ale zároveň všichni +25 xp za cenné zkušenosti, které vás jistě poučí. :)
Takže +100 xp dohromady.

Vybavení se myslím nějak nezměnilo a o loot jste jenom přicházeli, ale žádný nový nedostali?
Odpovědět

Zpět na „Vaše hraní - příprava, rady, zápisy a PbP“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti