Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Zápisy a zážitky z vašich her, pomoc s přípravou, společné hraní.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od Markus »

Pojďte si s ostatními návštěvníky RPG Fóra zahrát společně online všelijaké jednorázové i vícerázové hry. Zapojte se do Sirotčince pro nehrané moduly!

Sirotčinec pro nehrané moduly je série otevřených hraní pro přispěvatele i lurkery RPG Fóra, ve kterých se ad hoc sházíme, abychom si společně zahráli věci, ke kterým bychom se jinak nedostali. Všechno to začalo tímhle mým článkem, ve kterém jsem navrhl hrát společně dobrodružství, která se nám válejí doma. Záhy se ale začaly hrát i různé menší hry, nejenom dobrodružství, takže teď to slovo „moduly“ v názvu je spíš symbolické. Válí se vám doma něco, co byste jinak nehráli? Nabídněte to!

Tohle je živá diskuze, kde probíhá veškeré domlouvání, organizace, ale i sranda mezi hrami, komentáře, zážitky atd... Není to moc přehledné. Přehled je ve vedlejším tématu:

:arrow? Přehled se seznamem chystaných i odehraných epizod a záznamů - tady najdete bližší informace o tom, co se hraje

Co se aktuálně děje?
:arrow? NIC!, máme pohov.

:!: Obecně v diskuzi reagujte na to, o co máte zájem, a přihlašujte se k oznámeným hrám.
Uživatelský avatar
KDolecek
Příspěvky: 921
Registrován: 2. 11. 2008, 18:38

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od KDolecek »

G451 píše: 4. 5. 2021, 19:37
Je pro tebe v pohodě čekat na červenec a odehrát to přes léto, aby se k nám mohl přidat johnjarik?
Uživatelský avatar
G451
Příspěvky: 13
Registrován: 15. 3. 2021, 10:36

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od G451 »

Nemám s tím problém.
Uživatelský avatar
Nordoslav
Příspěvky: 749
Registrován: 24. 10. 2017, 10:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od Nordoslav »

Tak, obě moje hry jsou za mnou, věřím že se hráči pobavili, já jsem si rád zahrál s novými lidmi a skvěle jsem si to užil.

Nabízím tedy tři další hry, po vzoru Markuse mi prosím zahlasujte, která vás zaujala nejvíce a kterou bych měl uvést. Samozřejmě nebyl bych to já, kdyby to nebyly tři divnohry, resp. tři divnosourcebooky ze série Worlds of Adventure pro systém Fate.

Vše oneshoty.

1. Secret of Cats
Hráči se zhostí role magických koček, které chráni svou zranitelnou Přítěž (lidi) před hrozbami, jež se plíží nocí. Natolik populární WoA, že se dokonce dočkal i rozšíření!
soc.jpg


2. Good Neighbors
V malém těžařském městečku se plánuje rozšíření těžby, což by mělo za následek totální devastaci krajiny. Obyvatelé města budou muset spolupracovat s vílami, aby přirodu zachránili - hra má twist: každý hráč hraje za jednoho člověka a jednu fairy
gn.jpg


3. Save Game
V počítařovém světě došlo ke glitchi, který ovládl bossy a pokroutil jednotlivé herní světy. Stateční pixelové musí projít celou úroveň a finálního bosse osvobodit.
sg.jpg
Ahoj, já jsem Nordst Fuchs a tohle je DRAČÁK: THE NEXT GENERATION!
:!: Fantasy PbtA které klade důraz na fikci v kulisách povědomé fantasy, ale zároveň je tam hodně originalnich prvku, které z her dělaji nové zážitky.
:!: Jednoduchý systém tvorby postav, který ovšem nabízí mnoho možností a voleb na výběr a produkuje unikátní, nezaměnitelné a velmi hratelné a zábavné charaktery.
:!: Jednoduchý systém hry ve kterém můžete hrát aniž byste nad ním museli pořád přemýšlet.

:arrow? Vše o pravidlech a o hrách zde: https://discord.gg/Mks4DzzMJ7
:arrow? A vlákno tady: https://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php?t=16363
Uživatelský avatar
KDolecek
Příspěvky: 921
Registrován: 2. 11. 2008, 18:38

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od KDolecek »

Ok, tak zatím Ardanský rituál, začátek červenec, hraní přes léto v týdnu, odhadem 10 sezení.
Zájemci G451 a johnjarik. Ještě pár hráčů můžeme přibrat, ale ve výsledku to lze klidně hrát ve dvou se silnějšími postavami.
Uživatelský avatar
KDolecek
Příspěvky: 921
Registrován: 2. 11. 2008, 18:38

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od KDolecek »

Asi takto
Good Neighbors, Save Game, Secret of Cats
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od Selhan »

Secret of Cats, Good Neighbors, Save Game
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2558
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od smrq »

Protože mi Markus nasadil brouka do hlavy, zkusím nabídnout Vražedné světlo pro Zapovězené země.
Není to sirotek, naopak opečovávané novorozeně. Ale je pravdou, že jsem to nikdy nehrál.

Nejde o typické ZZ dobrodružné místo, ale horror, kde je pravděpodobné, že některá postava umře, dost možná všechny. :)

https://rpgforum.cz/index.php/anotace/v ... ezene-zeme
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
KDolecek
Příspěvky: 921
Registrován: 2. 11. 2008, 18:38

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od KDolecek »

Hlásím se
Uživatelský avatar
johnjarik
Příspěvky: 534
Registrován: 4. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Ceske budejovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od johnjarik »

smrq píše: 9. 5. 2021, 08:34
Hlásím se.
ZZ nesmím minout. Pokud mi to čas a povinnosti otce rodiny dovolí.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od Bifi »

Smrqu, to som zvedavý aj ja! (ZZ som ešte nehral a je to príhodný moment...)
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od Markus »

ZZ shodou okolností umím a mám i postavu z nějakého jiného online hraní, takže taky vyjadřuju zájem. (Jak na tom reálně budu s termíny, těžko říct.) Navíc mě ujišťuje, že smrq tu hru velmi dobře zná a bude určitě schopný ji vést svižně, místo abychom listovali pravidly a zkoumali, jak to funguje. ;)
Uživatelský avatar
johnjarik
Příspěvky: 534
Registrován: 4. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Ceske budejovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od johnjarik »

Markus píše: 9. 5. 2021, 22:31 ZZ shodou okolností umím a mám i postavu z nějakého jiného online hraní, takže taky vyjadřuju zájem. (Jak na tom reálně budu s termíny, těžko říct.) Navíc mě ujišťuje, že smrq tu hru velmi dobře zná a bude určitě schopný ji vést svižně, místo abychom listovali pravidly a zkoumali, jak to funguje. ;)
Uvědomujes si, že toto tvé tvrzení se může ShadoWWWa dotknout? Já si chci zahrát něco bez magie. Treba Šviháka:)
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od Markus »

Nebylo to zamýšlené jako rejpnutí do ShadoWWWa - do té hry jsme všichni šli s tím, že se ji budeme společně učit, takže to bylo v pohodě a přesně to, co jsme čekali. Ale tady smrq vyjádřil obavu, že se lidi budou muset učit novou hru - načež já říkám, že to bude snazší, protože on už to umí a dokáže naši neznalost suplovat.
Uživatelský avatar
exi
Příspěvky: 38
Registrován: 17. 7. 2020, 18:58

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od exi »

Kdyby to šlo a nevadilo to zúčastněním, zkuste udělat záznam. Rád bych viděl, jak to funguje v ZZ.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od Selhan »

Takže na Willowby Hill se nám nabízí termín 21.5. (šlo by to už tuhle středu, ale to je asi moc na posldní chvíli). Dejte mi prosím vědět, kdo si chcete vzít nějakou postavu odjinud, co se nových postav týče, zkusím poslat instrukce ještě tenhle týden.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Odpovědět

Zpět na „Vaše hraní - příprava, rady, zápisy a PbP“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů