Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Zápisy a zážitky z vašich her, pomoc s přípravou, společné hraní.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20872
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od Markus »

Pojďte si s ostatními návštěvníky RPG Fóra zahrát společně online všelijaké jednorázové i vícerázové hry. Zapojte se do Sirotčince pro nehrané moduly!

Sirotčinec pro nehrané moduly je série otevřených hraní pro přispěvatele i lurkery RPG Fóra, ve kterých se ad hoc sházíme, abychom si společně zahráli věci, ke kterým bychom se jinak nedostali. Všechno to začalo tímhle mým článkem, ve kterém jsem navrhl hrát společně dobrodružství, která se nám válejí doma. Záhy se ale začaly hrát i různé menší hry, nejenom dobrodružství, takže teď to slovo „moduly“ v názvu je spíš symbolické. Válí se vám doma něco, co byste jinak nehráli? Nabídněte to!

Tohle je živá diskuze, kde probíhá veškeré domlouvání, organizace, ale i sranda mezi hrami, komentáře, zážitky atd... Není to moc přehledné. Přehled je ve vedlejším tématu:

:arrow? Přehled se seznamem chystaných i odehraných epizod a záznamů - tady najdete bližší informace o tom, co se hraje

Co se aktuálně děje?
:arrow? NIC!, máme pohov.

:!: Obecně v diskuzi reagujte na to, o co máte zájem, a přihlašujte se k oznámeným hrám.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20872
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od Markus »

Ten stručný výcuc má 77 stran hustě psaného textu.
To nezvládnu přešíst. :(
Většina z toho jsou náhodné tabulky. Tady je verze bez nich, jenom 29 stran a i z toho se tě většina týkat nebude (poznáš) - je to hlavně pro GMa nebo pro referenci. A pořád dost tabulek.
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2561
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od smrq »

Jo, to je již schůdná varianta. Díky. Původně jsem se leknul. :)
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
Vitus
Příspěvky: 2665
Registrován: 21. 7. 2006, 09:03
Bydliště: Kladno

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od Vitus »

Děkuji Markusovi za včerejší (poněkud komornější) hru Stínového potoka, část 3, kterou Gerhard kupodivu přežil a i když nezískal onu knihu "roztodivných píčovin" pro Starého Pičáka, tak (pokud mu zůstanou) se může vykoupit těm hodinkami :).
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20872
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od Markus »

Obrázek

Včera jsme v oslabené sestavě dohráli Shadowbrook Manor, tak rychlé shrnutí. Záznamy víc než 1. sezení nebudou, protože se mi vycukala technika. Mám sice nahrávky ze Skypu, ale jsou to jen mluvící hlavy bez mapy (což nebude k pochopení). Navíc to bylo celé taková volná sranda, na poslech asi nic moc. (Každopádně kdyby si někdo z naší party chtěl poslechnout 3. sezení, visí to ve skupině na Skypu.)

Díky všem hráčům za účast. V prvních dvou sezeních jsem si hlavně chtěl procvičit nějaké GM techniky, jak vést 7člennou skupinu. Pro mě to účel splnilo, snad i pro vás. Nejpříjemnějším překvapením byl objev chatu. :) Skupina se vlastně roztrhla na dvě party, a zatímco já jsem se věnoval jedné, ta druhá se domlouvala a plánovala přes chat, takže byli všichni pořád ve hře a zároveň byli připravení a rozmyšlení, když jsem přepnul zpátky na ně.

Včerejší finále se vyvrbilo krásně do žánru sword & sorcery. Útěk před smečkou vlků vyšplháním na balkon po karyatidách. Mingolský válečník Poulch zjistil, že jeho nejmocnější zbraní je laso. Nejdřív jím chytil zombie uklízečku a společně ji pak na laně zavěsili z balkonu, čímž zaměstnali jak uklízečku, tak smečku vlků. A hlavně pak pomyslné finále, kdy družina vzbudila mocného nemrtvého rytíře v rezavé plátové zbroji a se zeleně planoucím obouručním mečem. Nejdřív ho vylákali na vnitřní galerii uprostřed domu (kde ve velkém sále visela kostra draka), tam se ho Poulchovi povedlo zalasovat. Taháním za lano ho pak shodili z galerie (zatímco oni zůstali nahoře) dolů do sálu, takže rytíř upustil planoucí meč, a dál s ním škubali nahoru a dolů, aby se nedokázal vyprostil. Maličká Meryll slezla po dračí kostře dolů do sálu, chopila se planoucího obouručáku a vykuchala nemrtvého jako konzervu sardinek.

„Výborně, dokázala jsi, že jsi mě hodna,“ řekl jí meč. „Teď mě pusť do své hlavy a já tě povedu cestou k moci a slávě.“

Což bohužel Meryll neudělala. Po krátké telepatické hádce se zlým mečem shledala, že ho musí převychovat, a meč se urazil a přestal spolupracovat. A tak teď světem chodí drobná nevinná zlodějka a tahá (doslova) za sebou supermocný zlý meč.

A tím bych se s vámi s poděkováním rozloučil. :) Ten závěr byl jako z nějaké s&s povídky – hrdinové vítězí chytrostí, nikoli silou.

Kdybyste se chtěli na Shadowbrook Manor podívat a zhodnotit ho sami, najdete ho tady.
Uživatelský avatar
Mizy
Příspěvky: 348
Registrován: 27. 1. 2021, 10:22

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od Mizy »

Díky všem za hru a velmi příjemně strávený páteční večer. ;)
Angri
Příspěvky: 104
Registrován: 6. 2. 2021, 01:40

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od Angri »

KDolecek píše: 16. 4. 2021, 14:31 Tak magicky mezi různými Doodle jsem zvolil tyto termíny:
Frost Fang Expedition
Datum: 26. dubna a 10. května
Počítám s: Winnie, Selhan, smrq
Počet volných míst: až 5
Ahoj Karle, najde se ještě jedno místo ?? 10.5 můžu a 26.4. si volno udělám (Fate se Sparkle se zatím nerozjel). A mám doma už 2 měsíce kostky na DCC - koupil jsem hned jakmile jsem se sem přihlásil a viděl videa s "Mask of Lankmark" tak aby se na ně neprášilo navždy.
Díky za odpověď.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20872
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od Markus »

Rád bych využil téhle klidné chvíle mezi hrami k tomu, abych nabídl další hry a sondoval, o kterou máte zájem. Jde jen o zjištění zájmu, zcela nezávazné, bez bližšího určení toho, kdy ty hry uspořádám. Ale jelikož je budu muset načíst a v některých případech i nachystat pravidla, rád bych předběžně určil, co si mám připravit. Až to bude, tak to bude - může to být rychle i hodně pozdě, vážně nevím.

Každopádně... co vás zajímá?

moduly II s čísly.jpg

Klasika, už to znáte. Vyberu ze svých věcí tři náhodným hodem a vy potom odhlasujete, která vyhraje a stane se mou nabídkou do Sirotčince. Adepty v tomhle kole jsou:

xyntillan.jpg
xyntillan.jpg (26.25 KiB) Zobrazeno 896 x

1. Castle Xyntillan

Počet hráčů: minimálně 8
Počet sezení: dlouhodobá kampaň (!!!) s volnou účastí „kdo zrovna přijde, ten zrovna hraje“, aka West Marches
V čem by se to hrálo: Markusovo OSR nebo Helvéczia (viz níž)

Městečko Tours-en-Savoy by bylo běžným kupeckým městem kdesi v alpském údolí na obchodní trase do Švajcu, nebýt jedné drobnosti. Asi dva dny chůze z města do jednoho z bočních údolí stojí u břehů blankytného plesa opuštěný novogotický hrad-zámek Xyntillan, velkolepá šílená stavba po rodu Malévolů. Jenomže Malévolové dávno vymřeli po meči (aspoň se to tvrdí) a v jejich hradě prý straší a dějí se tam podivné věci. Což ale láká dobrodruhy z celé Evropy...

Castle Xyntillan je megadungeon staré školy od známé osobnosti OSR scény, maďarského bloggera a recenzenta Gábora Luxe (aka Melan). Je to „funhouse“ megadungeon, rozlehlý hrad se stovkami místností a podzemím. Není to gonzo v tom smyslu, že by to byl mišmaš žánrů včetně sci-fi prvků – naopak se celkem konzistentně drží žánru gotického „hororu“ (který je ve skutečnosti komedie) a tradiční pikaresky. Obrovský extrémně nelineární hrad, stovky místností, stovky nestvůr a silný sociální prvek – je tu 60 pojmenovaných NPC!

Megadungeon je psaný pro Basic D&D a nechci ho konvertovat. Navíc si chci zkusit „poctivý old school“ se vším všudy, včetně levelování za nabyté zlaťáky. Takže bych připravil nějaký vlastní OSR hack (pravděpodobně kombinaci Lamentations a Divného Uhorska) s důrazem na extrémně jednoduchá a streamlinovaná pravidla. Evropa 18. století, šavle, pušky a pistole. Postavy nebudou mít prakticky žádné schopnosti (např. mág na 1. úrovni sešle jedno kouzlo za den a tím končí), většina problémů se tak bude muset řešit prací s fikcí a roleplayingem. Pravděpodobně vysoká úmrtnost postav, najímání pomocníků a žoldáků, hráči dost možná budou muset mít nějakou "stáj" postav, kterou budou střídat, protože postavy můžou být snadno vyřazeny na několik týdnů třeba zraněním nebo nemocí. Očekávejte dlouhodobý "příběh" toho, jak se partičky dobrodruhů v průběhu týdnů a měsíců vydávají opakovaně do hradu, prozkoumávají ho a zaplétají se do intrik jeho obyvatel a možná i místní politiky.

Autor navíc v květnu vydává OSR hru Helvéczia, což je pikareska dělaná pro hraní v Evropě 18. století. Je možné, že by se to hrálo přímo v tom. Ale pravidla jsem zatím neviděl a považuju to spíš za nepravděpodobné, protože Helvéczia asi bude používat jiná čísla (jsouc založena, podobně jako DCC, na d20 OGL) a já to fakt nechci konvertovat.

Přesný formát v tuhle chvíli nevím – začal bych to promýšlet a chystat, pokud by tahle volba vyhrála. Každopádně hraní bych uzpůsobil tomu, aby se konalo v uzavřených expedicích, kampaň byla průchozí a postavy i hráči mohly přicházet a odcházet. Na rozdíl od ASE bychom podrobně nesledovali, co postavy dělají v „downtimu“ mezi sezeními (což vyžaduje dost bookkeepingu). Nehrající postavy by prostě zmizely někde v Tours-en-Savoy nebo v širším Švajcu a hráč by nad nimi ztratil kontrolu, dokud by je zase nepotřeboval na další dobrodružství. (+ náhodný generátor toho, co postava mezitím dělala). Obecně chci, aby bylo co nejjednodušší spontánně se zapojit třeba i jen na jednu dvě hry. Přesto prosím: pro tohle hlasujte, jen pokud byste měli zájem o opakované hraní – hlasováním neslibujete, že budete pravidelně na každém sezení, ale spíš vyjadřujete zájem o to, že by vás podobný dlouhodobý projekt v mezích vašich časových možností zajímal. (V zásadě mi jde o to, že potřebuju zjistit, kolik lidí by šlo do něčeho dlouhodobějšího - byť třeba se sporadickou účastí).

EMDT49_Cover01.jpg
EMDT49_Cover01.jpg (41.77 KiB) Zobrazeno 896 x

2. Terror on Tridentfish Island (z 3. čísla zinu Echoes from Fomalhaut)


Počet hráčů: max. 6
Počet sezení: 4?
V čem by se to hrálo: Markusovo DCC nebo Markusovo OSR (posoudím po nastudování)

Ostrov trojzubcounů býval exotickým letoviskem v jižních mořích, kam se vypravovaly dekadentní aristokrati, když si chtěli užít trochu toho pečlivě řízeného dobrodružství. Podnik však zkrachoval a o polorozbořené paláce s cibulovitými báněmi se dnes uchází džungle a místní nebezpečná fauna. Okolnosti tomu chtěly, že po mnoha letech vyrážejí na ostrov z Města supů dvě expedice, a zrovna v tom samém čase, a zrovna dvou úhlavních nepřátel - emíra Dúr Lániho a jeho nemesis, vezíra Šarvára Mirzy.

Stejný autor jako nahoře (Gábor Lux). Tohle dobrodružství je malý ostrov s asi 15 popsanými lokacemi, 2 minidungeony a několika soupeřícími frakcemi, které ho vyrážejí ve stejnou dobu prozkoumat/vydrancovat. Nemá žádný předepsaný děj, jen popsané to, co jsem teď řekl, takže bude hodně stát na vlastní iniciativě hráčů. Hráči pravděpodobně spolupracují s jednou z těch frakcí, ale můžou vyrazit i na vlastní pěst, ze zvědavosti nebo v honbě za poklady. Psané je to pro OSR, 3. až 5. úroveň - po přečtení bych musel posoudit, jestli to zkonvertuju do DCC (žánrově se docela hodí), nebo použijeme nějaký můj OSR hack.


Obrázek


3. Magician's House

Počet hráčů: max. 5
Počet sezení: 4?
V čem by se to hrálo: Markusovo DCC, ideálně 2. úroveň

Město Blackrock má potíž! Jediný, kdo ho z ní může vysekat, je mág Mordank Nevyzpytatelný, ovšem ten už několik měsíců nebyl spatřen na žádném bále, dýchánku ani jinde ve společnosti. Je potřeba najmout hrdiny, kteří se vydají na neohroženou výpravu... do Mordankova domu. Jenomže mágův dům není žádná všední budova. V jeho očarovaných stěnách naleznou dobrodruzi dveře vedoucí do prazvláštních krajů: elfích zahrad, opuštěných měst za zrcadlem, nekonečných knihoven nebo křišťálových dómů na Měsíci. Ohrožovat a oblažovat je budou všelijací tvorové od skřítků, přes obry až po mimozemské entity a magické sochy.

Další funhouse dungeon! Asi nejlepší dům mága, jaký jsem viděl. Cca 30 "místností", ale zrovna tady je to dost vágní pojem, protože jednotlivé "místnosti" bývají dost komplexní a některé jsou na dlouho ("místnost" může totiž být i "sféra" :) ). Tématicky konzistentní, laděný do fey: elfové, skřítci + trocha mezisférického cestování. Má dokonce i "příběh" - v domě pátráte po jeho majiteli, který se ztratil. Tohle už jsem jednou hrál se svojí skupinou a na mém blogu je zápis z jednoho sezení, který je lehký spoiler, ale ne moc - prošli jsme asi čtyři místnosti, takže i pokud jste to četli, moc toho prozrazeno nemáte.


Jak hlasovat?

Seřaďte nabízené moduly v pořadí, v jakém je preferujete. Příklad:

Castle Xyntillan > Tridentfish island > Magician's House.

Tomu prvnímu tím dáte 3 body, druhému 2 body, poslednímu 1 bod. Pokud něco hrát vůbec nechcete a nechcete tomu tedy dát žádné body, vynechejte to, např:

Castle Xyntillan > Tridentfish island

Hlasy jsou zcela nezávazné a stejně jako vy hlasem neslibujete, že to vážně budete hrát, ani já neslibuju, že to vážně budete hrát. :) (Byť kdyby byl moc velký nával, pokusím se asi dát přednost těm, kteří preferovali vítěznou možnost, a potom lidem, kteří vůbec hlasovali.) Vzhledem k tomu, že tentokrát jsou ty moduly nepoměrné, ani neslibuju, že se bude skutečně bude hrát ten s nejvíce body - a hlavně neslibuju kdy. Vážně to prosím berte hlavně jako obecné vyjádření zájmu, kterým mi pomůžete rozhodnout, co si mám připravit.
Uživatelský avatar
Nordoslav
Příspěvky: 749
Registrován: 24. 10. 2017, 10:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od Nordoslav »

Tridentfish island > Magician's House > Castle Xyntillan
Ahoj, já jsem Nordst Fuchs a tohle je DRAČÁK: THE NEXT GENERATION!
:!: Fantasy PbtA které klade důraz na fikci v kulisách povědomé fantasy, ale zároveň je tam hodně originalnich prvku, které z her dělaji nové zážitky.
:!: Jednoduchý systém tvorby postav, který ovšem nabízí mnoho možností a voleb na výběr a produkuje unikátní, nezaměnitelné a velmi hratelné a zábavné charaktery.
:!: Jednoduchý systém hry ve kterém můžete hrát aniž byste nad ním museli pořád přemýšlet.

:arrow? Vše o pravidlech a o hrách zde: https://discord.gg/Mks4DzzMJ7
:arrow? A vlákno tady: https://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php?t=16363
Uživatelský avatar
KDolecek
Příspěvky: 921
Registrován: 2. 11. 2008, 18:38

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od KDolecek »

Těžké rozhodování, všechno to vypadá v něčem velmi lákavě.
Magician's House > Tridentfish Island > Castle Xyntillan
Uživatelský avatar
Vitus
Příspěvky: 2665
Registrován: 21. 7. 2006, 09:03
Bydliště: Kladno

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od Vitus »

Tridentfish island > Magician's House > Castle Xyntillan
Uživatelský avatar
Mizy
Příspěvky: 348
Registrován: 27. 1. 2021, 10:22

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od Mizy »

1. Magician's House, 2.Castle Xyntillan, 3. Terror on Tridentfish Island
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od Bifi »

Castle Xyntillan > Tridentfish island > Magician's House

Vedel by som si predstaviť hrávať raz za 2 týždne, to by som sa asi utrhol. Momentálne posledné týždne hrávam (vrátane ASL či casual games) nula celá nula celá nula nič.
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Angri
Příspěvky: 104
Registrován: 6. 2. 2021, 01:40

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od Angri »

Tridentfish island > Magician's House
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20872
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od Markus »

No love for old-school megadungeons. :cry:
Uživatelský avatar
johnjarik
Příspěvky: 534
Registrován: 4. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Ceske budejovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Sirotčinec pro nehrané moduly - diskuze

Příspěvek od johnjarik »

Magician's House > Tridentfish Island > Castle Xyntillan
Odpovědět

Zpět na „Vaše hraní - příprava, rady, zápisy a PbP“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host