Post-game reports

Zápisy a zážitky z vašich her, pomoc s přípravou, společné hraní.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3812
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Post-game reports

Příspěvek od Selhan »

Shrnutí, co jste dohráli, když se vám to nechtělo psát průběžně.



FBIS


úžasné intro, který nám ke hře udělal Mára Vondouš: https://drive.google.com/file/d/1PQnb1E ... 78Jsr/view

Konečně jsme včera dohráli mou detektivní minikampaň - premisa byla Akta X v ČSFR, a myslím, že i přes docela zásadní problémy s organizací sezení přes prázdniny, vinou kterých to formátem skončilo úplně jinak, než jsem zamýšlel, bylo finále parádní. Čtyři mladí agenti Federální bezpečnostní informační služby, kteří byli povolání k případu zmizení bývalého agenta StB, nakonec odhalili, že stopy vedou do tajného pracoviště Ústavu psychotroniky ve vojenském prostoru u uranových dolů ve Stráži pod Ralskem, a dokázali se k tajemnému monolitu nejen dostat před Rusy, ale dokonce i vyřešit celou situaci tak, že všichni spokojeně odešli domů. Teda... krom Rusů, ti odletěli do Moskvy asi docela nespokojeně, vzhledem k objemu použitých výbušnin. Ale mimozemšťani (no samozřejmě :) ) to zvládli.

IMG_20190528_214136.png
61297699_2396736363888836_3397947025289904128_n.png

Zhodnocení:
- U detektivní kampaně je naprosto zásadní si ujasnit harmonogram tak, aby se dalo hrát týdně, protože když se nám v létě udělala měsíční pauza, tak už jsme si ty clues nepamatoval ani já, natož hráči. Vinou toho jsem nakonec i upustil od své původní ambice udělat hru zcela bez nějakých random mechanik, čistě jen o sbírání důkazů a dedukci, a ke konci jsem tam (protože ty důkazy už prostě bohužel byly pozapomenuty) přidal víc akce, než bylo původně v plánu. Finální session jsem pak vyloženě překlopil do Dreadu (tedy, bez umírání, to už mi přišlo trochu blbý, v Dreadu s tím hráči přeci jen počítají od začátku, že postavy umřou, tady by to bylo hnusný. Místo toho jsem s pády věže stupnoval sázaky a nakonec šlo o to, jeslti se jim situaci podaří vyřešit bez obětí mezi civilisty.) Ale jinak to docela fungovalo, nevyvrátil jsem si, že hrát bez kostek je zajímavá možnost.

- Mít fotky, složky, účtenky a útržky jako fyzické předměty, které se dají připíchnout na korkovou tabuli, je naprosto super, ale sakra, ta příprava dá fakt docela zabrat. Říkám si, že když už jsem to jednou podstoupil, tak bych to mohl nějak sepsat a hodit k použití na web...

- I když se mi to samozřejmě natáhlo víc než jsem čekal (chtěl jsem pět session, bylo jich nakonec... Osm?), i tak jsem relativně spokojený, protože se mi to natáhlo míň než jindy (v poslední kampani DnD jsem cílil na patnáct a po deseti jsme nakonec teprv ukončili první kapitolu z pěti...), takže má snaha se v tomhle ovládnout pokračuje správným směrem.

- https://www.youtube.com/watch?v=9Tdp7u-KNlg tohle je docela dobrej podkres k 80s/90s paranormálu

- Při vymýšlení clues jsem příliš podcenil, že jedna z možných cest obsahovala lidi v ohrožení (mizeli uprostřed noci), a hráči ji samozřejmě tudíž řešili s naprostou předností - což nebyl záměr, byla zrovna relativně obtížná, protože šlo o estébáky, kteří se s vyšetřovateli nechtěli bavit. Na to je evidentně třeba dát si u detektivky pozor.

- Nevymyslel jsem dobře postavy - měly mít nějaké osobní problémy, a ty se nakonec do hry takřka nedostaly, protože se řešil hlavně případ. Trochu mě to mrzí, chtěl jsme tam na začátku dát pravidlo, že se budou střídat scény vyšetřovací a osobní, a nakonec na to nebyl moc čas, když jsme se to snažili hlavně nějak rozumně dohrát... Kdybych to hrál znovu, tak tohle rozhodně beru jako největší úkol doladit. Zároveň to asi znamená zkrátit celé vyšetřování, aby na to bylo víc času.

- Měl bych fakt zapracovat na svém notekeepingu. Naštěstí mám dobrou paměť, ale je to takový trapný, když si pak nepamatuju správné jméno vlastního NPCčka. Nemáte nějaké tipy?
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Post-game reports

Příspěvek od Sosacek »

To zní hodně dobře.

To použití Dreadu se mi dost líbí. Ty rekvizity musí být hodně mocná věc.

(Na notekeeping používám ... notebook, plus si píšu kryptické poznámky do zápisu, které si hráči přečtou, a pak aspoň ví, že nějaká jména jsou důležitá, a mají předtuchy)

EDIT: joa ta nástěnka je naprosto super.
But nobody came.
Odpovědět

Zpět na „Vaše hraní - příprava, rady, zápisy a PbP“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů