Wierd pro Jersona

Zápisy a zážitky z vašich her, pomoc s přípravou, společné hraní.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22629
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Wierd pro Jersona

Příspěvek od Jerson »

(Je tam přeci Sosáček, tak jsem reagoval na něj.)
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16478
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Wierd pro Jersona

Příspěvek od MarkyParky »

Vzal mě do rukou nějaký muž. Cítím jeho dlaně na svém vosku, můj plamen se zakomíhá, ale nezhasne.

"Komu asi tak patříš? Jsi něčí, nebo moje?" zeptá se mne polohlasem.

Mlčím a ukápne ze mne vosk. Má délka se krátí, jak čas bězí. Teď zrovna patřím tobě ... ale bude to tak navždy? A hlavně - bylo to tak vždy?
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7506
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: Wierd pro Jersona

Příspěvek od Bifi »

Jerson píše: 6. 9. 2019, 15:32 (Je tam přeci Sosáček, tak jsem reagoval na něj.)
Aha tak, trocha sa strácam, že kto je GM a kto je hráč a koľko postáv tam je naraz :D
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16478
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Wierd pro Jersona

Příspěvek od MarkyParky »

Bifi píše:Aha tak, trocha sa strácam, že kto je GM a kto je hráč a koľko postáv tam je naraz :D
Jediné zadání je wierd a aby se Jerson zahrál postavu. Jinak je to experiment, ne?
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2697
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: Wierd pro Jersona

Příspěvek od Log 1=0 »

Jerson píše: 6. 9. 2019, 15:11 Hm, už zase katedrála?, řeknu si sám pro sebe. V katedrále jsem byl přeci nedávno. Nebo to byl chrám? Ale to nemůže být náhoda.
Rozhlédnu se, a když v šeru nic nerozeznám, přejdu ke svíčkám. Chvíli si je prohlížím, abych vybral tu s nejhezčím plamenem a nejméně ohořelou. Někomu můžou připadat všechny plamínky stejné, ale mě ne. Navíc mám vždycky dojem, že na takových místech znamená každá svíčka jeden život a tak si chci vybrat dobře, protože si potřebuju posvítit.
Když si konečně vyberu, vezmu svíčku do ruky a vydám se dopředu. Komu asi tak patříš? Jsi něčí, nebo moje? Nakonec tuhle otázku položím polohlasem, třeba to bude mít účinek.
Až teď mi došlo, jaké je tu ticho, ale zepředu slyším něčí hlas, tak půjdu tím směrem, ale napřed opatrně, abych zjistil, jak se chová svíčka v mých rukách.
Kráčíš se svící směrem k zářícímu oltáři. V jeho světle rozeznáváš dvě postavy, zdá se že mužské, ale ještě nejsi s to poznat víc detailů. Ale jak se blížíš, všimneš si, že plamínek svíce v tvé ruce se zmítá jako ve větru, i když ty žádný pohyb vzduchu necítíš. Přesto nezhasíná a hoří dál. Co děláš teď?
MarkyParky píše: 6. 9. 2019, 15:53 Vzal mě do rukou nějaký muž. Cítím jeho dlaně na svém vosku, můj plamen se zakomíhá, ale nezhasne.

"Komu asi tak patříš? Jsi něčí, nebo moje?" zeptá se mne polohlasem.

Mlčím a ukápne ze mne vosk. Má délka se krátí, jak čas bězí. Teď zrovna patřím tobě ... ale bude to tak navždy? A hlavně - bylo to tak vždy?
Muž tě nese prostorem a ty cítíš, že se tě dotýkají i jiné ruce. Tyhle jsou ale jiné, prochází voskem tam a zpět aniž by zanechaly stopu. Pak tě začnou šimrat na knotu, plamínek se pod dotyky hýbe jako ve větru. Ale ty se nebojíš, že by mohl zhasnout. Naopak, ten dotyk je uklidňující.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Odpovědět

Zpět na „Vaše hraní - příprava, rady, zápisy a PbP“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů