Krotitelé draků

Zápisy a zážitky z vašich her, pomoc s přípravou, společné hraní.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6292
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: Krotitelé draků

Příspěvek od Fritzs »

Hlavní problém je že začli nějakým ani ne sidequestem ale sidescénou, které nikam nevede a ani nemá následky (stačilo by kdyby tu setřelenou vlaštovku nedokázali nahradit). Měl tam být cliffhanger podle mého. Ovšem nejsem diplomovaný spisovatel a autor hraných divadelních her jako Kaprianus, možná udělali všechno dobře a stejně to nevyšlo protože to dělali ve špatné zemi.
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Pracující logaritmus
Příspěvky: 791
Registrován: 10. 5. 2018, 07:17

Re: Krotitelé draků

Příspěvek od Pracující logaritmus »

Tak určitě neudělali všechno dobře. Ale hlavní problém vidím v tom, že si ukousli větší sousto, než se dá požvýkat. Kdyby naplánovali poloviční délku a řekli si o půlku peněz (já vím, že takhle se to počítat nedá, ale tak například, vymyšlené čísla), tak teď točí. Takhle zavřou krám. A to je, i když mne osobně zrovna nenadchli, hrozná škoda.
Jsem Log 1=0, jen jsem v práci a nedostanu se k normálnímu účtu.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Krotitelé draků

Příspěvek od York »

Pracující logaritmus píše: 22. 7. 2019, 12:03 Tak určitě neudělali všechno dobře. Ale hlavní problém vidím v tom, že si ukousli větší sousto, než se dá požvýkat. Kdyby naplánovali poloviční délku a řekli si o půlku peněz (já vím, že takhle se to počítat nedá, ale tak například, vymyšlené čísla), tak teď točí.
Po bitvě je každej generál. Byli první, kdo u nás projekt tohohle druhu a rozsahu zkusil crowdfundovat (pro rejpaly - neříkám tím, že jsou první, kdo streamují hraní RPGčka), takže neměli podle čeho odhadnout, zda to bude realizovatelné. Ve výsledku to odhadli až překvapivě dobře (jako že ne dost dobře na to, aby to vyšlo, ale trefili se v rámci jednoho binárního řádu, to je u něčeho takového docela slušná přesnost).
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Krotitelé draků

Příspěvek od ilgir »

Předpokládám, že těch 30 % mají připravených bokem a dolijí je tam. Škoda zahodit skoro 400k od lidí. Já jsem to takhle s deskovkou udělal.

Jinak nemyslím, že udělali něco špatně. 400k je suprové číslo, které jsem absolutně nečekal. Podívejte se na ostatní projekty, ty jedou ve výrazně nižších částkách a to jsou zaměřené mnohem mainstreamověji. Koukám na to jako tele na nová vrata, jak je česká RPG komunita silná.
Pracující logaritmus
Příspěvky: 791
Registrován: 10. 5. 2018, 07:17

Re: Krotitelé draků

Příspěvek od Pracující logaritmus »

ilgir: Rád bych se mýlil, ale bojím se, že už to udělali (anonymní sponzoři, co tam dali přes sto tisíc).
Jsem Log 1=0, jen jsem v práci a nedostanu se k normálnímu účtu.
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Krotitelé draků

Příspěvek od ShadoWWW »

Ale ten borec, co tam hodil hodinu před koncem 350 Kč by si zasloužil medaily za důvěru. :-D
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Krotitelé draků

Příspěvek od Jerson »

ilgir píše: 22. 7. 2019, 13:27 Jinak nemyslím, že udělali něco špatně. 400k je suprové číslo, které jsem absolutně nečekal. Podívejte se na ostatní projekty, ty jedou ve výrazně nižších částkách a to jsou zaměřené mnohem mainstreamověji. Koukám na to jako tele na nová vrata, jak je česká RPG komunita silná.
Sponzoři dali 6× nebo 7× 40 tisíc, tedy více než polovinu cílové částky, jedna skupina (zřejmě) se složila na dar 11 000 Kč, zbytek byly nižší dary. Takže od komunity jako takové bylo vybráno okolo 150 tisíc.
Na Dračák 3 bylo vybráno přes 50 tisíc, u Krotitelů mi přišla rozumná částka 100 tisíc, takže jsem byl zbytečně pesimistický.

Nicméně těch "špatných" nebo ne_úplně_dobrých věcí bych viděl víc, počínaje výběrem hráčů. Když chce někdo ukazovat, jak se hrajou RPG, tak by to měli být zkušení a sehraní hráči, a ne lidé (tedy část z nich), kteří během roku odehráli svých prvních několik sezení a vlastně nejsou o nic lepší ne potenciální stovky jejich diváků.

Edit: Ale pořád čekám, zda se tam na poslední chvíli těch chybějících 170 000 přeci jen neobjeví.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Krotitelé draků

Příspěvek od OnGe »

Počkej, Jersone, lidi to byli všichni, ne jenom část z nich. Zas to nepřeháněj. Nakonec, zkušení a sehraní hráči jsou taky lidi, jenom se holt třeba necítí dobře před kamerou. Což teda může být trochu na překážku, když chceš dělat video.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Krotitelé draků

Příspěvek od ShadoWWW »

Ticho na jejich FB napovídá spíš tomu, že už vystříleli všechny náboje.

Jinak znovu opakuju, že jeden hráč Critical role hrál poprvé taky až na streamu.
Naposledy upravil(a) ShadoWWW dne 22. 7. 2019, 14:54, celkem upraveno 1 x.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Krotitelé draků

Příspěvek od ilgir »

Jerson: Sponzoři jsou taky součástí komunity a taky je musíš nějak přesvědčit, aby tě podpořili. Nějak nevidím důvod, proč je nepočítat.

Když jsem viděl ten projekt poprvé, tak jsem si říkal, taková geekovina, to dopadne nějak takhle: https://www.startovac.cz/projekty/prima ... rima-deti/ Reálně dosažené číslo mě opravdu překvapilo.

Jinak viděl jsem jen první díl a ani jsem nedokoukal. Sledovat jak někdo hraje něco, co by mě nebavilo hrát samotného, je nad mé síly. Takže to nemůžu zodpovědně posoudit. Herci mi přišli ok - předpokládám, že tvůrci chtěli, aby to působilo jako hraní "z lidu", ne jako profi divadlo. Profi měla být forma a produkce.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Krotitelé draků

Příspěvek od OnGe »

Časomíra dojela, ale pořád se dá přispívat.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Krotitelé draků

Příspěvek od Jerson »

Mně jde o souběh více věcí najednou. To že tři z pěti hráčů jsou prakticky začátečníci a ani mi nepřijdou jako nadprůměrně dobří hráči. Že se stydí před kamerou se dá pochopit - ale pokud má jít o nějaký profesionální projekt, tak podle mě to s výběrem hráčů stojí a padá, přesněji pokud hráči nebudou dobří, tak se z toho už moc vytřískat nedá.
Ani by nebyl problém, že jsou hráči nezkušení, kdyby ve výsledku nešlo o tolik peněz, a o různá prohlášení, že jde o unikátní a první projekt podobného typu u nás (jako že video ze hry).
To že je jeden hráč zároveň i herec a ostatní mají zkušenosti s televizní branže se podle mě nijak výrazně neprojevilo jako přidaná hodnota. Ani to, že z pěti hráčů jsou tři ženy a není to tedy klasické geeky video (přitom videa s ženami okolo RPG mají obecně dost velkou sledovanost).
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Krotitelé draků

Příspěvek od OnGe »

Unikátní to rozhodně je, protože nic srovnatelného prostě nemáme. Jako fakt, ani náhodou. Že borci natočí jak pět sezení hrajou dračák se na stejnou lajnu postavit nedá.

No a jestli máš pocit, že to je drahý tak... no... zkus to udělat levnějc. To se tak dělá, že když náš pocit, že jde něco líp, tak to uděláš líp - říká se tomu inovace. Podle mě míň peněz znamená škrtání a teď se můžeme bavit o tom, co by se dalo nebo nedalo vypustit. Třeba kdyby nedělali ilustrace k tomu, co se děje, tak by to takový problém nebyl (je to pěkný, ale nejde o to). Dalo by se to snímat jednou kamerou, ale to už bude na výsledku znát dost. Dalo by se to hrát u někoho v obýváku a ne na scéně. Kolik se tím dá ušetřit? Těžko říct. Na výsledku to ale bude vidět a po salónech se bude vykládat, že by to šlo udělat líp a že na to ty dvě stovky přeci nikdo nedá a jsme zase kde jsme byli.

Hele, vlastně z toho začínám bejt dost otrávenej.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Krotitelé draků

Příspěvek od ShadoWWW »

OnGe: Jo, v té averzi na hospodský řeči ti docela rozumím.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Krotitelé draků

Příspěvek od York »

Přestože to nakonec nevyšlo, tak mi to ve výsledku přijde jako dost nevídanej úspěch. Doufám, že to krotitelé vezmou jako cennou zkušenost a nenechají se odradit. Byla by to velká škoda.
Odpovědět

Zpět na „Vaše hraní - příprava, rady, zápisy a PbP“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů