Pokus o multikampaň (post mortem)

Sekce, v níž se věnujeme našemu hraní. Můžete zde poprosit o pomoc s přípravou kampaně nebo dobrodružství, konzultovat svou postavu, a samozřejmě se podělit o zápisy z her, které již máte za sebou.
Pieta
sofistikovaný troll
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokus o multikampaň (post mortem)

Příspěvek od Pieta » 4. 1. 2019, 14:29

Ano, ale závěr z tohohle není, že to je slabina dungeonů, ale že dungeony je třeba používat trochu oldschoolovějš, viz jak to třeba píše Marky. Jestli se na tomhle shodneme, nemám další námitky. (:
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.

Jerson
Inženýr z Ocelového města
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson » 4. 1. 2019, 14:42

Ok, může být. Výhodu v dungeonech stejně až tak velkou nevidím, v jich je prostor pro interakci skupin relativně malý v porovnání s libovolnou vesnicí nebo městem, ale to není až tak podstatné.

Teď ještě vyzkoušet, jak funguje vedení více skupin v tom samém světě více Vypravěči.

Pieta
sofistikovaný troll
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta » 4. 1. 2019, 14:49

Jerson píše:
4. 1. 2019, 14:42
Výhodu v dungeonech stejně až tak velkou nevidím, v jich je prostor pro interakci skupin relativně malý v porovnání s libovolnou vesnicí nebo městem, ale to není až tak podstatné.
Ta německá raketová základna, kterou jsme spolu hráli na kterési dávné slezině, nemá zase až tak daleko od dungeonu, dokonce používaného opakovaně.

Jerson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson » 4. 1. 2019, 16:34

No nevím - je poněkud rozlehlejší, má víc vstupů a není možné ji projít celou, nebo dokonce vybít větší část nepřátel či dokonce vylootovat ve větší než miniaturní míře. Vlastně mi to přijde od běžného dungeonu (jedno zda oldschool či jiného) dost daleko :-)

York

Příspěvek od York » 4. 1. 2019, 16:38

Jerson píše:
4. 1. 2019, 16:34
není možné ji projít celou, nebo dokonce vybít větší část nepřátel či dokonce vylootovat ve větší než miniaturní míře
To neznáš hráče fantasy dungeoncrawlů. Vylůtujou ti i ocelový výztuhy ze stěn, pokud se dají prodat ;-)

Pieta
sofistikovaný troll
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta » 4. 1. 2019, 16:52

Jerson píše:
4. 1. 2019, 16:34
No nevím - je poněkud rozlehlejší, má víc vstupů a není možné ji projít celou, nebo dokonce vybít větší část nepřátel či dokonce vylootovat ve větší než miniaturní míře. Vlastně mi to přijde od běžného dungeonu (jedno zda oldschool či jiného) dost daleko :-)
Typický oldschool dungeon se taky obvykle neprocházel celý, rozhodně nevybíjel celý, a i po průchodu družinky tam většina věcí zůstala, protože nebylo praktické je krást. (:

Více vstupů se taky čas od času našlo.

Jerson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson » 4. 1. 2019, 18:19

Pokud někdo dokáže vylootovat raketovou základnu s 500 SSmany, budiž mu přáno.

Pieto, je důležité, zda ta základna byla nebo nebyla podobná dungeonu? Spíše by mě zajímalo, co jsi tím myslel, tedy co ta podobnost znamená.
A i když to byla dobrý akce, v multikampani bych to už neopakoval, protože to byla akce, která technicky byla předskriptovaná, tedy kampaň by mohla pokračovat jen tehdy, když byste uspěli. Teď vedu kampaň tak, že výsledkům akcí a příběhovým následkům nechávám volnou ruku, prostě co hráči udělají, to se stane.

Pieta
sofistikovaný troll
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta » 4. 1. 2019, 19:01

Jerson píše:
4. 1. 2019, 18:19
Pieto, je důležité, zda ta základna byla nebo nebyla podobná dungeonu? Spíše by mě zajímalo, co jsi tím myslel, tedy co ta podobnost znamená.
A i když to byla dobrý akce, v multikampani bych to už neopakoval, protože to byla akce, která technicky byla předskriptovaná, tedy kampaň by mohla pokračovat jen tehdy, když byste uspěli. Teď vedu kampaň tak, že výsledkům akcí a příběhovým následkům nechávám volnou ruku, prostě co hráči udělají, to se stane.
Ta mise začínala tak, že tady jste vy čtyři, tady je cíl, kterého chcete dosáhnout, je v uzavřeném místě necivilního, vám nepřátelského charakteru, okolo je velká spousta nepřátel, se kterými se nechcete bojovat, leda by to bylo nezbytně nutné, taky tam jsou náročné překážky, smrtelné pasti, putující monstra, totiž hlídky, a mimochodem, před vámi tam už byla jiná skupinka dobrodruhů, a můžete čekat, že jeskyně, totiž základna, se jejich průchodem nějak změnila a nějak zareagovala.

Aspoň já to tenkrát pochopil tak, že my jsme ten opakovaný dungeon, že ta skupina nebo ty skupiny, které se tam pokoušely dostat před námi, byly dílem jiných hráčů. Čili to vyhodnocuju jako opakované použití (moderního) dungeonu.

Jerson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson » 4. 1. 2019, 22:45

No, ne, ono to bylo naopak - vy jste byli první skupina a moje standardní skupina byla až druhá, která vkročila do již změněné řeky.

Pieta
sofistikovaný troll
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta » 4. 1. 2019, 22:56

V naší instruktáži byly informace o předchozích pokusech o průnik - tuším po vodě, i když přesnou techniku už si nepamatuju - a měl jsem za to, že za tím byly nějaké hráčské vlivy, ale samozřejmě jestli říkáš, že ne, tak ne, informací o tom máš víc, než já.

Jerson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson » 5. 1. 2019, 08:22

Jo tak - sice jeden pokus moji skupiny byl, ale neúspěšný, vám jsem hlavně nastiňoval možnosti.

Odpovědět

Zpět na „Vaše hry - příprava, rady, zápisy“