[Příběhy Impéria] Kult světovlády

Sekce, v níž se věnujeme našemu hraní. Můžete zde poprosit o pomoc s přípravou kampaně nebo dobrodružství, konzultovat svou postavu, a samozřejmě se podělit o zápisy z her, které už máte za sebou.
Odpovědět
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 5692
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

[Příběhy Impéria] Kult světovlády

Příspěvek od boubaque » 6. 1. 2018, 18:27

Příběhy Impéria: Kult světovlády

Prostředí: Londýn a Férie

Vypravěč: boubaque

Postavy:
Lord Michael (Balda) - praktický mág a především gentleman
Ginny (Arwi) - zaklínačka a nájemná zbraň
Markus Dunkelbach (Šímek) - (od)padlý student a okultista
Aileen (Genevieve) - cestovatelka, co si musí (a umí) poradit v každé situaci
“Johan” (Estanor) - férijský šlechtič momentálně spoutaný jako Michaelův komorník

Příběh:
Postavy se více či méně náhodně sešly v sídle Lorda Michaela. Dalším hostem v domě byla slečna Margaret, dcera skotského šlechtice Lorda Gabriela, Michaelova přítele, která do Londýna přijela prý připravovat se na kariéru operní zpěvačky.

Když se společnost začala rozcházet, ozval se z Michaelovy pracovny Margaretin výkřik. Postavy tedy postupně přišly do pracovny a v lordově křesle objevily mrtvého skřeta, který v jedné ruce držel útržek knihy o Férii (a nějakých nepodstatných rituálech), která v polici chyběla, v druhé ruce měl prsten sl. Margaret a nohy měl obrostlé seschlým akátovým trním, které vyrůstalo z akátových parket. V kapse nakonec skřetovi postavy našly použité zápalky z hostince U Kozlí hlavy. Ginny mezitím prozkoumala okolí domu a kromě slabých stop v trávníku si všimla v hlohovém živém plotu průchodu do Férie (který všichni nejprve považovali za díru v plotě, kterou slečna Margaret, či její únosce, utekla do Londýna). Po slečně Margaret nebylo v celém domě jiné stopy.

Postavy se rozhodly, že se vydají prozkoumat stopu vedoucí ke Kozlí hlavě. Bylo totiž nutné zjistit, co mohl nějaký špinavý skřet pohledávat v lordově pracovně. U Kozlí hlavy se postavy daly do řeči s majitelem Wilfredem Franklinem a několika skřety (Robem a Harrym), kteří se s Royem - mrtvým skřetem - dobře znali. Prý si na dnešek najal Roba muž ve zvláštní bílé masce, který si ho najímal už před čtyřmi dny společně s Buldok Jackem - nájemnou gorilou a boxerem, shodou okolností dobrým známým Ginny!

Při odchodu si na stěně hospody ještě všimli, že Buldok se má dnes účastnit nelegálního souboje v ringu v opuštěných docích. Postavy tedy zamířily tam, kde se jim podařilo obelstít trolla u vchodu a upozornit na sebe skřetí zloděje. Ve chvíli, kdy se "Johan" nechal odvést k přepadení do skladů, do haly vrazila policie a začala všechny zajišťovat. Postavám se ale podařilo nejen vyhnout zatčení, ale ještě včas odvést Buldok Jacka a vyzpovídat ho. Společně s Royem, specialistou na tichou infiltraci, se měli dostat do tunelů automatony stavěného metra a v jednom bočním tunelu najít stěnu se zvláštním obrazcem a vložit do něj jakousi cihlu. To udělali, stěna prý lehce odskočila, jako by se pootevřely dveře, a pak se ve shodě s instrukcemi rychle vypařili.

Nezbylo než vrátit se zpět do Michaelova sídla a poradit se, co dál. Nakonec bylo rozhodnuto, že je potřeba vydat se po stopě Margaret, protože stále nebylo zřejmé, zda odešla dobrovolně, nebo byla unesena, a je tedy v ohrožení. Postavy prošly portálem do Férie a objevily se v husté mlze. Když z ní konečně vyšly, uviděly na zelenou trávou porostlém kopečku oltář, na němž ležela téměř nahá slečna Margaret, a okolo ní čtyři muže v podivných bílých maskách, každý z jedné strany, jak v jakémsi kánonu odříkávají magické zaklínadlo. Jeden z mužů držel v ruce rituální dýku a na oltáři vedle dívky ležela skříňka. O té se později postavy dozvěděly, že byla určena na přechování srdce, které mělo být vloženo do hrudi vyvolanému démonovi.

Teď ale bylo třeba dívku zachránit. Strhl se boj, v němž všichni muži v maskách zahynuli, ale mezitím se do boje přidala i zachraňovaná Margaret a bylo třeba zpacifikovat i ji. Když byl konečně klid, Lord Michael zavelel Johanovi, ať najde průchod do Skotska. Za svítání se tedy všichni objevili před branou sídla Lodra Gabriela, Margaretina otce. Vyděšený Gabriel přijal Michaela i ostatní, uložili Margaret a nakonec pro ni s pomocí Johana vybrali mocného a urozeného ochránce a ženicha, u kterého se prý bude mít dobře. Bude prý hodně tancovat. Postavy se pak také dozvěděly, že se o Margaret zajímal i místní mladý šlechtic Andrew a zřejmě s Margaret také cestoval do Londýna. Bylo jasné, že tu tedy šlo o skotské spiknutí proti královně!

Lord Michael zavelel "nejkratší cestou do Londýna!", což byla cesta, kterou Johan vybral skrze Férii, po hřebeni rozeklaných skal uprostřed bouře. Inu když nejkratší, tak nejkratší. A vlastně i nejrychlejší - když se postavy objevily v Michaelově sídle, zjistily, že čas zatím běžel pozpátku a ony mají čtyři dny k dobru.

Pochopily, že mají šanci chytit Buldoka s Royem v tunelech stavěného metra. Vydaly se k jednomu známému vchodu, který hlídali dva automatoni. Ty se podařio odlákat a postavy mohly vejít do tunelu. Dlouho postupovaly téměř prázdným tunelem, kterým se nesly ozvěny kutání a kování kdesi z dálky. Najednou uviděly dvě postavy, které jdou jejich směrem – malou a vysokou. Všichni se schovali, jen Buldok se pokusil vše risknout a sebevědomě projít, jako by sem patřil. To se pochopitelně tak snadno nezdařilo, a nakonec byl objeven i Roy, který se snažil plížit stíny u kraje tunelu. Po krátkém výslechu se postavy dozvěděly, kde je hledaný boční tunel a Buldoka s Royem propustily.

Těžká kamenná brána s věky setřenými magickými symboly skutečně byla pootevřená a za ní se nacházela veliká sloupová síň, do níž od vchodu klesaly vysoké schody. Postavy síň prohledaly a našly prakticky jen oltář s reliéfem zobrazujícím démona s dírou v hrudi, srpem v jedné ruce a požírajícího lidskou hlavu a nad oltářem na stěně veliký magický symbol. V tu chvíli se ozvaly zvuky a rozžaly pochodně u vchodu do svatyně, a tak se postavy schovaly a čekaly, co se bude dít dál.

Kultisté-spiklenci v podivných bílých maskách začali zdobit místnost, na každý sloup pověsili pochodeň a na oltář položili rituální srp a několik svící. Nakonec se místnost zaplnila kultisty stojícími ve špalíru podél celé svatyně. Pak přivedli k oltáři ryšavého muže s odhodlaným pohledem, oděného pouze do bederní roušky. Bylo zřejmé, že když chystali svatyni, stále odcházeli a přicházeli, že uvnitř běží čas mnohem rychleji než venku. Po nějaké době přišel kultista v podivné červené masce a byl zjevně rozladěný. Přistoupil k němu jeden z mužů v bílé masce a ptal se, na co se čeká. Červený odpověděl, že se nepodařilo získat srdce. Sálem to zašumělo a bílý se zeptal, co budou dělat. Červený se na něj tvrdě podíval a řekl: “Musíme riskovat, že to vyjde. Tvá oběť přispěje k dobru celku!” Bílého oči ukazovaly děs, ale nezaprotestoval. Stoupl si ze strany oltáře, nechal si sejmout plášť a rozhrnout košili. Když mu sňali masku, Aileen pochopila, že to je její otec!

Velekněz zapálil svíce na oltáři, kultisté začali pronášet sborové zaklínadlo a rituál začal probíhat. Postavy vše sledovaly ze skrytu, a rozhodly se zatím nezasahovat. Nad oltářem se začal tvořit mlhavý obraz temnoty vycházející ze symbolu na stěně. Aileen se v tu chvíli rozhodla přece jen jednat: Proplížila se k oltáři a nenápadně, když měl velekněz odvrácenou tvář, sebrala z oltáře srp a zase se odplížila.

Temnota nad oltářem postupně mohutněla a začala se formovat do podoby démona s dírou v hrudi. Ať už byly postavy příliš vystrašené, nebo příliš zvědavé, ani se nepohnuly a jen fascinovaně zíraly na probíhající rituál. Velekněz hlavou pokynul Aileeninu otci, aby se připravil a rukou se natáhl po srpu, který ještě před chvílí ležel na oltáři. S hrůzou ale zjistil, že sahá pouze do prázdna. Rychle přeletěl pohledem okolí oltáře, ale srp nenašel. V tu chvíli se ozval hrozivý řev démona, který se právě materializoval.

Démon natáhl svou ohromnou paži před sebe, položil ji na hlavu veleknězi a jedním pohybem ji utrhl a veleknězovo tělo spadlo na podlahu. Pak si hlavu za vyděšených výkřiků kultistů nacpal do chřtánu a po okamžiku se hlava s červenou maskou objevila na jeho krku.

V tu chvíli se rozhodl jednat Johan, který jediný tušil, v jak velké nebezpečí se teď všichni v svatyni nacházejí. Lusknul prsty a…

Celý špalír kultistů i s oběma muži přichystanými k oběti a všechny postavy se objevili na potemnělém trávníku v zahradě sídla lorda Michaela.
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)last.fm
Hraju/vedu: FATE / Příběhy Impéria, DnD5e; Další, oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch
Hrstka: Star Wars – pilot Aliance Grraugh (Stř: 3 (-1dluh), Pil: 3 (-1dluh), Osob: 2, Voj: 1); R5-K9 (motory, střelba, skok); rolz.org

Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 10743
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Příběhy Impéria] Kult světovlády

Příspěvek od Ecthelion » 8. 1. 2018, 18:54

Obrázek

Perfektní zápis! Moc díky za něj! :clap:

Díval jsem se, že jste nestihli všechny linky uzavřít... budeme mít ještě další zápisy? :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek

Uživatelský avatar
Skenderax
Příspěvky: 1186
Registrován: 3. 12. 2011, 15:28
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: [Příběhy Impéria] Kult světovlády

Příspěvek od Skenderax » 21. 3. 2018, 13:53

Skutočne krásny quest i jednanie postavičiek. Veľmi sa mi páčil zápis :clap:.
hrajem Kai Lorda - Bold Oak | Stránka Nepísaných Kroník | Pilot Aliance Rya Bastilia | hrajem Lotherd McDeep

Hope is the beginning of unhappiness.
Wisdom is the beginning of fear.

Odpovědět

Zpět na „Vaše hry - příprava, rady, zápisy a PbP“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host