[KaM][PbP]Zimní pohádka

Sekce, v níž se věnujeme našemu hraní. Můžete zde poprosit o pomoc s přípravou kampaně nebo dobrodružství, konzultovat svou postavu, a samozřejmě se podělit o zápisy z her, které již máte za sebou.
Sarsaparillos

Re: [KaM][PbP]Zimní pohádka

Příspěvek od Sarsaparillos » 21. 9. 2017, 09:33

PetrH píše:
21. 9. 2017, 09:02
je to lepší ?
Jo je, díky. Já su zvyklý na trochu "mechanicky striktnější" pravidla, tak se v tomhle hůře orientuji. Níže tedy k tomu ještě pár postřehů:
PetrH píše:
nemam problem dodržet pravidla, přišlo mi sem fer nabidnout model user setting, ale nevadími držet reguli pravidel :)
User setting je fajn, jen jsem čekal, že dostaneme nějaký pokyn, v jakém rozmezí si to máme rozdělit, tj. aby si někdo např. nedal ke všem vlastnostem k10. Každopádně tohle už chápu.
PetrH píše:
Původní KaM má 4 sloty na vybavení/kouzla/cokoliv s kostkou, ja dodatecne zavedl dovednosti pro podporu trosku delsiho hrani. to rozložení je nějaká má představa, kterou bude třeba rozložit na blbosti a vady jako umíš ty;) proto tady ten test.
Rozumím. KaM má ale jasně řečeno, že:
- Postava má na začátku 2/4 položek s přiřazenou kostkou.
- Jedna přiřazená kostka je k6 a druhá k10.
Potom bych navrhoval, aby u dovedností bylo podobně napsáno konkrétně například:
- Postava má na začátku 4/6 dovedností.
- Mezi dovednosti si rozdělí maximálně 32 "bodů", tj. např. k6, k8, k8, k10.
Tj. hráči ví, kolik dovedností si vzít a jak je "vybalancovat", aby to neměli moc silné/slabé oproti ostatním v partě.
PetrH píše:
správně má být c, dovednost má dát bonusove cislo. Takže kdyzž más inteligenci k8 a hovednost umíš fakt dobře (k10) tak hodíš oběma kostkama a sečteš číslo.
Tohle se mi nelíbí. Pokud má někdo hod na vlastnost+dovednost a protivník jenom vlastnost (nemá vhodnou dovednost k přičtení), drasticky se mu snižuje šance na výhru. Spíš bych tady navrhoval hodit vlastností i dovedností a vzít vyšší z hodů. Tím by zůstal zachovaný plus-mínus stejný interval výsledků u obou aktérů. Každopádně můžeme to vyzkoušet i s tím sčítáním, pokud v tom vidíš nějakou jasnou výhodu.
PetrH píše:
pokud bude mít jen napsané vyjednávání /žádné k8 k tomu (školema, cvičena atd) tak se jako základ bere k12) - háže jednou kostkou. Např. umíš plavat(žádný styl, vytrvalectví a pod) máš jen podporu své síly/hbitosti (dle posouzení situace), ale když jsi trenévaný vytrvalec máš už třeba plavání k6 navíc.....
Tady mi přijde nejjednodušší vzít to podle už některých dovedností (např. boj se sekerou) a říct:
- Pokud u dovednosti není přiřazená kostka, dává o jednu vyšší při hodu příslušnou vlastností.
- Pokud je u dovednosti přiřazená kostka, hází se s ní samostatně (a buď se přičte nebo vybere vyšší z hodu - viz výše).
Každopádně bych tu od tebe zase očekával jasnější instrukce, kdy má dovednost přiřazenou kostku a kdy ne - čistě z mechanického hlediska.

PetrH
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PetrH » 21. 9. 2017, 09:47

zamyslím se nad tím a přepíšu. děkuji za cenný podnět. ja věděl, že budeš dobrý posuzoač, už v Drd.Marky to bylo super;)
Kouzlem a mečem PbP (hledáme hráče!) | Lone Wolf Adventure game PlaybyPost
-----------------------------------------------------------
Lone Wolf: Kai Lord Rudy mec - CS = 19+2(meč)=21, END = 24+2(helma)+2(stit)=28 / aktuálně = 20, WP = 19
http://www.kouzlemamecem.cz

Sarsaparillos

Příspěvek od Sarsaparillos » 21. 9. 2017, 11:51

PetrH píše:
21. 9. 2017, 09:47
zamyslím se nad tím a přepíšu. děkuji za cenný podnět. ja věděl, že budeš dobrý posuzoač, už v Drd.Marky to bylo super;)
Pokusím se být i nadále konstruktivní :)

Jinak jsem tedy upravil/doplnil deník - dal tam dvě vybavení s přiřazenou kostkou a tři dovednosti, kde jsem ty kostky odhadl dle nejlepšího svědomí.

Paul

Příspěvek od Paul » 21. 9. 2017, 14:37

U postavy jsem změnil k6 za k4 a u dovedností jsem přidal kostky. Jen chtělo by to udělat nějaké pdf se sjednocenými pravidly... :roll: Pravidla jsou, mi teď jasnější, jenom, se pořád.trochu ztrácím v těch kostkách.

Ōku

Příspěvek od Ōku » 21. 9. 2017, 14:52

Paul píše:
21. 9. 2017, 14:37
U postavy jsem změnil k6 za k4
Hehe, my jsme si se Skenderaxom v mezičase změnili tu nejnižší kostku na k6. Tak si to na ni vrať taky, aspoň nebudeme úplně za mamlasy :)

Skenderax
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Skenderax » 21. 9. 2017, 17:58

:-D sa ospraveldňujem, nejak som čítal a čítal a videl som to, čo som chcel vidieť :-D. Idem to zmeniť naspať ;).
hrajem Kai Lorda - Bold Oak | Stránka Nepísaných Kroník | Pilot Aliance Rya Bastilia | hrajem Lotherd McDeep

Hope is the beginning of unhappiness.
Wisdom is the beginning of fear.
Blessed is the mind too small for doubt.

Paul

Příspěvek od Paul » 21. 9. 2017, 18:43

Šmarjá, `sem si nevšim. :D Hned to opravím.

PetrH
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PetrH » 21. 9. 2017, 19:18

Nasdilim sem word a zacnu menit zmeny.
Lone Wolf: Kai Lord Rudy mec - CS = 19+2(meč)=21, END = 24+2(helma)+2(stit)=28 / aktuálně = 20, WP = 19

Paul

Příspěvek od Paul » 22. 9. 2017, 13:53

PetrH píše:
21. 9. 2017, 19:18
Nasdilim sem word a zacnu menit zmeny.
Ju chú, budem mít vlastní mutaci DS!

A kdy ji začnem playtestovat?

Skenderax
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Skenderax » 22. 9. 2017, 14:44

Cez víkend odkladám rozum stranou a tak navrhujem začať v pondelok. Respektíve, začať sme už začali. Máme quest!

Je načež sa vydať na cestu. Uvidíme, kto je strašnejší. My alebo to, čo nás vonku čaká...
hrajem Kai Lorda - Bold Oak | Stránka Nepísaných Kroník | Pilot Aliance Rya Bastilia | hrajem Lotherd McDeep

Hope is the beginning of unhappiness.
Wisdom is the beginning of fear.
Blessed is the mind too small for doubt.

PetrH
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PetrH » 22. 9. 2017, 15:05

Souhlas. Tak ono to neni vlastni ds, spise pokus o neco co umozni dat vice jak jednorazovku

Paul

Příspěvek od Paul » 22. 9. 2017, 15:15

PetrH píše:
22. 9. 2017, 15:05
Souhlas. Tak ono to neni vlastni ds, spise pokus o neco co umozni dat vice jak jednorazovku
Tak klon nemusí vycházet z předpokladů pravidel původní verze. Jak by to vypadalo, kdyby všechny hry vypadaly jako AD&D 1e? Ale co. Snad to s tím dotáhnem na druhý Svět dračáku. :D

Sarsaparillos

Příspěvek od Sarsaparillos » 26. 9. 2017, 10:17

Tak pondělí je za námi a hra nám stojí :) Petře, můžeme to rozjet, tj. začít reagovat na ten tvůj první příspěvek a napsat první herní posty?

Jinak mám ještě jeden metaherní dotaz: Jak si to představuješ v KaM s vyhodnocováním? Z pravidel jsem moc nepochopil, jestli hod kostkou iniciuje spíše hráč nebo vypravěč. Při Světě Dračáku jsme byli zvyklí si své tahy spustit sami, potom je i na rolz vyhodnotit a popsat si výsledek. Tady do budeme dělat stejně, nebo vždycky ty jako PJ určíš, že si má hráč na něco hodit?

PetrH
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PetrH » 26. 9. 2017, 11:30

Tak za me staci zacit reagovat na uvodnik. Co se tyka vyhodnocovani, me svet drd vyhovoval, v lw to jsme meli stejne:) jsem zapomnel na rolz mistnost:( udelam

Ōku

Příspěvek od Ōku » 27. 9. 2017, 13:34

... ráno u brány ...

Už zase se mě chtějí zbavit. Jen dva dny odpočinku a zpátky na mráz. Tomu říkám vřelé přijetí, fakt.

Kupci na voze už určitě zažili i lepší rána. Já ostatně taky. Znalec by řekl "čistá práce". Neměli šanci. V šeru na cestě nevidím žádné stopy krve. Co mohlo, vyteklo někde daleko. Zbytek rychle ztuhnul. Noc byla jasná a mrazivá, to se hodí. Ve zledovatělém praskajícím sněhu nechali koně i vůz jasné stopy. Je třeba po nich vyrazit rychle, než začne sněžit. Až najdu velkou kaluž ztuhlé krve, budeme vědět víc.

Vemu zavděk mastí i mečem. Přinejhorším půjdou někde střelit. Posílají se mnou nějaké dva chlápky. Zatím nevím, co si o nich myslet, tak si nemyslím nic. Přinejhorším půjdou někde střelit.

Jsem připravený vyrazit po stopách vozu do zimy.

Odpovědět

Zpět na „Vaše hry - příprava, rady, zápisy“