[KaM][PbP]Zimní pohádka

Zápisy a zážitky z vašich her, pomoc s přípravou, společné hraní.
Odpovědět
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: [KaM][PbP]Zimní pohádka

Příspěvek od PetrH »

Podle mě je postoj v současné době správný. Návrat a zpravení někoho staršího dokáže udělat hodně. Na druhou stranu je pravda,
že Fred by rád zjistil více, může se o to pokusit, ale vezmu-li v potaz to co říkal Öku a co zjistil Loth, tak je zcela možné, že nebozí uhlíři už moc nadějí nemají. Minimálně jste tři proti 3 bílým skřetům a něčemu velikému.
edit: nicméně obě cesty jsou ok a jsou připravené :)
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: [KaM][PbP]Zimní pohádka

Příspěvek od Paul »

"Pojďme tedy..."
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: [KaM][PbP]Zimní pohádka

Příspěvek od PetrH »

Skřeti se s pokorou uklonili. Nabídli každému z vás ruky podání a myslím, že se budou řídit radou Öku. Pomalu míříte potichu směrem k vesnici. Na nebi se ženou černé těžké mraky plné sněhu. Příštích pár hodin bude velice náročných. S prvníma vločkama přicházíte k vesnici. Brána je na závoru. Strážný vám otevře a pošle pomocníka do domu pána.
Ten vás přijal ve vyhřáté místnosti u krbu. Okolo stolu před ohněm sedí náčelník lovců, velitel stráže, kněz a vy. Této malé radě jak jí vznešeně zeman nazývá předsedá jeho žena, nadaná alchymistka a léčitelka. S pevnými rysi všichni vyslechli váš příběh a požádali vás, ať si jdete odpočinout. Je téměř již večer před nejsvatějším dnem v roce, dnem narození jediného boha...
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: [KaM][PbP]Zimní pohádka

Příspěvek od PetrH »

Je ráno. V šest hodin ještě za tmy v krbu byly oharky dřeva. Oči členů malé rady jsou krvavé z bdění. Členové jsou zachmuřeni a nechali pro vás poslat. Není to dobré ráno. Obzor je čistý, tmavý bez hvězd. Ve vesnici hoří jen pár loučí a mráz je nesnesitelný.

Když jste usedli cítíte ten tlak co je ve vzduchu. To neznamená klidné ráno. Rytíř je zachmuřen, že jste odešli z osady havířů, ale chápe důvod. prosí vás, aby jste se hned vrátili a zjistili co nejvíc a pokusili se nepřátele vyhnat. Nabízí zbraň, louče, lucerny, provaz, hojivou mast od jeho ženy a svitek s požehnáním pro ochranu před zlem od mistra kněze.

Rád by se dozvěděl co nejvíce ještě než večer s příchodem nového měsíce dojde k začátku nového roku a oslav příchodu jediného Boha. Vypadá to, že by jste na celý ten riskantní podnik měli tak 12 hodin. Ještě vás bolí celý člověk ze včera, ale služba apovinnost je služba a povinnost.
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: [KaM][PbP]Zimní pohádka

Příspěvek od Paul »

Ráno opravdu není dobré. Vstávat brzo před rozedněním a ještě být vyslán někam, kam se mi nechce je fakt pech- na jednoho člověka. Ani jsem se pořádně vyspat nestihl. Povinost je prý ale povinost, tak vzhůru do toho. Nic jiného mi vlastně ani nezbývá. Po předvolání a potom, co nám zadali nový úkol, snad ještě těžší než ten minulý nám dali pár věcí, co by se mohly hodit. Vzal jsem si mast a svitek. Schoval jsem to do torny a šel se zabalit ještě do jednoho ponča. Včera byla docela zima a dneska to nevypadá jinak.
PetrH píše: 10. 1. 2018, 09:27
než večer s příchodem nového měsíce dojde k začátku nového roku a oslav příchodu jediného Boha.
AW+KaM PbP crossover? :>;o)
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
Ōku
Příspěvky: 54
Registrován: 12. 9. 2017, 19:23

Re: [KaM][PbP]Zimní pohádka

Příspěvek od Ōku »

Když rytíř mluví, kroutím nesouhlasně hlavou. Je to magor. Nechám ho vykecat a pak znovu, poněkolikáté, zopakuji:

"Je tam banda dobře vyzbrojených skřetů. S nimi obr, bažinatec, možná další. My jsme tři, dva se ani neumí pořádně bít. Nemůžeme je vyhnat. To je nemožné."

Na chvíli se odmlčím a napiju. "A řekli jsme všecho, co víme. O té královně, skřetech, zmizelých karavanách. Co po nás ještě chcete? Co máme ještě zjišťovat? Pokud nás chcete zabít, řekněte to rovnou."

Znechuceně dopiju a odložím pohár. Koukám se ostatním do očí a čekám. Vzdor nečekali. Ale buď mají hlavy zmrzlé, nebo jsou prostě blbí. Nechápu, co si myslí, že tam zvládneme. Čekal jsem pomoc a podporu. Místo toho nás posílají na smrt.

PJ, předávám slovo. Specifikuj úkol - co dalšího máme zjistit a jakým způsobem si myslí, že zvládneme nepřátele vyhnat.
Uživatelský avatar
Skenderax
Příspěvky: 1219
Registrován: 3. 12. 2011, 15:28
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: [KaM][PbP]Zimní pohádka

Příspěvek od Skenderax »

V skutočnosti sa cítim rozbitejšie ako vozy, ktoré sme išli hľadať. Nejak je niečo zle ... ale nejak neviem, čo by to malo byť ... Jediné, čím som si istý je moja viera. Viera v boha, ktorého hľadám a ktorá mi dáva silu.

Preto sa bez reptania pripravím na cestu. nech ma zavedie kam chce, tu som svoje poslanie splnil. Ľudia sú varovaný.

Je na čase pozrieť sa osudu do očí a cestou nájsť to, čo viem, že tam niekde je.

Pripravený vyraziť po boku svojich druhov v zbrani.
Hope is the beginning of unhappiness.
Wisdom is the beginning of fear.
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: [KaM][PbP]Zimní pohádka

Příspěvek od Paul »

"Máme zjistit, co a jak. A máme se jen pokusit he vyhnat. Když tak to nevyjde," nakloním se k Őku. "Ale chvilku smlouvej, moc se mi tam nechce." :wink:
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: [KaM][PbP]Zimní pohádka

Příspěvek od PetrH »

Šlechnic se na tebe Öku zamračí a povídá: "jak sám dobře víš ve vsi je nyní 15 vojáků, mě nepočítaje. Pokud je to tak jak říkáš, tak je jen otázkou hodin, kdy nastane případný útok i na nás. Čím více o tom nepříteli budeme vědět tím lépe. Už teď mě do konce mých dní bude trápit myšlenka, že tam ti uhlíři nejspíše umřou. Do jednoho. Nebo právě umírají, když tady diskutujeme."

Tebe Öku spíše než jeho srdceryvná řeč zaujal pohyb za oknem. Skřivan, teď v zimě? Trošku bílý skřivan. Jako by byl z ledu ?

* Mast je směs ovčího tuku, měsíčku a dalších bylin dokáže po nanesení na ránu vyléčit k6 životů
* svitek v sobě nese ochrannou modlitbu, která po přečtení na určenou osobu přivolá na 3 kola k6 štít
Oku, ostatní
Uživatelský avatar
Ōku
Příspěvky: 54
Registrován: 12. 9. 2017, 19:23

Re: [KaM][PbP]Zimní pohádka

Příspěvek od Ōku »

Poslední slova rytíře slyším tlumeně, potichu. Hlavu mám plnou divného ptáka. Vrhnu se k oknu a co nejrychleji povoluju dřevěné obložení a snažím se dostat ven. Práce na mechanismu mi jde dobře, prolézt oknem i tak zvládnu ještě rychleji. Před domem je všechno šedé a bílé. Moje oči si hned zvyknou na tmu. Divného ptáka vidím nedaleko. Po tom havranovi v lese nenechám nic náhodě.

PJ, chci toho ptáka chytit/sestřelit. Co si mám vyhodnotit?
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: [KaM][PbP]Zimní pohádka

Příspěvek od PetrH »

meta: líbí se mi AW styl, takže když zkusíš hezky herně popsat, jak se ti ptáčka štěbetáčka povedlo chytit, ale roztál poté, co ti pošeptá pár vět tak to popiš;)
Uživatelský avatar
Ōku
Příspěvky: 54
Registrován: 12. 9. 2017, 19:23

Re: [KaM][PbP]Zimní pohádka

Příspěvek od Ōku »

I když založím šíp uprostřed ranní ulice, ospalí lidi se ani neskrčí. Jen na mě mžourají a čekají, co se stane. Žádný instinkt přežití. Jestli přijdou skřeti, nevydrží dlouho.

Vystřelím po ptákovi. Šíp se po něm sveze, žádné zranění. Lehkého ptáka to ale hodí stranou, narazí do okapu a spadne do shrnutého sněhu na ulici. Vyběhnu za ním. Najít bílého ptáka v hromadě špinavého sněhu není problém. Chytnu ho naučeně za křídla a krk. Je zvláštní, jak je studený. Běžně jsem chytal ryby holýma rukama ze zamrzlého jezera, tohle je ale i na mě moc. Rychle ptáka zabalím do cípu pláště a zahřívám si úplně zmrzlé ruce. Když se mi vrátí cit do prstů, všimnu si, že pták rychle taje. Mám pocit, že slyším nějaké srozumitelné cvrlikání - skloním se uchem až k němu a poslouchám.

Když pták utichne, podívám se do pláště. Je v něm jen louže ledové vody. Rozhlížím se kolem sebe. Před domy pořád ještě stojí rozespalí lidé a zvědavě se na mě koukají. Jen rytíř, který s ostatními taky vyběhl ven, trapně dveřmi, se na mě dívá vyloženě s odporem.

Radši si rychle schován luk a kývnu na společníky, že můžeme jít. Cestou přemýšlím o tom, co jsem slyšel. A co všechno mě asi ještě tuto zimu překvapí.

PJ, co mi pták řekl?
Frede, Lothe, můžete potom někdo popsat odchod zpátky k uhlířům.
Naposledy upravil(a) Ōku dne 6. 2. 2019, 15:04, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: [KaM][PbP]Zimní pohádka

Příspěvek od PetrH »

Pták velice rychle taje jako by tvé svědomí a srdce bylo horší něž kamna... slyšíš slabý dětský hlas... "...led a sníh přijde, bílý národ bude chtít zpět tyto země a led a sníh krajinu pokryje. Jen láska nenáviděného a nenáviděné svět zachrání. Již jednou se stalo, že jí porazili. jen nyní jejich duše nejsou k nalezení.... pak slyšíš šum a dětský pláč nářek a ránu, která způsobí, že křik dítěte náhle ustane a ptáček se rozprskne.

V ten samý okamžik se tvoje oči potkají s ledově ocelovým pohledem pána zdejších poddaných. Jeho pohled je nesmlouvavý. Zdejší lidé netuší co vše je v sázce. Ani Fred a Loth ve své dobrodružné povaze. Myslí si, že jdou na lov zající... Počkat jeden starý lovec tehdy tvrdil, že bažinatce je nejlepší nalákat na smoly sud obalený ovčí kůži a se zapáleným konopným doutnákem. Jen jak ho zapálit, až bude žrát návnadu?
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: [KaM][PbP]Zimní pohádka

Příspěvek od Paul »

Z rukopisu Mé cesty zemí divochů, vyvrhelů a krajin bez známek lidskosti od ctihodného měšťana a bakaláře Fredericka "Freda" z Dayhavenu určeného všem, kteří si ho budou chtít přečíst

Öku vyběhl za podivným ptákem z ledu. Nevím, co tam s tím podivuhodným tvorem magie dělal, jisté je, že si ho přiložil k uchu a snad mu i naslouchal, dokud neroztál. Když jsem se ho později zeptal, co od něj slyšel, neřekl nic. Jen se podíval na obzor, jako by vzpomínal a pak odvětil, že bych tomu nerozuměl. Nevím, jak bych dopadl tváří v tvář tomu, co Öku řekl, ale je jasné, že to bylo něco, co nám pomohlo ke splnění našeho úkolu. Ani nevím, jestli to mělo něco společné s něčím, co se později u tohoto půlskřeta projevilo. Brzo potom jsme vyrazili. Já nabalený v několika vrstvách látek a kožešin, mí spolěčníci pak v mnohem tenčí vrstvě. Po minulém dni se mi do lesů nechtělo. Povinost vůči pánu a těm nebohým vsničanům ve vsi mě však nutila jít dál. Na nebezpečí smrti jsem nemyslel. Prý to nedělá dobře, když člověk myslí na smrt. Cesta sněhem napadlým nad ránem nebyla příjemná, v porovnáním se závějemi v lese, které na nás již netrpělivě čekaly byly jen malou komplikací, která snad ani nestála za řeč. Když jsme se přiblížili k místu, kde jsme našli toho ubožáka v řece, měli jsme již okolo bot spoustu sněhu. Bystřina tekla dál a tělo již nebylo vidět. Les již netrpělivě čekal...

A co bylo dál?
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: [KaM][PbP]Zimní pohádka

Příspěvek od PetrH »

...na kraji lesa...
Les je studený a tmavý. Zmrazky na jehličí jsou tvrdé a snadno křupají. Mráz a chlad je cítit z lesa. Je tam silnější jak obvykle. Čím blíž se vaši oči dívají uhlířské osadě tím víc je vám jasné, že pokud jsou stále v tom domě a nehoří oheň nejspíše budou pomrzlý.

Lesem se nese podezřele ticho. Ani prasklá větvička. Jako by tu nebyla ni život. Jen ten mráz všude na stromech. Můžete pokračovat směrem k osadě, ale vaši pozornost upoutala hromada sněhu podél cesty k vesnici. Tak 200 metrů od vesnice. Vypadá nepřirozeně, jako veliká homole cukru. a nahoře zdá se naprasklá jako když se z vejce klube kuře...
Odpovědět

Zpět na „Vaše hraní - příprava, rady, zápisy a PbP“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů