[KaM][PbP]Zimní pohádka

Zápisy a zážitky z vašich her, pomoc s přípravou, společné hraní.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ōku
Příspěvky: 54
Registrován: 12. 9. 2017, 19:23

Re: [KaM][PbP]Zimní pohádka

Příspěvek od Ōku »

Koukám na ty dva a jen krčím rameny. Jestli pochodeň ani kouzelný meč nepůsobí, tak pak nevím. Na mém meči ještě slabě plane vrstva tuku, tak s ním zkusím dát aspoň jednu ránu.

"Ustupte, i já si chci seknout."

Útok mečem: Sarsaparillos:1D8 → 5(5)

Zásah ohněm: Sarsaparillos:1D12 → 3(3)

PJ, zasáhl jsem ho, nebo ne? Pokud ano, kolik má životů?


"Tohle je nahovno práce. Je jich plná vesnice a my se takhle pidláme s jedním. Chce to pořádný oheň, to jo. Ale kde něco vzít? Leda to zkusit obejít lesem a připlížit se do vesnice. Třeba tam něco hořlavého najdeme, ale moc na to nespoléhám."
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: [KaM][PbP]Zimní pohádka

Příspěvek od Paul »

"Co takhle zapálit tu vesnici celou? Pomřou tam všichni a domy se můžou znovu postavit."
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: [KaM][PbP]Zimní pohádka

Příspěvek od PetrH »

Přemýšlel jsem, co s tímto logickým zásekem. Ve hře bylo myšleno, že se povede Öku(jako lovci) / nebo někomu dalšímu na pomoc toho ptáčka, ale asi to nebylo moc jednoznačné. Tento mu dokáže poradit, jak rozbít duše, kterým se povede zmocnit se ledových těl. toliko k hintu;)
Uživatelský avatar
Sarsaparillos
Příspěvky: 1166
Registrován: 27. 8. 2011, 10:15

Re: [KaM][PbP]Zimní pohádka

Příspěvek od Sarsaparillos »

Já jsem teda nepochopil ani hint.
PetrH píše:..., že se povede Öku(jako lovci) / nebo někomu dalšímu na pomoc toho ptáčka, ale asi to nebylo moc jednoznačné.
V téhle větě chybí sloveso a nevím, co chce říct.

Holka, kterou tu máme, je němé tělo bez duše (ptáček). Nenapadl mne žádný způsob, jak z ní dostat nějakou informaci a KaM tomu taky nepomáhá. Tady se s ní Paul snažil mluvit a nedostal žádnou reakci.
PetrH píše:jak rozbít duše, kterým se povede zmocnit se ledových těl.
Jaké duše se mají zmocnit ledových těl? Nemyslíš snad ty, které se už těch těl zmocnily, a díky kterým ožívají?
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: [KaM][PbP]Zimní pohádka

Příspěvek od Paul »

Co udělat tah PJ, popsat reakci zmrlíka nebo něco, co se děje okolo a jet dál?
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: [KaM][PbP]Zimní pohádka

Příspěvek od PetrH »

Zkusím to lépe nastínit:
idea: ptáček se ti rozpustil v tvé ruce, teplem, možná dobrým srdcem? co to samé zkusit na ty nestvůry? Samozřejmě oheň ten taky rozpouští led. Ale když ho není dost po ruce? Nebo nějaký hezký teplý kouzlo.

Ta parafráze z ptáčkem byla myšlena tak, že pokud dokázala ta holka jako ledový ptáček (zhmotněná duše) doletět k tobě a v rukách se ti rozpustila, tak možná to dokázalo zabít i její tělo někde. Co zkusit, zda tam někde za komínem nečeká kos, teda někde není hejno?

budu to pak muset do finalni podoby upravit, aby to bylo pripadne zpresnit aby to neukazovalo tady ty wtf.
Uživatelský avatar
Sarsaparillos
Příspěvky: 1166
Registrován: 27. 8. 2011, 10:15

Re: [KaM][PbP]Zimní pohádka

Příspěvek od Sarsaparillos »

PetrH píše: 26. 4. 2018, 08:05 budu to pak muset do finalni podoby upravit, aby to bylo pripadne zpresnit aby to neukazovalo tady ty wtf.
Tak já zkusím dát ještě nějaký feedback, aby se to třeba lépe upravovalo:
PetrH píše: 26. 4. 2018, 08:05 idea: ptáček se ti rozpustil v tvé ruce, teplem, možná dobrým srdcem? co to samé zkusit na ty nestvůry?
...
Co zkusit, zda tam někde za komínem nečeká kos, teda někde není hejno?
Jsem zmatený. Doteď jsem to chápal tak, že ten ptáček ve městě je duše té zakrvácené holky u nás v lese. Je to tak, ano nebo ne?

Pokud ano, pak jsem nepochopil, že se jedná o tu samou bytost, jako jsou ti zmrzlí lidi, kteří se líhnou z vajec. To by chtělo lépe popsat. Pak bych už možná došel k tomu, že jejich duše budou někde poletovat v okolí, ALE:
PetrH píše: 26. 4. 2018, 08:05 Ta parafráze z ptáčkem byla myšlena tak, že pokud dokázala ta holka jako ledový ptáček (zhmotněná duše) doletět k tobě a v rukách se ti rozpustila, tak možná to dokázalo zabít i její tělo někde.
Jenže její tělo to nezabilo, je tu s námi v lese. Akorát jsem zabil její duši. A z vajec se mi líhnou další těla bez duše, se kterými nevím, co dělat. Tady by to chtělo hodit do koše celou parafrázi a jednoduše ukázat na jedné holce a její duši, že např. stačí zničit duši (ledového ptáka) a tělo padne taky. Pak bychom třeba vyrazili do vesnice hledat za komínem ledové ptáky a u toho se nějak museli vyhýbat nezničitelným zmrzlíkům, což by mohla být sranda. Tahle vazba tu ale myslím nikde není.
PetrH píše: 26. 4. 2018, 08:05 Samozřejmě oheň ten taky rozpouští led. Ale když ho není dost po ruce? Nebo nějaký hezký teplý kouzlo.
No a navíc jsi několikrát psal, že se máme zásobit a vybavit ohněm a použít na ně oheň. Takže pokud chceš, aby hráči vymysleli nějakou alternativu oproti ohni, neopakuj stále dokola, že máme používat oheň (ještě když mu dáš mechanickou výhodu - vyšší kostku v souboji).

Navíc je tu problém, že pokud je potřeba zmrzlíky tím ohněm zasáhnout, tak nám kvůli mizerným kostkám nemusí nic padnout (tak to i zatím vypadá) a mechanika KaM mi v tomhle směru přijde spíš proti hráčům (zvlášť hod na zásah a na zranění). Takže je tu velká pravděpodobnost, že takto hráči problém nevyřeší a nějaká nebojová alternativa musí být jasná, jinak se zaseknou stejně, jako my.
Odpovědět

Zpět na „Vaše hraní - příprava, rady, zápisy a PbP“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: MaMaHaJ a 12 hostů