[KaM][PbP]Zimní pohádka

Zápisy a zážitky z vašich her, pomoc s přípravou, společné hraní.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Skenderax
Příspěvky: 1219
Registrován: 3. 12. 2011, 15:28
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: [KaM][PbP]Zimní pohádka

Příspěvek od Skenderax »

Toto bude ešte sranda... - poviem temne a zovriem meč a oštep v ruke - Poďme sa na to pozrieť a rozšíriť naše obzory o poznanie...
Hope is the beginning of unhappiness.
Wisdom is the beginning of fear.
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: [KaM][PbP]Zimní pohádka

Příspěvek od Paul »

Z rukopisu Mé cesty zemí divochů, vyvrhelů a krajin bez známek lidskosti od ctihodného měšťana a bakaláře Fredericka "Freda" z Dayhavenu určeného všem, kteří si ho budou chtít přečíst

Poté, co můj lidský společník pronesl několik slov, která prolomia dlouhou dobu, po kterou mlčel, vydali jsme se k tomu podivnému útvaru, který je popsán o něco výše. V očekývýní nejhoršího jsme podivný útvar obestoupili a začali ho zkoumat.
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
Ōku
Příspěvky: 54
Registrován: 12. 9. 2017, 19:23

Re: [KaM][PbP]Zimní pohádka

Příspěvek od Ōku »

Mlčky se svými společníky zkoumám podivný útvar. Se zbraní v ruce.

PJ, máš slovo.
Uživatelský avatar
Skenderax
Příspěvky: 1219
Registrován: 3. 12. 2011, 15:28
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: [KaM][PbP]Zimní pohádka

Příspěvek od Skenderax »

Som zvedavý...
Hope is the beginning of unhappiness.
Wisdom is the beginning of fear.
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: [KaM][PbP]Zimní pohádka

Příspěvek od PetrH »

Při podrobnějším pohledu vidíte, že ten útvar vypadá jak vejce. Ledové vejce. A uvnitř tou prasklinou jako by snad v něm byl člověk? Bledý a bílý jako sníh. Navíc máte pocit, že během vašeho zkoumání se to v tom vejci pohnulo a skořápka praskla o dobrý dvě délky dlaně víc a kus odpadl na zem a okamžitě se rozpadl na desítky jemných ledových krystalek. Skoro jako když se klube na jaře kachně na dvorku za farmy u hradeb...

Ze zkoumání vás vyrušil šramot před vámi. Malá holčička celá od krve se potácí k vám.

Je to vaše
Uživatelský avatar
Skenderax
Příspěvky: 1219
Registrován: 3. 12. 2011, 15:28
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: [KaM][PbP]Zimní pohádka

Příspěvek od Skenderax »

Bohovia buďte milostivý... - šokovane mi újde z úst. V mžiku si uvedomujem, že ja predsa mám rád prekvapenie, ale TOTO je moc i na mňa.

Obzriem sa na ostatných - Čo myslíte? Ja mám pocit, že to bude práca tej ľadovej pani a nič dobré z toho zmrzlíka nekuká!

Dieťatu venujem prísny pohľad, ale inak ho ignorujem. Ak je to dedinčan, tak prežila a to je pre ňu hlavné.
Hope is the beginning of unhappiness.
Wisdom is the beginning of fear.
Uživatelský avatar
Ōku
Příspěvky: 54
Registrován: 12. 9. 2017, 19:23

Re: [KaM][PbP]Zimní pohádka

Příspěvek od Ōku »

Kývnu hlavou na Freda: "Hele, já ani Loth dítě neuklidníme. Ty vypadáš slušně. Zkus z ní dostat, co se stalo. Lothe, pohlídej to. Podívám se okolo jestli jich tu není víc."

PJ, prohlédnu si okolí a pátrám po dalších vejcích. Pokud je tohle jediné, proč asi je zrovna tady?
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: [KaM][PbP]Zimní pohádka

Příspěvek od PetrH »

Öku, když se rozhlédneš okolo směrem k vesnici tak 20 metrů za dívkou je další vidět pod hromadou navršeného sněhu. Vypadá naprosto neporušeně. Jak cukr na buchtě.

Dívka jako by se snažila křičet, ale nevychází jí hlas z úst. Cítíš jemný vítr a v uších slavičí řeč. Je to šílené, jako by ona byl ten ptáček z rána. Jako by ona k tobě letěla, ale jak je možné, že teď se potácí zraněná v lese?

Je to vaše
Uživatelský avatar
Skenderax
Příspěvky: 1219
Registrován: 3. 12. 2011, 15:28
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: [KaM][PbP]Zimní pohádka

Příspěvek od Skenderax »

Prizriem sa tomu človeku bližšie s cieľom zistiť, či je to človek alebo už netvor...
Hope is the beginning of unhappiness.
Wisdom is the beginning of fear.
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: [KaM][PbP]Zimní pohádka

Příspěvek od Paul »

"Já mám pohlídat tu holku? Jsem kněz, a na chůva..."

Pak se podívám na ty dva. Oni taky nevypadají jako chůvy. Vlastně já vypdám nejchůvatěji.

"Dobře, jdu na to. Pojď ke mně. Já ti neublížím. Teď jsi v bezpečí. No. Jsi v bepzečí."

Jdu k holce a nepatrně se otočím na Lotha, jestli je to tak správně. Pokrčí rameny a pak kývne. Výtečně. Pokud thle přežiju, budu chůva. Nebo taky ne. Radši ne. Když je u mě, sundám si pláčť a zabalím ji do něj.

"Copak tě bolí? A co tady vlastně děláš, sama v lese?"
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
Skenderax
Příspěvky: 1219
Registrován: 3. 12. 2011, 15:28
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: [KaM][PbP]Zimní pohádka

Příspěvek od Skenderax »

Uznanlivo kyvne pri pohľade na Frederika. Slušný výkon, lepšie by som to nedokázal.
Hope is the beginning of unhappiness.
Wisdom is the beginning of fear.
Uživatelský avatar
Ōku
Příspěvky: 54
Registrován: 12. 9. 2017, 19:23

Re: [KaM][PbP]Zimní pohádka

Příspěvek od Ōku »

Jsem zmatený. Ničemu pořádně nerozumím. Ta holka mi připomíná ptáka z rána, ale co je tohle za divná kouzla? Zopakuju nahlas, co jsem předtím slyšel:

"...led a sníh přijde, bílý národ bude chtít zpět tyto země a led a sníh krajinu pokryje. Jen láska nenáviděného a nenáviděné svět zachrání. Již jednou se stalo, že jí porazili. jen nyní jejich duše nejsou k nalezení.... " Mám pocit, že ten skřivan ráno a ta malá tady jsou jedno a to samé. Vysvětlit to neumím.

Loth vypadá si soustředěně prohlíží ledové vejce a muže v něm. Fred se zdá, že má situaci s holkou pod kontrolou. Jde jim to. Tak půjdu dělat, co jde mně.

"Počkejte tady", povím společníkům. "Podívám se, odkud ta malá přišla a jak to tam vypadá. Mě si spíš nevšimnou."

Plížení: Sarsaparillos:1D12 → 9(9)
- PJ, nenápadně se plížím lesem, sleduju stopy krve od holky. Odkud přišla? A jak to tam vypadá?
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: [KaM][PbP]Zimní pohádka

Příspěvek od PetrH »

Öku, Zapadá to až příliš jasně. Dívka není schopna slova, jako by její duše byla ten ptáček a letěla někam pro pomoc. Nyní vypadá silně zaostale a neregauje. Nicméně, její oči na tvoje reagují a vypadá to, že se snaží komunikovat.

Zatím co se naprosto nenápadně přibližuješ k vesnici vidíš několik vajec před sebou a doplazil jsi se až na okraj vsi. Nikde žádná stopa po bažinatci, skřetech ani obyvatelech. Všude ticho a ledový klid. Na zemi jsou stopy mnoha krve a několik pokroucených vlky ohlodaných těl. Asi pozůstatek řádění, nebo něčeho. Na střeše původního vězení je vidět stopa ohoření, jak bleskem. Bleskem? V prosinci? To musela být silná magie. Silná a temná. Mrazivě temná...

Uprostřed vsi je největší vejce, respektive kupa ledu. Dojde ti to. Pokud ty malý vejce jsou lidi, tak to veliký musí být z něčeho velikýho. Opatrně se vracíš a i když jsi nedaleko, uslyšíš prasknutí. Z jednoho se derou konečky prsty ven...
Uživatelský avatar
Ōku
Příspěvky: 54
Registrován: 12. 9. 2017, 19:23

Re: [KaM][PbP]Zimní pohádka

Příspěvek od Ōku »

Doprdele kurva práce, pomyslím si. Nahlas nic neříkám. Rychle se rozhlédnu po vsi. Hned u druhého baráku leží kvapně naložené sáně. Bedny ani pytle nejsou ještě pořádně přivázané a z mnoha z nich koukají zajímavé věci. Skočím mezi zeď a sáně a začnu se hrabat v pytlích. Jakmile ucítím na prstech něco mazlavého, hrábnu hloubějc. Vytáhnu rozbitou lucernu. Nic moc, ale lepší, než nic. Chvatně si podám jeden šíp, omotám ho kusem pytle a namočím v hustém oleji. Okamžitě mám v ruce celkem slušnou provizorní zápalnici. Z kapsy vyndám škrtadlo a vyhlédnu zpoza saní na největší vejce.

Přepadení: Sarsaparillos:1D12 → 1(1)

Asi jsem si měl vejce kontrolovat průběžně.

PJ, máš slovo.
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: [KaM][PbP]Zimní pohádka

Příspěvek od PetrH »

No přepadení se moc nepovedlo. Jak vyhlédneš, civíš doprostřed ledových bílých očích. Cítíš mraziví dech a jak ti křehnou prsty s tím plamínkem v ruce. Pod nohama ten rozlitý olej... Sakra musíš jednat rychle. Ten muž se rychle dere z vejce, láme ledovou krustu jak papír. Už je způlky venku a divně mručí.

rozhodně žádné přátelské mrůmrů. Spíše dost divně znějící mgrů chrhh. Jako by budil další vejce, protože ta se začínají klepat. Teď nebo nikdy.

Öku pokud vystřelíš, tak oheň na tohoto muže působí jako k12 zbraň. Navíc šíp k tomu, takže když se dobře trefíš, určitě jej zastavíš.
Odpovědět

Zpět na „Vaše hraní - příprava, rady, zápisy a PbP“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů