[DnD 5e] Zagaria -legendární dobrodruzi | twitch

Sekce, v níž se věnujeme našemu hraní. Můžete zde poprosit o pomoc s přípravou kampaně nebo dobrodružství, konzultovat svou postavu, a samozřejmě se podělit o zápisy z her, které už máte za sebou.
Uživatelský avatar
Pavelpil
Příspěvky: 18
Registrován: 5. 10. 2016, 16:27
Kontaktovat uživatele:

[DnD 5e] Zagaria -legendární dobrodruzi | twitch

Příspěvek od Pavelpil » 5. 10. 2016, 16:51

Skupinka různorodých postav se snaží probojovat v krutém světě, porazit nepřátele a ještě na tom něco trhnout.
Každý k tomu přistupuje trochu jinak a s jinými úmysly.

Zápisky sem budu přidávat ve strohé formě, aby náhodného kolemjdoucího dostali rychle do děje.
Možná je budu dávat sestříhané na youtube.

Pokud byste chtěli vidět naši hru nebo čas, kdy se bude hrát příště, vše je na twitch kanále, věnovanému té nejlepší hře na hrdiny. :clap:

Postavy (jsou popsány i v informacích na twitchi):
Hederon - trpasličí bojovník, který má respekt jen k opravdovým bojovníkům

Squee - gnomský tulák a hlavně schopný obchodník, který se vyhýbá boji, kdy může

Fallin Smyčka - hobití tulák se šlechtickým původem a charakterem, který by si nikdo do rámečku nedal

Postavy, které umřely nebo se jich zřekli hráči:
Meldon - elfí hraničář, jehož čest je jeho život
Naposledy upravil(a) Pavelpil dne 15. 6. 2017, 15:03, celkem upraveno 8 x.
Streamuji DnD 5e. Svět zachvátila černá horečka a hordy nemrtvých.

Uživatelský avatar
Pavelpil
Příspěvky: 18
Registrován: 5. 10. 2016, 16:27
Kontaktovat uživatele:

Re: [DnD 5e] Zagaria - válka začala | twitch

Příspěvek od Pavelpil » 22. 2. 2017, 21:33

Začíná nová kapitola ve světě Zagaria.
Prolog před první epizodou.

Mnoho mocných mágů se snažilo svázat nesmrtelnost a mnoho výprav bylo posláno do neprozkoumaných území. Někde ve starých zaprášených knihách se můžete dočíst, že se to některým částečně podařilo. Příšery ale padly v zapomnění a povídačky o oživlých kamenech se braly jen jako zpestření času tráveného u krbu. Magie se praktikovala pouze na univerzitách a považovala se jen jako předmět studia a bádání.

Východ největšího kontinentu na to ale pořádně doplatil. Orkové spojení se skřety a další havětí, kterou lidé ani neuměli pojmenovat, nakráčeli do hlavního města lidské říše, aniž by kdokoli stihl klást odpovídající odpor. Samozřejmě, že lidé se snažili, ale proti těmto kobylkám nebylo efektivní obrany. Mnoho vojáků a statečných rytířů padlo. Několik kouzelníků podalo pomocnou ruku, ale pomocí teleportačního kouzla se drtivá většina z nich dostala do bezpečí neznámo kam.

Obrázek

Tato armáda dobyvatelů vede válku s jižním sousedem lidského království - elfy. Ti pomocí magie dokáži této armádě čelit, ale říká se, že jejich král Eartas III. pomalu připravuje plán ústupu a vyklizení pozic. Kam? Nikdo netuší. Co je horší, k těmto okupantům se často přidávají i jiné rasy odměněny částí lupu z plenění.

Lidské království je pod nadvládou orka Dobyvatele I., jak se lidu představil. Ostatní rasy musí otročit a odvádět velké daně ve prospěch nového království a podporovat válku. Mnoho ras se dalo do odboje a potulují se po lesích, nebo okrádají orkské nebo skřetí karavany. Jejich úspěšnost není valná, ale jdou si za svým cílem a věří v lepší zítřky.

V jednom kraji na jihozápadě lidského území se v jedné skupině odporu dal do hovoru bývalý statkář a několik bojovníků. "Dostalo se mi zpráv," začne hovor prošedivělý muž, "že moje dcera byla včera večer unesena do orkského tábora asi 4 hodiny cesty jižně od Tadské osady (vesnice). Potřebuji dobrovolníky, kteří by ji dostali pryč. Nejlépe ke mně. Je mi jasné, že ji tam znásilní a nakonec i zabijí. Je to nebezpečný úkol, ale po jeho splnění vám věnuji tento amulet, který patřil naší rodině od nepaměti." Několik lidí se jen zašklebí nebo řekne něco ve smyslu, že pro toho starouše kvůli takové cetce nebude pracovat a nastavovat krk. Vidíte před sebou náhrdelník z briliantů. Je krásný, skoro až září. Je z bílého zlata. Možná je čas se přihlásit. Možná ani nemusí jít o odměnu, kterou potom nejspíš prodáte a šábnete se o zisk, jde přece i o dobrou věc.

Co bude dál? Zachrání dívenku? Kolik orků pobijí? Proč si ork říká Dobyvatel I.? A umí drakorození dělat svíčkovou?
Hrajeme na twitchi, viz začátek tématu.
Naposledy upravil(a) Pavelpil dne 25. 2. 2017, 22:51, celkem upraveno 1 x.
Streamuji DnD 5e. Svět zachvátila černá horečka a hordy nemrtvých.

Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 10660
Registrován: 13. 7. 2004, 14:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [DnD 5e] Zagaria - válka začala | twitch

Příspěvek od Ecthelion » 23. 2. 2017, 22:12

Pavelpil: Vítej na Fóru a moc díky za zápisové téma! Ten obrázek z Hobita jsem už taky použil, ten je perfektní. $D

Těším se na další zápisy. :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek

Uživatelský avatar
Pavelpil
Příspěvky: 18
Registrován: 5. 10. 2016, 16:27
Kontaktovat uživatele:

Re: [DnD 5e] Zagaria - válka začala | twitch

Příspěvek od Pavelpil » 25. 2. 2017, 22:27

ony se ty dobré obrázky dost používají, často vídám i obrázky krajin v kolážích na fantasy stránkách :D

1. epizoda
Dobrodruzi utábořeni v tajném táboře odboje v lesích nakonec přistoupili na úkol, který jim zadal muž, jež po nich chtěl záchranu své dcery. Po zjištění lokality a jejího jména - Narden, se čtyři postavy v nezvyklém složení elf, drakorozený, gnom a trpaslík, vydaly směrem k vesnici. Naštěstí lesy kolem vesnice kryly jejich pobyt a zkoumání okolí.

Vesnice byla v obložení orků a goblinů. Nejdříve nikdo nevěděl, jak začít a tak se povedlo Arakovi nalákat sezením na kraji lesa orka do stínu stromů, kde se nestačil rozkoukat a už měl hlavu oddělenou od těla.

Další postup zajistil gnom, který kontaktoval místní v nedalekém stavení. Dozvěděl se o situaci v vesnici a zjistil, že dívenka je držena v nějakém domě uprostřed vesnice. Při plížení zpátky nedopatřením vběhl do zorného pole hlídce, která šla hledat zmizelého orka. V lese s nepříteli svedli všichni další boj, kde obdrželi už nějaký ten šrám a museli si odpočinout.

Hederon zvolil po pauze přímý postup na střed města, kde se vyřítil proti zbylým goblinům a s ostatními společně z nich vytřískal všechno. Sice celou tu dobu chtěli nějakého zelenokožce zajmout, ale nějakým záhadným způsobem více mluvily zbraně. Jelikož orkský velitel odešel do vzdáleného ležení pro posily, rychle osvobodili dívenku a vydali se na cestu zpět.

Nikdo z vesnice se nechtěl přidat k odboji a většina lidí viděla situaci v království jako bezvýchodnou.

Po setkání malé Narden a jejího otce dostali odměnou náramek z bílého zlata, který se po prozkoumání Arakem nezdá býti jen obyčejným drahým kovem.

Hrajeme na twitchi, viz začátek tématu.
Streamuji DnD 5e. Svět zachvátila černá horečka a hordy nemrtvých.

Uživatelský avatar
Kriggy
Příspěvky: 28
Registrován: 10. 11. 2009, 20:48
Kontaktovat uživatele:

Re: [DnD 5e] Zagaria - válka začala | twitch

Příspěvek od Kriggy » 4. 3. 2017, 21:28

Hej je to super. Tedka jsem akorát začal koukat na druhou epizodu, je to dobrá inspirace :) (vždycky jsem měl problémy s low lvl dobrodružstvíma)

Uživatelský avatar
Pavelpil
Příspěvky: 18
Registrován: 5. 10. 2016, 16:27
Kontaktovat uživatele:

2. epizoda

Příspěvek od Pavelpil » 7. 3. 2017, 14:00

Kriggy píše:Hej je to super. Tedka jsem akorát začal koukat na druhou epizodu, je to dobrá inspirace :) (vždycky jsem měl problémy s low lvl dobrodružstvíma)
díky :) hraješ taky po netu roll20, DnD?

2. epizoda
V lese v inmprovizovaném táboře odboje se dobrodruzi věnují věcem jako je jezení, lovení a zevlování. Tuto rutinu jeden večer přeruší trpaslík, který vykládá historky večer u ohně. Tvrdí, že zhruba deset kilometrů na severu je u chrámu boha Tyra pod kopcem ležení orkského tábora a nějakou dobu okupují blízkou vesnici. Nejspíš tam něco hledají.

Čtyři zvědavci dostali z trpaslíka potřebné informace k nalezení chrámu a vydali se na cestu. Cestu vedoucí do kopců k chrámu našli. Zvýšený pohyb orků neřešili přímou konfrontací, ale postupovali tiše po cestičce do kopců. Tam našli v lese Tyrův chrám.

Po chvíli vyčkávání zjistili, že budovu hlídá jeden ork. Uvnitř je nejspíš živo. Ork byl v lese zpacifikován a všichni 4 vstoupili do chrámu. Na první pohled byl chrám znesvěcený. Po zdech jsou krví a nejspíš i nějakými jinými lidskými částmi nakreslené lebky. Někdo si dal opravdu záležet.

Po průzkumu vnitřních místností našli jen převrácené židle, stoly nebo prokopané skříně a tu a tam mrtvoly. V jedné místnosti, která sloužila jako knihovna, našli ghúla, se kterým byli nuceni jít do souboje. Vypadalo to, že tam něco hledal.

Gnoma zaujala kniha Galatův meč, která pojednává o meči, který by měl být v tomto chrámu. Ukován byl jako set mečů, které měli pomoci v minulosti proti hrozbě nemrtvých. V další místnosti objevili deník, jehož poslední věta byla: Doufám, že ty zvěsti o tom, že se orkové spolčili s nemrtvými, byly jen fámy.

V budově chrámu našli v jednom rohu schody do sklepení. Po vstupu byli konfrontování s kostlivci a dalšími ghúly. Prohledali místnosti, které vedly vždy doprava z dlouhé chodby. Byl tam malá svatyně, kancelář a v další místnosti věci na dělání rakví. Z této místnosti ale proti nim vystartovali další ghúlové, kteří čekali na čerstvé maso.

Zpoza rohu na ně zaútočil ještě drakorozený v kápi, který na ně poslal další ghúly. Po jejich usmrcení, se za ním šli podívat, ale našli jen prázdnou místnosti s velkou sochou boha Tyra uprostřed, k jejíž spodek se opíral bodnutý muž, zřejmě nějaký vesničan v roztrhaných hadrech. Z něj dostali informace o tom, že tam s dalšími třemi lidmi šel na povel drakorozeného. Nesli truhlu s mečem pryč portálem do ležení u nedaleké vesnice. Muže ošetřili a pomohli mu a další kroky podniknou ve třetí epizodě na twitchi.
Viz začátek tohoto tématu.
Streamuji DnD 5e. Svět zachvátila černá horečka a hordy nemrtvých.

Uživatelský avatar
Kriggy
Příspěvky: 28
Registrován: 10. 11. 2009, 20:48
Kontaktovat uživatele:

Re: 2. epizoda

Příspěvek od Kriggy » 7. 3. 2017, 17:36

Pavelpil píše: díky :) hraješ taky po netu roll20, DnD?
Nn, hrajem "papírově" DrDo a v neděli se chystáme rozjet DnD 5e. Ne že bych si třeba nezahrál ale nějak na to nevychází čas

Uživatelský avatar
Pavelpil
Příspěvky: 18
Registrován: 5. 10. 2016, 16:27
Kontaktovat uživatele:

3. epizoda

Příspěvek od Pavelpil » 21. 3. 2017, 15:58

Všichni tři dobrodruzi se rozhodli zaútočit na orkskou hlídku, která šla po nedaleké cestě. Elf do toho s nimi nešel, protože v lesích nacházel klid a mír. To se skupince dost vymstilo, protože orkové se ukázali jako docela tuhý protivník. Složili na zem skoro celou skupinu a drakorozený Arak vyvázl živý jen s přispěním bohů (ovlivnění hry diváky). Následovalo doplnění sil na kraji lesa a diskuze nad dalším pokračování.
Všichni se nakonec shodli, za malých protestů gnoma, že půjdou infiltrovat nepřátelský tábor. Orkové měli ležení poblíž nedaleké vesnice. V tom ležení se nachází také meč, který ukradl drakorozený Zraziros. Po úspěšné infiltraci se dokonce podařilo dobrodruhům dostat ke karavaně, která bude převážet meč z tohoto ležení kdovíkam. Bude jejich infiltrace úspěšná? Získají meč? Kdo umře?
dnes večer v 18:00 na twitchi
Streamuji DnD 5e. Svět zachvátila černá horečka a hordy nemrtvých.

Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 10660
Registrován: 13. 7. 2004, 14:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. epizoda

Příspěvek od Ecthelion » 23. 3. 2017, 11:19

Zápisy jsou super, moc díky za ně. Líbí se mi, jak je to low a gritty. :clap:
Pavelpil píše:
21. 3. 2017, 15:58
(ovlivnění hry diváky)
Můžu se zeptat, jak tohle funguje? Zní to zajímavě.
Máte ten vliv diváků nějak mechanicky řešený, nebo můžou nahazovat nápady?
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek

Uživatelský avatar
Pavelpil
Příspěvky: 18
Registrován: 5. 10. 2016, 16:27
Kontaktovat uživatele:

Re: 3. epizoda

Příspěvek od Pavelpil » 25. 3. 2017, 13:36

Ecthelion píše:
23. 3. 2017, 11:19
Můžu se zeptat, jak tohle funguje? Zní to zajímavě.
Máte ten vliv diváků nějak mechanicky řešený, nebo můžou nahazovat nápady?
Je to mechanicky řešené, za sledování streamu získává divák 1 zlatý/1 minutu sledování. Nabyté zlaťáky může utratit za věci zmíněné v popisu kanálu. Tedy změnit hod kohokoli na 1/20, dát někomu výhodu do hodu, vyléčit nebo obdarovat. Zatím nejvíce to schytával gnom, který má největší bonusy do Nenápadnosti, ale zatím vždy mu tam někdo při plížení poslal jedničku. :lol:

edit: odstranil jsem to, provedení bylo pro mě jako DM moc náročné, už tak toho musím hlídat hodně
Streamuji DnD 5e. Svět zachvátila černá horečka a hordy nemrtvých.

Uživatelský avatar
Pavelpil
Příspěvky: 18
Registrován: 5. 10. 2016, 16:27
Kontaktovat uživatele:

4. epizoda

Příspěvek od Pavelpil » 18. 5. 2017, 11:49

Dobrodruhům se podařilo dostat do karavany mocného Zrazirose, který převážel meč potřebný k ovládnutí války ve svůj prospěch. Infiltrace do tohoto převozu se dobrodruhům povedla a obstáli i v konfrontaci se Zrazirosem, kterého již dříve viděli v podzemí pod klášterem.

Domluvení dobrodruzi jednoho večera při táboření karavany provedli sabotáž a zaútočili na Zrazirose a jeho lidi. Podařilo se jim všechny zabít, i když Zraziros povolával nemrtvé na svou podporu z padlých orků.
Streamuji DnD 5e. Svět zachvátila černá horečka a hordy nemrtvých.

Uživatelský avatar
Pavelpil
Příspěvky: 18
Registrován: 5. 10. 2016, 16:27
Kontaktovat uživatele:

Zagaria 1. epizoda

Příspěvek od Pavelpil » 18. 5. 2017, 12:28

(delší doba neaktivity a nevyhovující zápletka pro vypravěče z předchozího hraní si vyžádala celkovou předělávku)

Zagaria 1. epizoda

Dobrodruzi zjistili, že se ocitají v temné kobce. Měli otrhané oblečení, žádnou výbavu a po rukou bodné rány. Po nějakém čase do cel přivedli i muže, který něco vykřikoval a poté ztratil vědomí. Za nějaký čes dovedl ork ženu, která byla při smyslech a řekla ostatním, že jim píchají do těla různé látky a dělají s nimi pokusy a všechno co dosud "zažili" se jim pouze zdálo.

Fallin se jal akce a díky improvizovaným šperhákům udělaným ze sponek nalezených v této smradlavé kobce se dostal ven a osvobodil ostatní. Po střetu s orkem hlídačem a jeho zneškodnění se konečně dobrodruzi dostali i k nějaké výbavě. Fallin mezitím udusil muže v bezvědomí a pokusil se zezadu zabít ženu, která jim pomohla v útěku a přislíbili ji pomoc. Ta náhle zmizela.

Po vystoupání do dalšího patra došlo k potyčce s větším počtem orků a člověkem v kápi, který byl upozorněn velkou ránou, kterou udělala žena hromovou vlnou přímo uprostřed dobrodruhů, kde se objevila. Squee se na ni později snažil mluvit a ujistil ji, že jí nic neudělají, ale dostalo se mu jen krátké odpovědi z rohu místnosti a dál už bylo ticho.

Vypadalo to, že na místě už nikdo nezbyl a tak se zadním vchodem dostali všichni ven. Zjistili, že jsou na nádvoží polorozbořeného hrádku, kdesi v divočině. Je noc a ... pokračování dnes v 17:00 na twitchi.
Kam se dostanou? Kdo umře?

mapa Zagarie
(postavy zatím netuší, kde na mapě jsou)
Obrázek
Streamuji DnD 5e. Svět zachvátila černá horečka a hordy nemrtvých.

Uživatelský avatar
Pavelpil
Příspěvky: 18
Registrován: 5. 10. 2016, 16:27
Kontaktovat uživatele:

Zagaria (2.) 1. epizoda

Příspěvek od Pavelpil » 19. 5. 2017, 12:22

Zagaria 1.(2.) epizoda
Na začátku se všichni v noci vytratili z hrádku obývaného, teď už mrtvými, orky. Toulali se krajinou a více či méně komplikovanými a úspěšnými způsoby došli podél potoka k vesnici Madarka. Tam v hostinci zjistili, že místní jsou nakaženi černou horečkou. Smrtelným onemocněním, po kterém do 7 dnů umírají. Všechno nasvědčuje, že se nemoc šíří vodou, ale jak?

Fallin s Hederonem a později i Meldonem nejdříve obešli nakažené a také se podívali do studně na návsi. Všechny vodítka však byla k ničemu. Vypadá to, že nemoc se šíří studněmi a ti, kdo pili pouze lihoviny z hostince zasažení nejsou. Tato vodítka vedla dobrodruhy k obvinění hostinského, kterému prozkoumali jeho barák a nakonec se ho jali vyslýchat tak, že ho hodili do studně. Všechno k ničemu, i když u posledních pokusů se není čemu divit.

Trochu světla do případu vneslo až noční sledování vesnice. Podezřelý z domu 46 se dvě noci podezřele potuloval po vesnici. Třetí inkriminovanou noc něco nalil do studny domu 16. Klec spadla, po následné konfrontaci a prohlídce domu bylo jasné, že za vše může on. Nutno podotknout, že výslech ve vězení, ve sklepě pod starostovým domem, nepřežil.

Dobrodruhy při následných oslavách oslovili dva místní, že by potřebovali pomoc. Jeden z nich má ve sklepě něco velkého černého a nebezpečného na studni. Další zase podotkl, že by bylo dobré zachránit přeživší, kteří ještě nejsou mrtví. To ale už příště.

Hrajeme na twitchi viz začátek tohoto tématu.
Tuto epizodu s časy hlavních dějových událostí v popisku pod videem najdete na youtubu.
Streamuji DnD 5e. Svět zachvátila černá horečka a hordy nemrtvých.

Uživatelský avatar
Pavelpil
Příspěvky: 18
Registrován: 5. 10. 2016, 16:27
Kontaktovat uživatele:

Zagaria 2. epizoda

Příspěvek od Pavelpil » 28. 5. 2017, 12:29

Zagaria 2. epizoda

K dobrodruhům se na chvíli přidal toulavý elf Elimar. Ten věděl, kde jsou v lese kultisté, kteří unesli jedno děcko s černou horečkou. Všichni ale se chtěli nejprve vypořádat s tím velkým černým ve sklepě místního občana.

Po vstupu do malého sklepa zjistili, že se tam vyskytuje opravdu nechutně velký sliz, který si jich ale kdovíjak nevšímá. Rozhodující krok udělal opět Hederon, který tam do toho naběhl a snažil se sliz rozkrájet. Nutno podotknout, že ho tím spíš jen rozděloval na menší slizáky. Naštěstí někteří ovládali kouzla a nakonec se tu velkou černou věc podařilo pěkně usekat na malé kousíčky a nakonec zneškodnit.

Ihned se všichni vydali do lesů, vedeni Elimarem, k jeskyni kultistů. Elimar se snažil o průzkum a vyjednávání, ale většinou mu to někdo další ze skupiny překazil metodou "rozsekej je jako ten černý sliz". Po několika potyčkách se probojovali až k děcku, které bylo uvězněné za mřížemi na konci jeskyně. Dítě osvobodili a po návratu do vesnice Meldon všechny vyléčil svým kouzlem.

Teď čeká dobrodruhy gnollí jeskyně, protože místní vetešník chce, aby mu přinesli od nich ukradnutý náhrdelník, který sice není jeho, ale dobrodruhům se odmění více než dobře.

Hrajeme na twitchi viz začátek tohoto tématu.
Streamuji DnD 5e. Svět zachvátila černá horečka a hordy nemrtvých.

Uživatelský avatar
Pavelpil
Příspěvky: 18
Registrován: 5. 10. 2016, 16:27
Kontaktovat uživatele:

Zagaria 3. epizoda

Příspěvek od Pavelpil » 7. 6. 2017, 15:23

Zagaria 3. epizoda
Dobrodruhové se konečně vydali do gnolí jeskyně, nalézt zlatý náhrdelník, za který jim vetešník dá odměnu. Jeskyni prozkoumávali stylem "zabij všechno co vidíš". Zvlášť Fallin se stále cpal kupředu v bojích. Jeskyně byla rozlehlá s malými a úzkými chodbami. Čím více hlouběji se probojovávali, tím více bylo Hederonovi divné, proč nevidí žádné gnoly. Až konečně jednoho uviděli, byl zakousnutý jedovatým hadem. O několik desítek metrů dále došlo k potyčce s gnoly. Boj to byl pořádný a nebýt trpaslíkova umění v zacházení se zbraněmi, asi by odtud živí nevyšli. Také je docela překvapil mimik, který na ně zaútočil v podobě truhly. Naštěstí ale u jednoho z gnolů nalezli náhrdelník.

Po návratu do vesnice se Fallin vydal v noci vyloupit vetešníkův dům. Naneštěstí byl při akci chycen a spoután. Ráno v hostinci vetešník pokoušel dostat vetešník od Hederona výkupné, ten se ale neměl ke spolupráci. Vetešník se vydal za starostou, kde byl v poslední chvíli zastaven trpaslíkem. Následné "vyšetřování" a výslech byly natolik nepříznivé, že dobrodruzi raději vyklidili pole a utekli z vesnice.

Epizodu si můžete prohlédnout na youtubu. V popisku jdou vybrané časy hlavních momentů děje.
Streamuji DnD 5e. Svět zachvátila černá horečka a hordy nemrtvých.

Odpovědět

Zpět na „Vaše hry - příprava, rady, zápisy a PbP“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Cilapi Márameldon a 2 hosti