[GUMSHOE] The Cycle - detektivní kampaň ve stylu X-Files

Sekce, v níž se věnujeme našemu hraní. Můžete zde poprosit o pomoc s přípravou kampaně nebo dobrodružství, konzultovat svou postavu, a samozřejmě se podělit o zápisy z her, které už máte za sebou.
Odpovědět
Vondohr
Příspěvky: 24
Registrován: 16. 8. 2015, 19:20

[GUMSHOE] The Cycle - detektivní kampaň ve stylu X-Files

Příspěvek od Vondohr » 28. 3. 2016, 18:25

THE CYCLE

The Cycle je detektivní roleplaying kampaň ve stylu X-Files, ovšem s naší vlastní paranormální konspirací. Hrajeme v systému GUMSHOE, ke kterému jsme již před pár měsíci vytvořili úvod. Tentokrát ovšem bez esoteroristů či Ordo Veritatis ;-)

Vše uploadujeme na Youtube a pokud projevíte zájem, budeme tohle vlákno updatovat o další případy.


O kampani

Jak bylo zmíněno výše, kampaň je inspirována seriálem X-Files (původní sérií), takže ústředními postavami jsou FBI agenti vyšetřující případy s (občas pořádnou) kapkou nadpřirozena. The Cycle se odehrává v průběhu 90. let minulého století, takže o mobilních telefonech nebo internetu si mohou naše postavy nechat možná tak zdát.

K hraní opět používáme "virtuální stůl" na roll20.net. Oproti první kampani, kterou jsme tu měli (Final Frontier), jsme vylepšili zvuk, přidali trochu hudby do důležitých okamžiků a, vzhledem k tomu, že se jedná o ucelené případy se "zakončením" (v rámci mystery žánru), již nerozdělujeme sessions na více částí.


Postavy

Michael Brandon
Michael je poměrně netradičním ajťákem, který si kromě všemožného hardwaru a softwaru dokáže poradit i s krásnými ženami a sportovními aktivitami. Je synem bohatého obchodníka, ovšem nechtěl kráčet v jeho šlépějích, proto si vybral cestu spíše technického rázu.

Sean O'Connelly
Vyjednavač u FBI, který své vnitřní problémy často řeší alkoholem. Jelikož se jedná o studovaného psychiatra, dokáže porozumět téměř komukoliv. Většina lidí tak nemá problém povědět Seanovi svá největší tajemství. Sean je navíc silným skeptikem a nadpřirozeno považuje za snůšku nesmyslů.

Ethan 'Nahiwashké' Malsman
Ethan je v podstatě "Mulder" naší skupiny, ovšem trochu říznutý agentem Dalem Cooperem z Twin Peaks. Ethan si o sobě po návštěvě indiánské rezervace myslí, že je duší také indián, i když se jedná o modrookého blonďáka. Incident v rezervaci v něm navíc rozproudil zájem o nadpřirozeno, jelikož se zde na vlastní kůži přesvědčil o existenci "černookých".


Rádi bychom Vás poprosili o připomínky ke hraní, ale i o diskuzi k příběhu. Subscribe nám také nebude vadit :-)

Hlavně se ale dobře bavte!


Epizoda 1x01 - První klíč

V první epizodě jsou naši agenti vysláni do malého městečka Penton, kde mají vyšetřit brutální vraždu mladého vědce. Ihned po příjezdu je ovšem zřejmé, že něco není v pořádku...


Těšíme se na Vás u dalšího případu!
RP Doupě

Vondohr
Příspěvky: 24
Registrován: 16. 8. 2015, 19:20

Re: [GUMSHOE] The Cycle - detektivní kampaň ve stylu X-Files

Příspěvek od Vondohr » 19. 4. 2016, 17:05

Epizoda 1x02 - Volání lesa

Ve druhé epizodě jsou agenti vysláni vyšetřit tajemná zmizení v národním parku Sherman Woods. Proti jejich vůli jsou ovšem po chvíli odvoláni z případu, a to za velmi zvláštních okolností...


Těšíme se na Vás u dalšího případu!
RP Doupě

A máme dokonce i FB stránky :-)

Vondohr
Příspěvky: 24
Registrován: 16. 8. 2015, 19:20

Re: [GUMSHOE] The Cycle - detektivní kampaň ve stylu X-Files

Příspěvek od Vondohr » 14. 6. 2016, 21:47

Epizoda 1x03 - Sféra města

Zmizelé dítě z první epizody se za zvláštních okolností vrací a naši agenti musí zjistit, co se s ním několik posledních týdnů dělo...


Těšíme se na Vás u dalšího případu!
RP Doupě

A máme dokonce i FB stránky :-)

Odpovědět

Zpět na „Vaše hry - příprava, rady, zápisy a PbP“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Pieta a 1 host