Nepísané Kroniky

Zápisy a zážitky z vašich her, pomoc s přípravou, společné hraní.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Skenderax
Příspěvky: 1219
Registrován: 3. 12. 2011, 15:28
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Nepísané Kroniky

Příspěvek od Skenderax »

Pekný deň vám prajem,

kvôli uzavretiu stránky tain.sk sme presťahovali zápisky z questov hraných naživo (alebo cez net) na stránku:

https://nepisanekroniky.wordpress.com/

Postupne stránku plním. Bude tu možné nájsť zápisky s fantasy ťaženia Karak Ternum Sal a zápisky z mierne horrového sci-fi z prostredia StarCraft/Warhammer40k. Plus prvvé questy z horrorového hrania v dobe starého Ríma (odkaz Arriusa Lurca) a v medzivojnovom období (Terrov v Nebesiach).

Hráme približne raz za dva mesiace a tak nejak sa dá očakávať, že budú pribúdať príspevky.

Budem rád, ak ich čítanie nebude ztratou času pre vás :-).
Hope is the beginning of unhappiness.
Wisdom is the beginning of fear.
Uživatelský avatar
Skenderax
Příspěvky: 1219
Registrován: 3. 12. 2011, 15:28
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: Nepísané Kroniky

Příspěvek od Skenderax »

Pribudlo uzavretie SCi-Fi príbehu Pevnosť Vrimohte :-).

https://nepisanekroniky.wordpress.com/2 ... imohte-02/
Hope is the beginning of unhappiness.
Wisdom is the beginning of fear.
Uživatelský avatar
Skenderax
Příspěvky: 1219
Registrován: 3. 12. 2011, 15:28
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: Nepísané Kroniky

Příspěvek od Skenderax »

Na Nepísaných Kronikách pribudlo tretie dobrodružstvo, ktoré sme odohrali v sci-fi svete Starcraftu. Keďže je trochu dlhši, je rozdelené do troch malých častí :-).

Prajem príjemné čítanie.
Hope is the beginning of unhappiness.
Wisdom is the beginning of fear.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Nepísané Kroniky

Příspěvek od eerieBaatezu »

Skenderax píše:ktoré sme odohrali v sci-fi svete Starcraftu
Hustý! :s_easy: V jakém systému to hrajete? Já mám už delší dobu chuť udělal konverzi SC do nějakého systému jako d20 nebo Savage Worlds nebo tak...
Obrázek
Uživatelský avatar
Skenderax
Příspěvky: 1219
Registrován: 3. 12. 2011, 15:28
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: Nepísané Kroniky

Příspěvek od Skenderax »

eerieBaatezu píše:Hustý! :s_easy: V jakém systému to hrajete? Já mám už delší dobu chuť udělal konverzi SC do nějakého systému jako d20 nebo Savage Worlds nebo tak...
Asi by som mal na začiatok povedať, že moja hra je Sci-Fi s prvkami Starcraftu.

Ja osobne som veľkým zástancom D100 systémov, lebo si myslím, že v nich viem hrať všetko. A preto používam na súboj pozemných (v prvom queste siedge tank vs zerlink a ultralisk) i vzdučných (v druhom queste vikig vs. mutalisk) strojov pravidlá Achtung! Cthulhu Obrázek. Samotné pravidlá pre postavy (horror roleplaying) Cthulhu Rising Obrázek a pre vesmírny súboj zas pravidlá River Of Heaven Obrázek. Ak mi niečo chýba, tak sa vraciam ku Achtung! Cthulhu alebo Basic Roleplaying Obrázek.

Hrá sa trochu živelne a štýl sa mení v závislosti od toho, ako chcú hráči. Preto si musím pomáhať inými vydaniami pravidiel typu D100.

Teraz, ak by som mal začať znovu, asi by som vypustil Cthulhu Rising i Rivers of Heaven. Bohate by som si asi vystačil s Achtung! Cthulhu. Prípadne by som použil denník z BRP aby som mal i vedomosti vhodné na budúcnosť.
Hope is the beginning of unhappiness.
Wisdom is the beginning of fear.
Uživatelský avatar
Skenderax
Příspěvky: 1219
Registrován: 3. 12. 2011, 15:28
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: Nepísané Kroniky

Příspěvek od Skenderax »

A zabudol som povedat, ze Achtung! ma svoju Fate Core verziu i Savage World verziu ak by sa vam D100 nepozdavalo.
Hope is the beginning of unhappiness.
Wisdom is the beginning of fear.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Nepísané Kroniky

Příspěvek od eerieBaatezu »

Díky. Obrázek A co to znamená Sci-Fi s prvkami Starcraftu?
Obrázek
Uživatelský avatar
Skenderax
Příspěvky: 1219
Registrován: 3. 12. 2011, 15:28
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: Nepísané Kroniky

Příspěvek od Skenderax »

eerieBaatezu píše:Díky. Obrázek A co to znamená Sci-Fi s prvkami Starcraftu?
Prvý quest bol o tom, že Ming na tajnej základni vyvýjal Ódina. Nakoniec sa bojoval oproti roachom, zerlingom, banelingom a ultraliskom. Hrdinovia mali na výber banshee a siedge tank. V druhom queste sa hrdinovia dostali do bojovej zóny medzi terranmi a zergmi. Nakoniec bojovali v prastarom protoskom nexuse a zviedli letecký súboj vikingov voči mutaliskom.

Tretí quest bol o nákupe (čítaj ukradnutí) vesmírnej lode a začal "súboj" hrdinov voči hlavnému záporákovi, ktorý ale nemá s Mingom nič spoločné.

Questy budú ďalej pokračovať z planety na planetu. Je na hrdinoch, ako budú získavať informácie a financie. Či už ako vesmírny piráti, alebo sa zamiešajú do vyššej spoločnosti plánet v sústave alebo ich napadne niečo iné. Podľa toho budem tvoriť questy.

Najbližšie dve questy by mali byť o nákupe vybavenia pre novú loď a potom cesta na planetu Nocturna, kde sú pozostatky prastarej civilizácie známej ako Xel'Naga.
Hope is the beginning of unhappiness.
Wisdom is the beginning of fear.
Uživatelský avatar
Skenderax
Příspěvky: 1219
Registrován: 3. 12. 2011, 15:28
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: Nepísané Kroniky

Příspěvek od Skenderax »

https://nepisanekroniky.wordpress.com/

Tento rok sa hralo zatiaľ len 5x. Hrali sa questy z oblasti StarCrafu, Pirátov a Drakov, Fantasy. Ak máte záujem, bude rád každej návšteve :-).
Hope is the beginning of unhappiness.
Wisdom is the beginning of fear.
Odpovědět

Zpět na „Vaše hraní - příprava, rady, zápisy a PbP“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti