[Chuubo] Glass Maker's Dragon

Sekce, v níž se věnujeme našemu hraní. Můžete zde poprosit o pomoc s přípravou kampaně nebo dobrodružství, konzultovat svou postavu, a samozřejmě se podělit o zápisy z her, které už máte za sebou.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Karotka
Příspěvky: 1081
Registrován: 21. 9. 2011, 21:42
Bydliště: Praha

[Chuubo] Glass Maker's Dragon

Příspěvek od Karotka » 13. 4. 2015, 00:14

Kdyby náhodu někoho zajímalo jak zhruba vypadá Chuubo, pokus se hraje Pastoral s postavami navrženými přímo autorkou hry:

Jasper Irinka (dcera Slunce) je na prázdninách ve Městě. Vidí přijíždět na koni svého otce, Rektora Bezútěšné Akademie, Prvního z Jezdců, jehož panstvím je Smrt. Rektor založí černý šíp do svého černého luku a vystřelí do nebe. Zabíjí Slunce. „Tati, co to děláš?“ řekne smutně Jasper.
Z Jasper se stává nové Slunce. Její říše na nebesích však skončila. Musí zůstat dole ve Městě.

TITULKY
(Zní začátek exrucialmetalové skladby „zabij Slunce, znič svět“ od Far and Sunless band, pak se změní na pohodovou hudbísku pro každý den od Tristana „Skleněný drak“)

I.KAPITOLA (ve které se Miramie ztratí)

SEN: Leonardo jde kaňonem a potkává dívku v masce. Trochu se poškádlí, trochu si zamachrují a pak se domluví, že si Leonardo přijde pro masku do jednoho opuštěného domu ve Fortitude. Ten sen se zdá jak Leonardovi, tak Miramie.

Chuubovi se nechce uklízet ani se učit, usne a ten sen se mu zdá taky. Což je hustý, protože ta žena v masce tvrdí, že je to její sen. Probudí ho až klepání na dveře. Je to Jasper. Mohli by se společně učit, ale zábavnější bude jít ven. Chuubovi se Jasper líbí (i když je šprtka) a chce s ní zažít něco hezkého. A Jasper chce poznat, jak to tu na světě chodí. Dají si zmrzlinu. Chuubo Jasper vykládá, že to jakou si dá, vypovídá o její osobnosti a objedná si šmoulovou. Jasper je zmatená, neví jakou si vybrat. Nakonec si dá citrónovou, mangovou a s kouskama. Asi je rozpolcená osobnost.
Kolik zmrzlin máš nejradši, tolikrát jsi člověkem.

Leonardo jde do opuštěného domu. Miramie chce si tam udělat obchůdek s maskami a uměním a společně s kamarádkou Sakurou to tam vyklízí. Leonardo je asi 8x informuje, že je nejlepší na světě, vezme si masku a chce odejít. Nakonec se však rozhodne pomoct Miramie s úklidem. Jak se tak neohrabaně rozmáchá koštětem, shodí na sebe láhev od okurek a pořeže se. Miramie rozčiluje krev na zemi a tak jí svým mocným World-Breaker’s Hand vyzmizíkuje. Krev při dopadu na podlahu prostě mizí. Leonardo v tom pochopitelně vidí důkaz své výjimečnosti, takže se zdrží. Provádí různá měření, aby ověřil několik dalších teoriií, které má. Ty se naštěstí nepotvrzují. S experimentálně ověřeným pocitem vlastní výjimečnosti vezme košťata a odejde.

Ve dveřích se mine s Chuubem a Jasper. Ti přišli na čaj a nabídnout pomoc s úklidem. Chuubo si uvědomí, že ho uklízení nebaví a představuje si, jak se věci uklízí samy. A ony se fakt samy uklidí. Jasper má z toho smíšené pocity, protože chtěla taky pomoct.

SEN: Jasper svítí na obloze a vody jezera pod ní jsou čisté a upřímné. Na útesu vidí divnou bytost připomínající černého anděla s jedním křídlem. A dost divným křídlem. Mohl by to být Leonardo s košťaty. Nebo někdo jiný. Anděl skočí z útesu dolů. Vypadá to, jakoby chtěl letět, ale padá dolů a noří se do hlubin jezera. Jasper padá s grifem zapadajícího Slunce za ním, aby ho zachránila. Anděl je však už moc hluboko, až za ním se potopit nemůže. Anděl se však chytí paprsků naděje, které Jasper vyzařuje a začne stoupat…


Chuubo by rád konečně uklidil i u sebe doma, ale nechce se mu. Vyruší jej Leonardo. Potřebuje knihy, do kterých se může podívat jen a jen on. Jsou o snech a zametání. Potřebuje je nejpozději hned. A knihovna už je zavřená. Naštěstí má plán. Chuubo vezme žebřík a vloupá se s Leonardem do knihovny oknem v patře. Když mají všechny potřebné knihy (včetně Jak zamést s podomním prodejcem), potká je Hajaši. Leonardo ho ujistí, že knihy si jen půjčuje a budou v nejlepších rukou (až mu je Chuubo dá).

SEN: Miramie by se ráda podívala do Leonardova snu. Stojí před duhovou stěnou oddělující sny a projde. Je to holt Dreamwitch. Letí nad džunglí, ze které trčí pyramidy. Leonardo bude nejspíš na té největší. Někdo tam je, ale není to Leonardo. Vede hrozně kryptické řeči, takové už snové bytosti bývají. Miramie letí dál a v ústrety se jí blíží stádo ohnivých koní a hrozí, že ji ušlapou. Miramie na jednoho z nich naskočí, ale kůň hrozně pálí. Vrhají se střemhlav na zem. Kůň těsně nad zemí zastaví, ale Miramie padá dál. Propadne se skrz zem do nicoty. Kdyby to byl její sen, asi by se teď probudila. Jenže tohle nebyl její sen.

II.KAPITOLA (ve které se Miramie najde)

Chuubovi se zdá, že hraje podivný fotbal s šachovými figurkami. Zapíská na něj rozhodčí v masce. Chuubo se lekne a probudí se. Chtěl by pozvat Jasper do kina, ale neví jak na to. Zkouší to nacvičit s malou poloprůsvitnou Jasper, která se mu náhle zjeví na stole vedle budíku.

Leonardo studuje zapůjčené knihy, když jej vyruší „Au!“. Zvuk vydalo klepadlo, kterým bouchla Jasper. Leonardo jde otevřít. Jasper se ho ptá, zda zde bydlí Leonardo de Montréal, kterému není rovno. Leonardo se podívá na ceduli na dveřích, odpoví, že ano a pozve ji dál. Projdou kolem stolku s knihou. Stolek má lví tlapu s drápy mocně zarytými do podlahy. Jasper potřebuje vysvětlit pár věcí, kterým na tomto světě nerozumí. Konkrétně jí vrtá hlavou, co o ní říká její výběr zmrzlin.
Už si nepamatuju, co to bylo, jen že to víc vypovídalo o autorovi knihy než o Jasper.

Ozve se další „Au!“. Leonardo jde otevřít a přivítá Chuuba slovy, že ho vůbec nezná. Chuuba se to malinko dotkne. Ani už nepočítá, kolikrát Leonardo řekne „já…nej…“. Jasper se přijde podívat, kdo přišel a hned se zděšeně vrátí ke knize o výkladu volby zmrzliny, schová jí a pak se vrátí.

Další „Au“. Leonardovi se už nechce dolů a tak zakřičí, že není zamčeno. Přijde Sakura. Ptá se, jestli tu náhodou není Miramie. Prý jí už několik dní nikdo neviděl. Miramie tu není, ale my ji najdeme.

Miramie se probouzí v nějaké knihovně, velmi podobné té Hajašiho, kde bydlí. Ale není to ona. Zdá se, že z ní nejde odejít. Zkouší najít odpověď v knihách, ale ty si z ní vyloženě dělají prdel. Nebo možná ne knihy, ale svět, nebo nicota nebo já nevím. Možná je to jen sen.

Chuubo s Jasper hledají Miramie. Jedou na kole, Jasper náhle zastaví a zeptá se, jestli takhle se hledá. Ve vlasech jí zlatě září paprsek naděje. Chuubovi se to moc líbí a říká si, že by bylo hezké, kdyby to měli všichni. Paprsek ukazuje do přístavu, zrovna tam, kde mají moc dobré párky v rohlíku. Chuubo je tak nadšený, že zapomene jak je složité pozvat holku do kina a pozve Jasper do kina. Jasper zajímá, zda je to nějaký seznamovací rituál a Chuubo se zasní a vykládá jak spolu plují na lodi po jezeře a jí vlají vlasy ve větru, kolem létají cool rackové a chytí obrovskou rybu za kterou si koupí krásný dům se zahradou, kde budou mít psa a super úkryt na stromě. Přestože je jeho snění vidět, Jasper je zmatená. Ale líbí se jí ta ryba.

Miramie se probouzí na svém tajném místečku v knihovně, kde je jí dobře. Chvíli si čte a tak a pak si uvědomí, že je úplně vysátá, vy čerpaná a rozhodně ještě není čas vrátit se zpět do světa a jde si ještě na chvíli schrupnout.

Paprsek naděje zavede Chuuba s Jasper do Miramina budoucího obchůdku.
Teď nevím, kde se tam vzal Leonardo – Myslím, že svým osobitým stylem vracel knihy v knihovně a pak se rozhodl ověřit teorii, zda není Miramie, tam v tom domě s divnou podlahou, jež nepřijímá jeho výjimečnou krev.

Jasper žádá Leonarda o objasnění rituálu pozvání do kina. „To se dělá, když se chtějí lidé sblížit, stát se přáteli nebo něco ještě strašnějšího!“ varuje ji. Do místnosti se samozřejmým úsměvem ve tváři přijde Miramie. Jasper žasne nad tím, jak se zde dole hledá. Čekala, že budou chodit sem a tam a budou se dívat na různá místa a oni si místo vyrazili na kolech do přístavu a povídali si o rybách a tak a nakonec Miramie našli. Vskutku zajímavé. Miramie zaslechla debatu o kině a říká Jasper, že kluk může mít taky postranní úmysly jako třeba sex a že je to super. Jasper se teda ptá Chuuba, zda má ohledně toho kina nějaké postranní úmysly. Zaskočený Chuubo vykoktá, že ne. Jasper zachvátí panika a uteče.

Miramie s Leonardem vedou cool flame o knihovně a že po tmě jsou v knihovně úplně jiné knihy, knihy o kterých nemá ona ani Hajaši potuchy. Miramie namítá, že když si je bude chtít přečíst, bude muset rozsvítit aspoň baterku, jenže Leonardo samozřejmě umí číst i po tmě…

Leonardo samozřejmě pochopil, proč Jasper utekla, ještě o pikosekundu dříve než jí to vůbec napadlo. Ne že by snad cítil nějakou vinu, ale rozhodne se to napravit. Taky chce jít s Miramie do knihovny ukázat jí, že má pravdu, nebo jí koukat po tmě na kozy nebo už nevím, jestli má i jiný důvod, že to má v questu. Takže pozve Miramie do kina a pak jde za Jasper do jejího stanu na louce pod Slunečním chrámem, ať jde s nimi, že tak nic nehrozí.

Chuubo vzpomíná na Leonarda „Já-Já-Já, se kterým se nejde porovnávat“. Napadne ho, že by bylo super, kdyby si Leonardo u každého „já“ pěkně nahlas uprdnul. A tento týden si ještě nic nepřál! Rovnou a bez větších okolků tedy zamíří ke svému Marvelous Wish Granting Machine. Kroutí kohouty, buší do klávesnice, troubí na klaxony a stroj pustí páru, začne blikat. Chuubo si to pečlivě zaznamenává, protože stroj dělá pokaždé trochu něco jiného. A pak vysloví přání. Pak své přání potvrdí. Pak potvrdí, že potvrzuje. A pak se to stane.

Leonardovi hloubka bahna dochází daleko rychleji, než se s ní smiřuje. Koupí si žvýkačky, narve si jich plnou pusu, aby nemohl mluvit, a vyrazí do kina. Miramie s Jasper tam už čekají. Miramie má docela obavy z toho filmu, Temně a zběsile 5. Zní to jako odpad! Chuubo přichází natěšený a pokecaný kečupem z hot-dogu. Film je neskutečný propadák, samý ovce, nelíbí se ani Chuubovi. Miramie to nevydrží a odchází, Leonardo jde za ní. Chuubo položí Jasper ruku na koleno. Jasper by moc zajímalo, co to znamená. Miramie mezitím provází Leonarda po knihovně.

III. KAPITOLA (ve které Leonardo přestane existovat)

SEN: Miramie se prochází po dně moře, až dorazí k Chuubovu domu. Chuubo se nutí do uklízení, když v tom mu připluje do pokoje ryba. Perníková. Pak další a další. Pak želé úhoř s čokoládovou maskou. Chuubo masku ukousne a úhoř se s výčitky schová pod skříň. Miramie se schovává, její příchod však ohlašují plakáty na zdi Chuubova pokoje. CALM DOWN AND WAIT FOR ME. Chii na plakátu má najednou na obličeji masku. Dívka v masce přichází. Dívá se na plakáty a vidí na nich Melanii, a začne je vcucávat do sebe. Snaží se dát opět dohromady celou svou duši, nebo já nevím.
Chuubo protestuje, jsou to jeho plakáty. A taky nemá říkat, že je nějaký sen její, když je Chuubův. Dívka se víceméně omluví a její hlas zní Chuubovi povědomě.

Chuubo se probudí. Jeho dům není na dně moře a nejsou v něm sladké ryby. Škoda. Ale na druhou stranu plakáty jsou na svém místě a s původními obrázky i nápisy.

SEN: Leonardo stojí na útesu. Blíží se k němu bizarní zelené slunce a před ním jako anděl letí Jade Irinka, evidentně mrtvá. Z jejího výrazu a později i řečí je patrné, že chce, aby byl mrtvý i Leonardo. Ten se však nebojí. A řekne něco jako „Už jsem kvůli tobě umřel jednou, zvládnu to i podruhý“ jen je to daleko epičtější. Jade ho pomocí World-Breaker’s Hand vyzmizíkuje z reality.
Byl to jen sen a navíc je mrtvá, to Leonardo zvládne.

Jasper přijde k Miramie a začne hořet. Naroste jí další pár rukou. Miramie se jí snaží hasit. Chuubo jde náhodou kolem s pytlíkem wasabi chipsů, uhasí Jasper a vůbec celkově uklidní situaci. Pak zírá na Jasper a její 4 ruce. Miramie ho okřikne, ať takhle nezírá, tak jí nabídne chips a jde vařit čaj. Říká si, jak by bylo super, kdyby měl taky 4 ruce. Spousta věcí by se mu dělala líp a byli by si s Jasper tak nějak bližší.

Chuubo se víceméně prokecne, že stojí za tím Leonardovým prděním a holky se začnou bavit o škole. Miramie vzpomíná na nějaký šílený předmět, který se učila ještě jako Melanie na Bezútěšné akademii, takže to Jasper nemůže znát. Zato Leonardo, který neexistuje v této místnosti, to poznává. Hmm, takže spolužačka. Vrátí se domů a měří. Přístroj říká většinou „Hmm“, ale občas řekne „No ty krávo!“. Říká to o místech jako Knihovna, Miramin budoucí obchod, Chuubův dům, kino, zkrátka místa, kde byla Miramie. (Teď mě napadá, že Chuubo tam byl všude taky.)

Miramie přichází navštívit Leonarda. Dům je zamčený a tak Miramie zmizíkuje zámek a vejde. Podprahově cítí přítomnost Leonardovy neexistenci zde v domě. Zvlášť když jí neexistující Leonardo udělá existující kafe. Odchází a zmizíkuje nepřítomnost zámku. Zámek se v bráně opět objeví. Stejně jako v dalších dveřích v Leonardově domě. Časem se začínají zámky objevovat i na dalších netušených místech…. A Miramie tak konečně zničí svět.

Po Miramie přichází k Leonardovi ještě Jasper. Je zase zamčeno, tak do domu vleze oknem. Je vnímavější a navíc se mezitím Leonardo na pomyslné ose posunul od neexistence o něco blíže k existenci. Akorát si už nepamatuju co spolu řešili.

Chuubovi běhají kolem budíku 2 malé čtyřruké průsvitné bohyně slunce. Chuubo si uváže kravatu kolem hlavy a běží do sklepa ke svému podivuhodnému Wish Granting Enginu. Ty čtyři ruce potřebuje okamžitě.

Tradiční jasnozřivost depresivních, často popisovaná jako radikální nezúčastněnost ve vztahu k lidským starostem, se projevuje v první řadě nezájmem o problémy, které vskutku nejsou příliš zajímavé.
(M. Houellebecq)

Uživatelský avatar
komi
Příspěvky: 415
Registrován: 17. 8. 2012, 19:07

Re: [Chuubo] Glass Maker's Dragon

Příspěvek od komi » 21. 4. 2015, 11:20

Heh, něco tak cáklého jsem už dlouho nečetla. Zajímavá hra, bych ani nevěřila, že něco takového může vzniknout bez užití psychotropních látek :-)

Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 3396
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: [Chuubo] Glass Maker's Dragon

Příspěvek od Sparkle » 21. 4. 2015, 12:49

Neskutečný!!! :clap:
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání

Kelton
Příspěvky: 914
Registrován: 2. 10. 2007, 19:06
Bydliště: Praha

Re: [Chuubo] Glass Maker's Dragon

Příspěvek od Kelton » 9. 6. 2015, 10:23

komi píše:Heh, něco tak cáklého jsem už dlouho nečetla. Zajímavá hra, bych ani nevěřila, že něco takového může vzniknout bez užití psychotropních látek :-)
Někteří z nás jsou psychotropní látka 8)
"You are already playing WTF," Coriander, quite seriously, explained.

Uživatelský avatar
Karotka
Příspěvky: 1081
Registrován: 21. 9. 2011, 21:42
Bydliště: Praha

Re: [Chuubo] Glass Maker's Dragon

Příspěvek od Karotka » 11. 9. 2015, 22:05

Našel jsem skupinový obrázek našich postav.
Teda ještě se tam vetřeli Chuubův nejlepší kamarád, Natálie, Rinley a pan ředitel.
Obrázek

Tradiční jasnozřivost depresivních, často popisovaná jako radikální nezúčastněnost ve vztahu k lidským starostem, se projevuje v první řadě nezájmem o problémy, které vskutku nejsou příliš zajímavé.
(M. Houellebecq)

Odpovědět

Zpět na „Vaše hry - příprava, rady, zápisy a PbP“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti