[AW] Mars 2015

Zápisy a zážitky z vašich her, pomoc s přípravou, společné hraní.

Mám publikovat fronty?

Jo, chceme vidět vypravěči pod pokličku, hráči se určitě nebudou dívat.
6
75%
Napiš jen hrubé obrysy front a jejich Stakes Questions.
2
25%
Co blbneš? Čtou to tady tvoji hráči!
0
Žádná hlasování
Fronty nikoho nezajímají.
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 8

Sarge

Re: [AW] Mars 2015

Příspěvek od Sarge »

Omlouvám se za chybu, místo |OHgr| má být v textu Ω.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9045
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: [AW] Mars 2015

Příspěvek od Faskal »

Tak to je překvápko.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Sarge

Re: [AW] Mars 2015

Příspěvek od Sarge »

Ironie? Okolnosti mě k tomu dotlačily, na začátku jsem to fakt neplánoval. ;-)
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9045
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: [AW] Mars 2015

Příspěvek od Faskal »

Ironie vůbec ne. Přiznám se, že jsem opravdu nečekal, že se to vyvine tímto směrem. Je fakt, že náš Quarantine je drsnější, než jsem čekal, že Quarantine bude 8)
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Harry

Re: [AW] Mars 2015

Příspěvek od Harry »

Drobná reminiscence a setkání Harry a Jacksonové v baru:


Pomalu procházím šeřícími se ulicemi Kaldery a lidé mi uhýbají z cesty. Někteří s úctou, jiní se strachem, další s potlačovanou zlostí v očích. Nic lepšího bych asi čekat neměla. Aspoň že těch prvních a druhých je více než těch posledních. Zatím. Dokud se zase něco kardinálně nepodělá.

Ale teď všichni máme naději. Kim a Jacksonová se vrátily s novou nezasaženou sadbou řas a zařídily sterilní laboratoř a pěstírnu. Hladomor je snad odvrácen. To s určitostí zjistíme během příštích pár dní – víc už nám beztak nezbývá, pokud se jejich snažení nepovede.

Kdybych tušila, že se Kim objeví… Desítky lidí z Kaldery i Defiance by ještě mohly být naživu. Ale nad tím nemá smysl truchlit. Útok na Defiance se tehdy jevil jako nejrozumnější, byť zoufalá možnost. A nelituji toho. Nejen organizace útoku, v tu dobu jediné cesty k šanci na přežití Kaldery. Nelituji ani kapky prolité krve. Dokonce mi už ani příliš… nevadí. Dustwich jsem zabila v sebeobraně, když se mě pokoušela zardousit – bylo by šílené litovat záchrany vlastního života. Ale dřív by mě její zabití alespoň znechutilo, znepokojilo – teď už ani to ne. Jediné, co mě kolem toho drobně znepokojuje, je právě to, že samotná něčí smrt už mě znepokojit nedokáže. A lituji jen toho, že jsem chladnokrevně nezastřelila Lavendera, když jsem měla tu možnost, a proklínám i Rusta za to, že to nedokázal ani on.

A teď… s Lavenderem naživu kdesi v Defiance, městě nepochybně toužícím po pomstě za útok, s Pravdou za zády, odtahující ode mě pryč Jakea, s existencí Kaldery na vlásku… potřebuju drink. Něco silnějšího.

Vcházím do Crossu, kdysi špinavého zaplivaného pajzlu. Teď, když si ho vzal do parády John, to tu vypadá aspoň trochu slušně. Ten člověk je možná kam vítr, tam kabát, ale schopnosti se mu rozhodně nedají upřít a je užitečný spojenec – pokud si ho dokážeme udržet na své straně, nabídnout mu dost výhod.

Chtěla jsem být sama, ale u stolu v rohu spatřím Jacksonovou a z náhlého popudu k ní zamířím. Čte si nějakou zprávu, zřejmě o pěstování řas, a popíjí houbovou limonádu. Limonádu! Na tomhle místě! Bylo by to směšné, kdyby nešlo právě o Jacksonovou. Vypadá jako z jiného světa. Zářící, nedotčená touhle špínou a krutostí všude okolo. Vedle ní bych si měla připadat jako ta nejhorší bytost, ale z nějakého důvodu jsem klidná a mám pocit, že věci se dají zlepšit, že krutost není jedinou cestou k přežití a nekončí to u ní, a že kromě přežívání možná budeme jednoho dne i žít.

„Můžu si přisednout?“

Usměje se. Takový úsměv v tomhle světě! „Jistě. Prosím.“

A já náhle vím, co mám dělat. Správné rozhodnutí; možná jedno z posledních, které dokážu udělat.

Začnu vyprávět. Popravdě se jí zmíním o zbytečném krveprolití v Defiance a o tom, že možná už nevím, co je ještě správné – pro Kalderu i pro všechny – a co už překračuje hranici, i když by nám to mělo zajistit pár týdnů přežití navíc. Jsou tu situace, kdy nemůžu, nesmím ustoupit, jinak by se všechno zhroutilo – ale horší je, že v budoucnu už o tom možná ani nebudu uvažovat.

Pak existuje už jen jedno řešení.

Hodím do sebe zbytek drinku a kývnu na pistoli u pasu Jacksonové: „Ty poznáš, kdybych překročila hranici a nebylo návratu. Určitě víš, co máš pak udělat. Slib mi, že to zvládneš.“

Jacksonová se neusmívá. Ani se nezamračí. Její tvář je vážná, jako vytesaná z mramoru. „Zvládnu, slibuji.“

***

Dívám se do očí té osudem zjizvené drsné ženě a vidím v nich záblesk naděje. Ještě není pozdě. Ale cítím, že se blíží něco velkého, něco temného… Kdybych si tak dokázala vybavit více vzpomínek!

Kdo jsem doopravdy? Nebo… co jsem?

„Také bych ráda o něco požádala,“ slyším se říkat. „Potřebuji se spojit s tvým synem a Pravdou. Mám… zlé tušení. S jejich pomocí snad dokážu odvrátit hrozící nebezpečí.“

Její tvář se na okamžik zlostně stáhne, když zmíním Pravdu, ale Harry Wilsonová bez váhání přikývne.

Nakonec ještě tentýž večer nasednu na speeder a zamířím do Kráteru šílenství. Bouře se blíží. Snad ji ještě dokážeme rozehnat.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9045
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: [AW] Mars 2015

Příspěvek od Faskal »

Obrázek
Session VI
Souboj v bouři
Tak jenom v rychlosti; nakonec se mi sešlo neuvěřitelných sedm hráčů (tři považuju za optimální, pět za smysluplné maximum 8) ) a na jednotlivé hráče nebylo moc času.
Harry se v minulé session šťastně setkala se svým synem, Jakem, jen aby si pro něj přišla do Kaldery Pravda a chtěla jej odvést do kráteru Šílenství. Harrieta jí připomněla svůj slib - pokud ji ještě jednou uvidí v Kaldeře, tak ji zabije. Pravda ovšem nebyla sama - dobrovolně jí odevzdala pár lidí, co kdysi odvedla, protože nyní už necítili potřebu být ochraňováni od Temnoty z Olympu. Pravda ovšem chtěla odvést pryč Harrietina syna, což Harry rezolutně odmítla. Rovnováhu sil zamíchal Jake, který ovšem chtěl odejít s Pravdou, protože ho kdysi zachránila... Nakonec Harry pozvala Pravdu do Kaldery, kde může provádět ty své "seance", a dokonce ji ubytovala ve svém dómu. Neuvěřitelné.
Kaldera sice poté, co ji do svých pevných rukou převzala Harry, relativně vzkvétala, ale s jednou drobnou vadou - už před nějakou dobou přišla o produkci jídla proto, že všechny rostliny pochcípaly na záhadnou nemoc, co víc, pochcípaly i sterilní pěstírny řas. Tragédie. Nechala si proto od svých rádců zpracovat plány na přepad blízkých osad.
***
John Doe spolu se Seržantem chtěli hledat kusy plutonia, co lidožrouti vyházeli ze skladu z Mostu dolů. Vydat se do sedm kilometrů hluboké strže není legrace, proto si najali domorodého průvodce - Anatoliho neteř Kim, co rozumí technice. Tak nasedli na její terénní vozítko, pomocí jejího detektoru kovů projeli starým minovým polem a pak slezli příchodovou cestou ke staré meteorologické stanici.
Dole v údolí byly tři zajímavé věci - meteorologická stanice, v jejíž blízkosti se nacházeli, jezírka tekuté vody, ze které si mnohem později nabrali vzorky na analýzu a přijíždějící obrněné vozidlo, takže se naši hrdinové promptně schovali.
Z obrněného vozidla vyskákali tři členové Smrtihlavů. Lidé v The Bridge sousedí s lidojedy, ale malé děti se straší tím, že si pro ně přijde Smrtihlav. Dva vlezli do meteorologické stanice, jeden hlídal auto, ale byl tiše zneškodněn Seržantem. Všichni naskákali do vozidla a počkali si, až ti dva vylezou. A když vylezli, jednoho odpráskli a druhý zapadl zpátky do stanice. A teprve tam se ukázalo, co je to za lidi:
Lidi z The Bridge žijí vedle lidojedů, ale bojí se těchto magorů
ti berou drogy, po kterých necítí bolest
uctívají démona Samuse
když jsou chycení do pasti, probourají se ocelovými dveřmi a než tam ti hodní strčí dírou brokovnici, hodí na druhou stranu granát.
dírou ve zdi umírající chlápek chytil rovněž umírajícího Seržanta paží kolem krku a začal jej omlacovat o dveře
nereagoval na uspávací šipky
když se dveře hydraulicky zavřely, přerazilo mu to ruku, ale druhou odstřeloval týpky brokovnicí a nepřestal se hýbat, dokud mu doslova neustřelili hlavu.

Při bitvě ale Seržant téměř zemřel a ostatním se povedlo jej stabilizovat jen tak tak, proto museli přečkat noc (a bouři) uvnitř stanice, kde měla Kim dost času si prohlédnout záznamy a zkopírovat si je na magnetickou pásku. Zjistila, že stanice neměla za úkol počasí pouze měřit, ale byla zodpovědná i za terraformaci Marsu - jako jedna z mnoha, a všechny sabotované.
Když bouře skončila, naložili Seržanta do vozidla a odjeli pro pomoc; cestou ale nezapomněli na plutonium. Kde divoši řekli, že bude, tam bylo.
***
Zatímco Lavender intrikoval v Defiance a Rust tam byl za svými cíli, Harry zavrhla plán zaútočit na relativně bezbrannou osadu Naděje a vypravila se přepadnout Defiance, která ale byla připravená se bránit. Z dlouhodobého hlediska jí přišlo rozumnější ztratit pár svých ozbrojenců než riskovat zhoršení vztahů s Nadějí. Tak se vydala vymlátit sklady jídla svým nemesis.

Využila zuřící bouře k tomu, aby se svými lidmi přeskákala na rogalech hradby - kvůli bouři se jich pár pomlátilo, několik se přes hradby nedostalo, ale zbytek pod vedením Harry a Trhače naskákali na střechy Defiance. Perfektní tah - většina vojska střežila bránu na opačném konci města, která byla poškozená jejich posledním střetem.

Rust s Lavenderem mezitím řešili, jaký důvod má Rust, aby Lavendera na místě nezabil, zatímco jej odvážel do Defiance, mimo dosah Harriety, která ten důvod hledala, a nenašla. Lavender svou bezúhonnost demonstroval tak, že přivolal maelströmem démona Samuse, aby se zbavil Harriety. Samus se šklebil, ale souhlasil a s chutí se připojil do bitvy, kterou zavalilo šílenství maelströmu a jeho radost.

Harry si s údivem všimla, že byla obětí zrady! Trhač místo jejích lidí vedl lidi z Defiance a chystal se ze zálohy postřílet Harrietiny bojovníky. Tomu zabránila a samopalem pokropila nepřátelské vojsko - část jich popadala ze střech mrtvá, mnoho bylo zraněných. Pak si všimla, že jsou to přeci jenom její lidi a přítomnost čehosi v maelströmu, co se šíleně směje. Proto se do maelströmu ponořila hlouběji a poprosila o pomoc Rusta a Pravdu s Jakeem, které v maelströmu cítila také a společnými silami se jim podařilo Samuse zahnat. Protentokrát.

Hluboko v maelströmu Harry uposlechla volání a následovala jej, prošla křivolakými uličkami Defiance a dorazila do místnosti s baronkou Von Dustwich v kómatu, Lavenderem a Rustem. Jejich ne-zcela-přátelskou konfrontaci v dramatickém momentu přerušila Dustwich, která se probrala z kómatu, sevřela pevně Harrietino hrdlo svými prsty a začala ji rdousit. Harry se nedala, když zjistila, že není dost silná, aby její ruce odtáhla, vytáhla z boty kudlu, zabodla ji Dustwich do břicha a vykuchala ji. To nestačilo, Dustwitch jen zesílila stisk. Tak ji Harry musela zřídit vlastníma rukama a zlomit jí vaz. Pak teprve přestala.

Bitva se blížila ke svému trpkému konci, Harry vydala rozkaz, ať se přeživší stáhnout, protože odpor sílil. Když dostala většinu svých lidí do bezpečí, vzdala se Wallisi Reedsovi, dědici stejnojmenného generála. Ještě o něm uslyšíme.
Nakonec se odtamtud dostala živá a zdravá, ale o tom zase jindy.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9045
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: [AW] Mars 2015

Příspěvek od Faskal »

Obrázek
Session VII
V dnešním díle...
... V dnešním díle hrdinové dokončí atomovou bombu a odpálí ji v osadě Šakalů. Proč? Aby tím na Mars přivolali démona Samuse.

... V bývalé observatoři v Defiance proběhne souboj mezi Lavenderem, Johnem Doem a Anubisem, kdo přivolá démona. Kterého z nich posedne démon? Kdo uteče? A čí tělo pohltí plameny?

Sledujte další díl Apocalypse World: Mars 2015!
* * *
Nyní zcela neobvykle... milostné dopisy od Lavendera ostatním hráčům!
Lavender píše:Vážený pane Doe,

chtěl bych vás tímto informovat, že v Defiance jste i přes neshody mezi vládnoucími vrstvami stále vítán.
I přes naše počáteční problémy doufám, že k sobě najdeme novou cestu skrze obchodní vztahy, ve kterých vás považuji za velkého profesionála.

S pozdravem
Lavender

P.S.: Dávejte na sebe pozor.
Lavender píše:Vážený vojáku neznámého jména,

i voják se někdy musí rozhodnout, stojí-li na té správné straně.
Rada ověřená zkušeností: správná strana je vždy ta, co vyhrává.

Lavender
Lavender píše:Drahý příteli,

velmi mě mrzí, jaké pocity ohledně našich plánů v tobě vyvolala ona politováníhodná událost v Defiance.
Musíš však přiznat, že jsem se Harriet snažil zachránit před záhubou, která neodvratně postihuje všechny Samusovy nepřátele - to ona ničeho nedbala.
Uvědom si také, že Samus je jedinou možností, jak zachovat individualitu. Chce, aby lidé žili životy plné, nikoli dlouhé, nudné a otupělé. Agentura by naproti tomu chtěla lidi poddajné a nesvéprávné - jako otroky.
Zvaž proto prosím, zda jsi na správné straně konfliktu.

Tvůj přítel,
Lavender
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Mallory
Příspěvky: 6
Registrován: 8. 3. 2015, 23:28

Re: [AW] Mars 2015

Příspěvek od Mallory »

Faskale, tohle přece nikoho nezajímá! Důležité jsou hlášky a tabulky hráčů a postav. :D Koukej tam už dát Sysla!

V absenci zápisů z konce VI výpravná cutscéna (jelikož mám rád výpravné cutscény):

Session VI – úplný konec
Dlouhá hala zakončená velkým průhledovým oknem, z kterého je vidět jen nekonečný, nehostinný terén Marsu. Před ním stojí postava v rudočerné vojenské uniformě, která dlouhými, pevnými tahy štětce nanáší na plátno ohnivou, krvavou barvu.

Pomalými kroky dunících vysokých bot se přes délku haly nervózně přibližuje rozvalitý důstojník v podobné uniformě. Nakonec se zastaví několik kroků opodál. Štětec opíše poslední linii a zastaví se.

"Rust mě nenávidí. Harriet… mě nenávidí."
Rozhostí se chvíle ticha.

"Nyní už nebudou naslouchat tomu, co jim řekneme. Že jedině Samus nás dokáže zachránit. Jedině on."
Řečník si slabě povzdychne.

"A teď – teď už zbývá jen jedna možnost."
Lavender se pomalu otočí ke svému poručíkovi.
"Přiveďte mi… Jakea Wilsona!"
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9045
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: [AW] Mars 2015

Příspěvek od Faskal »

Fun fact: Tohle se o Marsu ví podle oficiálních materiálů...

THE SPACE MARINE MAMMAL
50 years ago, the enemies of Earth unleashed a psychic
weapon that destroyed all hope for the future of
dolphinity. Anticipating the attack and its outcome,
leaving many behind to suffer and die, your grandparents
rushed to evacuate Earth. They built secret orbital
stations and expanded the hidden Mars base into a
functional colony. Their grandchildren — you — are
all that remains of true dolphinity after this appalling
apocalyptic assault.
Today, the mission to reclaim Earth begins.

The Space Marine Mammal enters play as a wicked badass
automatically disposed against the other PCs. Its badassery
is in tension with its experience — it might learn to get along
— but still play it only if you want to deal with that.



...
Jo, a do protokolu, Marmot je svišť (jak jsem se právě díval 8) )
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9045
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: [AW] Mars 2015

Příspěvek od Faskal »

Obrázek
Tvář démona z Valles Marineris.
Session VII
Příchod
Rust se vydal do Kráteru šílenství promluvit se svým synem Jakem, který tam byl plně napospas Pravdě. Když však cestou otevřel svou mysl, zjistil, že je Jake v nebezpečí a do Kráteru vstoupil nepozorován. Dobře udělal, protože v centru kráteru, který sloužil jako modlitebna, drželo pár chlápků kultisty v šachu. Je s podivem, jak dlouho se tato relativně pacifistická skupina udržela proti ostatním. V tom něco bude.
Ve spletitých uličkách osady si Rust vyčíhal člověka, který zjevně uděloval rozkazy, a vyřadil ho. Přitom se ponořil do hlubin maelströmu a viděl dva ozbrojence, jak míří na jeho syna a Pravdu, která se chystala Jakea zabít. Našel, čeho se ti ozbrojenci nejvíc bojí, a to pro ně z maelströmu vyvolal - Samuse.
Do místnosti vstoupil Rust a ty dva, co křičíce stříleli do stěny, odpráskl. Už i Rust s sebou nosí pistoli. Tu namířil i na Pravdu s tím, že jestli Jakeovi něco udělá, tak ji zabije. Pravda odtáhla ruku od Jakeovy hlavy a jen se usmála.
* * *
Když Lavender pozoroval Anubise, nemohlo mu ujít, že se s ním Anubis začíná nudit, a to je u mafiánského bosse nebezpečné. Nejdřív ale musel vyřešit nezdar těch, co mu měli přivést Jakea. Co hůř, ten chlap, kterého tam poslal, se mu vyloženě vysmíval, a řekl, proč vlastně nevyleze z teplého Anubisova hnízdečka a nezařídí si to sám? Lavender se nechal vyprovokovat a pokusil se jej zabodnout svým ceremoniálním mečem, ale chlap se nenechal, meč mu vytrhl, odhodil, plivl na zem před Lavendera a suverénně odcházel. Lavender vytáhl bouchačku a odpráskl ho. Už i Lavender s sebou nosí pistoli. Pak kuli plány s Anubisem. Já ti ukážu, jak se se mnou budeš nudit, Anubisi, myslel si přitom.
* * *
John odtrhnul Seržanta od Jacksonové a zajistil, aby mu ze Sierry do Defiance přepravil poslední zásilku obohaceného uranu. Ten souhlasil, ale nebylo to zadarmo, a odmítl zničit centrifugy na obohacování. Kdo ví, jaká další strašlivá tajemství ještě číhají v hlubinách Sierry.
Hluboko pod Defiance, kde Johnův kontakt skládal atomovou bombu, přišel Rust s bezvědomým Lavenderem přehozeným přes rameno. Lavender šeptal do maelströmu Jakeovo jméno, ale zaslech jej Rust a přišel místo něj. Konečně se všichni zase s Lavendrem shledali!
* * *
Jak se dohodli, tak se i stalo: Lavender přiváděl Johna do kopule hvězdárny v Defiance, kde už čekal Anubis a zamyšleně se díval svým jediným okem k obzoru, kde se k jeho základně blížila zásobovací kolona. Anubis měl pod pláštěm zcela zjevně výbušniny, a i kdyby si jich nikdo nevšiml, kopule byla nacpaná výbušninami. To John si nesl jenom granát.
Zatímco si Anubis s Johnem Doem vyměňovali jízlivé poznámky, Seržant s Rustem se snažili vymyslet, jak pokud možno najednou sundat pět sniperů, co mířili Johnovi na hlavu a co s tím šestým, co byl jaksi do počtu? Z přebytečného snipera se vyklubal* major Reeds, příbuzný Seržantova nadřízeného, a společně zkoordinovali útok na Anubisovy lidi, který ale měl přijít až v pravý čas.
* * *
John řekl Anubisovi, ať pozorně sleduje obzor. V tu chvíli uprostřed Anubisovy základny explodovala atomová bomba. Objevil se záblesk a k nebi začal stoupat žhavý atomový hřib. V tom se ale něco stalo - exploze zrudla, pak zčernala, a nebylo to jenom tím, že jim záblesk spálil sítnici. Cítili bouři v psychickém maelströmu. John cítil smrt stovky lidí - stovky obzvláště prohnilých lidí. A cítil, že Samus volání uposlechl.
Anubis padl k zemi a začal se svíjet v bolestech, bylo slyšet vrzání kostí a praskání šlach a on se začal měnit. Johnovi nápor maelströmu ukázal vzpomínky, na které zapomenul - na lidí trpící kolem něj, na to, jak jej pronásledovala smrt všude, kudy prošel, jeho sestrojení atomové bomby a hlavně na nedávné události v The Bridge, kdy vytrhl veleknězi srdce z těla, zakousl se do něj a provolal se sám veleknězem Samusovým.
Když viděl, jak se Anubis mění, odjistil granát, dal Lavenderovi pár okamžiků, ať zmizí, a odpálil výbušniny v kopuli.
* * *
Rust stál zády k atomovému výbuchu a pozoroval démona stojícího uprostřed plamenů, které ho sžíraly. Démon se ze všech lidí v Defiance zadíval právě na Rusta a i když umíral, chtěl Rusta zničit. Pak se ale kopule propadla, zaduněly další výbuchy a celá konstukce se zhroutila do sebe.
A John Doe? Jeho tělo se nikdy nenašlo.


*Dobře, nevyklubal, nehrajeme Vetřelce. Pozornému čtenáři ale jistě neušlo, že kromě AW na Marsu taky hrajeme Dunu, Fallout a Warhammer 40k.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9045
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: [AW] Mars 2015

Příspěvek od Faskal »

Obrázek

Anubis, RIP
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9045
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: [AW] Mars 2015

Příspěvek od Faskal »

Obrázek
Pohled na Zemi z Marsu, by Curiosity

Session VIII.
V dnešním díle...
V osadě Naděje se objevil tajemný cizinec. Obsadil ji a zcela rozvrátil rovnováhu moci v Tharsis Montes.

Harriet požádala svého syna, aby provedl rituál, vstoupil hluboko do maelströmu, přivolal démona Samuse a našel jeho slabinu. Rituál se vymkl kontrole.

Seržant stíhán svou temnou minulostí padl do náruče Johnsonové, jenom aby zjistil, že ona sama je na tom ještě hůř. Jaká je jejich role ve zničení světa?

A Lavender? K němu se dá říct hlavně: nice job fixing it, villan!

Sledujte další díl AW: Mars 2015!
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9045
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: [AW] Mars 2015

Příspěvek od Faskal »

Major Spoiler Warning!

Ukázka jedné z front, tady je podoba fronty popisující Temnotu, která byla zničena na 4. sezení. A když říkám zničena, tak tím myslím resetována, protože pomalu začíná zase vystrkovat růžky a znovu ji vypíšu v pozměněné podobě.
Obrázek

Jo, píšu dost nečitelně, ale taky se mi to nechce přepisovat, tak ve zkratce 8)

Problémy jsou následující:
Pravda a její kult ohrožující obyvatelstvo Kaldery tím, že podrývá morálku a autoritu Harriety
Temnota na Olympu, to je asi hlavní projev téhle fronty
a třetí je affliction, stav, kterému propadnou oběti temnoty, jeho doomsday clock jsem si víceméně pamatoval pro jednotlivé postavy

Důležité tam jsou ty stakes questions:

Dá se vymanit Temnotě, když jí člověk propadne?
- otázka je hlavně - vlastní silou?
... Jediný známý člověk, co tohle umí bez větších problémů, je Lavender. A neví se proč ani jak.

Co sídlí na hoře Olympus? A co to chce?
...Bylo zodpovězeno, co tam sídlí, Temnotu a její manifestaci jsme docela zevrubně probrali, co chce, je ovšem hodně komplikované - Temnota se objevuje jenom ve snech a spíš řešíme, co chtěli její tvůrci původně, než se tak zvrhla. Nepovím; žádné spoilery nebudou, zeptejte se Seržanta.

Jakým způsobem Pravda využívá své lidi k výzkumu?
...To se už docela ví, je to poměrně klasický move augury. V minulé session se tomu dokonce dostal spot-light.

Využívají někde jinde napadené lidi k vlastní agendě?
... Určitě, jak jsme viděli třeba v Defiance. Dá se mi mimochodem čekat, že se ti lidé eventuelně spojí a bude z toho nový thread.

Když porazí Temnotu, bude zombie apokalypsa?
... Nebyla :s_easy:
* * *
K čemu je to užitečné? Fronty shromažďují problémy, které se hrnou na postavy, a když se zrovna nic nehrne, stačí se podívat na thread, do seznamu GM move a hned se ví, co dělat.
Tak taková Pravda je subtyp Warlorda, co se mu říká "Hive queen" (impulse: to consume and swarm, i když v průběhu hry trochu vyměkla).
A warlordi mají move:
MC Moves for warlords:
• Outflank someone, corner someone, encircle someone.
• Attack someone suddenly, directly, and very hard.
• Attack someone cautiously, holding reserves.
• Seize someone or something, for leverage or information.
• Make a show of force.
• Make a show of discipline.
• Offer to negotiate. Demand concession or obedience.
• Claim territory: move into it, blockade it, assault it.
• Buy out someone’s allies.
• Make a careful study of someone and attack where they’re
weak.
Warlords act primarily through their people, acting directly
themselves only when cornered or caught out in the open.

Takže tak. Kouknu na seznam a hned vím, jakou zlotřilost má zase Pravda v rukávu.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Sarge
Příspěvky: 5
Registrován: 26. 4. 2015, 04:54

Re: [AW] Mars 2015

Příspěvek od Sarge »

7 (5) Příchod
Infrastruktura (doplnění Souboje v bouři)
V meteorologické stanici měli k dispozici nejmodernější vybavení; terminály se 64 kiB RAM (poslední výkřik počítačové techniky!), místo zastaralých děrných štítků používali moderní cívkové paměti. Díky tomu jsme byli schopni zkopírovat část databáze na magnetické pásky uložené v olovem odstíněném boxu. Ovládací software se de facto neliší od systému Sierry.

Kim se předvedla jako schopná technička. Duchapřítomná, ani během boje neztrácí hlavu.

Holodisk

Pseudobůh ~ Sepiroth

Tamy

V Kaldeře mi přidělili kóji pod kupolí na vrcholu věže. Základní vybavení, člověk jako já víc nepotřebuje. Tamy ji šla se mnou obhlédnout; mám dojem, že kdysi mezi námi něco bylo. Události si sice nevybavuji, ale pocity poměrně jasně. Oběma nám pohled z výšky na Kalderu připomněl Orlí hnízdo. Zamyšleně pozoruji scenérii před sebou a uvědomuji si, že ztráta paměti mohla být klidně selektivní, plánovaná. Když zhodnotím dosavadní události a přihlédnu k rozhovorům, které jsme s Tamy od procitnutí v příhodných okamžicích (kterých opravdu nebylo mnoho) vedli, skoro to tak vypadá. Nemáme k dispozici dostatečný vzorek, ale vypadá to, jako bychom si zapamatovali to, co pro nás bylo z nějakého důvodu nejdůležitější (nebo alespoň související fragmenty). Je mi poněkud trapné, že si z doby před hibernací vybavuje mnohem více našich společných chvil než já. Když se tak probírám svou pamětí, skoro to vypadá, jako bych neexistoval kvůli ničemu jinému než plnění úkolů a uskutečňování „vyšších cílů“. Kdysi by mi to možná i lichotilo.

Znenadání cítím, jak se ke mně Tamy přitiskne a položí mi hlavu na rameno. Ztuhnu, mysl bleskově provede odosobněné vyhodnocení variant. Obávám se toho, co jsem si na prahu smrti zlomkově vybavil (a co se někdy ve snech zpřesňovalo a doplňovalo); docházím k závěru, že bych si měl držet dostatečný odstup, přinejmenším do doby, než zjistím, nakolik úspěšně dokážu čelit tomu, co se skrývá v uzamčených zákoutích mé mysli. Čím méně lidí se dostane příliš hluboko do mé sféry vlivu, tím lépe. Něco zabručím a odtáhnu se.

I když se to snaží skrýt, poznávám, že jsem ji ranil, přestože s něčím takovým počítala.

Doe

John Doe mě překvapil; netipoval bych ho na člověka, který možná kdysi vedl relativně poklidný život, oplýval charakterovými kvalitami a založil rodinu. Neměl bych se nechávat tolik ovlivnit prvním dojmem. Nemám nejmenší problém s poskytnutím infrastruktury Sierry k dokončení taktické atomové bomby, která dle jeho slov poslouží výlučně ke zlikvidování gangu nájezdníků (na základě vlastních pozorování nemám důvod mu v tomhle nevěřit; situaci přiměřeně ohlídám). Mimochodem těch samých, se kterými se spolčilo to lejno Lavender. Potírání podobných existencí vítám. S trochou štěstí zařve i mazálek.

Na rovinu jsem odmítl zničení obohacovacích centrifug po dokončení projektu. Existuje dostatek scénářů (včetně mírových), kdy je ještě můžeme potřebovat. Ničení technologie si tenhle svět už užil dosyta.

Budeme muset pohnout s řešením rustovzdornosti Sierry.

M.A.R.S.

Wallace Reed si zřejmě domyslel dost na to, aby se přiklonil na správnou stranu a nemusel být eliminován (což mě potěšilo, nezapře své předky).

(♫ Final Fantasy VIII: The Legendary Beast)

Zajímavý průběh; přestože měl Doe sloužit víceméně jako zprostředkovatel komunikace, byl nakonec pohlcen. Stoicky jsem sledoval přestřelku; jako jedinému mi pokřivení umožňuje runovým ovladačem odkázat Samuse a další projevy do patřičných mezí. Nezdá se pravděpodobné, že by tahle poslední možnost mohla selhat; koneckonců byl ovladač začleněn do samotné koncepce Kurzu, který jsem viděl ve svých vizích. Implementační detaily mohou selhat, projekt nemusí být možné zastavit, ale cílené korekce či útlumy vyloučit nelze, na tom jsme si dali záležet.

Vybavuji si některé další znalosti technologií, celý princip se značně podobá konceptu superuživatele (na svou paměť bych potřeboval chmod u+rwx *).

[/#]Jenom blázen by si neponechal záložní varianty. Podle vzpomínek jsem de facto nadřízený (nikoliv nadřazený, i když by tenhle způsob uvažování jistým entitám, včetně plazího pokřivení, hrál do karet) celého zbytku svého druhu (alespoň co se Marsu týče).

Vzhledem k vývoji událostí jsem použití ovladače zvažoval a oddaloval rozhodnutí do poslední chvíle; nemám zájem na ztrátách civilního obyvatelstva (do jaké míry lze vůbec v téhle kultuře uvažovat o civilistech?). Obávám se toho, co by se ze mě potom mohlo stát a co by se mohlo probudit.

Vzhledem k tomu, jak jsme zamíchali pravděpodobnostním polem, by mě nepřekvapilo, kdyby se Doe v nějaké podobě vrátil; klidně jako Jane Doová se zlatým zubem na druhé straně (legrační představa, ušklíbnu se). Mám dojem, že se ze mě stává čím dál větší cynik.

Začínám být vnímavější k psychickému maelströmu.

Atomové hřiby mě vždycky fascinovaly. Nesou v sobě cosi poetického.

Samus ~ Bahamut SIN

~~~

Kde jsme mohli být, kdybychom se vykašlali na „velkolepé
cíle“!


~~~

Záblesk paměti

(♫ Final Fantasy VII: Listen to the Cries of the Planet)

(♫ Final Fantasy VIII: Tears of the Moon)

Vnímám zapouzdřenou duše mateřské planety; přeživší Gaia ke mně šeptá z psychického maelströmu.

Výpočet ve spodních podlažích Sierry možná stále běží!


?⃝
  • 5. Co jsme zkusili a nezabralo? (Jak jsme to zkusili zastavit?)
    • Jakmile se proces začal vymykat kontrole, zkusili jsme ho zvrátit obdobným způsobem, jako jsme jej vyvolali. Pokus o řešení zahrnoval obětování nevinných lidí.
Sarge
Příspěvky: 5
Registrován: 26. 4. 2015, 04:54

Re: [AW] Mars 2015

Příspěvek od Sarge »

8 (6)
(♫ Final Fantasy VIII: Compression of Time)

Tamy

(♫ Final Fantasy VIII: Truth)

Veden náhlým popudem jsem se vydal za Tamy, shodou okolností bydlí nedaleko, v kóji vyhrazené „vedoucí“ stráží (dle počtu přeškrtaných jmen to vypadá na poměrně silnou „fluktuaci“ velících důstojníků. Musím zjistit, jestli tu náhodou neslouží i nějaká Johnsonová, protože tak Tamy poměrně často říkají.).

Tentokrát jsem se rozhodl nechat průchod svým citům, vnitřní hlas (rozhodl jsem se mu říkat Faskal) mi našeptával, že ji před svým pokřivením dokážu ochránit.

~ opakování hrátek z Vlčího doupěte ~

Tamy si pamatuje, že jsem se podílel na vývoji výpočetní infrastruktury; blesklo mi myslí, že jsem pracoval střídavě jako operátor i jako účastník projektu Götterdämmerung. Občas se přistihnu, že o sobě jaksi přirozeně uvažuji jako o důstojníkovi. Údajně jsem se podílel na konstrukci počítačových systémů (nejen v souvislosti s Götterdämmerungem), což odpovídá některým zábleskům z „předsmrtných vizí“.

Jednalo se o systémy Z* (Zett Stern), někdy „esteticky“ označované . V souvislosti s nimi si vzpomínám na dotazovací a programovací jazyk Viper, který se ukázal natolik praktickým jak pro rozšiřování systému tak (pokročilé) procházení datových skladů, že se stal standardním programovým vybavením. Používala jej jak meteorologická stanice, tak Sierra a nejspíš i základna u Olympu Mons.
Terminál píše: Viper 2.7.8
Vlastnictví Výzkumných laboratoří Sierra (1960)

>>>
Při nejbližší příležitosti zkusím obnovené vědomosti použít k důkladnějšímu prohledání Archivů.

Tamy chtěla, abych jí slíbil, že s ní zůstanu a že neupřednostním žádné „velkolepé cíle“. Odpověděl jsem, že pro to udělám maximum: nesnáším lživě zjednodušenou odpověď ano. Budoucnost může poměrně snadno přinést nutnost volby značná část populace × můj odchod. Odhodláme se někdy k totální unifikaci? Nevím, kam až by to mohlo vést.

Cizinec

Harriet mě přiřadila k hlídkám Kaldery. Během jedné z obchůzek jsem zaslechl někde vně opevnění střelbu a vydal se to prověřit. Na nikoho jsem nenarazil, ze stop nešlo nic moc poznat. Po chvíli pátrání jsem nalezl nábojnici nestandardní ráže, běžné střelivo příslušníků Totenkopf.

Ohlásil jsem nález Harrietě; ukázalo se, že ví o nějaké nové osadě nesoucí název Naděje. Navrhl jsem infiltraci, Smrtihlavové onehdy komunikovali s někým v dosahu vysílačky, obydlených míst tu nebude mnoho. Někde musí mít hlavní stan. Nějak jsem měl pocit, že bych neměl infiltrovat přímo já, i když jsem nenacházel zdůvodnění (tým u meteostanice neměl prostředky k předání mé podoby někomu dalšímu a nikdo nám neunikl). Harriet mi připomněla, že vzkazy lze předávat i psychickým mælströmem. Říkala, že má pro podobné úkoly svého prověřeného člověka.

~~~

Během jedné z obchůzek jsem zahlédl zvláštního cizince, kterého Hariett provázela Kalderou. Oděného do kompletního rudého samurajského brnění včetně masky (která dávno pozbyla svého původního smyslu) nešlo přehlédnout. Oceňuji umné zpracování; pochybuji, že by se něco takového dochovalo, na mnoho příkladů kvalitní řemeslné práce v tomhle světě nenarážíme. Odkud asi čerpal inspiraci tvůrce brnění? Červená navíc vůbec nepůsobí dojmem nátěru, ale skutečné barvy materiálu. Z čeho to brnění asi je? Z nějaké moderní slitiny?

~~~

Opodál jsem narazil na Lavendera, který se mě pokoušel přesvědčit, že Pravda mi může pomoci najít odpovědi na mé otázky. Je mi jasné, že se mu nedá věřit; na druhou stranu vím nejlépe, jak naléhavě potřebujeme odpovědi. Nepochybně sleduje nějaké vlastní cíle; na druhou stranu se v nejhorším mohu spolehnout na své pokřivení. Pokud mě (nás) zase podrazí, bude to ta poslední špinavost, kterou spáchá.

Požádám Harriet o dočasné uvolnění ze služby, uvádím pravdivý důvod. Nemá námitek, zájmy nás spojují. Pravděpodobný podraz si oba uvědomujeme.

Bereme si s Lavenderem speedery a vyrážíme ke Kráterům šílenství.

Krátery šílenství

(♫ Dune: Prophecy Theme)

~~~

Zrovna, když se mě pravda ptala, jestli bych byl pro odvrácení nebezpečí ochoten zabít Jacksonovou, vtrhla dovnitř Harriet spolu s Tamy. Z výrazu Taminy tváře jsem pochopil, že otázku slyšela. Doufám, že je jí jasné, že bych něco takového neudělal; kromě toho, jak se znám, určitě jsem připravil dostatečné množství pojistek a nástrojů, jak vychýlit běh událostí jiným směrem vyhnout se „nutnosti“ takové oběti.

Pravda nám oznámila, že k získání jistých odpovědí a odvrácení zla bude nutné vyvolat Samuse a že zná příslušný rituál.

~~~

Rituál

(♫ Final Fantasy VIII: The Legendary Beast)

Dle možností jsem zabezpečil průběh rituálu, využil jsem vnímavosti některých přítomných vůči psychickému mælströmu a nechal je sledovat perimetr; nepřátelé by se neměli být schopni nepozorovaně přiblížit.

První otevřené střetnutí s rotou divize Totenkopf. Onehdy v rokli jsme zjevně nenarazili jen na nějaké ojedinělé pozůstatky.

Samus se zdá být pouhou instancí archetypu, čerpající sílu ze svých přívrženců. Navzdory barbarským časům se nezdá, že by to tu upadlo přímo do středověku, kde by se s touhle entitou dalo počítat (případně se před ní třást). Kromě přívrženců z „mariňácké kotliny“ a případných jednotlivců se asi nemá moc kde přiživit (primitivů tu zas tolik není). Spíš se pokouší (už ze své podstaty) pouštět hrůzu (moc mu to nejde) a jenom kecá.

Smrtihlavové pronikli na pahorek až po dokončení rituálu. Lehce jsem postřelil domnělého Smrtihlava, ze kterého se nakonec vyklubal onen cizinec k Kaldery (později jsem se dozvěděl, že se jmenuje Adam (Biblické jméno, které jako by nám náhodou zapadalo do probíhajících událostí.)). Během přestřelky jsem byl raněn a on se pokoušel zastavit krvácení. Neuniklo mi, že si schoval vzorek mé krve, ale nedal jsem to nijak najevo. Dozvím se víc, když nechám věcem volný průběh.


?⃝

Nepamatuji si, jestli jsem položil otázku. Pokud ano,
můžete ji někdo spolu s odpovědí zopakovat?





Situace

„půjčte mi motorovku a říkejte mi Gaunt“

„Jacksonová, za svobodna Johnsonová“

~ Karl Lufteufel
Odpovědět

Zpět na „Vaše hraní - příprava, rady, zápisy a PbP“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti