[AW] Mars 2015

Sekce, v níž se věnujeme našemu hraní. Můžete zde poprosit o pomoc s přípravou kampaně nebo dobrodružství, konzultovat svou postavu, a samozřejmě se podělit o zápisy z her, které již máte za sebou.

Mám publikovat fronty?

Jo, chceme vidět vypravěči pod pokličku, hráči se určitě nebudou dívat.
6
75%
Napiš jen hrubé obrysy front a jejich Stakes Questions.
2
25%
Co blbneš? Čtou to tady tvoji hráči!
0
Žádná hlasování
Fronty nikoho nezajímají.
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 8

Sarge
Příspěvky: 5
Registrován: 26. 4. 2015, 03:54

Re: [AW] Mars 2015

Příspěvek od Sarge » 26. 4. 2015, 04:07

Jak si můžete všimnout, zejména v po posledním sezení mi nějak vynechávala paměť, nebyl jsem si jistý, jestli jsme na začátku byli v Kaldeře, co všechno jsem se dozvídal v rozhovorech, jak jsme se dozvěděli o Naději atd.. Zápis aktualizuji, jakmile Faskal doplní svůj "cestopisný".

Uživatelský avatar
Faskal
Příspěvky: 7573
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Neurotargeting lab Bergen

Re: [AW] Mars 2015

Příspěvek od Faskal » 26. 4. 2015, 11:41

Nestíhám, nestíhám!!!
Dík za super zápis, seržante.

Jenom do protokolu:

Uprchlíci z Naděje vedené Matkou představenou zabušili na brány Kaldery, ta je ale vypoklonkovala a poslala do Kráteru šílenství, kde najdou sobě podobné. Sami máme málo.

Naději totiž přepadl nový gang vedený samurajem v rudé zbroji: Adamem. Adam sám překonal palisády Naděje, na barikádách zabil vůdce domobrany, vyrval mu srdce a zbytek už byla jenom formalita. Je zajímavé, že ve volném čase je Adam velmi přátelský člověk a nabídl obyvatelům, že když složí zbraně, můžou odejít. Už jsem říkal, že Adam a jeho gang dokáží na Marsu dýchat?

Harriet vyslala po krátké době Tichošlápka na průzkum teď už "Nové" naděje, kde jej ale snadno prokoukli, navzdory jeho profesionalitě. Byl předveden před Adama a přátelsky pohoštěn. Stráže jej přitáhly poněkud hrubě, ale Adam se na obořil, že takhle se k hostům nechová. Když říkám "obořil", tak myslím chytil za hrdlo, zvedl do vzduchu a téměř uškrtil.
Nová naděje pod novým vedením vzkvétá, okamžitě rozjeli produkci zvláštních řas, které Tichošlápek propašoval do Kaldery. Je z nich cítit prokletí Samuse, a podle analýz chemických obsahují stopy krve. Jsou přitom mnohem kvalitnější než kalderské, ale nedají se pěstovat - ani když do kultivační nádrže chvilku krvácí dobrovolník.

Seržant se mezitím sbližoval s Jacksonovou a odhaloval své vzpomínky na dobu před Kolapsem. Podle všeho má přímo prsty v pádu civilizace, doporučuji se podívat na jeho vyprávění.

Lavender toho dle svých slov už nalhal tolik, že už neví, co nalhal komu, ale ještě jej nikdo nezabil - neuvěřitelné. Spolu se seržantem se vydali navštívit Harrietina syna, který je v učení u Pravdy, protože jej potřeboval zmanipulovat na svou stranu, je totiž důležitou figurkou ve válce se Samusem.
Našli jej meditujícího hluboko v tunelech pod Kráterem šílenství, kde byl maelström tak silný, že si tam netroufala ani Pravda. Lavender mu nasadil brouka do hlavy a je možné, že v klíčovém okamžiku uteče z plánu "těch dobrých".

Mezitím Harry objevila, že Kalderu špehují Smrtihlavové, jednoho zajala a pokusila se vyslýchat, bez úspěchu, a člen smrtihlavů se nakonec odpálil. A to jej předtím prohledávali, jestli nemá zbraně. Harry se rozhodla, že psychická újma za to stojí, a když viděla, že pouští na zem granát, napojila se na psychický maelström a zatímco umíral, zachytila jeho poslední myšlenky. Šli po Jakeovi, protože si to žádal Samus.

Harry proto sesbírala zbytek významných lidí a vydali se za Pravdou a Jakem, kterého poprosila o provedení rituálu s pomocí Pravdiného kultu - chtěla vědět, jak zničit Samuse, protože už jí lezl krkem. Kráter šílenství vypadal k nepoznání - místo malé skupiny modlících se Pravdiných magorů, co byli podvyživení, protože na nějaké pěstování jídla nemají čas, v ní čile pracoval konvent vedený Matkou představenou, všichni v oblečení světlých barev rozdělujících je do kast. Na Pravdě bylo vidět, že tam moc nezapadá.

Každopádně se shodli, že rituál musí proběhnout na Hoře zjevení, kousek za Kráterem, kam vyrazili všichni, včetně Smrtihlavů, kterým prozradil místo výskytu Jakea sám Adam.

Rituál probíhal slibně až do chvíle, než se kolem Hory začali stahovat Smrtihlavové. Zvedl se vítr a přišla bouře, což bylo nezbytné pro atmosféru rituálu a prach znemožnil sniperům odstřelovat věřící z dálky, ale také přinesl déšť, a déšť znamená problémy.
Jak začalo pršet, z písku vylezli nám už známé potvory - jak zaprší, sežerou vše, co je na povrchu, hlavně rostliny a řasy, čímž úspěšně brání terraformaci Marsu. Dobře s nimi vychází jenom Lavender, kterého uctivě obcházejí, a Jake, který si je dokáže přivolat a dobře se mu medituje v jejich přítomnosti.

Seržant se chopil vedení obrany hory, Harry hlídala samotný rituální kruh a Lavendera a Adam kolaboroval. Všechno šlo dobře až do chvíle, než začalo pršet a vylezly ty článkové stvůry. Byly větší, než si je pamatovali z posledně a Harry usoudila, že bude míň nebezpečné dovolit Lavenderovi jít přímo do rituálního kruhu, aby svou přítomností všechny efektivně ochránil. Na to Lavender čekal, protože měl od Samuse úkol - zajistit, aby Jake rituál nedokončil, takže jej v nejméně vhodnou chvíli vytrhl ze soustředění - v moment, kdy jej měl Samus posednout.
Takže Samus byl přivolán, ale manifestoval se ve své pravé podobě démona. Díky svému zlému proslovu o tom, jak chce zničit všechny, které nezažene pod zem, do tunelů, kde ať si klidně chcípnou, hlavně ať mu neničí krásu Marsu a Harrietině provokování se ostatním podařilo obnovit rituál. Samus tedy sekl po Harriet svým mečem, ale neprorazil bariéru nově vzniklého rituálu a byl společnými silami zapuzen.

Smrtihlavové se pak začali stahovat, což je nevídané, a do středu rituálního kruhu sjel blesk a zasáhl Jakea a Lavendera.

***

Asi tolik k událostem, které posunovaly děj. Díky Seržantovi za ukázku rozvoje a prozkoumávání postavy. V této session měl hodně prostoru především Adam, jakožto nová postava, zajímavé bylo mimo jiné, jak se jej Harrieta pokusila svést, aby zjistila, jestli pod tou maskou není náhodou její starý známý vekslák se zlatým zubem, důkazy o tom, jestli se jedná nebo nejednou o Johna, jsou ale dost sporné.
Hezký moment byl, když se pak Adam zavřel v Nové naději, aby překoval svoji masku a zaostřil její kraje, aby se o ně pořezal každý, kdo se ji pokusí sundat, a jak si pak s maskou (ve skutečnosti Samusem) povídal.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: [CMWGE] {PbP} The Glass-Maker's Dragon - Miramie Mesmer - vědma snů, [SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága - Turan.

Uživatelský avatar
Faskal
Příspěvky: 7573
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Neurotargeting lab Bergen

Re: [AW] Mars 2015

Příspěvek od Faskal » 27. 4. 2015, 10:26

Obrázek
Session IX
V dnešním díle...
... si Seržant četl v archivu,

Adam šlápl na střep,

Lavender si byl zaběhat

a Rust zlomil lopatu...
* * *
Jo, a taky:
Konec první sezóny
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: [CMWGE] {PbP} The Glass-Maker's Dragon - Miramie Mesmer - vědma snů, [SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága - Turan.

Vojta Čepelák
Příspěvky: 1
Registrován: 1. 5. 2015, 22:01

Samus is here!!!

Příspěvek od Vojta Čepelák » 1. 5. 2015, 22:21

Obrázek

"Samus. That's the only name you'll hear. Samus. It means the end and the death. Samus. I am Samus. Samus is all around you. Samus is the man beside you. Samus will gnaw on your bones. Look out! Samus is here."

[[Unknown origin//vox intercept ]]
++Archive record++Pacification of Sixty-Three-Nineteen++

http://www.forgeworld.co.uk/The_Horus_H ... SAMUS.htmlAlso Death´s Heads know better how to fight and die!

"I care not if my troops consider me a tyrant or a saint; I care only that they obey my orders."

Lord Marshal Konstin Shillesse
Legate Commander of the 187th Cohort (the Death´s Heads)

http://www.forgeworld.co.uk/The_Horus_H ... MMAND.html

Sarge
Příspěvky: 5
Registrován: 26. 4. 2015, 03:54

Re: [AW] Mars 2015

Příspěvek od Sarge » 21. 5. 2015, 03:09

Finále
(♫ Europa Report)
(♫ Hitman 2: 47 Makes a Decision)

Symbol ♍ používám ve smyslu „meta“, tedy ujasnění „mimo hru“.

Paměťový zámek

♍: celkem pochopitelně příjemci znají význam použitých pojmů, definice a asociace tvoří součást obsahu „dopisu“.

(Dámy) a pánové, vždycky jsem s vámi jednal na rovinu, proto s vámi chci podělit o následující skutečnosti; konečné rozhodnutí ponechám na vás. Rozhodl jsem se vám tuto „vzpomínku“ (či „dopis“) „implantovat“ psychickým mælströmem a opatřit ji paměťovým zámkem, namísto abych vás prostě ústně informoval, a to ze dvou důvodů. Zaprvé proto, že cítím, jak se rozhodující okamžik blíží a i když mám určitou představu, kdy nastane (a kde budeme), může nastat i dříve. Zadruhé budu moci snáze tento akt utajit sám před sebou, pochopíte za chvíli.

K oné události by mohlo dojít klidně v následujících minutách a kdybych byl ochromen, nemohl bych vám předat klíčové znalosti. Zámek sám zmizí, jakmile nastanou příhodné okolnosti a v jediném okamžiku si uvědomíte informační obsah celého tohoto „dopisu“ (což se, pokud jde všechno dobře, stalo právě teď). Pokud v danou dobu budete jinde, dopis zůstane uzamčen a jakmile později vaše mysl pozná, že spouštěcí události již proběhly, celá dopis smaže.

Vysvětlení

To, co jsme mohli v psychickém mælströmu zahlédnout, je jisté zvrhlé napájení Sierry. Kombinace lidských a umělých myslí nabízela řadu aplikací; ve spojení s psychickým mælströmem lze lidské mysli používat k získávání „nevyčerpatelné“ energie. Postup by patrně platil pro biologické systémy obecně, nicméně rozvinutá inteligence umožňuje dosažení vyšší účinnosti.

Za tuto „zkratku“ platí ekosystém (biosféra) planety a možná i nějaká nepostřehnutelná podstata, která leží za časem a prostorem a prostupuje naším světem. Každopádně se tento nepřirozený proces ve světě negativně projevuje, stejně jako dochází k citelnému vychylování pravděpodobnostního pole (mohou se realizovat i poměrně nepravděpodobné alternativy vývoje událostí).

Kombinace lidských a umělých myslí dále umožnila (teoreticky) konstrukci pokročilých taktických systémů, , nehrajících vždy na jistotu, neomezených pouze logikou a schopných i spontánních či zdánlivě nelogických tahů.{{Protiklad Omnia.}} Vytvoření klasické (silné) umělé inteligence bylo v nedohlednu, u našich „slabě inteligentních“ systémů existovalo nezanedbatelné reziduum úloh, se kterou si ani nejlepší systémy nedokázaly poradit (a kterou šlo využít k její porážce).{{Známé přístupy vedly pouze k překombinovaným a nepružným automatům (byť „analogového typu“), jako by k vytvoření silné umělé inteligence bylo zapotřebí nějaké nepostižitelné podstaty; duše, chcete-li.}} Jediné známé řešení nabízel uvedený přístup spolu s technologií COBOL(Common Battle Objective Language), dle které nese jméno i výsledná entita.

V rámci projektu Götterdämmerungjsem obdržel určité pokřivení, které umožňuje vychylovat pravděpodobnostní pole a v kombinaci s psychickým mælströmem vyvolávat nepřirozené změny reality. Ukázalo se, že jedno s druhým je provázané a i když psychický mælström vznikl jako vedlejší efekt projektu (efekt se značnými negativními důsledky, za které platíme dodnes), právě on je zdrojem „mé“ síly.

Nevím, jestli jste to vycítili, ale Lavender byl na Olympu Mons opravdu nebezpečným prvkem. Navíc prvkem dosti hloupým; věřícím, že příležitost s sebou nutně nese oprávnění.

Vzkazy

Tamy, kdybych náhodou nepřežil, neničte apriori všechno potenciálně nebezpečné, co v Sieře zbývá. Mnoho věcí lze použít při obnově, třeba jako výchozí polotovar užitečného produktu (viz centrifugy a řasy).

Shade, z toho projektu by Straně(ani žádným dalším papalášům) nikdy dlouhodobě nekynul užitek. Svět je prostě tak zařízený, že vás tyhle nepřirozené (byť lákavé) zásahy stejně nakonec zničí. Prostředí se neustále mění a extrémní narušení rovnováhy prostě nelze udržet. Zdánlivě se vám to může dařit třeba i desítky let, ale o to dráž za to potom zaplatíte (smrt by znamenala pouze drobné). Vezmi to v potaz, víš přece, že jsem se nikdy neztotožňoval s klišoidním Subham astu sarvadžagatam.{{Šťastny nechť jsou všechny bytosti.}} Podívej se na Sierru; i když původní záměr přetrval, cítíš se jako vítěz? Je tahle báze středem velkolepého impéria?

Ruste, extrakt z Leara je pouze vytloukáním klínu klínem.

Adame, nevím přesně, kdo jsi a odkud přicházíš, i když naše „pokrevní pouto“ dává cosi tušit. Doufám, že Ti tyto informace dopomohou ke správnému rozhodnutí.

Instrukce

Dříve nebo později se tomu budeme muset postavit, patrně v nejnižších podlažích Sierry. Nejspíš dojde k mému rozdvojení, musíte pomocí svých instinktů a intuice odhadnout, který z těch dvou jsem já, jak mě znáte, a který je projekcí pokřivení. Zařídím, aby mezi vámi byli jedinci vnímaví k mælströmu; pokřivený se nepochybně pokusí psychicky manipulovat vaším úsudkem, nicméně jeho možnosti budou značně omezené mými snahami. Mám k dispozici stejný zdroj síly jako on a také stejné prostředky. Runovými ovladači se budeme de facto držet v šachu. Mælströmově vnímaví budou schopni odhadnout, kdo (pokud někdo) se o manipulaci (a jakého typu) pokouší.

Pokřivený bude vědět všechno, co jsem do okamžiku oddělení věděl já (a naopak). Bude vědět kdo jste, proč tam jste a o co se snažíte. To nejdůležitější zůstane na vás. Abychom měli největší šanci na úspěch, budete mi muset propůjčit svou životní sílu (duši, chcete-li). Už dlouho jsem zvažoval různé alternativy a nadějnější cesta mě nenapadá. Prakticky přenos síly proběhne tak, že se dočasně stanete mou součástí; vlastní přenos i všechno následující obstarám já, z vaší strany bude zapotřebí pouze myšlenkový souhlas, vyjádřený celou bytostí (musíte cítit, že děláte správnou věc a nebránit se tomu). Od toho okamžiku se stanete pouhými pasivními pozorovateli probíhajícího děje, neschopnými jakékoliv intervence. Jakmile pokřiveného přemůžu (jsem si jistý, že ano, značně zeslábl), stanete se opět předchozími individualitami s plným vědomím toho, co se odehrálo.

Je fér, abych vás upozornil, co se stane, pokud svou duši, ať už omylem nebo záměrně,{{Že, Lavendere?}} vydáte pokřivenému. Pochybuji, že by shledal důvod vás ještě někdy propustit. Nicméně, až dozraje čas a vaše duše dostatečně „zestárne“, nebude vás moci déle zadržovat, prožijete ekvivalent smrti a další závisí na vašem náboženském vyznání.{{Nebo Weltanschauungu, že, „pojišťováku“.?}}

Jak to všechno začalo

(♫ Wolfenstein 3D: Wonderin')
(♫ Doom II End)
(♫ fragmenty Avatar: War)

Oficiálně jsem pracoval pro Říši, neoficiálně jako dvojitý agent i pro „Texasany“. Věřte mi, že ani jedna strana za mnoho nestála, na obou (zejména v pozdější fázi války) stáli tyrani, kteří pouze využívali odlišných prostředků. Nemyslete si, že kdyby se k našemu projektu dostali Texasani, dopadli byste lépe. Pravděpodobně by se mnoho nezměnilo. K tomuhle konkrétnímu se pouze z podstaty věci nedostali jejich špioni, takže nemohli nic okopírovat, na rozdíl od proudové stíhačky, talířového letounu nebo některých subsystémů Z*, používaných v těch jejich počítadlovitých napodobeninách. {{♍: pravděpodobně jsme už mohli používat i kalkulačky, i když těžko říct, jestli by jejich vývoji válečné úsilí přálo (pokud vice versa, používali bychom je zcela určitě ;-)).}}

Před ulehnutím do stáze jsme byli schopni pravděpodobnostní manipulací kompletně přetvořit celou Sierru (která se tehdy nejspíš jmenovala úplně jinak) ve zdánlivě „texasanskou“ základnu. Žádný z předmětů bez opravdu precizního zkoumání nevypadá jako produkt Říše (reziduum nelze zcela eliminovat; oč bychom to měli snazší, kdyby realita začínala „vykreslovat“ detaily předmětu až během jeho zkoumání). Souběžně proběhla úprava zmínek v povědomí populace, teoreticky beze zbytku i všech existujících záznamů; předchozí základna a události se k ní vážící byly v noosféře kompletně přepsány. Říkal jsem, že potenciál mælströmu je při kvalifikované manipulaci obrovský (vaši nejlepší braineři zvládnou pouze nepatrný zlomek, navíc na zcela intuitivní (instinktivní) úrovni).

{{♍: nejsem si jistý, jestli čistě terminologicky do noosféry spadají i lidmi vytvořená díla (záznamy,…) nebo ne.}}

Nicméně já a několik spolupracovníků jsme s prostředky ani cilí žádné ze zúčastněných stran nesouhlasili. Vzhledem ke své funkci v projektu Götterdämmerung jsem byl schopen realizovat většinou našeho „kontraplánu“.

Ve skutečnosti jsem tedy figuroval jako trojitý agent.

Během průzkumu mælströmu jsme zjistili, že také anorganická hmota disponuje čímsi jako duší a že rovněž existuje jakási kolektivní duše planety. V rámci omezených možností jsme s ní komunikovali; planeta pozná, kdy podobné manipulace (mælström) ohrožují život na ní existující, potažmo ji samu, a jestli může nějak zasáhnout. Neuvěřitelně altruistická entita, blaho biosféry staví před své vlastní. Mezi nebeskými objekty naštěstí panuje názor, že vznik života stojí za podporu (jinak by si s ním ostatně hravě poradily), což bohužel nahrává různým sobeckým strategiím „hostů“.

Repertoár intervenčních prostředků planety byl poměrně omezený, tektonickými vlivy či změnami počasí nešlo mælström (ani naše manipulace) vyřadit tak, aby biosféra přetrvala. Vzhledem k vysoké pravděpodobnosti zničení Země jsme zařídili její obalení jakýmsi zdánlivým pravděpodobnostním polem (viz „potexasštění“ Sierry), takže nyní vyvolává (v jistém smyslu správný) dojem zničené planety, nicméně může být stále obnovena. Bavíme se o skokově změně, žádných eony zabírajících pozvolných procesech! Můžete třikrát hádat, kdo (co) jim stojí v cestě.

Během operace jsme potřebovali spolupráci samotné planety, ve které jsem působil jako prostředník. Uzavřel jsem s ní jistý druh mystického svazku (natvrdlejší, jako třeba Lavender{{Lavender cítí, že to „říká“ s nadsázkou a smířlivým úsměvem}} si ho mohou představovat jako „manželství“).

Slíbil jsem, že se pokusím o obnovu. Jednou…

Sarge
Příspěvky: 5
Registrován: 26. 4. 2015, 03:54

Re: [AW] Mars 2015

Příspěvek od Sarge » 21. 5. 2015, 03:30

Dodatek k poslednímu sezení první sezóny
V souvislosti s Adamovým brněním si vybavuji legendu o Stínu démona, samoopravující se zbroji násobící bojové schopnosti majitele „poháněné“ lidskou krví. Možná bych ji mohl využít k vylepšení své pěchotní zbroje.

Nevím, proč si vybral zrovna zbroj samurajského typu, ale sotva to bude jen pro okrasu.

Situace

50 Shadeů Greye

Zazněl požadavek na křižník na oběžné dráze – myslím, že mám něco ještě lepšího. ;-)

Odpovědět

Zpět na „Vaše hry - příprava, rady, zápisy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host