[AW] Mars 2015

Sekce, v níž se věnujeme našemu hraní. Můžete zde poprosit o pomoc s přípravou kampaně nebo dobrodružství, konzultovat svou postavu, a samozřejmě se podělit o zápisy z her, které už máte za sebou.

Mám publikovat fronty?

Jo, chceme vidět vypravěči pod pokličku, hráči se určitě nebudou dívat.
6
75%
Napiš jen hrubé obrysy front a jejich Stakes Questions.
2
25%
Co blbneš? Čtou to tady tvoji hráči!
0
Žádná hlasování
Fronty nikoho nezajímají.
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 8

Uživatelský avatar
Faskal
Příspěvky: 8509
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

[AW] Mars 2015

Příspěvek od Faskal » 7. 2. 2015, 21:38

Obrázek
autor obrázku
[Apocalypse World]
Mars 2015
Počátky kolonizace vesmíru byly plné naděje. Spojeným úsilím činorodých lidí z celého světa se podařilo vybudovat rozsáhlé kolonie a výrobní komplexy na planetě Mars, odpálením jaderných hlavic pod polárními čepičkami a bombardováním asteroidy se podařilo vytvořit atmosféru, která sice není dýchatelná, ale lidé se v ní dokáží pohybovat s jednoduchými dýchacími přístroji. Jako největší úspěch té doby se považuje zapálení Phobosu mezonovou rezonancí, díky které bude následujících tisíc let svítit jako malé slunce, i když řadě lidí přišel jeho svit procházející atmosférou plnou rudého strachu strašidelný.

Pak zničeho nic přišel konec.

Nejdříve sjel rozestavěným vesmírným výtahem na Olympu Mons záblesk, který zabil všechny v největším městě Marsu, a na Mars přišlo ještě něco dalšího - psychický maelström.

Na Marsu zůstaly uvězněné celé kolonie se zásobou kyslíku a nábojů pro všechny. Nebo to tak aspoň vypadalo na začátku, obzvlášť, když většina lidí zešílela. Ostatní se rozdělili na kasty podle toho, jestli jsou dost užiteční na to, aby mělo smysl pro ně filtrovat ten prokletý, všudypřítomný prach.
Na náhorní plošině zůstala opuštěná základna, které se i krvežíznivý kočovníci vyhýbají, v jejím stínu ale přežívá několik osad, mimo jiné Kaldera, která není ani v částech Marsu s úrodnou půdou, ani v bezpečné přírodní pevnosti chránící před nájezdníky, ale ani v magmatických tunelech, kde je šílenství této prokleté planety silnější než kdekoli jinde. Je v nevelkém kráteru na křižovatce obchodních cest, a lidé v ní snad ještě stále mají vlastní duši.

A Země? Země mlčí. Snad jenom, když se naladíte na opravdu slabý signál, můžete slyšet, že vesmírným tichem k vám šeptá:"nenávidímvásnenávidímvásnenávidímvásnenávidímvásnenávidímvásnenávidímvásnenávidímvásnenávidímvásnenávidímvásnenávidímvásnenávidímvásnenávidímvásnenávidímvásnenávidímvásnenávidímvásnenávidímvásnenávidímvásnenávidímvásnenávidímvásnenávidímvásnenávidímvásnenávidímvásnenávidímvásnenávidímvásnenávidímvásnenávidímvásnenávidímvásnenávidímvásnenávidímvásnenávidímvásnenávidímvásnenávidímvásnenávidímvásnenávidímvásnenávidímvásnenávidímvásnenávidímvásnenávidímvásnenávidímvásnenávidímvás".


****
K anketě - bližší vysvětlení fronty a tak viz můj článek v Drakkaru.
Ve zkratce - Fronta (jako v "bojujeme na všech frontách") je souhrn problémů, co se hrnou na hráči. Mají relativně detailně rozepsaná jednotlivá nebezpečí.
Stakes Question jsou důležité otázky, na které hledám(e) odpovědi v průběhu hry.

Obrázek
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.

Uživatelský avatar
Faskal
Příspěvky: 8509
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: [AW] Mars 2015

Příspěvek od Faskal » 7. 2. 2015, 21:38

Postavy:
Harriet "Harry" Wilson (Julie) - hardholder vedoucí osadu Kaldera
Rust (Vojta) - brainer, co se snaží být hodný a najít své místo ve světě
Lavender (Malory) - skinner co maluje; byl v Kaldeře odjakživa a všichni ho tam milují nebo nenávidí. Nic mezitím.
John Doe (Filip) - operátor, co si v Kaldeře otevřel bordel

NPC:
Pravda - šéfka kultu v Kráteru šílenství, přítelkyně Rusta
Temnota sídlící na Olympus Mons
Tom Shirley - dělník (...)
Leviathan - Lavenderův přítel
Trhač - hlídka jižní brány, nedá se spolehnout, že bude násilný zrovna, když je to třeba

Obrázek

Místa:
Kaldera - osada vedená Harry Wilsonovou
Kráter Šílenství - nejbližší osada u Kaldery, vedená Pravdou
Defiance - osada zpracovávající uran
Naděje - osada, ze které pochází John Doe

RIP, pojmenované postavy
Kara, šéfka domoobrany, zabitá Harry pro zradu
Jednoočko, gunpowder plotter, zabitý Harry pro zradu
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.

Uživatelský avatar
Faskal
Příspěvky: 8509
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: [AW] Mars 2015

Příspěvek od Faskal » 7. 2. 2015, 23:21

Session 1. Pravda o zkáze Kaldery
Obrázek
Postavy: Rust+Lavender+Harry

Rust ukradl Harry informace ze sejfu o předkolapsovém tajemství - zná detaily o tajné cestě na Olympus Mons přes kráter Šílenství
Harry miluje Lavendera, ale v jeho očích vidí jenom pohrdání, proto spí s velitelkou své stráže Karou, která je mu podobná.
Rust sleduje Harry. V jeho očích je temnota a lidé se do nich bojí dlouho dívat. Jeho tvář nikdo neviděl.
Lavender maluje obrazy v barvách, které prý byly na zemi. Nenávidí rudou a černou. Své nejkrásnější dílo zničil, protože bylo příliš krásné pro tento svět.

***
- Pravda přišla před brány Kaldery vzít do kultu lidi, kteří jí právem patří, Harry je odmítla vydat. Pravda jí zjevila pravdu o světě a řekla jí sen, který se Harry této noci zdál - o temnotě, která šeptá "Já jsem světlo, já jsem pravda, pojď za mnou." Harry jí odmítla s tím, že blafuje, protože tohle se teď zdá všem. Pravda vyslala kultisty, aby si své lidi vzali násilím, Harry vydala rozkaz prvního rozstřílet, tak se i stalo. Pravda ustoupila s tím, že její lidé za ní stejně půjdou a odešla. Pěti lidem zčernaly oči a vykročili za Pravdou, Harry je přikázala zadržet, svázat a zavřít. Její oblíbenec Párač vzal jednoho pažbou po hlavě a zbytek zařídili ostatní.
- Rust se pozdravil se sniperem, který mířil střídavě na Pravdu a na Harry, rozhodl se ale, že se toho účastnit nehodlá. Zabil snipera, jeho tělo shodil šachnou dolů, kde žijí věci, zbraň někde schoval a vydal se do Kráteru šílenství
- Lavender maloval na své pozorovatelně na věži, ale do jeho krásných pastelových se stále vkrádala rudá barva
...
- výslech lidí zmanipulovaných Pravdou nic nepřinesl, stáli v celách otočení k hoře Olympus Mons a nekomunikovali, Harry přivolala Lavendera
- Lavender mezi lidmi viděl svého milence Leviatana, podařilo se mu získat jeho pozornost tím, že mu připomněl, že je na světě ještě krása, mluvil o obrazech, a Leviatan jej začal vnímat, spolu s Harry z něj nemohl spustit oči, obzvlášť když si Lavender rozhalil košili, aby se mu líp pracovalo. Lavender Harry vyhnal, aby mohl pracovat.
- Rust přišel na mši Pravdy, pozorně si ji vyslechl a pak vyrazil za ní do ložnice. Pravda už jej čekala. Měla strach - bála se, že nedokáže zachránit lidi z kaldery, že nedokáže ochránit ani vlastní lidi - kteří ji jenom zneužívají - a hlavně, že už přestane být schopná chránit sebe sama před tím strašným hlasem mluvícím o světle a pravdě. Rust ji utěšoval a Pravda se v jeho náručí uklidnila; pak ale začala křičet, oči jí zčernaly a ona začala s něčím ve své mysli bojovat. Rust se oblekl a odešel do tmy
- Harry zničená nezájmem Lavendera vyhledala společnost své věrné velitelky stráží Kary. Slíbila jí, že pro ni ještě toho dne najde vhodný dar.
- Lavender kreslil obrazy pro každého z lidí, dokud nenašel něco, co každému připomnělo radost a naději, čímž je zachránil. Sám ale po chvíli ztratil kontrolu a začal kreslit něco jiného. Když se probral, uviděl obraz muže v černé zbroji na černé koni, zvířeti, které nikdy neviděl. Oči toho muže rudě žhnuly a propalovaly jej svým pohledem. Byl to nejkrásnější obraz, který kdy nakreslil.
- Rust se toulal krajinou ztracen v myšlenkách, když jim zcela propadl; svět si jej vzal a ukázal mu něco, co věděl, ale zapomněl: vzpomněl si na vzpomínku, kterou zapomněl, protože chtěl zapomenout - kráčeli s Pravdou (tehdy si tak neříkala) a zbytkem výpravy k Olympus Mons, daleko za hranicí, zpoza které se už nikdo nevrátil. Uvědomil si, že se bojí a nechce pokračovat - ale musí. Sezbíral všechnu svou duševní sílu a zastavil. Zezadu do něj narazila Pravda, obešla jej a pokračovala dál. Nedokázal ji zastavit, ani nikoho jiného. Tak ji praštil po hlavě, přehodil si ji přes rameno a vydal se s ní zpátky. Když vize zmizela, stál na Ďáblově lávce, krok od Pekelné propasti.
***
- Další den byl neklidný. Mezi lidmi se povídalo, že Nájezdníci se chystají na další přepad. Nad ránem se Rust toulal ulicemi, ale cítil strach lidí - uvědomil si, že pro ostatní působí jako anténa, díky které silněji vnímají psychický maelström. V jedné z uliček našel chlápka, který montoval výbušniny k jedné ze zdí. Zabil jej a nechal jej tam, aby jej ráno našly stráže.
- Harry se probudila vedle Kary; volaly ji stráže, které našly zrádce s výbušninami. Přivolala Rusta, aby jí díky svým divným schopnostem pomohl najít stráže. Ten odmítl.
- Lavender se potkal s Rustem v baru a pohádali se ohledně toho, jaká je jejich zodpovědnost vůči lidem v Kaldeře.
- Dust nakonec vytipoval Karu jako hlavního konspirátora, Harry ji vyslýchala, a dozvěděla se, že spolupracovala s Pravdou proto, aby jí přivedla lidi ovládnuté temnotou. Harry ji zabila.
- Zapadalo slunce i Phobos a hlídky zahlédli postupující bandity. Harry zavelela k obraně, Rust se ztratil v ulicích, Lavender šel malovat bitvu podle změn, které cítil v psychickém Maelströmu
- Harry našla zrádce, o kterém mluvila Kara. Byl to řadový voják, kterého dříve považovala za důvěryhodného. Měl vestu s výbušninami a chystal se před ní odpálit. Harry jej sestřelila, ale ten jak padal z hradeb, ještě zmáčkl spoušť a vybuchl. Harry zasypaly trosky.
- Průrvou se v hradbách se nahrnuli nájezdníci. Rust řadu z nich vyřadil svým přístrojem - painwave projector. Ten odřízne z mozku všechny senzorické vstupy, kromě bolesti, a tu zesílí. Říká se, že na Brainery nefunguje, ale není to pravda. Oni na to jsou jenom zvyklí. Zbytek odrazila Harryina domobrana svolaná vysílačkou z celé osady.
- Lavender mezitím kreslil. Nakreslil obraz, ve které Harry se svatozáří stála na hromadě mrtvol uprosti zničeného města. Pak se barvy rozpily tak, že střed obrazu byl čerň obklopená rudým krajem plátna.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.

Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 10874
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [AW] Mars 2015

Příspěvek od Ecthelion » 8. 2. 2015, 13:16

AW na Marsu, který zešílel a Země je tichá a mlčí? Me likes. :clap:

Atmosféra mi sepnul do Kosmu - zrychlený dech a klaustrofobie ve skafandru, kdy tě jen tenký kus plastiku, který se mlží od tvého dechu, chrání před nekonečným chladem a vakuem nehostinného vesmíru tam venku... Vypadá to vážně dobře, těším se na zápisy!
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek

Uživatelský avatar
Faskal
Příspěvky: 8509
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: [AW] Mars 2015

Příspěvek od Faskal » 8. 2. 2015, 13:24

Dík 8)

Drahá Harriet,
zmetci líní flákají opravy, budeš je muset popohnat, hoď+hard, pří úspěchu to jakžtakž drží, 10+ vyber dvě, 7-9 vyber jedno:
• Můžete se bránit!
• Výroba kyslíku nebyla zasažena šrapnely!
• Nenašli tvoji tajnou skrýš
Asi budeš z někoho muset udělat příklad, ve vedlejší osadě, která se na vás vždy vytahuje, už by to měli. Jak se jmenuje?

S láskou,
MC

Drahý Lavendere,
Měl jsi divné sny a po celém tvém ateliéru se poslední dobou začínají hromadit divné obrazy. Hoď + weird, zdálo se ti o tom divném chlapovi z tvého obrazu, a bylo to noční můra; při 10+ to byl opravdu jen sen. Při 7-9 to asi byl jen sen, ale v ateliéru se objevilo něco, co tvou jistotou trochu otřásá.
Při neúspěchu to nebyl sen.

Vím, že ji nemáš rád, ale už ti dochází rudá barva. Špatně se shání. Ironie, co?
S obdivem k tvé práci,
MC
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.

Uživatelský avatar
Faskal
Příspěvky: 8509
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: [AW] Mars 2015

Příspěvek od Faskal » 9. 2. 2015, 12:50

Julie Nováková píše:Ráno. Obzor na východě je zalitý krvavou září a nad ním rudě žhne Phobos. Kdyby někdo chtěl dnešní východ slunce a měsíce namalovat, potřeboval by hodně červené, prolétne mi hlavou…

Jeden z Whitových lidí řídí a veze nás vstříc krvavému obzoru, vstříc černému vředu v krajině, kterým je osada Defiance. Všichni ostatní spí; máme za sebou koneckonců vyčerpávající zážitky. Jen já jsem nedokázala zamhouřit oka.

Na sedadle proti mně spočívá Lavender. Poslední dobou je ještě náladovější a nevypočitatelnější než obvykle. Teď, když spí, probleskují jeho andělsky krásnou tváří i zvláštní, snad dokonce kruté rysy. Navzdory svým citům k němu začínám v jeho přítomnosti cítit i neurčitý odpor. Změnil se. Něco v něm už není tím idealistickým malířem hledajícím krásu všude, kde se naskytne. Proč mu tolik záleželo na uskutečnění téhle výpravy, která nakonec neslavně skončila dřív, než doopravdy začala?

O řadu dál s hlavou položenou na rameni pěkného děvčete spí John Doe. I samotné jeho jméno je výsměch. Skoro nic o něm nevím. Proč tak trval na tom, že doprovodí Rose na tuhle výpravu – místo aby se jako správný obchodník v Kaldeře staral o svůj klub? Co předtím chtěl získat od Whitových nájezdníků – a našel to? Odkud ve skutečnosti pochází a jaké důvody ho zavedly k nám do Kaldery? Mám spoustu otázek – ale odpovědi teprve hledám. Snad se mi podaří o něm víc vypátrat v Defiance. Někoho jako on tam musí znát.

Vyčerpání i mě ponouká ke spánku, ale nejsem schopná mu podlehnout. V tomhle divném stavu mezi bděním a bezvědomím, oči upřené na zkrvavený pruh oblohy, si říkám, jestli se náhodou nedívám na obraz blízké budoucnosti nás všech. Zážitky posledních týdnů mi přitakávají…

Už skoro patnáct let, čtyřiadvacet hodin denně, sedm dní v týdnu, držím osadu nad vodou – za cenu klidného spánku, svědomí, blízkosti jiných lidí i vlastního bezpečí. Z nedávného útoku nájezdníků se ale Kaldera téměř nevzpamatovala. Lidé se bouřili, nechtěli pracovat na opravě životně důležitých systémů, někteří plánovali útěk do Kráteru šílenství nebo Defiance… Blázni. Nevidí, že jinde je to ještě horší. A Lavender, místo aby se snažil je přimět k práci, přijde a hlásá, že vše je odsouzeno k zániku! Nechápu, co se s ním poslední dobou děje, a děsí mě to. Nechala bych Rusta přečíst jeho mysl, ale ten se už zase někam na neznámo jak dlouho vytratil. Typické.

Lidé se potáceli na pokraji vzbouření, hladoví po odplatě – tak jsem jim dala, po čem toužili. Trestná výprava proti Whitovým banditům dopadla nad očekávání dobře. Získali jsme nové zásoby i lidi, a ti, kteří se odmítli vzdát, posloužili jako názorný příklad všem ostatním, kteří by se odvážili jít proti Kaldeře. A samotný White… Ten po vyhlášení odměny za jeho hlavu sám nakráčel do mé kanceláře. Co tím asi sledoval? Doufal snad, že při následném soudu podlomí mou autoritu dost na to, aby podnítil povstání? Kdyby jej podpořil Lavender, možná by při současné křehké rovnováze i uspěl – nebo mne dotlačil k ještě většímu použití síly. Kam až budu ochotná zajít, pokud to někdy dojde tak daleko?

Nicméně Lavender si dal říci za podmínky, že v Kaldeře poskytneme azyl uprchlíkům z Kráteru šílenství a uspořádáme tuhle podivnou výpravu za nebezpečím číhajícím na vrcholu Olympus Mons. Prvním požadavkem mi jedině nahrál do karet – nic mě nepotěší víc než získat zpátky své lidi, vyrvat je z pařátů Pravdě… Pravdě, která si najala Whitovy nájezdníky, aby zaútočili na město!

Ovšem výprava možná stála život Augustina, který dosud leží v bezvědomí, doširoka otevřené černé oči zírající do nicoty, a málem i Lavendera a Johna, kdyby se za pomoci Whitova triku neprobrali. White se ukazuje jako užitečný spojenec – ale takový, na kterého nesporně bude třeba si dávat neustále pozor. Ale kdo je teď spojencem, kterému bych mohla alespoň v něčem opravdu věřit? I Trhač někam zmizel…

Na okamžik mě pohltí všeobjímající únava, než se mé cyničtější já opět probere k životu. Vzpamatuj se. Nedá se věřit nikomu. Dost názorně to nedávno předvedla Kara. Teď jde jen o to, kdo má na koho silnější páku… a v zájmu sebe i Kaldery to musíš být ty.

Obrysy Defiance před námi vystupují z šera a já si povšimnu stužek kouře stoupajících k obloze. Když jimi projdou první ranní paprsky, rudě zazáří. Zamračím se. Mají v provozu tolik továren – nebo jde o známku něčeho úplně jiného? Co nás tam čeká?

Lavender se na sedačce naproti neklidně zavrtí.

Copak se mu asi zdá?
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.

Uživatelský avatar
Faskal
Příspěvky: 8509
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: [AW] Mars 2015

Příspěvek od Faskal » 14. 2. 2015, 23:57

Obrázek
Session 2.
Tunely na Marsu
- Lavender měl sen. Jel tryskem na koni, na zvířeti, které nikdy neviděl. Kolem něj byla pouze rudá mlha. Pak si všimnul, že před ním je ještě někdo - jezdec v rudé zbroji na černém koni, který mu ujíždí dál do rudé tmy a on jej nedokáže dohnat. Když se podíval pod sebe, viděl, že pod ním není pevná půda, ale jenom vzduch. Pak oba vyjeli z oblaku rudého prachu a uháněli nad krajinou Marsu, který místy pokrývaly ostrůvky modré a zelené; nad čím ale jezdec projel, to zrudlo jako zbytek Marsu. Lavender jej nedokázal dohonit, ani mu v tom zabránit. Pak se probudil. Když později prošel po svém ateliéru, všiml si, že těch pár rostlin, kterým se u něj nikdy moc nedařilo, má na okrajích listů rez.
- Harry se vydala osobně dohlédnout na opravy pevnosti. Všichni se bouřili a odmítali pracovat, i když si tím zajišťovali jistou smrt; minulý útok nájezdníků vyřadil systém vyrábějící vzduch.
- John Doe s velkou slávou otevřel svůj podnik, který jej zde Harry nechala - jako bolestné za jistou událost - otevřít. Aby nalákal zákazníky, vyhnal své holky do ulic oblečené v průhledném plastu a dýchacích maskách.
***
- V Kaldeře se na náměstí srocoval dav, který se bouřil proti drakonickým opatřením zavedeným Harrietou. Nechtěli budovat, chtěli odplatu vůči nájezdníkům a chtěli ji rovnou. Lavender sice kázal svůj nihilismus a John Doe zkoušel dav přesvědčit, aby měli rozum... a po práci se stavili u něj... ale nakonec Harry pevným hlasem zavelela, že když chtějí odplatu, mají ji mít.
***
- Harry se svým týmem a s Johnem pronikli do bludiště tunelů vedoucích do Pekelné propasti. Hned jak do ní vkročili, do mozku se jim zarazilo ostří psychického maelströmu
- Hluboko v tunelech narazili na dóm, ze kterého měli špatný pocit, jako by uvnitř něco žilo. A také, že ano. Na Johna skočilo něco ze stropu. John zaregistroval pohyb a uskočil, mezitím jeden z Harryiny party, Trhač, vytáhl brokovnici a střelil přímo mezi své lidi, ale většina broků našla správný cíl. Ten chlap je hyena.
- Než si to stihli prohlédnout, jeskyně ožila a Harry zavelela ústup k chodbě vedoucí k Nájezdníkům, z té, ze které přišli, se vyhrnuly kameny - chodby nejsou stabilní a stačí v nich hlasitě zakašlat, natož vystřelit.
- Ve stínech se něco míhalo, ale když někdo zasvítil baterkou, bylo to pryč. Pak Harry šlápla na něco huňatého. A to něco se jí zahryzlo do nohy. Z boty vytáhla kudlu a podřízla tomu hrdlo. Byl to kříženec psa s bůhvíčím, který dokázal vydržet dlouho bez kyslíku - obzvlášť v katatonickém stavu. V tunelech bylo také víc kyslíku, než na povrchu, což je anomálie, kterou nikdo doposud uspokojivě nevysvětlil.
***
- Lavender mezitím navštívil kráter Šílenství, protože potřeboval doplnit zásobu rudé barvy. Potkal se s Pravdou, která se snažila zastavit skupinu svých kultistů kráčejících směrem k Olympus Mons. Šli bez vůle a ani Pravdino úsilí je vymanit z moci Temnoty tentokrát nezabíralo. Lavender se k nim proti své vůli na moment přidal, ale Pravda dokázala zachránit aspoň jej.
- Lavender Pravdu přesvědčil, že se nemá snažit, protože nemá smysl se je snažit zachránit - už jsou odsouzeni k záhubě. Pravda si sedla na kámen a plakala.
***
- Mezitím se v tunelech John rozběhl směrem, odkud slyšel hlasy z osady Nájezdníků, střílel kolem sebe brokovnicí a pak se nechal zajmout.
- Při výslechu John prozradil Whiteovi, který tam tomu šéfoval, tipy a triky k přepadnutí Kaldery. Už dříve spolu docela dobře vycházeli, Johnovi sice posledně zlomili pár kostí, ale obchod je obchod.
- Na smluvený signál se přiřítila Harry se svou bandou a překvapený gang banditů rychle podlehl. John zmizel, White se stal rukojmím Harriety.
- po krátké bitvě Harry ovládla klíčové body v obranně tohoto provizorního ležení Nájezdníků a - co je nevídané - brala zajatce. Pak vybrala zásoby nájezdníků vhodné pro vylepšení obrany Kaldery. A tam na plastové kříže pověsila mrtvoly padlých Nájezdníků a pár těch, kteří se odmítli vzdát. Jen White zmizel.
***
- John zmizel zavčasu, spřátelil se se skladníkem, sbalil zásilku (vzduchové filtry a kompromitující dopis), kterou mu Nájezdníci při cestě do Kaldery zabavili a vyplížil se jiným tunelem ven spolu se svým komplicem
- Cestou Doe&spol. narazili na další huňaté potvory. Ty John nešťastnou náhodou probudil, ale využil toho, že se probouzí pomalu a sprintoval k výše položené cestě, kam se potvory dostat nemohly. Jedna byla ale příliš rychlá a zakousla se do něj. Umlátil ji svým batohem, kde nesl polovinu hi-tech filtrů.
- Už venku, kulhaje na zraněnou nohu, viděl Whita, co vylezl z jiné díry s něčím huňatým pod paží. Ten na něj zavolal, kteráže strana Kaldery to není dobře bráněná a odkulhal do západu slunce.
***
- White nakonec zalezl do nového podniku Johna, dal si pár panáků a rozhodl se pro riskantní krok - vzal plakát se svým ksichtem a na něj vypsanou odměnou a donesl jej Harriet.
- Harry nedala najevo své překvapení, poděkovala a dala jej zavřít s tím, že zítra bude soud a pak poprava.
***
- Harry si byla vyříkat pár věcí s Pravdou. Ta zrovna vedla mši a Harry trpělivě čekala, až skončí. Když Pravda mluvila o nepříteli, který se snaží přerušit jejich práci, všichni se otočili na Harry a pohlédli na ni černýma očima, kterým chyběla bělma
- Po mši Harry chvíli řvala na Pravdu, ale ta rychle ztratila svou energii, neodporovala a řekla, ať si dělá Harry co chce.
- Harry měla před kultisty proslov o tom, jak je Pravda vykořisťuje, a že se mají připojit k ní. Všichni ji ignorovali. Když ale odcházela, tři lidi se k ní přidali - prý věří Pravdě, ale už nemají sílu dál pokračovat.
***
- V Kaldeře pak nastalo mocné intrikování - Harry se chtěla zbavit svého soka; John měl s Whitem jiné plány a zmanipuloval většinu poroty na svoji stranu.
- Při soudu vyšlo najevo, že na Whita by se měla vztahovat stejná amnestie jako na ty z Nájezdníků, co se vzdali. Taky se ukázalo, že White nestál za minulým útokem na Kalderu - pouze dal neplacené volno těm, kteří se dali najmout Pravdou na přepadení Kaldery.
- Na Harryinu stranu se ale nakonec přidal Lavender, který už několik dnů skládal vlastní intriky a plán na expedici na Olympus Mons.
- Rozsudek smrti pro Whitea se nakonec změnil na vyhnání: mohl odejít s jednou nádrží kyslíku směrem k Olympus Mons.
***
- Následujícího rána vyjel z bran Kaldery "náklaďák" plný výbavy pro zdolání Olympu: zásob jídla, kyslíku, horolezecké výbavy, Whita se svým chlupáčem a děvek. Lavender rozhodl, že bude potřeba vzít s sebou několik citlivých jedinců, ale ne zas moc citlivých. A svoje holky nechtěl John pustit bez dozoru. Harry u toho samozřejmě nemohla chybět.
- O mnoho kilometrů dál, nedaleko osady Defiance, vykoukl Olympus Mons zpoza Ascraeus Mons a bylo vidět, že se kolem něj shromažďují mračna. Mezi mračny se míhaly blesky a většina jich sjížděla do hory. Na jejím vrcholu nebylo vidět nic zvláštního - aspoň ne běžným zrakem. Lavender si jej ale ve svých vizích z nedávné doby prohlédl dobře - při pohledu z psychického maelströmu se zdá, že na vrcholu je obelisk. A vesmírný výtah tam stále je - jako proud temnoty, která sbírá sílu z celého Marsu a pak tryská k nebi.
- Po nejsilnějším blesku řidič ztratil vědomí a padl hlavou na volant. Harry jej shodila a zastavila dřív, než se zřítili do průrvy. Řidič měl kompletně černé oči.
- Lavender se ponořil do hlubin psychického maleströmu, aby jej vylovil, ale sám se ztratil. John se pokusil vylovit Lavendera, ale... také se ztratil. Ostatní mohli jen zděšeně přihlížet, jak přichází o členy výpravy.
- Lavender s Johnem mezitím viděli, jak ztrácí kontakt se svým dělem a bez možnosti něco dělat pomalu plynou směrem k Olympu. A tušili, že nejsou jediné duše s tímto osudem.
- Pak se Lavender zadíval na Johna - viděl, že John není ve své mysli sám, ale že část sdílí... s tím mužem ze svého snu.
***
- Nakonec se probrali, když je zachránilo to nejmíň pravděpodobné - huňáč od Whita. Jak - to je záhada. Pak se ale stočil do klubíčka a vypadal, že umře. A řidiči pomoct nedokázal.
***
- bouře na Olympu se zhoršovala. Výprava se rozhodla přečkat ji v blízké osadě Defiance. Když se k ní přiblížili, stoupal z ní dým.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.

Uživatelský avatar
Faskal
Příspěvky: 8509
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: [AW] Mars 2015

Příspěvek od Faskal » 15. 2. 2015, 12:33

Drahý Lavendere,
všiml sis, že ti umírají kytky navzdory vší lásce a péči, kterou jim dáváš. Mají na listech takovou tu rez, které sis všiml po tom svém zlém snu. A co hůř, není to jenom u nich. Hoď a přičti weird. Při 10+ vyber jedno, při 7-9 dvě:
* máš divnou suchou kůži na rukou
* všiml sis tváře nějakého dítěte v Kaldeře. Vypadá nemocně.
* Procházel ses ve skleníku. Nejsou to jen tvoje kytky.

Ale třeba to nic není.
Už dlouho jsi neměl žádnou výstavu svého umění, nechceš nějakou uspořádat?
Tvůj
MC

***
... Jestli přijde Rust, vymyslím mu něco operativně.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.

Uživatelský avatar
Faskal
Příspěvky: 8509
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: [AW] Mars 2015

Příspěvek od Faskal » 17. 2. 2015, 12:23

Než sepíšu další zápis,
tak mapa:
Obrázek
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.

Uživatelský avatar
Faskal
Příspěvky: 8509
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: [AW] Mars 2015

Příspěvek od Faskal » 19. 2. 2015, 15:51

Obrázek
Session 3
Probouzení
- Rust prošel svým tajným vchodem v opuštěném vojenském komplexu, vzal si několik předkolapsových přístrojů a už se chystal odejít, když něco upoutalo jeho pozornost. Zeptal se: "a ty jsi kdo?"
- John Doe předal řízení Walterovi, který se vypracoval na jeho pobočníka a zamračeně si prohlížel bouřková mračna. Opadla bouře v psychickém maelströmu, ale blížil se déšť. To nikdy nepřináší nic dobrého. Začalo pršet. Připravil si brokovnici.
- Lavender seděl za řidičem a přemýšlel. Nezdar expedice jej netrápil a nevšímal si bezduchého Augustina, kterého poté, co jej zasáhl maelström, nedokázali probudit. Myslel na to, že mu doma umírají kytky na divnou nemoc. Pak zavřel oči a viděl svoje ruce, jak se mění v prach. A tváře ostatních pokrytých rzí. A když se podíval z okna, viděl Mars pokrytý zelení a sebe v jejím středu. Od něj se ale zelení šířila rez a smrt a vše se obrátilo v prach. Pak otevřel oči. Musel na chvilku usnout. Údolí, kterým projížděli, bylo pokryto zelenavým povlakem - řasami.
***
- John zavelel, ať na to řidič šlápne, osada Defiance už byla na dosah. Podezřívavě si ale prohlížel Lavendera, který vypadal nesvůj. Stejně byl ale překvapený, když Lavender tasil svůj obřadní meč, přiložil jej řidiči na krk a řekl, ať zastaví. Tak se taky stalo.
- Když zastavili, všimli si, že zeleň kolem nich rapidně mizí, i když v dáli ještě zůstává. Lavender vypadal neklidně. Pak si všichni všimnuli pohybu pod pískem. Pro jistotu uzavřeli pancéřování vozidla.
- Zvenku se ozývaly divné zvuky a potom syčení. Něco se zvenku proleptávalo pancířem na Johnově straně, Lavenderova strana zůstala nezasažená. Pak se střešním plátováním něco proleptalo a vedle Johna se zasyčením dopadla zelená kapalina. To stačilo. John nabral trochu kyseliny na hadr a dal jej Lavenderovi před ten jeho krásný ksicht. Lavender pochopil narážku a pak udělal, jak mu bylo řečeno - vylezl ven.
- Venku Lavender viděl spoustu drobných článkovaných tvorů, jak obklopují vozidlo, někteří ještě likvidovali řasy, část vylezená na kapotě leptala pancíř a zbytek v uctivém půlkruhu zíral na Lavendera a vrtěli zadní částí těla vysílajíce jakýsi signál, kterému Lavender nerozumněl.
- Vždy praktický John se zbavil potvor na kapotě a řekl Lavenderovi, ať jde pomalu před autem a řidiči, ať pomalu jede za ním. Tak se tvorové pomalu rozestupovali a nechali je projet. Pak vyjeli z údolí, dorazili do Defiance a tam se rozešli, každý, kam jej srdce vedlo.
***
- Seržant se podíval do lesknoucího se průzoru plynové masky. Spatřil v nich mladého muže, který se do tohoto světa nehodil. A své oči nepřipravené na hrůzy tohoto světa. Za maskou ale nic neviděl. A na své otázky nedostal odpovědi - snad proto, že je nedokázal vyslovit. Rust se přiblížil svou rukou k jeho čelu a seržant pocítil strašlivou bolest. Tak strašnou, že se rozhodl neprotestovat a Rust si toho zuboženého mladíka hodil na záda a odnesl hlouběji do svého doupěte.
- V místnosti, která vypadala jako opuštěná kasárna, se seržant probral dost na to, aby u dveří rozpoznal terminál. Praštil do něj rukou a světla se rozsvítila. Zároveň se ukázalo, jaký příkaz uvedl v činnost - znovu spustil přerušené odpočítávání autodestrukce systému.
- Vypnutí ovšem vyžadovalo vyšší přístupová práva, proto po paměti našel stázovou místnost s nadřízenými a v poškozenou kapsli se svým mistrem. Vytrhl z jeho mumifikovaných rukou jeho psí známky a ještě něco, podíval se do jeho prázdných očí a pak šel přerušit poplach.
- Spolu s Rustem se pak vydali hlouběji do pevnosti, hlouběji, než se Rust kdy vydal. Bylo až k nevíře, kolika smrtícím pastím se Rust díky své intuici vyhnul.
- Společně došli až k Archivům, kde sídlí Myslící stroje. Tam oba ucítili záchvěv maelströmu a Rust se jej pokusil seržantovi ukázat bezpečně pod svým vedením. Oba je ale zasáhl nevídanou silou. Když se Rust po chvíli probral, viděl, že seržant je stále uvězněn. Proklel Myslící stroje a pomohl mu dostat se do civilizace, za pomocí.
***
- V Defiance vyložil Lavender své kresby a uspořádal společenskou akci pro tamní smetánku, především pro uranbarony. Měla úspěch, hlavně živá malba na obří plátno. Všichni zúčastnění spokojeně popíjeli bublající nápoj se syntetickým alkoholem a nejvíc fascinovaní byli dva - bohatá vdova von Dustwich, která se do něj rovnou zamilovala, a Anúbis, vůdce obávaného gangu Šakalů.
- Umění a hlavně ostatní lidi sledoval i John, který se ale rychle vytratil, když uviděl Anúbise, svého zapřísáhlého nepřítele. Anúbis řekl, že Lavendera chce na tuhle noc jen pro sebe. Dustwich se do Anúbise zavěsila, ale žádné "Anúbisi, drahoušku", nepomáhalo. Anúbis si Lavendera prohlížel svým jediným okem a nechával na obdiv druhý, prázdný oční důlek.
- John využil následnou párty k obnovení obchodních kontaktů mezi Kalderou a Defiance, sám měl zájem především o uran, který je nezbytný pro chod většiny zdrojů energie.
- Lavendr vyrazil na soukromou párty Anúbise. Tam si šlehnul dávku kamikadze, chvilku kreslil zvrácené obrazy, pak se vydal s Šakali vybílit pár hospod a nakonec zapadl s Anúbisem do soukromí. Vybavil si varování Dustwich, že Anúbis je zvrácené zvíře a prostitutky a prostituti se od něj často nevrátí. On měl ale situaci plně pod svou kontrolou.
- Dalšího rána Lavender seděl ve slušnějším podniku a pil černou tekutinu ze zvyku nazývanou káva, když dovnitř vtrhlo pár Šakalů. Lavenderovi uznale řekli, že je drsný týpek, a ženské za pultem, ať navalí prachy za ochranu, že na tenhle podnik včera na tahu zapomněli. Pak se zeptali Lavendera, jestli tu ženskou nemají radši rovnou odprásknout. Ten si usrkl kávy a řekl, ať si klidně poslouží. Obhodily jej kusy mozku a něco spadlo i do kávy. Úplně jej přešla chuť.

***
- Seržant otevřel oči poprvé a viděl přes špinavý průzor malé marsovské slunce. A zářící Phobos.
- Otevřel je podruhé a viděl, jak klopýtá pískem podepřen Rustem.
- Otevřel oči potřetí a viděl, jak leží v písku a Rust se jej marně snaží zvednout.
- Pak otevřel oči počtvrté a viděl kolem sebe skleněnou kopuli, Rustovu masku a tvář dredovatého chlápka. Všude bylo naprosté ticho, a především, nikde křik psychického maelströmu. A co víc, nikde nebyl ani jeho šepot.
- Zasignalizoval na ostatní palcem "OK" a kopule se odklopila. Ležel na montážním pultu v garáži Defiance.
***
- John Doe se připletl k pokusu na seržantovi a technika Alexe, s jehož rodinou se dobře zná, si odvedl kousek stranou. Vytáhl nákresy a zeptal se, jestli by to dokázal sestrojit. Alex si sebral bradu z podlahy a řekl, jestli je to to, co si myslí. John potvrdil, že je to plán na atomovou bombu. Alex chvíli zíral a říkal, že bude potřebovat spoustu uranu a jeho obohacení; první drží pod palcem uranbaroni, druhé v Defiance už neumí zařídit. John řekl, ať to nechá na něm.
- Rust s nedúvěrou pozoroval místního velitele směny, který si vedl na řetězu několik mužů. Ani nemusel, protože všichni měli zcela černé oči.
- Kolem garáží prošel i Lavender. John si jej zavolal a řekl, že jej nechal sledovat, a že se mu není sympatické, jakým způsobem tráví své noci. Okomentoval kus mozku na jeho plášti, modřinu pod okem, to, jak směšně kulhá a hlavně to, jak večer osobně zabil dva chlápky (na to si Lavender nevzpomínal) a dnes ráno nechal popravit ženskou. Že jsou Šakalové jeho úhlavní nepřátelé nekomentoval. Lavender řekl, že je to jeho věc.
- Seržant poprosil o doprovod k základně Sierra a všichni jej z vlastních důvodů následovali. Když odcházeli, za Lavenderem přiběhla Dustwich, v oblečení nevhodném do pouště a s maskou jen přiloženou k ústům - prý nemá nikam chodit, že mu hrozí nebezpečí. Lavender byl neoblomný.
***
- Kousek před soutěskou, kterou museli projít, si Lavender všimnul snipera ukrytého v horách. Blížila se bouře.
- Podle Johnova plánu stačilo nepokračovat v cestě a zůstat mezi kameny; jenom zařídit, aby sniper nepřivolal posily, které čekaly o něco dál. John proto poprosil Lavendera, aby mu s něčím pomohl, a ten když souhlasil, tak dostal pěstí do obličeje. To se mu nelíbilo, a začali se prát v prachu. Sniper se ve svém úkrytu dobře bavil a neprohlédl lest.
- S bouří ale pro jistotu přijeli dva gansteři na speederech; jednoho sestřelil seržant, a druhého odpravil Rust svými divnými schopnostmi. John využil bouře a přískoky se přiblížil sniperovi a toho odpráskl. Lavender jednoho z gangsterů dorazil svým ceremoniálním mečem probodnutím čela, a když se mu prohrabal v kapsách, zjistil, že se jedná o domobranu Defiance. Žádní Šakalové, to si ale nechal pro sebe.
- Lavender naskočil na speeder a vydal se zachránit Johna, kterého stihl sniper prostřelit skrz na skrz. Zastavil krvácení, naložil jej na speeder a vyrazil podle plánované cesty. Rust se se Seržantem vydali pěšky, a museli si zajít, aby obešli další ozbrojence, co na ně čekali v bouři.
***
- John s Lavenderem dorazili na místo jako první, a to odpovídalo popisu. Nechali speeder v jeskyni a vkročili dál do vojenského komplexu. Na otázku, jestli je uvnitř bezpečno, jim dveře odpověděly tím, že se hermeticky uzavřely a uvěznily je tam. Lavender se pokusil prozkoumat psychický maelström, ale jak do něj vstoupil, tak si jej všimla Temnota z Olympu. Dokázal ji odrazit dřív, než bylo pozdě, ale stejně cítil strašnou touhu vydat se ven, pláněmi, nahoru, až na Olympus. Pocítil strašnou klaustrofobii a jako možný lék na ni John navrhl sestoupit hlouběji, kde bude Maelström tlumený. John jej asi fakt nemá rád.
- Mnohem později přišli i Rust se Seržantem, notně ošlehaní pískem, po speederu ani ostatních ale nebylo ani památky. Vstoupili tedy dovnitř a prozkoumali terminál. Rust zadal několik příkazů, o kterých sice nevěděl, co znamenají, ale které úspěšně používal ke komunikaci se systémem. Nalezl záznam o probíhajícím poplachu a jeho přesnou lokaci. Když se jej ale pokusil zmanipulovat, dveře před nimi i za nimi se zavřely a místnost začal plnil zelený kouř. Nasadili si dýchací masky.
- Většina obranných systémů, které John s Lavenderem potkali, nebylo funkčních, ale na schodech (výtah nefungoval) je překvapilo automatické kulometné hnízdo. Ještě, než se aktivovalo, seběhli až pod něj a hádali se, jak jej vypnout. Řešení bylo jasné, ale Lavender svůj ceremoniální meč nechtěl obětovat k tomu, aby zablokoval pohyb kulometu. O svůj meč se při rvačce pořezal, ale přesvědčil Johna, že meč z ruky nepůjde.
- Z reproduktorů se ozvalo hlášení o zachycení vetřelců v přechodové komoře a jejich probíhající exterminaci jenom kousek od nich. John tedy zablokoval střílnu svou brokovnicí, nechal Lavendera vyběhnout schody a pak vystartoval sám. Kulomet se ale uvolnil. I když střely nezasáhly jej, prostřílely v rozpadajícím se stropu díru a Johna zavalily trosky.
- Lavender řekl, že není čas jej vyhrabávat, ale John na něj zamířil svou pistolí (ruku měl volnou), že jej odpráskne, když odejde. Neodešel.
- Rust se Seržantem cítili, že se jim přes oblečení proleptává zelený hnus, ale to je ten menší problém - tak se jenom měl dostat až ke kůži nervový jed. Už jim brněly ruce, když Rust otřel pozorovací průzor od zeleného hnusu a signalizoval na Johna. Posunky mu naznačil, co má dělat a sdělil čílesnou kombinaci, která by zvenku mohla dveře otevřít. Otevřela.
- Nejdřív je ale zalil proud vody ze stropu a Rust zalovil v kapse, vyndal polstrovaný kufřík s několika injekčními stříkačkami, jednu podal Seržantovi, druhou si vrazil do srdce a omdlel. Seržantovi k tomu pomohli.
***
- John prohledal blízké okolí a našel ošetřovnu. Ta ale nebyla prázdná. Na jednom z lůžek ležela nahá žena, a v paži měla zavedena kapačku. Podle popisu se jednalo o prostředek udržující ji v kómatu. Dýchala, ale velmi mělce. Tep byl skoro nehmatatelný.
- Jak se ale John otočil, ženská sevřela v ruce skalpel a vrhla se na Johna. Ten uhnul skalpelu, spadl s ní na podlahu a ženská se mu pokusila vrazit skalpel do krku. Měla úplně černé oči. Zachránil jej Lavender, který ženské párkrát praštil hlavou o beton.
- Jako první se probudil Rust. Položil ženské ruku na hlavu a ponořil se hluboko do jejích vzpomínek. Ženská žila. Viděl, jak ji probudila bolest a vypadla ze stáze. Pak viděl, jak bloudila chodbami. Pak zápasila se Seržantem, který byl úplně mimo. Pak se toulala chodbami a cítila, jak ji začíná volat Temnota z Olympu. Nechtěla ji poslouchat, ale nedokázala se před ní schovat. Už ztrácela sama sebe, když našla operační sál a z posledních zbytků vůle do sebe vpravila kapačku s anestetiky.
- Pak se probudil Seržant. Zadíval se užasle na ženskou a řekl: "Johnsonová"?
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.

Uživatelský avatar
Faskal
Příspěvky: 8509
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: [AW] Mars 2015

Příspěvek od Faskal » 22. 2. 2015, 10:55

Kde není sosáčka není hláška.
Ale pár poznámek z deníčku MC.

Session 1:
Tak ta byla nejvíc creepy, co jsem vedl. Svůj highligh je promluva Temnoty: "Já jsem světlo, já jsem Pravda, pojď za mnou." Postupem času bylo jasné, že Pravda říká jenom to, co sama slyší.
Ostatní zajímavé věci jsou v zevrubném zápisu, obzvlášť super byly Rustovy vize, Lavendorovy intriky a drsnost hardholderky. Harholdera jsem sám kdysi hrál a oproti Harry to byla máčka.
Hlášky:
MC: "Kam jdeš?" Rust: "Vstříc [kráteru] Šílenství."
Harry: "Jejich slova zní děsivě, ale prázdně"
Harry: "Musím zabránit, aby (P/p)ravda rozvrátila naši vesnici."
Harry o své velitelce domobrany: "Zdála se mi trochu nervózní, dokud se nezačalo střílet."

Session 2:
Zadefinovali jsme dvě okolní osady - Defiance (víc v 3. session) a Naděje - osada náboženských fanatiků, odkud zavčasu zmizel vekslák John. Pravda tam má podle všeho vlivné zastánce.
V této session mě nejvíc fascinoval způsob, jak John prodával své prostitutky. Měl na to sice bordel, ale bylo potřeba nahnat do něj zákazníky, tak vyhnal ty hezčí zabalené v igelitu ven, jen s dýchacími maskami.
A ze samotné hry - první část byla zajímavá akce, druhá (v zápisu málo zastoupená) perfektní politikaření mezi mocenskými skupinami v Kaldeře.

Když byl souzen White, bylo mu čteno obžalování: "Členství v gangu, pašování, vražda, pokus o vraždu, znásilnění, pokus o znásilnění a krácení daní." Někdo poznamenal - a to soudí jeho, nebo všechny ostatní? A na to Leonardo - ona jen vyplnila jeho jméno do předtištěného formuláře.

V Kaldeře je možné vybrat si jako trest shození z hradeb. Kdo přežije třikrát, je pardonován.

John: "Kdo uteče, vyhraje, ale kdo opraví kyslík, si zašuká."
Jako poslední poznámku mám kryptické: John Doe je MARS

Session 3:
Dozvěděli jsme se, že Maelström je z nějakého důvodu horší blízko strojů.
Mimochodem, ve skupině je současný a bývalý šéf sdružení Maelström.
Uranu se tady říká černé zlato.
II. světová válka byla kvůli nadvládě ve vesmíru.
John tuto session vyhrál. Jednak si s Lavenderem za expy vyměnil hodně zranení, a pak dostal highlight na hard a cool. Díky přemapování statů a toho, že byli v jedné bitvě, tak dostal za session 13 xp.

A hlášky:
Lavender: "Nevěř lidem, kteří se na první pohled profilují jako tví přátelé." Seržant: "Jako třeba tobě?" Lavender: "Hlavně mě."
Mallory: "Lepší zeleninový kuskus a sladný Tuareg než sladký kuskus a zeleninový Tuareg."
John zadal práci na stavbě atomovky: "Já je naučím, jebat mi do postavy."
Mallory: "Super je, že se můžeme mlátit a pak se léčit a za obojí dostaneme expy. Největší minmaxing ever" (s Johnem skončili ve výsledku každý s asi třemi harmy, které teď nemají jak vyléčit)
Mallory: "Uchránil jsem si svůj ceremoniální mečík. Sice jsem u toho málem chcípnul, ale mám ho."
Seržant: "Které šílenství máš na mysli?" Mallory: "Šílenství s velkým eš."
Seržant: "A dostal se z toho už někdo?" Lavender: "Nechci se vytohavat, ale já jsem v tom docela dobrý." Seržant: "A povedlo se to někomu normálnímu?"


...
Mimochodem, povšimněte si prosím vložené ankety.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.

Uživatelský avatar
Faskal
Příspěvky: 8509
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: [AW] Mars 2015

Příspěvek od Faskal » 22. 2. 2015, 21:55

V dnešním díle hrdinové naleznou zničenou osadu Kaldera, a pak vystoupají na Olymp, kde se Rust odmítne stát se bohem.
Sledujte Apocalypse World.

Obrázek
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.

Uživatelský avatar
Nekra
Nadšený blázen
Příspěvky: 957
Registrován: 15. 7. 2008, 16:45
Bydliště: Praha

Re: [AW] Mars 2015

Příspěvek od Nekra » 22. 2. 2015, 22:01

Anketa povšimnuta, ale jelikož nemám ani tucha, co to jsou ty fronty, tak mi přijde nevhodné hlasovat.
I když to, že to mohou číst tví hráči, v tom máš pravdu. Hráče mohou zajímat reporty, zápis toho, co jejich postavy zažily, opakovat si s odstupem historii hry.

Uvažoval jsi o tom, publikovat fronty v jiném vlákně než tomto (založit pro ně spec. vlákno), pokud o ně někdo projeví zájem? Ta první odpověď mi přijde nejvíc "divná" - když to bude smíchaný v jednom vlákně, tak mohou mít hráči problém si to nepřečíst, i když sami tvůj rozbor front nebudou vyhledávat. Prostě začnou číst v domnění, že to je zápis nebo dopisy od MC a až během čtení zjistí, že to je něco, co nemusí být vhodné, aby četli. I když jim to dojde brzy, přesto se mohou dozvědět info, které jim zkazí hru.


Jinak mne u hlášek hodně zarazilo to Mallory, jako jestli to je nějaké CPčko. A po zjištění, že hráč Lavendera je Malory nechápu dvě věci, pokud to teda je ono:
1) Proč ho někdy píšeš s jedním l a někdy se dvěma l?
2) Ty hlášky vypadají dost jako in-game rozhovory, ne že hráč komentuje dění ve hře. Proč potom je řečník označen jako Mallory a ne jako Lavender?
Pro slušný lidi: Do uvolnění schránky mi nepište SZ!
(130829092016)

Herní preference:
Fyzický crossgender <3.(hráč-postava)
--Akceptovatelné styly hraní (dle systému):
Hack and Slash-Plnění cílů, boje. Kostky. Málo RP, možná simulace.
(Imerzivně) Simulační hra okořeněná dramatem- Ztvárňování charakterů. Gamismus ruší. Občas drama.
Dramatická hra s případnou imerzí/simulací-Dramatické akce. Občas hlubší prožitky.
-Mám problém s kombinací gamismu A dramatu. (Vyjma Wushu)

Uživatelský avatar
Faskal
Příspěvky: 8509
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: [AW] Mars 2015

Příspěvek od Faskal » 23. 2. 2015, 12:51

Díky za komentář!

Vidím, že to v prvním příspěvku zapadlo, takže
Faskal píše:K anketě - bližší vysvětlení fronty a tak viz můj článek v Drakkaru.
Ve zkratce - Fronta (jako v "bojujeme na všech frontách") je souhrn problémů, co se hrnou na hráče. Mají relativně detailně rozepsaná jednotlivá nebezpečí.
Stakes Question jsou důležité otázky, na které hledám(e) odpovědi v průběhu hry.
Nad jiným vláknem jsem uvažoval, ale mám pocit, že nikdo nečte tohle, tak nechci spamovat dalším 8)
Uvažoval jsem nad tím, a ono by nakonec ani nevadilo, když by to nějaký hráč přečetl, byť by možná neměl. To jsem řešil vedle se Sirienem. Je zvláštní, že má v AW vypravěč být upřímný a rozhazovat pravdu plnými hrstmi a přitom si někde syslí svoje fronty. Je to podle mě proto, že práce vypravěče je hodně v metagame, a to včetně jeho move. A kdyby říkal hráčům, které movy používá, a jaká fronta zrovna postupuje, tak by je to vytrhovalo z imerze. Když si to ale pročtou mimo hru, tak se nic tak hrozného nestane. Ale slibovali, že to číst nebudou.

Malloryho píšu s rozdílným počtem l, protože jsem vlastně nevěděl, jak si říká, dokud ses nezeptala (maily podepisuje se dvěma). U rozhovorů rozlišuju, jestli to mluví spíš postava, nebo spíš hráč a podle toho dávám identifikátor. Samozřejmě to není vždycky jasné, a třeba u Sosáčka (v jiných kampaních) jsem zcela na to zcela rezignoval. Tady měl Mallory vždy komentáře zvenku ke hře, nebylo to in-character.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.

Uživatelský avatar
fenikso
Příspěvky: 727
Registrován: 11. 10. 2009, 10:58
Bydliště: Brno

Re: [AW] Mars 2015

Příspěvek od fenikso » 25. 2. 2015, 18:52

Faskal píše:...kdyby říkal hráčům, které movy používá, a jaká fronta zrovna postupuje, tak by je to vytrhovalo z imerze. Když si to ale pročtou mimo hru, tak se nic tak hrozného nestane.
Myslím, že máš pravdu. Oni to hráči stejně celkem rychle odhadnou, kdo je ohrožuje a který fail se přehoupl do kterého průšvihu. Ale připravíš je o to překvapení, pokud si to přečtou. Zvláště, když nějakou frontu nechají být a pak se nestačí divit, co to ty maniaky napadlo.

Odpovědět

Zpět na „Vaše hry - příprava, rady, zápisy a PbP“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti