Pomoc s taktikou infiltrace

Sekce, v níž se věnujeme našemu hraní. Můžete zde poprosit o pomoc s přípravou kampaně nebo dobrodružství, konzultovat svou postavu, a samozřejmě se podělit o zápisy z her, které již máte za sebou.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Sixtease
Příspěvky: 56
Registrován: 20. 10. 2012, 19:27
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Pomoc s taktikou infiltrace

Příspěvek od Sixtease » 14. 11. 2014, 22:39

Klasická situace: stojíme před výkopovým táborem a potřebujeme se zmocnit toho, co tam záporňáci hledají (jako např. v Indiana Jonesovi a ztracené arše). Rád bych tipy na to, jakých chyb se vyvarovat, popř. naopak co je dobrý nápad udělat.

Máme logicky dvě možnosti: 1) nějak se nanápadně proplížit někam a nějakou záhadou tu věc objevit a i s ní nepozorovaně odejít, nebo
2) všechny vyzabíjet a pak se v klidu pustit do hledání.

Rád si poslechnu vaše zkušenosti a podněty týkající se obou možností. :-)

Uživatelský avatar
Nekra
Nadšený blázen
Příspěvky: 949
Registrován: 15. 7. 2008, 15:45
Bydliště: Praha

Re: Pomoc s taktikou infiltrace

Příspěvek od Nekra » 15. 11. 2014, 18:27

Ahoj
Indiana Jonese neznám a proto mi to zadání nedává úplně smysl. Uvedené možnosti řešení by mi dávaly spíše smysl v situaci, kdy záporáci věc už mají a je jim třeba ji uzmout, ne že ji teprve hledají.

1)Pokud záporáci věc ještě nemají, tak je přece možné slídit, tajně naslouchat a hledat střípky indicií, kde věc je - postavy ji rozhodně nemusí objevit "náhodou", naopak by dávalo smysl, kdyby detektivně sbíraly informace, pátraly a z indicií vyvozovaly oblast, kde se věc nachází, kudy se k ní dostat a jaké překážky je třeba zdolat (ať už se jedná o příšery, pasti, tajné zakódované dveře, či cokoliv jiného). Pokud ta věc není někde schovaná, ale má ji nějaká kladná/neutrální postava, tak ji mohou klaďasové chránit, varovat před záporáky, nebo nějak zkusit přesvědčit, že u nich bude předmět před záporáky ve větším bezpečí, aby jim ho vydala.

2)Jo a pokud záporáci věc ještě nemají, tak je taky možnost je nechat věc najít, ale před jejím použitím, dopravením do jejich sídla apod. je o tu věc připravit - teda pokud je to jednodušší, než to hledat ;), i když by to mohl být pro ty více kladné postavy morální problém (nechat padouchy udělat tu špinavou práci ten předmět najít).

3)Tvůj uvedený případ 1) mi dává spíš smysl v situaci, kdy záporáci už předmět mají, ale i tak je možné je odposlouchávat a různě špionit s cílem získat informace, kdo z nich ten předmět má, resp. kde je ukrytý a zabezpečený. Třeba vydáváním se za záporáky (např. s přepadením menšího množství padouchů, použití jejich šatů a věcí jako převleku, atd.).

4)Tak pokud padouši budou všichni vyzabíjeni, tak už se věci nemůžou zmocnit ;). I když aby hrdinové vyzabíjeli všechny padouchy mi připadá moc nereálné (jo, je to hra, ale pokud se jedná o nějaký větší organizovaný gang, tak si stejně myslím, že by na to taková ta klasická družina 3-6 postav neměla mít schopnosti, je všechny vyzabíjet).
Kromě toho mi to nepřipadá zapadající do té "infiltrace". To je rovnou agresivní řešení. Snad kromě případu "pro každého jednoho padoucha se k němu připliž zezadu a rychle a tiše ho zab".

No, osobně si pod tou "infiltrací" představuju hlavně plížení a špionění, kdy odhalení postav je ponoří do průšvihu. Tedy ne časté přímo agresivní akce, ale naslouchání, pozorování, vydávání se za něco/někoho.
Pro slušný lidi: Do uvolnění schránky mi nepište SZ!
(130829092016)

Herní preference:
Fyzický crossgender <3.(hráč-postava)
--Akceptovatelné styly hraní (dle systému):
Hack and Slash-Plnění cílů, boje. Kostky. Málo RP, možná simulace.
(Imerzivně) Simulační hra okořeněná dramatem- Ztvárňování charakterů. Gamismus ruší. Občas drama.
Dramatická hra s případnou imerzí/simulací-Dramatické akce. Občas hlubší prožitky.
-Mám problém s kombinací gamismu A dramatu. (Vyjma Wushu)

Uživatelský avatar
Sixtease
Příspěvky: 56
Registrován: 20. 10. 2012, 19:27
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s taktikou infiltrace

Příspěvek od Sixtease » 20. 11. 2014, 11:06

Díky za odpověď! Nakonec se od nás na rozdíl od mého očekávání nechtělo moc taktizovat. Jeden z nás se převlekl za jednoho z nich a pak už iniciativu převzal gamemaster. Pokud by někdo měl zájem, můžu vložit zápis, ovšem je německy, protože hraju ve Vídni :-P

Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 10427
Registrován: 13. 7. 2004, 14:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s taktikou infiltrace

Příspěvek od Ecthelion » 20. 11. 2014, 12:46

Sixtease píše:Klasická situace: stojíme před výkopovým táborem a potřebujeme se zmocnit toho, co tam záporňáci hledají (jako např. v Indiana Jonesovi a ztracené arše).
Tady je zásadní faktor - vím, kde se nachází to, co záporáci hledají? Pokud ano, můžu se proplížit, vzít jim to pod nosem a zmizet, pokud ne, tak nastane větší problém (v tom případě je často nejjednodušší je nechat, aby to našli a pak jim to sebrat... protože oni jsou dobře vybavená výzkumná výprava a vy ty jejich zdroje předpokládám nemáte). Každopádně taková výzkumná výprava bude mít nejméně deset členů (a to jen pokud nemají vlastní bodyguardy) a budou mít desítky domorodých kopáčů, takže postřílet moc nepřichází v úvahu... spíš to zůstává na proplížit se a sebrat to (pokud víš co a kde).

Nechat na štěstí, jestli tě objeví je na můj vkus příliš riskantní... proto by bylo rozhodně fajn, aby tam, kudy se budeš plížit, nebyli žádní záporáci o které bys mohl zakopnout. Jak na to? Podplatit arabský kmen, aby napadli opačný kus tábora a ve zmatku projít; podpálit sklad benzínu/munice/obojího a zatímco budou hasit, tak proběhnout; odvázat všechny velbloudy a poslat je na tábor, zatímco se budou soukat z rozdupaných stanů a snažit se dvouhrbé koráby pouště zase chytit, projít; vyvolat vzpouru mezi domorodými dělníky; namalovat přes noc na skalní stěnu obří Horovo oko (symbol pomsty) a vyděsit tím pověrčivé dělníky, aby utekli; zaplatit civilního pilota, aby jim v určenou dobu létal těsně nad hlavou a případně na ně sypal kamení, a ve zmatku projít (případně vojenské piloty na nedaleké základně, aby na ně nasypali pár bomb); uplatit úředníky aby jim zrušili konsesi na kopání a vykázali je, v opuštěném táboře už najít co hledám bude hračka; podplatit šéfa policie, aby zatkl většinu kopáčů nebo klíčové členy výpravy tak, aby nemohli pokračovat; poslat jim falešnou zprávu "od nadřízených", že vypukla válka a musí se dostat rychle do přístavu, nebo je místní internují; poslat jim falešné "stopy", že hledají na špatném místě a musí tábor přesunout o pět kilometrů jižněji; chytit do klece lva a pustit ho do tábora... možností je spousta. :wink:

Uživatelský avatar
Sixtease
Příspěvky: 56
Registrován: 20. 10. 2012, 19:27
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s taktikou infiltrace

Příspěvek od Sixtease » 20. 11. 2014, 12:51

:-) Namakané podněty! Těším se, až je někdy uvedu v praxi. Díky

Odpovědět

Zpět na „Vaše hry - příprava, rady, zápisy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host