[Rozličné] drobné hry, co lidi hráli s Faskalem

Zápisy a zážitky z vašich her, pomoc s přípravou, společné hraní.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9045
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

[Rozličné] drobné hry, co lidi hráli s Faskalem

Příspěvek od Faskal »

Čas od času hrávám různé jednorázové hry, kvůli kterým se mi nechce zakládat samostatné téma, přitom zápisy z RPG jsou pro mě dost osobní záležitost, protože se v nich odráží kus mého rozpoložení z té doby.

To ale neznamená, že komentáře, ať už od hráčů nebo laskavých čtenářů, by nebyly vítané. Ba naopak! Místa pro diskuzi je tady dost.

Also [placeholder]
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9045
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: [Různé] drobné hry co lidi hráli s Faskalem

Příspěvek od Faskal »

Seznam zápisů na RPGF (mimo toto téma)

Shadowrun
Praha 2067 & 2069;
Adventurers high as fuck, playing hockey and shit,

Dungeon World
Adventurers high as fuck, with evil twins and shit,
Adventurers high as fuck, riding ancient gods and shit,
Adventurers high as fuck, razing Vaharina and shit (Play-by-Post),
Adventurers high as fuck, hiding secrets and shit

Apocalypse World
Mars 2015
Fort Knox
Nesmrtelní (PbP)
[AW] {PbP} Záporáci - Tharagavverug

Svět dračáku
[SvětDračáku] {PbP} Hrdinové od Šedého hradu - Galadir
[SvětDračáku] {PbP} Kobky Šíleného mága - Turan

Uncharted Worlds
Incident Daedalos

Chuubo
Glass Maker's Dragon
PbP Chuubo Fantasy
Pampelišky

My Life with Master
Raven
Faskal
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9045
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: [Různé] drobné hry co lidi hráli s Faskalem

Příspěvek od Faskal »

[AW] Most přes oblast 42
Obrázek
autor obrázku

Hráči
Edward Talbot (Jerson) - battlebabe - týpek co přišel do King's Bridge, protože blízká Oblast 42 je nebezpečná, ale plná pokladů, které mu můžou zajistit život v přepychu po zbytek života
Alan Whiting (Belden) - savvyhead - zkoumá anomálii v blízké Oblasti 42, rád by z tamní výzkumné laboratoře získal chemikálie, které potřebuje pro pokračování svého výzkumu

NPC
Drummer - místní nekompetentní hardholder (je to totiž NPC), aspoň podle Whitinga, který s ním vůbec nevychází
Newt(on) - člen drummerova gangu, který přežil zásah vlnou, která jej zasáhla z maelströmu, později byl vyslán Whigingem do oblasti 42, ale nevrátil se.
Harris - vůdce malého gangu steroidových blbečků

Prostředí
King's Bridge - osada poblíž staré vojenské základny, s depem pro vlaky, koleje do oblasti 42 jsou stále použitelné
Oblast 42 - stará vojenská základna, mají Vault, který sloužil jako výzkumná stanice, radarový talíř nyní nepoužívaný jako radar a žijí v ní divní lidi, co jim prorůstají kosti přes maso, mají obličeje deformovaný prorůstajícími kostmi, někteří mají kostěný ocas a všichni vypadají více či méně plazovitě.
Obrázek
(c) Jerson
ve větším

Předtím, než se Talbot vydal vybrakovat vault v Oblasti 42, tak si šel dát panáka do putyky v King's Bridge. Jak se tak rozhlížel, jestli třeba tady nenajde ženu, která by byla krásná, chytrá a nešla po prachách, tak jej obestoupili čtyři steroidoví svalnatci a nejvýřečnější z nich, Harris, se zeptal: „máš problém?“ Talbot o žádném nevěděl, ale v tom už na něj čekal spodní hák kvůli tomu divnému pohledu, který prý vrhá po ženských. Než rána dopadla, Talbot uhnul jenom tolik, kolik bylo nezbytně nutné, tasil svou bouchačkou a přiložil ji tomu vymazanci na čelo. Když se vše vyjasnilo, šli na panáka.

Whiting se zatím vrtal ve své dílně na svém novém vynálezu – detektoru koherentních trans-něco neurovln s opačnou polaritou než je normální, které nějakým způsobem ovlivňovaly místní obyvatele. Vlny pocházely z Vaultu, ale nedávno někdo zapojil anténu ve vojenském komplexu jako zesilovač. Zatímco kalibroval, vtrhla k němu Drummerova banda. Jedna z goril na něj namířila upilovanou brokovnici, zatímco ostatní nahlas uvažovali, jaká by byla škoda, kdyby se „něco rozbilo“. Whiting nakonec přijal ultimátum – vydá se z Oblasti 42, kam si poslal Newtona – člena Drummerova gangu – aby mu donesl nějaké vzorky chemikálií, které zajímavě zvyšují lidskou citlivost k těm, no, vlnám.

Když do sebe Talbot kopnul panáka, pocítil ve vzduchu něco zvláštního. Proto otevřel svou mysl, ale síla, kterou se do něj pustil duchovní Maelström, jej zcela zahltila a praštil sebou k zemi. Když mrkl poprvé, viděl, jak jej Harris s kumpány zvedá. Při druhém mrknutí viděl, jak jej položili na montážní linku. Při třetím mu Whiting nasadil sluchátka, nastavil něco na přístrojích a Talbot cítil, že byl izolován od světa. Podle Whitingových měření to vypadalo, že síla vycházející z Vaultu zkoušela testovací vysílání s pomocí zesilovače. Whitingovi zatím přišly pod ruku dvě oběti z minulé vlny – jeden zemřel na masivní poškození mozku, druhý to přežil. A ten druhý byl právě Newton.

Zatímco se Talbot dával do kupy, Whiting si všiml, že venku se lidi chovají nějak divně, někteří se motají, jiní ztrácí vědomí, a všiml si, že King's Bridge je zavalen těžkým kouřem, který se plazí od blízké vojenské základny, odkud jej žene slabý vítr foukající tímto směrem. Rychle si uvědomil, jaké nebezpečí hrozí lidem, vzal si plynovou masku a začal organizovat jejich co nejrychlejší izolaci do budov, hrál totiž o čas. Talbot zatím v klidu nasadil masku, pomocí lepící pásky co nejvíc izoloval své oblečení a vydal se pomoc Whitingovi, který zatím většinu lidí zahnal do budov a dal jim instrukce, jak se zachránit. Talbot pak pomáhal s těžšími případy, někteří byli i docela agresivní a nechtěli se nechat odtáhnout, někteří by zase rádi jeho plynovou masku. Pár jich zmlátil, pár jich přiškrtil, nakonec ale všichni skončili v relativním bezpečí.

Dým se ale valil pořád dál, a stoupal z horního patra jedné z budov, tak si vzali hasicí přístroje, vytáhli drezínu a vydali se do oblasti 42. Přes kontrolní bod hlídaný lidmi od Drummera se dostali snadno, a do skladiště, jehož horní patro hořelo, se dalo dostat pouhým přehozením výhybky. Jak ale Whiting zastavil, jenom taktak jej minulo něco, čeho se báli – zástupce místního kmene lidí, kterým z nějakého důvodu prorůstají kosti přes kůži a považují Oblast 42 za svoji. Spíš než o chybné načasování skoku ale šlo o plný zásobník z automatické zbraně, který si potvora vyžrala.

Obrázek
(c) Jerson
Pět teček je pět hlídajících týpků; je tam výtah, schodiště a spousta beden


Zatímco se Whiting vydal slídil po průlezech v mezipatře a zabíjel se snad jenom s jedinou stvůrou, Talbot se rozhodl povraždit plazí tvory. Prostě prošel místy, kde se kryli, většině prostě prostřelil hlavu, i když několikrát to bylo hodně těsné, a v posledním momentu se mu podařilo odstřelit jejich vůdce, který zrovna aktivoval nálož. Talbot si oddechl a v tu chvíli mu ze stínů něco skočilo na záda, aby mu to prokouslo páteř. Talbot na to nečekal, udělal parakotoul a pevně pod sebou přidržel něco, co mohlo být člověk, ale pro kosti prorůstající přes jeho obličej to skoro nešlo poznat. Promluvil si s ním a dozvěděl se, že za tohle zodpovědný Newton a chlapi nahoře, které vede. Talbot mu poděkoval, oznámil mu ale, že jej zabije, počkal, jak se potvora zatváří a pak ji zastřelil.

Whiting zatím prolezl šachtami do vyššího patra, kde pět chlapů v plynových maskách a ve zbrojích čekalo s připravenými zbraněmi na příchod Talbota. Než k tomu došlo, tak si přitáhl pár hořících kusů plechovek s chemikáliemi, aby vycítil, kdo s nimi manipuloval. Duchovní stopa vedla k Newtonovi, i když on sám s nimi neoperoval. Když ale pochopil, co se chystá Talbot udělat, rozhodl se zase rychle zmizet.

O patro níž pořvával Talbot na Newtonovu skupinu, aby ji vyprovokoval, ale nikdo na to nenaletěl a ještě mu hodili dolů po schodech granát. Talbot se schoval za sloup, zatímco se střepiny zabodávali do stěn a do krabic ve skladišti. Po chvíli vystoupil z kouře zpátky na schody a řekl jim „Pizza jede. Extra pálivá.“ Nechápavě se na něj podívali, pak cinknul výtah, otevřely se dveře, bomba ještě dvakrát pípnula a pak explodovala.

Když pak hrdinové vstoupili do patra, oheň byl uhašen výbuchem a všichni byli mrtví. Všichni, až na jednoho, který vzal svou pistoli a pokusil si prostřelit hlavu. Talbot mu duchapřítomně vystřelil pistoli z ruky a vyslechl jeho poslední slova: „To Newton, mám ho ve hlavě“. Talbot opatrně obhlédnul situaci – podivné chemikálie už nehořely, ale přímo vedle nich byla budova s vysílačem. Whiting byl rozhodnutý ji pro jistotu zlikvidovat, ale Talbot si všiml, že její střechu hlídá sniper. Takže si počkal na moment, kdy byl rozptýlený a sjel po kabelu nataženém mezi budovami tak, aby při svém seskoku sundal snipera. To se mu také povedlo, ale nebyl dost rychlý a sniper jej ještě skrz na skrz prostřelil.

Pak po laně přeručkoval i Whiting a jak tak visel mezi budovami, všiml si, že na kontrolním bodě dali zpátky protitankové zátarasy, i když slíbili, že nechají únikovou cestu volnou. Whiting zašmátral po svém věrném francouzském klíči a začal rozmontovávat nosník antény, o které věděl, že má sloužit jako zesilovač. Když usoudil, že už to půjde, zarazil jej do nosníku a použil klíč jako páku. Talbot mezitím hlídal okolí, a upřeně sledoval poklop vedoucí na střechu, který se k jeho nelibosti otevřel. A kromě toho bylo slyšet škrábání kosti o stěnu. Talbot neváhal a pomohl Whitingovi se pořádně opřít do hasáku. Spojenými silami obou hrdinů se anténa naklonila, nejdřív pomalu, a pak rychleji a rychleji začala padat, až spadla na střechu a zavalila vstup.

V tu chvíli ale vylezla na střechu první potvora, kterou ale Talbot odstřelil s takovou grácií, že se ostatní zarazili. Po chvilce vylezla jedna ze stvůr, větší a kostí prorostenější, než ostatní, něco zasyčela a skočila Talbotovi. Ten do ní střílel zatímco na něj skákala, pak udělal kotoul, nakopl ji, aby získala ještě trochu pohybové energie a vystřílel do ní zásobník, zatímco přepadávala přes střechu. Ostatní vyklidili prostor.

Zesilovač byl rozbitý, ale už pár okamžiků oba cítili sílící energii psychického maelströmu. Talbot se rozhodl neutíkat do bezpečí a Whiting se mu nabídl, že jej zkusí ochránit přímo tady bez své výbavy, že to ale nemůže slibovat. Takže stáhl energii maelströmu na sebe. Talbot sice opět cítil, jak padají jeho duševní bariéry, které chrání jeho příčetnost před šílenstvím světa, ale tentokrát s Whitingovou pomocí nepadly všechny. Když impuls opadl, sebral si z výbavy snipera granát, se kterým měl velké plány. To je jasný důkaz toho, že byl zase při smyslech.

Během bouře v maelströmu se Whiting nechránil, ale vstoupil přímo do bouře. Tam narazil na Newtona, se kterým vedli přátelský rozhovor. Newton se ho zeptal: „Jak tě můžu přimět zabít Talbota? Musím se ho zbavit dřív, než pro mě začne být hrozbou.“ A Whiting hned věděl – když mi dáš ty chemikálie, které potřebuju pro své experimenty a Talbot tomu bude stát v cestě. V tu chvíli se otevřely dveře Vaultu. „To vypadá jako pozvání,“ komentoval to Talbot.

Kdy udělali pár kroků chodbou osvícenou pouze rudým nouzovým osvětlením, dveře Vaultu se za nimi opět uzavřely. Whiting postupoval jako ve snách, vnímal své okolí spíš přes maelström, než svými smysly a Talbot se mu mezitím někde ztratil.

Newton dovedl Whitinga do řídícího střediska, kde se před Whitingem otevřel výhled na velkou kontrolní místnost obklopená laboratořemi, počítači a ve výšce prosklenými stěnami, které sloužily jako pozorovatelny. Uprostřed místnosti byla nádrž napuštěná zelenou tekutinou, uprostřed které byl ponořený Newton, jehož tvář začínala obrůstat kostí, a měl k sobě přitažený terminál počátače, na kterém pracoval.

„Čekal jsem tě, Alane Whitingu, Není důvod pro nějaké ukvapené činy, chemikálií, které hledáš, je tady dost pro nás pro oba“, řekl Newton a ukázal na bazének. „Cítím ale, že je tady někde Talbot. Někde poblíž, ale nevím kde. Znič ho! ZNIČ HO!“ Whiting se k tomu neměl, tak musel Newton jednat sám: „Tak já teda zjistím, kde je, poslouchej,“ řekl a v tu chvíli naplnil místnost řev. Snad kvůli akustice nebylo jasné, jestli křičí Whiting, Talbot, Newton, všichni a nebo tak křičel sám psychický maelström, ale Newton hned věděl – „je támhle nahoře, už s ním konečně něco udělej.“

Scénu Talbot pozoroval ze skryté pozice přímo nad Newtonem a tekla mu krev z nosu a uší. Odjistil granát, natáhl jej nad bazén a řekl: „Pověz mi, proč bych ti tam teď neměl hodit ten granát?“ Newton se mu vysmál a prohlásil, že Talbot prostě jenom nechápe, o co mu jde. A že jej stejně nemůže zabít. Talbot cítil, že Newton uráží jeho inteligenci a ten granát mu tam hodil.

Granát dopadl do zeleného hnusu a explodoval. Kompletně roztrhal Newtona, vyhodil spoustu zeleného hnusu a spláchl Whitinga do bazénu. Když Newton umíral, vlna maelströmu se zvedla ještě jednou, snad už naposledy, ale hrdiny už nezasáhla a pak zmizela. Whitinga nakonec vytáhnul Talbot, ale něco se mu nezdálo. Měl pocit, že Newton pořád žije, i když jeho tělo leželo roztrháno na okraji bazénu.

Ve Vaultu si Talbot nabral tolik pokladů, že mohl v klidu odejít z celé prokleté oblasti 42 i King's Bridge, aby si našel ženu, která je krásná a chytrá a i kdyby byla na prachy, tak by si to mohl dovolit.
Whiting se vrátil do King's Bridge. Na jeho okraji stál Drummer, ti čtyři týpci z baru a ještě pár dalších. „Čekal jsem tě, Alane Whitingu,“ řekl Drummer Newtonovým hlasem. „Čekal jsem tě, Alane Whitingu,“ řekli Newtonovým hlasem i všichni ostatní.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9045
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: [Různé] drobné hry co lidi hráli s Faskalem

Příspěvek od Faskal »

Hra z Festivalu Fantazie 2014 (30.6.)
Předběžně jsme se domluvili na hru, snažil jsem se sehnat ještě tak jednoho, ale nějak jsem neměl čas moc shánět další lidi, tak jsme skončili ve 2+1. Jednalo se o kompletní improvizaci, docela mě překvapilo, že za vším celou dobu stál Newton, který převzal otěže od těch divných plazích týpků (do Oblasti 42 ale nechodí ani Dremmerova banda, žije tam něco... nechci říkat nelidského... ale úplně lidi to taky nejsou) a roztočil současné problémy.

Za hru moc děkuji, byla fajn, hlavně jsem viděl v akci kvalitního battlebabe - je vidět, že battlebabe opravdu problémy spíš vytváří, než řeší, ale zase "zapne cool mód" a problémy ji prostě obejdou a zůstanou na někoho jiného. Hlavní poznámka - Battlebabe musí pořád, ale opravdu pořád, hláškovat. Savvyheada jsem si před hrou nedovedl moct představit, ale tématicky je ta postava strašně silná a dokáže kolem sebe vytvořit zajímavé prostředí a příběh, obzvlášť, pokud se jej ujme někdo dobrý, takže díky, Beldene.

Ta hra byla relativně krátká, docela se povedlo prokreslit charaktery, ale už nebyl moc čas na interakci s NPC, spíš se řešila akce a problémy, které se kupily na několika... frontách. A v příštím AW se už ale bez výmluv musí spustit nějaký sexmove, zase nic nebylo.

Všichni měli strašné štěstí na kostky, tak se to sunulo rychle pekelnou rychlostí a všechny dramatické situace v začátku se hráčům podařilo vyřešit vyjednáváním. O to větší pak bylo nadšení všech, když Jerson konečně hodil dvě jedničky.
Když se zjistilo, že se Newton změnil v člověka s plazími znaky, tak se mu začalo říkat Newt (mlok).

K technickým věcem - Jedna fronta byla Dremmer (Warlord, Ignorance), druhá byla Oblast 42 (Fortress, Decay), třetí Newt(on) (Mindfucker, Ambition)

Ta mapa je finální verze, na začátku tam bylo víc "prázdných míst" 8)

J: "To si mám dva měsíce neholit hrudník, abych mohl dělat gorilu?"
J: "Pizza je tady! Extra pálivá" [vskutečnosti nálož]
J: "Jejich bezhlavost by mohla být nakažlivá"
F: "Alan Whiting. Čekal jsem tě." B: "Newton. Tebe jsem teda nečekal."
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: [Různé] drobné hry, co lidi hráli s Faskalem

Příspěvek od Jerson »

Heh, dobré :-) Musím to sepsat i ze svého pohledu, tedy z pohledu své postavy.
A s tím sex move - nahrál jsem ti na smeč, když jsem vesnici naplnil samým hollywoodským komparsem, tedy v mé představě jedna kočka vedle druhé, ale dostal jsem jen gelové svalovce :-)
Ještě bych si měl přečíst pravidla, abych vůbec věděl, jak jsi tvořil tu zápletku, nebo proč jsi pokládal otázky, jaké jsi pokládal.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9045
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: [Různé] drobné hry, co lidi hráli s Faskalem

Příspěvek od Faskal »

Je fakt, že tam byla jedinečná možnost.
Hm, battlebabe by se možná mohl dostat z maelströmem indukovaného šílenství, pokud by se mu to povedlo propojit s orgiemi vyvolanými právě tou bouří v maelströmu, protože její/jeho sexmove říká, že "nic se nestalo". :-)

Ale ve chvíli, kdy jsem vymýšlel fail, tak mě to nenapadlo.

Pravidla máš, nebo ti je mám poslat?
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: [Různé] drobné hry, co lidi hráli s Faskalem

Příspěvek od Jerson »

Nemám, můžeš mi je poslat. Zatím se prokousávám související debatou.

A sexmove by se mi (nevím jak tobě) hrálo snáz, kdyby bylo vyvoláno vypravěčkou a nikoliv vypravěčem. (Nevím zda bych jím mohl reagovat na jinou hráčku). Jak jsem fixovaný na postavy odpovídajícího genderu, některé věci se mi hrajou špatně. Takže mi ani moc nevadilo, že jsem to nepoužil.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9045
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: [Různé] drobné hry, co lidi hráli s Faskalem

Příspěvek od Faskal »

Už jsem ti je před chvílí i poslal.
Ta hlavní pravidla mají hodně stránek, ale textu tam reálně není tolik, jak to vypadá. Také jsem přibalil bonusové věci. A podpoř Vincenta, kup si to 8)

No, sex bych taky měl radši s vypravěčkou než s vypravěčem (...), ale ty sexmove tam prostě nějak patří.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: [Různé] drobné hry, co lidi hráli s Faskalem

Příspěvek od Jerson »

Tak já si raději napřed přečtu, co to vůbec znamená :-)
Díky za ta pravidla.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9045
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: [Různé] drobné hry, co lidi hráli s Faskalem

Příspěvek od Faskal »

To máš jednoduché. Je to move, co se spouští, když má postava s někým sex. Ten od battlebabe je zajímavý v tom, že říká, že se při tom nic nestalo: "If you and another character have sex, nullify the other character’s sex move. Whatever it is, it just doesn’t happen"
Už o tom přestanu dělat vtipy. Musím se jít zeptat vedle k Fenixovým, jak jim to funguje u nich.

Budu se těšit na zápis, mezitím dokončím druhý zápis.

Takže,
ion cannon ready.
...
stay tuned.
...
Obrázek
zdroj obrázku
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 4217
Registrován: 6. 11. 2006, 07:40
Bydliště: Brumov

Re: [Rozličné] drobné hry, co lidi hráli s Faskalem

Příspěvek od Raven »

Nevidím slony!
R
"Make BDSM, not war, sister."
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9045
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: [Rozličné] drobné hry, co lidi hráli s Faskalem

Příspěvek od Faskal »

...
To je také ve výstavbě.

Tak aspoň jednoho
Obrázek

a...

mohlo tetování kavky vypadat takhle? Nebo je moc schématické?
Obrázek

Mimochodem, objevil jsem naprosto luxusního kavka-týpka.
Obrázek
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 4217
Registrován: 6. 11. 2006, 07:40
Bydliště: Brumov

Re: [Rozličné] drobné hry, co lidi hráli s Faskalem

Příspěvek od Raven »

A kavčí týpka by nebyla?
Tetování by mohlo být, dokonce bych řekla, že je perfektní
R
"Make BDSM, not war, sister."
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9045
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: [Rozličné] drobné hry, co lidi hráli s Faskalem

Příspěvek od Faskal »

[Uncharted Worlds]
Obchodníci s vesmírem.
Nebo aspoň s většinou planet a měsíců kolem Vegy.
Obrázek
Umělecká představa planetárního systému Vega, http://www.roe.ac.uk/

Na posádku lodi Artemis 6242 padly těžké časy. Společnost United Trade Limited si spočítala, že kapitán spolu se všemi členy posádky dohromady vlastni menší část lodi, než je podíl UTL a rozhodla se, že je čas vymáhat dluhy.

Postavy a jejich specializace, jak se během přípravy a hry vylouply:

Edward Newton (Jerson) – spacer – kapitán lodi, pilot, týpek, co tomu velí
Bohr (Belden) – priviledge – vyjednavač, pomocné zbraňové systémy
Hawking (Reeag) – hi-tech – odborník na techniku, štíty a pomocné zbraňové systémy
Ada Carterová (Balu) – frontier – specialista na zbraně a hlavní zbraňové systémy lodi
Paskal (Tomáš) – powerty – chlap co všechno přežije, covert-ops specialista, senzorové systémy

Korporace (tohle jsou poznámky napsané na papírech, reálně kolem toho byl vždycky malý příběh):

Freeloaders („Pijavice“)
I. Paskal: „Fake, přiživují se zpravidla na cizích operacích a zdrojích“
II. Newton: „Převezl jsem jejich člověka s nákladem, zavedli mě do nebezpečné oblasti a ještě mě pronásledoval Space Shield.
III. Carterová: „Já jsem byla na lodi Space Shield, která jej pronásledovala“
IV. (bonus od Paskala): „Já jsem byl ten náklad“

Space Shield (nemají rádi zkratku SS)
I. Newton: „Vojenská/policejní síla udržující pořádek silou, většinou přílišnou.“
II. Carterová: „Bývalá vojačka SS– nyní v důchodu, hrozně proti nim, ale zároveň je zná“ - pomáhala pacifikovat vzbouřenou kolonii
III. Bohr: „V-2-30 Pandora“ [?] (Každopádně ji podrazil, když ještě byla u SS)

TerraCorp
I. Carterová: Motto – „Více kyslíku pro všechny!“, hlavní terraformující organizace v sektoru
II. Bohr: „Podezřelé finance, tajné kontakty, fatální 'náhody' – podezření.“
III. (nedochovalo se) Hawking : „Zvrtali terraformaci jedné planety a já byl při tom“

UTL – United Trade Limited
I. Bohr: „Obchodní korporace vlastnící gigantické lodě – téměř plovoucí města. Obrovské náklady, obrovské obraty, obrovské všechno.“
II. Hawking: „Obří loď narazila do mojí domovské planety – s patřičnými následky.“
III. (nedochovalo se) Paskal: „Zbytky rozbité lodě byly přesunuty na stabilní orbitu a v nich jsem vyrůstal.“

Deep Space Exploring
I. Bohr: „Vault-tec budoucnosti, experimentální lodě, 'dobyjeme galaxii za jakoukoli cenu!'“
II. (nedochovalo se) Hawking: „Byl jsem součástí jejich experimentu, ale zdrhl jsem v kryorakvi, kterou někdo propašoval pryč.“
III. (nedochovalo se) Newton: „Pryč jsem ji propašoval já.“

Obrázek
Loď Artemis 6242, z 51,3 % vlastněna společností UTL, zbytek podílu má posádka.
(c) Jerson
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9045
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: [Rozličné] drobné hry, co lidi hráli s Faskalem

Příspěvek od Faskal »

Obrázek
Planetární systém Vega. Vpravo nahoře máme červí díru do jiného systému, mezi Vega IV a Vega V leží prachový pás.
(c) Jerson


Teraformování měsíců Vegy V převzal Terracorp pod svou kontrolu, ale podle United Trade Limited (UTL) jejich jedinou základnu planetární obrany obsadili vzbouřenci a převzali nad ní kontrolu, což může vést k destabilizaci celého sektoru. Samotná Vega V má zajímavou oběžnou dráhu, která protíná prachový oblak, což způsobuje, že její měsíce jsou velmi těžce terraformovatelné kvůli spoustě dopadajícího prachu a mikrometeoritů. TerraCorp je ale známá tím, že planety pro terraformaci vybírají podle klíče, který je známý jenom jim. A o měsíce Vegy V se zajímá Terracorp. Kdo ji nakonec získá?

Kapitán Newton se rozhodl, že úkol nespěchá a věnoval týden klasickému přestupu bez použití skoku hyperprostorem, aby na sebe neupozornil Vegu V. Naplánoval dráhu tak, aby zůstali skrytí na drobným prstencem, mimo dohled základny na měsíci Vegy V. Technik Hawking vypustil čtyři družice na kolizní kurz z měsícem. S jednou ztratil signál, dvě byly zničeny při průletu prstencem, ale poslední měla správný kurz; mířila si to přímo nad základnu a posílala data o uspořádání nadzemních struktur. Poslední informace, kterou zachytila předtím, než její senzory oslepila abraze atmosférou, byl rádiový signál z aktivních detektorů, který lokalizoval její pozici.
Obrázek
Mapa základny planetární (měsíční?) obrany, dole je hlavní stanice a raketodrom, nahoře základna s point-defense. Ten hlavní kráter v sobě původně krátery neměl, ale Space Shield nejspíš slyšeli, že TerraCorp mají rádi krátery.
(c) Jerson


Odhaleni se rozhodli kontaktovat vojenskou základnu, ale navzdory Bohrově výmluvnosti byla jejich žádost o přistání odmítnuta. Proto oznámili, že přistanou na opačné straně planety v terraformačním centru. Poté tajně přistáli se svojí lodí velmi daleko od základny, na rozhraní mezi terraformovanými pásy planety radiálně vycházejícími z terraformačního centra a horskou pustinou. Maskování jejich lodi by mělo bezpečně odrazit veškeré pátrání pomocí aktivních senzorů a uprostřed pustiny je nikdo hledat nebude. Samotný travnatý porost byl zvláštní – takový krásný travnatý koberec nikde v přírodě nenajdete, ale TerraCorp ráda svým klientům dává pocítit dokonalost. Když se podívali nad nebe, spatřili krásnou podívanou – celé nebe se rozzářilo prolétajícími částečkami prachu, které zasáhly měsíc o několik hodin dříve, než by odpovídalo výpočtům.

Kapitán všechny naskládal do své stíhačky upravené pro transport malé skupiny, a podle snímku z orbity projeli kaňony a úžinami mezi horami až ke kráteru, ve kterém byla zbudovaná základna planetární obrany. Prach padající atmosférou ztěžoval orientaci a úplně blokoval komunikaci s okolním světem, ale nezakryl start rakety předpotopního designu z blízkého kosmodromu, která brzy dosáhla nízké orbity. Střelu, která naopak z orbity přilétala, také přehlédnout nemohli a kapitán provedl úhybný manévr. Raketa narazila do blízké skály a stíhačku téměř odhodila do kráteru. Jasná práce Space Shield.

Zatímco většina posádky se snažila zakotvit stíhačku, Hawking dával dohromady Bohra, kterému se hned vedle hlavy zabodla střepina ze střely, ale nakonec to rozdýchal. V letounu byla trhlina, která by znemožňovala nouzový únik mimo atmosféru, tak se Hawking rozhodl, že ji opraví a bude hlídkovat na povrchu, zatímco se ostatní pokusí dostat do základny.

Systém point-defense v blízkém kráteru sestřeloval většinu přilétávajících střel mířených do oblasti hlavního kráteru, ale jedna prošla skrz a asi čtvrtina budov základny byla zničena. Paskal vytáhl ze svých špionážních hraček hi-tech binokuláry a všiml si lidí hlídajících point-defense základnu a také, že hlavního kráteru bude možné se dostat průrvami ve skále.

Když došli k průrvě, bylo hned jasné, že se jedná o dlouho nepoužívaný únikový východ se starými zrezlými skobami zapuštěnými do skály. Když udělili pár kroků do tmy, point-defense systémem proletěla druhá střela a zasypala vchod. Měli štěstí – to je zachránilo před většinou tlakové vlny a východ zůstal částečně průchozí. Když zapnuli světla, všimli si kamery, v jejímž objektivu byl zaseknutý úštěpek kamene. Carterová se nechala vysadit a pouhým dotykem se připojila k síti – takové věci ona umí – a přes připojení se Hawking nahackoval dovnitř a dočasně vypnul obranné systémy. Dostat se hluboko do přirozené jeskyně už nebyl problém.

Uvnitř dómu bylo umělé jezero, které sloužilo jako heat sink pro servery. Na můstku uprostřed jezera stál chlápek v brýlích pro virtuální realitu a hrabal se v datech. Zatímco mu Hawking s Carterovou pod rukama kopírovali data a Paskal hlídal, aby je někdo nepřepadl, tak Newton s Bohrem šli skřípnout agenta. Nebylo těžké určit, že se jedná o agenta Freeloaders a že zaměřuje orbitální iontový kanón na základnu planetární obrany. Vzhledem k tomu, že se této základny potřebovali zbavit, aby kapitán splatil část svého dluhu pro UTL, nechali jej jeho práci dokončit. Když se na obrazovce před ním objevilo „ion cannon ready“, sundal si brýle, utřel si pot s čela, uznale kývl s pocitem dobře odvedené práce a udiveně se podíval na Newtona.

Newton je známý po celém sektoru. Tenhle týpek slyšel, že se na něj dá spolehnout, pokud jde o operace tohoto typu a pomohl jim zmizet. Když prolezli tunelem, už na ně čekal Hawking s opravenou stíhačkou, rychle je naložil, agenta dali mezi sebe a rychle zmizeli. Laserový paprsek, který prakticky nebyl schopný prorazit hustě padající vesmírný prach, vystřídal rychle rostoucí proud iontů, až dolů plynul ekvivalent poctivé atomové bomby. Tlaková vlna se za nimi řítila údolími a průrvami, až projeli na volnou pláň, na které se tlaková vlna rozplynula do prostoru, na pár okamžiků je pohltila, pak ale nabrali dostatečnou akceleraci a definitivně jí utekli.

V bezpečí na lodi ubytovali Joshuu – toho agenta Freeloaders – do poslední volné kajuty a poslali šifrované zprávy o svém úspěchu, takže kapitán oddálil exekuci své lodi a všichni získali malé, ale ne bezvýznamné plus u Freeloaders, protože dostali jejich člověka tam, kde je jeho místo – na úplně cizí loď pracující na misi, se kterou on nemá nic společného a zároveň mu nechali volné pole působnosti. To ale neznamená, že při první známce něčeho zajímavého by mu Carterová do piva nedala uspávadlo. Kromě toho dekódovali většinu informací ze serverů Terracorp, ve kterých se dozvěděli o smyslu rakety, kterou základna na Vega V na poslední chvíli vystřelila – nesla tisíce malých družic vybavených lasery na likvidaci přilétávajícího prachu. Rozhodli se, že nechají Space Shield myslet si, že zničením rakety překazili plány Terracorp, i když tou dobou už byly všechny družice na oběžné dráze a byla poslední šance je ještě nějak rozumně pochytat.

Podle oficiálního prohlášení Space Shield napadla obyvatele měsíce Vegy V neznámá choroba a musela být vyhlášena karanténa celého systému. Kapitán tam nechtěl tvrdnout, tak nastavil kurz do neznáma a spustil hyperpohon.

Bezpečnostní systémy ukončili hyperprostorový skok kvůli slabé gravitační anomálii, na kterou narazili. Jednalo se o loď neobvyklé konstrukce. Paskal prošel svými skenery všechna komunikační pásma, a přesto, že hlavní komunikační anténa byla zničena, loď vysílala do svého blízkého okolí signál SOS. Paskal snadno poznal, že se jedná o loď Deep Space Exploring, která díky svému iontovému pohonu pomalu, ale stále, zrychlovala, aby opustila systém Vegy.

Paskal otevřel komunikační kanál. Na ztemnělém můstku osvětleném pouze rudými bezpečnostními světly se v rohu krčil živý člověk. Když na něj Paskal promluvil, začal se plazit ke komunikátoru a hýbal rty. Pořád si pro sebe něco šeptal. Když se přiblížil dostatečně, bylo slyšet, jak říká pořád dokola: „Tohle se nemůže dít, zachraňte mě.“ A vůbec nereaguje na otázky. Až, když mu Paskal přikázal, ať jedná podle kódu 237, tak se trochu uklidnil. Požádal je, ať jej zachrání před experimentem DSE, je jediný živý důstojník, posádka je.... mrtvá. Pak se přiblížil ke komunikátoru ještě víc, vytřeštil oči a řekl, že počítači nevěří, že předá vstupní kódy správně. Tak začal zpaměti diktovat koordináty tichým, odměřeným hlasem.

Obrázek
Vesmírná bitva, stav, kdy už je zničeno skoro úplně všechno.
"Prosím, Jersone, nakresli loď. Ale ať je divná."
(c) Jerson


Když skončil, loď jako by ožila. První, co se stalo, bylo, že za sebe vystřelila proximity miny, vzápětí vystartovalo pět stíhacích dron a jedna nesoucí bombu. Všichni se okamžitě přemístili na bojová stanoviště. Hawking přesunul energii štítů k motorům, protože podle Paskalových senzorů se stíhací drony zaměřily právě na ně. Kapitán zatím kličkoval mezi minami a Carterová s Bohrem obsadili zbraňové systémy na můstku, Hawking přepnul štíty na původní nastavení a pak se chytil zbraňových systémů na zádi, aby společnými silami udolali stíhače.

Kapitán kličkoval znamenitě, ale na moment vypadnul z rytmu a Carterová, nejlepší střelkyně, se musela zaměřit na likvidaci několika min a dva ze stíhačů se dostali na záď, kde se je pokusil sestřelit Hawking. A také nejméně jednoho sestřelil, jak ale naslepo střílel z laserů do prostoru, tak aktivoval několik min a celé minové pole se řetězově aktivovalo, načež se kapitán rozhodl přiblížit se co nejvíc lodi a ukryl se mezi proudy částic z iontového pohonu. V tu chvíli se Hawking rozhodl rychle přelézt do skafandru, protože měl problém – mimo dosah hlavních zbraní se k nim blížil bombardér, jehož plátování nemohl point-defense systémem umístěný na zádi nikdy prostřelit.

Na senzorových systémech se Newtonovi ukázalo, že kromě malého proudu iontů z pohonu, které štít bez problémů odrážel, se začínají žhavit hlavní trysky lodi, za kterými právě jejich loď byla. Carterovná nekonečné vteřiny žhavila plazmové dělo, kterým pak střelila přímo do trysek, kam nabitá plasma vletěla a na moment se nic nedělo. Na zádi zatím Hawking ve skafandru otevřel nákladový prostor volnému kosmu, hodil si raketomet na rameno a vystřelil. Drona s atomovou bombou sice blokovala zaměřování, ale Hawking ji aktivoval ručně a odpálil tím i dronu. Pár okamžiků se díval do epicentra výbuchu a štít se rozzářil, jak absorboval gama záření a později i nabité ionty bubnující do něj. Na druhé straně lodi vybuchly hlavní motory lodi DSE a hrdinové mohli konečně bezpečně přistát.

Uvnitř lodi bylo ticho. Až moc velké ticho. V tom se ale otevřely dveře a poklop na stropě, odkud vyskákala posádka lodi. Změněná. Krvelačná. Varováni jediným doopravdy přeživším a svými senzory byli připravení – ve skafandrech, s plamenomety a se střelami s bílým fosforem. Postupně se prostříleli až k můstku, jehož vstup Hawking hackoval, zatímco si hrdinové marně drželi zombie od těla. Hawking se na poslední chvíli nahackoval do systému, otevřel dveře, a když posádka prolezla dovnitř, zavřel za sebou.

Na můstku našli spousty starých mrtvol, jejichž hrdla byla zubatě podřezána. Přeživší nedůvěřivě pozoroval posádku Artemis a na otázky odpovídal jenom svým jménem, funkcí a osobním číslem. A až Paskal ho přiměl mluvit díky svým znalostem operací DSE. Důstojník vyprávěl o děsivých experimentech prováděných Deep Space Exploring, o tom, jak se lidé proměnili v bezduché bytosti po testování nových virových vektorů vyvíjených DSE. A taky o tom, jak důstojníci zešíleli a on se o ně musel... postarat. Teď, když jej v hlídání lodi někdo nahradil, mohl se svou prací skončit, řekl a chtěl střepem skla podřezat i sebe. To už ale za ním stál Newton, který jej odzbrojil a uspal.

Co se dělo potom? Hrdinové našli ve výbavě důstojníků lék inaktivující virus, který nacpali do syntetizátoru a pustili do ventilace. Pak ale došlo k neshodám filosofického charakteru – nebylo by lepší je jednoduše vyhodit do vzduchu s pomocí autodestrukce lodi? Bude lék vůbec fungovat? A když ano, zůstanou lidem vzpomínky na ty hrůzné dny, kdy se pojídali navzájem? Přiletí jim někdo na pomoc, když posádka Artemis musí odletět? Kdo na lodi DSE vydrží nejdéle naživu? Sledujte novou reality show na Deep-Space-Leaks!
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Odpovědět

Zpět na „Vaše hraní - příprava, rady, zápisy a PbP“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů