[AW] The Bridge - zápis

Sekce, v níž se věnujeme našemu hraní. Můžete zde poprosit o pomoc s přípravou kampaně nebo dobrodružství, konzultovat svou postavu, a samozřejmě se podělit o zápisy z her, které už máte za sebou.
Odpovědět
Uživatelský avatar
fenikso
Příspěvky: 728
Registrován: 11. 10. 2009, 10:58
Bydliště: Brno

[AW] The Bridge - zápis

Příspěvek od fenikso » 21. 1. 2014, 15:37

The Bridge

Obrázek
Použitý obrázek

Nikdo neví, jak nebo proč. Možná ani nikdo nikdy nevěděl. Je to už padesát let, co lidská společnost zkolabovala. Neznámý virus vyhubil většinu lidské populace i většinu velkých hospodářských zvířat - koní a dobytka. Ještě dnes se rodí děti bez imunity a umírají hned po porodu strašlivou smrtí. Svět už není, co býval. Rozhlédni se - ano, zřejmě, rozhodně není co byl. Ale také zavři oči a otevři svou mysl: něco je špatně. Na hranici vnímavosti, všudypřítomné, hrůzné, plné nenávisti a děsu...

Postavy
Dust "Nejčistší" Rabbit - Hocus - nejasné pohlaví, obstarožní formální roucho, odhodlaný výraz, plamenné oči, nadváha.
Kim Core - Angel - muž, starý doktorský plášť na kevlarové vestě, výrazná tvář, těkavé oči, podsadité tělo.
Peter Čechov - Brainer / Hardholder - muž, protichemický oblek, jemná tvář, hluboké oči, zmrzačená ruka.
Doom Duke - Gunlugger - muž v bitvami ověřené zbroji, s ošlehanou tváří, smutným pohledem a namakaným tělem.
Grace - Skinner - tanečnice s havraními vlasy, poutavým pohledem, ženskymi rysy a rukama téměř hypnotizujícíma.
Clara Hunter - Quarantine - pětadvacetiletá, poměrně hezká, atletická, na krátko ostříhaná vojanda, tak trochu ztracená.
Alan Robinson - Savvyhead - v montérkách, s těkavýma očima, jinak docela pohledný, věkem kolem třiceti

Prostředí
The Bridge - Obchodní osada, cca 70 obyvatel. Kontroluje starý vysutý most přes řeku, obchodní křižovatka. Obehnaná palisádou na obou stranách řeky, na jedné straně malé městečko, vyhořelá nemocnice, přístaviště, tržiště. Na druhé jen několik domů, brána, a pod mostem sídlo kultu Následovníků Stínů. Živí se obchodem, rybolovem, vybíráním mýtného, sbíráním kovů v nedalekých ruinách města a zajišťováním bezpečnosti na cestě.
Naposledy upravil(a) fenikso dne 30. 1. 2015, 11:13, celkem upraveno 14 x.

Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 8780
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: [AW] The Bridge - zápis

Příspěvek od Faskal » 22. 1. 2014, 13:04

Teď je mi líto, že pracuju v Praze. Už jste i něco hráli?
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.

Uživatelský avatar
fenikso
Příspěvky: 728
Registrován: 11. 10. 2009, 10:58
Bydliště: Brno

Re: [AW] The Bridge - zápis

Příspěvek od fenikso » 22. 1. 2014, 14:05

Už jsme hráli krátkou seznamovací poté, co jsme zjistili, že vytvořit postavy vybíráním ze seznamů nemusí být nutně rychlejší, než vymyslet pět aspektů :lol:. A pak jednu ostrou session, v současné době se snažím naprasit nějaký zápis z poznámek od Komi.

Uživatelský avatar
fenikso
Příspěvky: 728
Registrován: 11. 10. 2009, 10:58
Bydliště: Brno

Re: [AW] The Bridge - zápis

Příspěvek od fenikso » 22. 1. 2014, 15:43

Obrázek
Použitý obrázek

Prolog

Osada The Bridge je ráno ponořená do mlhy a jen ospale se probouzí. Těžký závoj jako by tlumil veškeré zvuky a jeho tíha dopadala na bedra všech. Karavana, která se měla zdržet ještě týden, z ničeho nic vyrazila dál a ráno po ní ve městě není ani památky. Kult Následovníků Stínů je ve špatné náladě a první, kdo by to mohl odnést je Nejčistší, což si také uvědomuje, když sleduje naštvané a temné pohledy svých lidí. Nikdy nebylo úplně jasné, jestli kult patří jí, nebo ona jim...

Vedle železobetonové budovy staré vyhořelé nemocnice provozuje svou praxi místní lékař Kim. Pomáhá mu sice nedospělá, ale přesto dostatečně vyvinutá asistentka Sun. Dívka rozumu moc nepobrala, když k němu přišla, byla úplně němá, teď už dokáže říct alespoň jedno slovo - doktorovo jméno. Způsob, jakým je vyslovuje, však spíše nahání husí kůži. Dívka je manuálně šikovná a z pohledů a občas zahlédnutých dotyků mohou někteří vědět, proč je s ní pan doktor spokojený. Pan doktor, toho nikdo nezpochybní...

Kim a Dust mají nepsanou dohodu. Nejsou přátelé. Jsou si vzájemně užiteční. Dust se netahá se svým kultem jen tak pro legraci, dokáže získat informace, které jsou jinak nedostupné, které neví nikdo. Nikdo. A když má k dispozici osoby mrtvé či živé, jde to snáz. A doktor jí může osoby zapůjčit. Mrtvé, či živé. Dust mu na oplátku prozradí občas nějakou informaci a doktor se pak blýskne bezchybnou a diskrétní diagnózou nemoci, o které nikdo nevěděl.
***
Dust se probudí vůní "čaje", který ve velkém kotli vaří Roger, a jediný se netváří že by ji hned nejraději obětoval Stínům. Dust zkontroluje své kultisty a dohlédne na práci tří, kteří se zrovna se zaujetím přehrabují v několik dní chcíplé kočce. Je to kočka domácí, třeba se od ní ještě něco zajímavého dozví. Kult totiž vzývá Stíny mrtvých z psionické bouře a zabývá se stavem duše po smrti - nutno podotknout že až děsivě úspěšně. Následovníci se dívají na svou vůdkyni vzpurně, jejich úklony a pozdravy jsou poněkud toporné. Dust přemýšlí, jak je co nejrychleji potěšit, aby se vrátili ke své obvyklé oddanosti.

Po řece z mlhy přijíždí obchodní vor, který přiváží převážně jídlo z Polí, ale i další artikl. Dust se svými lidmi vykoupí to nejlepší zboží, což Gabriela, která dorazí až po nich, nese zvláště nelibě. Dust ji navíc ještě stihne svými řečmi urazit (sledujte jistou podobnost dále :wink:). Kromě obchodníků přijede na voru ještě svalnatý námořník a vagabund Ben, který k obchodníkům zjevně nepatří a vztekle se dobývá do hospody, která je ráno zavřená. Vůdkyně kultistů jej ohodnotí jako vhodného na rozšíření řad a tak jej přátelsky pozve na "čaj".

Po návratu do své části osady se Dust od jednoho ze svých lidí dozví, že karavana, která včera večer odjela, byla přepadena otrokáři a při útěku zanechala na cestě jeden vozík plný zboží. A co nikdo nehlídá s puškou v ruce patří v okolí The Bridge tomu, kdo se tam s puškou objeví první. Nebo s noži - záleží, kolik vás je :>;o). Dust si chce dojít pro vozík patřící kultu, pro jistotu, kdyby ten obchodnický byl nepojízdný. U něj ve stodole najdou jednoho z nových členů, mrtvého, v hrudi má dvě střelné rány a podle všeho tam už den či druhý leží. Dust nařídí odnést ho do svatyně a pronese ke svým ovečkám řeč o pochybnostech a spravedlnosti a ohrožení a tak.

Rabbit se svým doprovodem vyráží posbírat cennosti po přepadené karavaně, bere s sebou šest nejschopnějších lidí. U mostu potkají drzého vesničana, který po nich pokřikuje, že mají ve vesničce nějak mrtvo. Jako by snad narážel na mrtvého, co se u nich našel. Dust chce předejít konfliktu na místě (kultisté se šikují kupředu) a tak zmíní jeho problémy v posteli včetně nevěry jeho manželky, muž je nepříčetný, ale nemá slov ani činů, jak je zaskočený, a tak snadno projdou.

Ken se dozvídá, že holčička Miriam se ztratila a asi si hrála v ruinách nemocnice. Hádejte, kdo to tam jako zná nejlépe a půjde ji hledat? Správně, pan doktor! Doktor vezme brašnu a kus lana pokud by bylo třeba se někde spustit dolů – přece jen, barák se už začíná rozpadat. Po nějaké době zaslechne její hlásek, dostat se k ní ale trvalo nějakou dobu, kvůli překonávání propadlých podlah a stropů. Kam ty malé děti nevlezou?!

Holčina má přimáčklou nohu trámem. Doktor si vyhrne rukávy, zvedá trám, ten se zrovna tak ošklivě láme, že dívce ničí nohu ještě hůř. Holka ječí, doktor řve, že "už to bude" (má praxi :P), v nejkritičtějším okamžiku sice za sebou zaslechne pohyb, ale rozhodne se jej pro dívčino dobro ignorovat. A skončí s kudlou v zádech. Doktor ale není žádné ořezávátko, sebere kus dřeva a dá se s vetřelcem do boje. Muž divokého vzhledu se zakrváceným nožem před ním ustupuje a nakonec se mu podaří jej zahnat někam do stínů v ruinách.

Když je dívka v bezpečí, chce ji ošetřit už před zraky její matky a dalších lidí. Nechce plýtvat zásoby a tak se rozhodne pro filipínský způsob operace, zavře oči, položí na ni dlaně a (ignorujíc MC evil grin :-)=) připraven na léčivý dotyk otevře svou mysl psionické bouři... Jeho schopnost ošklivě selže, najednou upadne do transu, kromě děsivých výjevů vidí i jak někdo přepadne skupinu které velí Dust a je přímo u toho, jak jí někdo prořízne krk. Když se z transu probere, drží oběma rukama dívku za krk a úspěšně ji před zraky vyděšených přihlížejících rdousí. Zachová kamenný výraz a pustí se do naštěstí úspěšné resuscitace. Zmatení vesničané ji odnášejí do bezpečí a vrhají na doktora rozporuplné pohledy.

Kolem Kima prochází skupina sedmi mužů ozbrojených noži, vidlemi, palicemi, sekerami, páčidly. Míří někam za palisády s odhodlaným výrazem. A minimálně jeden byl v jeho vidině...

Uživatelský avatar
fenikso
Příspěvky: 728
Registrován: 11. 10. 2009, 10:58
Bydliště: Brno

Re: [AW] The Bridge - zápis

Příspěvek od fenikso » 23. 1. 2014, 12:03

Obrázek
Použitý obrázek

Kapitola I.

Peter Čechov je Brainer a tudíž divný. Všude většinou chodí v protichemickém obleku, jako by se bál nákazy, jeho levá ruka je nechutně pokřivená, lidé se od něj drží dál, přesto se zdá, že dost často udělají přesně to, co on chce. Bydlí někde v ruinách vyhořelé nemocnice a z neznámých důvodů ženy při pomyšlení na něj dost obvykle ztrácejí soudnost. Jak už jsem říkal. Je Divný. Ano, s velkým "D"...

Vyhnali ho z jeho minulé osady - a nejspíše měli velmi dobrý důvod. Teď se potlouká po The Bridge a okolí, překvapivě často je užitečný, a zpovzdálí sleduje kult Následovníků Stínů. A to přece nemůže být nic špatného, že?
***
Peter, jako už obvykle, sleduje kult. Skrytý za terénním valem s potěšením sleduje narůstající konflikt mezi vesničany s panem uraženým v čele a Následovníků přivlastňujících si zboží po přepadené karavaně. Obě skupiny na sebe pokřikují a chrastí zbraněmi. Vesničané chtějí polovinu z nalezených zásob, Dust se jim vysměje a urazí koho může.

Kim jde zburcovat zbytek kultu, jenže do jejich teritoria přijde mírně nevhod. Uberúchyl s partou fanatiků přivazuje nahého Francise na žebřík a rozdělává oheň. Kimovu naléhání, že Dust potřebuje pomoct, nevěnují moc pozornost, spíše ji věnují tomu, že narušuje jejich soukromí. Kim to ještě zkouší, Uberúchyl se na něj vrhne s nožem v ruce a vážnou snahou mu čepelí vylepšit fasádu. Doktorovi rozřízne podrážky bot až na chodidla, pak se mu podaří utéct do řeky a nechat se unést proudem.

Dust mezitím naštve vesničany a strhne se nefalšovaná bitka. Jeden z kultistů se válí na zemi v kaluži krve s rezavým hřebíkem vylomeným z provizorní palice v břiše, Dust vůdci vesničanů rozřízne obličej a udělá mu úsměv od ucha k uchu - a to doslova. Peter si všimne, že zpovzdálí situaci sledují tři otrokáři ozbrojení puškami. "Zapomenutý vozík" je past. Vezme to na okolo, plížením vpřed, aby se otrokářům dostal do zad.

Přichází Kim a střílí do vzduchu, aby konflikt ukončil. Do boje se pouští otrokáři a do už tak solidního zmatku vnášejí nefalšovaný chaos. Zraněných přibývá, kdo pochopí, ten se kryje za vozem, kdo nepochopí, ten se po chvíli válí na zemi a skučí bolestí a šokem. Dust hledá únikovou cestu a se svými lidmi ustupuje.

Peter nastupuje na scénu, když se dva z otrokářů pustí kupředu, aby mohli pochytat zraněné, kryje je jeden s puškou opatřenou dalekohledem. Udělal by lépe, kdyby se podíval za sebe. Peter ho střelí chladnokrevně zezadu do hlavy ve chvíli, kdy jeho společníci o kus dál také střílejí, takže zvuk výstřelu zanikne mezi ostatními. Pak si vezme jeho pušku a zneškodní i zbývající dva.

Zatímco lidé u vozíku z karavany se zmateně drží při zemi a v krytech ve snaze zjistit, odkud vlastně střelba přichází, ze dvou postřelených otrokářů jednoho dorazí, druhého sváže. Posbírá všechny zbraně a vítězoslavně nimi ověšený vyleze a zavolá na ostatní, že má vše pod kontrolou (předtím ještě v soukromí vloží otrokáři do mysli příkaz "sabotuj otrokáře"). Kim léčí ranění, všichni se přesouvají do bezpečí. Vůdce vesničanů si vyslouží přezdívku "Joker" (why so serious?).

Zpět ve vesnici dává Kimovi Peter zánovní kanady od jednoho z otrokářů, aby si u něj předplatil léčení (záminka) a zároveň mu do mysli vloží příkaz "ochraňuj mne" (skutečnost, muhehe). Dust mu platí stejkovým masem ze svých zásob za léčení kultistů. Kim jde za starostkou, kde se snaží vyjednat doplnění svých lékařských zásob. Gabriela je nezvykle štědrá a za flák masa a Kimovy služby mu ze svých zásob doplní jeho doktorský kufřík.

Peter po příchodu do osady schová ukořistěné pušky. Jednu slíbí Dust a pozve ji k sobě na večer. Je jasné, že neplánuje jen to. Pak bere druhou pušku a jde s ní za starostkou. Promlouvá s ní nad Bourbonem a využívá svých schopností, aby ji svedl (to se ti ještě vrátí :>;o)), uplácí ji puškou a zároveň jí vkládá do mysli příkaz "jmenuj mě svým zástupcem". Když se jí pokusí propašovat drogy do pití, ukáže se, že Gabriela není úplně blbá :P - všimne si toho a pití mu s úsměvem vymění.

Dust promlouvá ke svým lidem a vysvětluje, že takhle to opravdu NEJDE! Pouští Francise a svěřuje jej s popáleninami do Kimovy péče. Kim použije na jeho popáleniny svůj léčivý dotek a musí se smířit s tím, že empatické propojení s jeho myslí a znovuprožití si Francisových zranění mu přivodí několik bezesných nocí. Peter jde spřádat své plány v blízkosti kultu, čehož se Dust nebojí - dokud je poblíž. Jenže co se nestane, starostka pro ni zrovna poslala bouchače, že si chce promluvit. Dust se vymlouvá, ale bouchač s ní nevybíravě smýká a ještě jí vymkne kotník.

Starostka se vyptává na vzniklé konflikty a vybavení, dohadují se, jestli má patřit kultu nebo všem. Tentokrát ji Dust neurazí (moc :)). Gabriela je ochotná jí vše tolerovat, pokud se vydá na misii. Komunita skomírá, občas někdo zemře či odejde, prostě je potřeba naverbovat na všechnu tu práci více lidí. Dust souhlasí, ale zrovna nadšená není.

Peter se vybavuje s kultisty a mezi řečí se dotkne Rogera a vloží mu do mysli příkaz "jednou mě poslechni místo Dust". Poté, když na ni čeká, otevře svou mysl psionické bouři. V chaotických vidinách se dozví, že všichni tři ozbrojenci, co šli hledat muže v nemocnici jsou mrtví a že děsivý pomatený muž s nožem může být jen a pouze Nájezdník. Nikdo pořádně neví, jak se před lety dostávali přes valy a zdi osady - ale patrně jsou zpět.

Když se Dust vrátí, během přátelského rozhovoru se ji snaží Peter svést, ani se nenadá a ani si toho nevšimne, najednou úspěšně svádí ona jeho. V nečekaném záchvatu porozumění jí prozradí detaily o své Violation Glove. Společně se chystají vyslechnout otrokáře a vyloženě se na to těší.
Naposledy upravil(a) fenikso dne 24. 1. 2014, 13:53, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Sosacek
Příspěvky: 23579
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: [AW] The Bridge - zápis

Příspěvek od Sosacek » 23. 1. 2014, 12:35

Brainer je presne tak super jak jsem cekal.
SOME OF THOSE THAT WORK FORCES WANT THE PASTE THAT'S FOR HORSES

Uživatelský avatar
fenikso
Příspěvky: 728
Registrován: 11. 10. 2009, 10:58
Bydliště: Brno

Re: [AW] The Bridge - zápis

Příspěvek od fenikso » 23. 1. 2014, 14:59

Sosacek píše:Brainer je presne tak super jak jsem cekal.
Všichni jsou cool, ale brainer svým způsobem ujetý až moc. Myslím, že je to schválně, aby měli ostatní objektivní důvody ho nenávidět :>;o).

Uživatelský avatar
fenikso
Příspěvky: 728
Registrován: 11. 10. 2009, 10:58
Bydliště: Brno

Re: [AW] The Bridge - zápis

Příspěvek od fenikso » 30. 1. 2014, 16:26

Obrázek
Použitý obrázek

Kapitola II.

"Jmenuji se Duke. Doom Duke. A jsem ten nejdrsnější chlápek v The Bridge. To je celé."

Doom Duke je muž v bitvami ověřené balistické zbroji ze Zlatého věku, s ošlehanou tváří, smutným pohledem a pořádně namakaným tělem. Rambo je proti němu suška. V The Bridge dělá šéfa ochranky. Méně šéfa, více ochranku. Když ho zahlédnete a nemá zrovna v ruce brokovnici nebo přes rameno ležérně opřený kulomet, pak je něco špatně. Tak nebo tak, když jde do tuhého a vynoří se Doom, hledejte kryt - když se kácí les ... padají stromy.
***
Je večer a Doom se dozvídá od Isla a Wolfa, že tři chlapi z ochranky, kteří šli pročesat ruiny nemocnice, se nevrátili. Vytáhne tedy z postele Kima a vyptává se ho na muže s nožem, který jej v nemocnici napadl. Usoudí, že daný problém je potřeba řešit operativně, zavelí, že Isle a Wolf jdou s ním. A Kim taky, kdyby někdo potřeboval lékařskou pomoc. Doomovi s brokovnicí v ruce se neodporuje.

Doom jde první, za ním Isle, Wolf a Kim s pochodněmi. Při pročesávání budovy narazí na část, kde je pořádný průvan a pochodně jim zhasínají, do toho se na ně vrhnou zmutované potvory podobné orangutanům. Doom tři odpraví brokovnicí a další tak zažene. Podrobnější ohledání odhalí, že na tyto tvory narazili průzkumníci před rokem v ruinách města. Ztracené lidi nenašli a pro jistotu se vracejí do vesnice. Dohodnou se, že ráno zkusí za světla potvory vyhnat ohněm. Kim táhne jednu z mrtvol s sebou na ohledání, sice zvažuje i její snědení, ale není si jistý její zdravotní nezávadností.

Doom jde prodiskutovat problém s nemocnicí se starostkou, jednu pěkně smradlavou potvoru má přehozenou přes rameno a pohodí ji Gabriele u dveří. Ta rozhodne není situací nadšená, je naštvaná že ji vzbudil, dořve ho že "za co ho platí" a ať se o to postará, že o tom už nechce nic slyšet.

Před svatyní stojí hlouček naštvaných kultistů, kteří si vzali do hlavy, že Dustino vedení není poslední dobou příliš přínosné. Viní ji ze smrti jednoho z členů při přestřelce s otrokáři a vůbec, že se o komunitu nestará a jen si užívá (Ben, který vyjde za ní ze svatyně dojem jen umocňuje). Dust se snaží vyhmátnout hlavní remcaly a ukázat je jako neschopné nevděčníky. Bohužel to moc nefunguje a z davu přiletí i kámen. Dust se mu sice vyhne, ale Benovi rozbije nos. Pak naštvaný dav zavře Dust do cely k postřelenému otrokáři a odejdou.

Otrokář má z nové spolubydlící v cele radost. Rychle pochopil s kým má tu čest a že pod rouchem se skrývá žena. Žena, která je bez svých následovníků vůči němu, chlapovi jak hora, velmi zranitelná. Dust si jej drží malým nožem nějakou dobu od těla a on na slamníku čeká na příležitost. Noc je dlouhá a den náročný, Dust dříve nebo později usne. Probudí se až má její nůž v ruce otrokář zabývajcí se jejím osaháváním. Jakmile se probudí a uvědomí si situaci, začne se bránit a vyhrožovat zavoláním ostatních - čemuž se muž jen směje.

Naštěstí přichází Ben, který chce Dust pustit, a odemkne celu. Otrokář využije situace a Dust vede jako rukojmí. Noční vesnicí dvojice postupuje vcelku rychle a nepozorovaně, Dust si začíná uvědomovat, že pokud se dostanou ven, v lepším případě ji podřízne, v horším skončí jako otrokyně. Naštěstí narazí na Dooma, který močí za domem a se zasněným výrazem hledí na oblohu. Ten namíří otrokáři na hlavu bouchačku a vůbec se nenechá znejistit drobnostmi, jako že by Dust mohla zemřít také. Je vcelku přesvědčivý - až tolik, že se nechá zavřít v oficiálním vězení osady.

Dust ještě požádá Dooma, aby jí pomohl vyřešit její kultovní problém :). Její následovníci poklimbávají u ohňů. Dust tam udělá pořádek, přesvědčování davu jí jde mnohem líp, když má s sebou chlapa ověšeného zbraněmi. Esmeraldu, jednu z největších iniciátorů odporu, která nestihne utéct, seznámí s tím, proč je ona Nejčistší. Setkání se Stíny v psionické bouři ženě zrovna dobře neudělá a za šíleného křiku ztratí vědomí. Ostatní se raději rychle ztratí.

Ráno do vesnice dorazí King Dog Head s jeho gangem. Jsou to obchodníci s pohonnými hmotami, kteří obsadili malou rafinerii nedaleko na sever. Je to třicet drsných chlapů se dvěma motorkami, z toho jedna má sidekáru s barelem benzínu. Tváří se, že chtějí obchodovat, ale spíše chtějí osadu vyrabovat - The Bridge má dost oslabenou domobranu, John, Jim a Jake zmizeli v ruinách nemocnice, zbývající ozbrojenci za moc nestojí. Navíc jsou Kingovi lidé více ozbrojení a agresivnější, než bývá obvyklé při jejich obchodních návštěvách, všem je jasné, že mají přesilu.

Starostka pověří Kima ať si je "vezme na starost". Kim jim připraví občerstvení vylepšené vývarem z makovic a organizuje fingovaný přesun zásob - ideálně chce Kingovy lidi odlákat od skladiště, ale nechat tam zásoby stále bezpečně uložené. Sežene deset ženských a čeká na Dooma, pro kterého pošle, aby hlídal skladiště.

Dust mezitím Benovi ukáže, jak pomocí svých schopností dokáže nahlédnout do vzpomínek zastřeleného člena kultu (přitom Bena trošku zdroguje, no :>;o)). Cítí, že Jacoba zabila žena, někdo, kdo ho znal a koho znal i on. Důležité je, že střelbu, která je velmi jasně postřehnutelná ve vzpomínkách mrtvých, slyšet není. Možností je více (jiná příčina smrti, střela z velké vzdálenosti...), ale nejpravděpodobnější je použití tlumiče. Málokdo má zbraň s tlumičem.

Ben je nadšený schopnostmi Dust a té se jej podaří přesvědčit, aby zůstal a vstoupil do jejího kultu. Dust s Mattym se rozhodnou jít omrknout tu nezvanou návštěvu, o které každý mluví. Během jejich cesty se ozve výstřel a tak přidají do kroku. Výstřel slyší i Kim s Doomem, ale ti se naopak rozhodnou pokračovat ve svém plánu, jen Doom se rozhodne, že je lepší, aby dělal on ochranku - že to bude uvěřitelnější a skladiště může hlídat někdo jiný.

Ženy odnášejí prázdné překryté bedny ze skladu směrem z vesnice. Kryje je Doom. Když jejich skupinka narazí na tři agresivní Dog Headovy lidi s pistolemi, Doom věren svému jménu se rozhodne je prostě postřílet (pravda, zkoušel i vyjednávat 8)). V následující krvavé řeži dva z motorkářů zemřou, bohužel palba na Dooma (který vyvázne jen se škrábnutím) pokosí ženy s bednami, které se nestihnou schovat. Tři se skryjí včas, další tři se podaří dorazivšímu Kimovi s Doomem ošetřit a stabilizovat, čtyři jsou mrtvé.

Když Dust dorazí do kantýny, je vidět, že ze stropu se sype omítka a každý míří na každého. King nadává starostce, že "se ho pokouší ojet", což se při civilizovaném obchodu nedělá. Průhledná záminka... Cizinců je asi třikrát víc, než starostčiných lidí. Dog Head a pár jeho lidí je zjevně pod vlivem Kimova odvaru, Dust je zkouší je přesvědčit, že byli cíleně otráveni a protijed jim může podat u ní v chýši. Ti se jí ale vysmějí a její hlava se stane dalším potenciálním terčem.

Uživatelský avatar
fenikso
Příspěvky: 728
Registrován: 11. 10. 2009, 10:58
Bydliště: Brno

Re: [AW] The Bridge - zápis

Příspěvek od fenikso » 10. 2. 2014, 11:11

Obrázek
Použitý obrázek

Kapitola III.

Doom pomáhá zraněným z předchozí přestřelky, samozřejmě s očima na stopkách a kulometem v ruce. Kim s půjčenou brokovnicí hlídá sklad.

Dust promlouvá k davu Dog Headových lidí. Přesvědčuje je, že není potřeba násilí, že by měli raději odložit zbraně dříve, než dorazí další lidé z ochrany osady včetně jednoho drsného týpka, co vyřídil naposled skupinu otrokářů. Že když na to dojde, tak už bude pozdě. Chlapi přikyvují a omámeně odkládají zbraně. Dorazí Peter ve svém ujetém oblečení a chová se ještě ujetěji, než je obvyklé. Pokouší se "obchodovat", nabízí motorkářům čokolády a další vychytávky ze svého obchodního artiklu. Samozřejmě účelově, pokouší se koho se dá dotknout svou rukavicí. Jednomu vloží příkaz "na můj povel napadni nejnebezpečnějšího člena vašeho gangu".

Dog Head si mezitím dá dohromady, co se děje a kdo je za ztrátu loajality jeho mužů zodpovědný. S vytaženou pistolí se blíží k Dust a moc se s tím nepáře. Střelí ji jednou, naštěstí ne do hlavy, jak původně plánoval, než ji stihne střelit znova, v nastávajícím zmatku skočí za stůl. Vliv na Dog Headovy lidi začíná opadat, zvláště s Dustiným zraněním. Peter zachraňuje starostku před jistou smrtí. V kantýně padají stoly, jak si všichni vytvářejí provizorní kryty, na jednu stranu se schovávají Dog Heaďáci, na druhou lidí z osady, bohužel je jich ozbrojených výrazně méně. Vedle Dust končí v krytu Peter, těžko říct proč se Dust i v tak stíněném prostoru od něj reflexivně odtáhne :>;o).

Začíná to vypadat na blížící se masakr. Dust zašeptá do stínů Doomovo jméno...

Doom Duke odloží v provizorní ošetřovně zraněné, kterým zrovna pomáhal, popadne kulomet a vyrazí ke kantýně. Peter vyhlédne a zašeptá jednomu z mužů do mysli "jste obklíčení, musíš utéct". Muž řve a vybíhá ven, jenže nevyběhne. Dooma, který právě stanul ve dveřích, svrbí prst na spoušti. Dlouhou dávkou z kulometu sešrotuje chlapíka a taky protější stěnu kantýny (statika budovy tím také značně utrpěla).

Dogheadovi lidé se začínají pomalu vzdávat, Dust pověří své lidi, ať jim poberou zbraně. Ti s vervou sobě vlastní pod vedením Uberúchyla ještě stihnou dva chlapy podříznout, než tomu učiní Dust přítrž. Mezitím King Dog Head zmizel, jeho lidé jsou nacpáni do velikostí naprosto nevyhovujícího vězení k otrokáři. Dust otevře svou mysl a vidí:
V rafinerii je neznámý muž, jednu část hlavy má potetovanou, přes druhou se táhne jizva. V ruce drží kádinku s podezřelou tekutinou, která jako by se hemžila alegorickými červy. Stejné červy na chvíli uvidí i v hlavách Dog Headových lidí.

Příchozí Kim dělá, co umí, léčí zraněné a nadává na nedostatek léčebných prostředků a ostrost zbraní Dustiných následovníků. Mezi podříznutými je i Peterem ovlivněný chudák.

Doom jde opravovat palisádu a bránu, kterou poškodil (kantýnu si nechá na později). Přimotá se Peter a pokouší se jej přesvědčit, že každou neshodu nemusí řešit palbou z automatických zbraní. Úmysl dobrý, provedení Peterovi vlastní, snaží se mu vložit příkaz do mysli. Neuspěje a Doomovi netrvá déle než okamžik spojit si úpornou bolest hlavu s Peterovým dotykem. Pro jistotu jej vezme prknem z palisády přes palici, aby ho taky trochu bolela hlava, následuje prudká výměna názorů a domluva na páku v hospodě, aby se ukázalo, kdo je tady chlap (a aby měl Peter další šanci na Violation Glove :-)=).

Dust u věznice potká čerstvého vdovce s brokovnicí, který by si rád vyřídil účty s na malém prostoru zavřenými vězni. Pokouší se přesvědčit střáže, docela se mu to daří. Dust se vloží do diskuze, vysvětlí, že od vězňů potřebují informace. Strážný ji nechá jednoho vězně, výměnou za slib, že zjistí, kdo mu chodí za ženou. Dust si jednoho ustrašeného mladíka odvede do vlastního vězení, kde ho vyslechne. Dozví se, že ten divný chlapík je v Rafinerii teprve týden a Dog Headovi od té doby dost hrabe. Sice občas nějaký nájezd, krádež nebo násilnost udělali, ale ne v takovém měřítku. Škodí to obchodu.

Dust ještě musí zpacifikovat své zdivočelé následovníky, rozřešit jednu pranici s nožem o kus masa a zkontrolovat jeden pokus o znásilnění (násilník dopadl daleko hůř než oběť, Jane se o sebe umí postarat). Prostě rutinní večer Nejčistší :). Pak už konečně může vyrazit k Peterovi na rande (ehm, tedy hlavně si vyzvednou slíbenou pušku).

Peter ji přivítá nejen bez protichemického obleku, bez své nerozlučné creepy rukavice, ale dokonce i v elegantním saku. Upekl uloveného zajíce (upekl ho důkladně, aby nebylo poznat, před kolika dny ho ulovil), nabídne pití (a vpraví tak do své drogy, aby ji učinil povolnější) a společně povečeří. Pak Dust téměř obřadně předá ukořistěnou pušku a začne se pokoušet o sblíření skrze nabídku masáže.

Jenže Dust už má svou pušku, nic dalšího ji tam nedrží, rozhodně ne Peter. Ačkoli musí přiznat, že ji k němu něco podivného přitahuje, chystá se k odchodu. Navíc Dustini následovnici věří, že Nejčistší je panna (naivkové), vyspat se s Peterem by jejímu obrazu nepřidalo. Peter se pokouší jí hrabat v hlavě a zašeptá jí do mysli, že venku je to nebezpečné a měla by raději na noc zůstat tady. Vidíte? Zase to myslel dobře!

Má smůlu, znovu neuspěje a bolest hlavy,stejně jako odhalení, o co se pokoušel, přinutí Dust jednat. Učinit jeho pokusům přítrž jednou pro vždy. Chytí jej za hlavu a stáhne do Stínů. Když se z tranzu oba probudí, každý je v jiném rohu místnosti, s hlavou na prasknutí a ochraptělí vlastním křikem (to muselo být určitě slyšet v noční vesnici). Dust odchází, Peter, který si tuhle zkušenost odnesl hůře, míří k doktorovi.

Kim se o Petera postará, zkontroluje mu hlavu a reakce, dá mu něco proti bolesti hlavy. Peter po něm zase chmatá svou rukavicí, znovu neúspěšně (to je teda smolný den) a je dost ostře doktorem vyhozen do noci.
Naposledy upravil(a) fenikso dne 14. 2. 2014, 13:13, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
fenikso
Příspěvky: 728
Registrován: 11. 10. 2009, 10:58
Bydliště: Brno

Re: [AW] The Bridge - zápis

Příspěvek od fenikso » 10. 2. 2014, 12:25

Apocalypse World Liebesbrief Time!

Uplynuly dva klidné dny v The Bridge (což je zpětně taky jeden z důvodů, proč jste si mohli škrtnout 1-Harm). Blíží se poledne, na které si vás Gabriela pozvala k sobě na poradu. Nejspíše tam všichni zamíříte, ale nejdříve...

Drahá Dust,
Když ses šla k řece umýt, všimla sis, že ve vodě něco je, je nějaká divná. Hoď+Sharp. Při úspěchu si toho všimneš včas.
Při 10+ sis toho všimla jako první, brzy ráno. Dokonce i víš, co to v té vodě je a kde se to tam vzalo. Jo a máš ulovené ryby za 1-barter, ale já bych je teda nejedl :D.
Při 7-9 sis toho sice všimla, ale už dost pozdě. Spousta lidí už vodu pila, ty naštěstí ne.
Při neúspěchu ses vodou nejen umyla, ale jak jsi měla žízeň, tak ses i trochu napila a je ti pěkně zle. Máš -1 ongoing, než ti bude lépe.
S láskou MC 8).

Drahý Kime,
Byl jsi v Ruinách hledat lékařské zásoby. Hoď+Sharp.
Při 10+ jsi našel skrýš léků nějakého feťáka. Má hodnotu 4-Stock.
Při 7-9 jsi našel skrýš nějakého feťáka, ale prázdnou. U ní leží postřelená holka, pomohl bys jí, ale máš nejistý pocit, že patří ke Kanibalům.
Při neúspěchu jsi našel skrýš nějakého feťáka, ale prázdnou. Když jsi ji prohlížel, vrhla se na tebe postřelená holka. A to ještě není ten největší problém...
S láskou MC $D.

Drahý Petere,
Byl jsi v Ruinách hledat nějaké zásoby. Hoď+Sharp. Tak nebo tak, našel jsi zasypanou garáž a v ní pod plachtou buggynu - bez benzínu a s vybitou baterií.
Při 10+ tě nikdo neviděl a podařilo se ti místo znovu zakrýt.
Při 7-9 si jsi jistý, že tě někdo možná sledoval, možná viděl. Až se vrátíš, patrně zjistíš kdo.
Při neúspěchu tě někdo rozhodně viděl a podle křiku venku se i blíží. Oh, sakra, jsou to Kanibalové!
S láskou MC :-)=

Drahý Doome,
Včera jsi ve velkém chlastal v nově otevřeném baru U Slepého. Hoď+Cool.
Při 10+ jsi vyhrál v kartách 1-barter a ještě ti Wolf dluží panáka.
Při 7-9 ses "seznámil" vzadu na dvoře s hospodského dcerou Suzy. Má ráda drsné chlapy. Máš +1 forward, ale nemysli si, že je to jen dobré :wink:. Někdo vás viděl.
Při neúspěchu jsi to trochu přehnal, máš hlavu jako střep a pořádné okno. Máš -1 forward.
S láskou MC :>;o)
Naposledy upravil(a) fenikso dne 11. 2. 2014, 09:55, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Sosacek
Příspěvky: 23579
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: [AW] The Bridge - zápis

Příspěvek od Sosacek » 10. 2. 2014, 13:18

There's something in the water :-)=
SOME OF THOSE THAT WORK FORCES WANT THE PASTE THAT'S FOR HORSES

Uživatelský avatar
fenikso
Příspěvky: 728
Registrován: 11. 10. 2009, 10:58
Bydliště: Brno

Re: [AW] The Bridge - zápis

Příspěvek od fenikso » 14. 2. 2014, 13:20

Sosacek píše:There's something in the water :-)=
It stinks and it is NOT a fish :>;o).

Uživatelský avatar
fenikso
Příspěvky: 728
Registrován: 11. 10. 2009, 10:58
Bydliště: Brno

Re: [AW] The Bridge - zápis

Příspěvek od fenikso » 14. 2. 2014, 14:57

Obrázek
Použitý obrázek - mimochodem, doporučuji se podívat na ty stránky, jsou tam neskutečně fotorealistické renderované věci

Kapitola IV.

Uplynuly dva klidné dny v The Bridge. Dust zjistila od Rogera, že pistoli s tlumičem má kromě Petera a Dooma ještě vetešník. Její následovníci jsou na ni zase naštvaní, vzhledem k tomu, co se o ní a Peterovi povídá. Na mši proti němu brojí a všechny upozorní, že se jej nemají dotýkat. Nejsou moc přesvědčení. Ještě se ptá, jestli se někoho nedotkl, nikdo si nevzpomíná, ani Roger ne. Blíží se poledne, na které si Gabriela všechny pozvala k sobě na poradu. Jenže dopoledne předtím bylo poměrně akční...

Dust, když se šla ráno umýt k řece, si všimla, že ve vodě je nějaký sajrajt. Není to poprvé, nedaleko proti proudu je stará chemička, ze které už jednou unikaly nějaké chemikálie. Ze sítí alespoň vyloví leklé ryby. Vypadají dobře a časem snad i vyčichnou. K jídlu nebudou, ale někomu je "dobře" prodat by snad šlo.

Kim prolézal Ruiny za asistence Sun a pokoušel se najít nějaké lékařské zásoby. Našel skrýš nějakého feťáka. Sice prázdnou, ale přesto se pořádně podíval na odhozené obaly, jaké že léky tam dotyčný měl. V tom se na něj vrhla ženská se střepem, zmatená, divně oblečená, postřelená a ještě jí nerozumí. Sun uteče a Kim je rád, že se do toho ještě nezapletla ona. Navíc ještě Kim zjistí, že jeho pistole není v pouzdře u pasu, kde by měla být. Co?! Střep slouží jako překládací nástroj, Kim je odveden k přístřešku s postřeleným chlapem. Daleko hůř postřeleným chlapem, který se ohání revolverem. Kim ho uklidní injekcí sedativ, vytáhne kulku, vyčistí ránu, zašije, ošetří. Pak ho nechá divoška odejít.

Peter hledal v Ruinách bylinky, které mu vnuklo nahlížení do psionické bouře. Dokonce jich našel celý pěkný pěstěný záhone, to je ale náhodička. Také našel po nedávném sesuvu odkrytou garáž se zachovalou buggynou. Naneštěstí má totálně vybitou baterii a není v ní benzín. A k tomu všemu má pocit, že ho někdo sledoval. Rozmýšlí, kde všude by se dala sehnat elektřina a jako nejlepší mu přijde příbytek podivína Čáryfuka, který má v Ruinách po domácky vyrobenou větrnou elektrárnu.

Doom včera ve velkém chlastal v nově otevřeném baru U Slepého. Měl taky dostaveníčko s hospodského dcerou Suzy a důkladně se "seznámili" tak, že museli být slyšet jestli ne sto metrů okolo, tak pár desítek metrů určitě. Dust zburcuje vesnici zvonem a na žádost starostky připraví skupinu na vyřešení malého chemického poplachu. Bere s sebou Dooma, Mattyho, řemeslníka a jednoho z vězňů (kdyby bylo potřeba vlézt do těch sraček). Otrokář už není mezi živými, asi se mu namačkanemu mezi dvaceti Dog Heaďáky stala nějaká nehoda.

Peter dojde k oplocenému domu Čáryfuka, nádvoří je plné různého harampádí, jak je známo tak i pastí, přehledné pro dědovu pušku a kdo ví, jestli v plotu není příjemná přebytečná elektřina. Peter otevře svou mysl, kromě pocitu šíleného hladu nic dalšího s psionické bouře nevydoluje. Zavolá tedy na Čáryfuka, že s ním chce mluvit, postává u zídky a domlouvá se s dědou, ten není zrovna přátelský, navíc má pušku a překvapivě přesvědčivý střelecký postoj. Naštěstí ho ukecá svým nálezem, buggyna ho určitě zajímá.

Dust a Doom na cestě k chemičce přebrodí bažinu a pak přítok řeky. Díra v tanku, odkud to teče, vypadá uměle proražená. Nezbývá, než se dostat do budovy, pořádně obhlédnout, co a z čeho to vlastně teče, a jestli se s tím dá něco udělat. Dust pošle Mattyho na průzkum. Ostatní se dohadují co s tím a pak, že půjdou najít nějaký protichemický oblek, aby nakoukli dovnitř a zjistili, kolik tam toho zbývá a jak to vyřešit. Na prahu velké haly je čerstvá krev, Matty nikde.

Když vlezou dovnitř, Doom, jdoucí první, šlápne do oka pasti. Je vytažen za nohu ke stropu, sice se praští do hlavy, ale brokovnici nepouští. Prozatím se houpe a hledá nohama trám, za který by se zapřel. Na zbytek skupiny se vrhnou Nájezdníci (viz. první zápis a divný týpek v ruinách nemocnice), rozcuchaní, špinaví, s divným pohledem, v kožených bundách vyspravených kožešinami. A s noži.

Jeden vyrazí Dust pušku a chce ji přiškrtit, ta se brání a bojuje s ním na zemi o svůj dech i pušku. Doom začne střílet a nájezdníka dostane z Dust dolů (za cenu šrámů na ruce a i v obličeji). Dust zavolá do stínů Mattyho jméno a ten dorazí zbrocený krví právě ve chvíli, kdy se postřelený a nejspíše smrtelně raněný nájezdník znovu zvedne a chce ji vykuchat. Matty ho sekne do zad mačetou a to už frajer nerozdýchá. Ostatní zažene Doom střelbou na útěk, pak se dostane dolů. Matty je vážně zraněný, ani pomoc Dooma s lékárničkou nestačí, umírá. Muž z Dog Headova gangu zmizel, řemeslník naštěstí ne.

Cestou se Peter Čáryfuka dotkne a provede mu hloubkovou myšlenkovou sondu. Dozví se, že v jeho domě v křesle je jeho stará manželka (těžko říct, jestli živá) a že má podivný "vztah" s rozbitým diesel agregátem ve sklepě. Dává si hrozně za vinu, že jej rozbil a nedokáže opravit. Peter s Čáryfukem dorazí na místo garáže, jenže to už našli Sběrači. Živí se prohledáváním Ruin a příležitostným přepadáním koho se dá. Jsou dva, ozbrojení a navíc je jeden v okně prvního patra. Když se tam dostanou, už tam není a musejí se skrýt před střelbou z ulice.

Peter skáče před okno, aby mohl Sběračům vsugerovat, že má granáty. Plán je jednoduchý - oni vyskáčou, nachystaný děda je postřílí. Nevyjde to, zastřelený děda se sveze po stěně. S puškou v ruce polosedí-pololeží u zdi, Peter ho chce obrat o pušku. Se slovy "ne tak rychle mladej" si ho drží od těla hlavní, Čáryfuk má tuhej kořínek. Dostane od něj trubkovou bombu s podezřelou roznětkou. Peter je několika ranami o kámen spustí, akorát neví, jak dlouhá je. Tipne si a má štěstí, Sběrače sejme a pro jistotu zajde dorazit. Dědek sice několikrát omdlí ze ztráty krve, ale pokaždé se ještě probere (Peter dostane druhé varování, třetí už radši neriskuje).

Kim se snaží najít Sun a není to ani tak těžké, najde ji po křiku. Dva otrokáři s lasem ji chytili. Kim na ně nemá, jeden z nich je navíc ozborjený automatickou puškou. Neozbrojený, ale schovaný, vyhrožuje Otrokářům smrtí a tváří se, že s sebou má snad celou armádu ... jen hodně dobře schovanou 8). Moc mu na to neskočí, ale naštěstí se na místo přimotá Peter. Dojde na přestřelku, Kim se pokouší odnést Sun. Nakonec otrokáři prchnou před blížícími se Kanibaly, Kim se Sun a Peterem se pláchnout nepodaří - jsou obklíčeni.

Kanibalů je osm jeden z nich má i panzerfaust. To už sklapne i Peterovi a jeho myšlenkám na "nechat se zahlédnout a vnuknout mu nějaké myšlenky". Mezi Kanibaly patří i dvojice, které Kim pomohl, místo aby skončili na talíři, Kanibalové jsou ochotní s nimi obchodovat. Vyhandlují panzerfaust, jako přátelské gesto jim ještě přidají maso (moc jim nevoní) a domluví si schůzku na další a případně pravidelný obchod. Peter uvažuje, že pomocí obchodu s kanibaly by šel vyřešit problém s přeplněnou věznicí.


Nejvtipnější (pro mě) hlášku hry - Z toho [panzerfaust] stejně nikdy nevystřelíme. - doplňuje MC evil grin :>;o).

Uživatelský avatar
fenikso
Příspěvky: 728
Registrován: 11. 10. 2009, 10:58
Bydliště: Brno

Re: [AW] The Bridge - zápis

Příspěvek od fenikso » 22. 2. 2014, 21:46

Obrázek
Použitý obrázek

Kapitola V.

Dust s Doomem v chemičce zvládnou odčerpat chemikálie z tanku do jiného a pak ten svinčík vypustit na jílovitou půdu, někam za chemičku. Bude ale pár dní trvat, než se řeka vyčistí.

Společně dorazí "včas" na jednání u starostky, Kim s Peterem nedorazí vůbec. Na schůzi jsou nejdůležitější osoby z osady, kromě nich tedy ještě Gabriela (starostka), Luis "Joker", Hugo (nový barman), Foster (obchodníček a kšeftař), Rug (inženýr) a Monk (vetešník). Joker se nevraživě dívá na Dust, barman na Dooma.

Na pořadníku dne je řešení několika problémů:
1) je něco potřeba udělat s vězni. Je jich plná cela, už zabili otrokáře a dál to takhle prostě nejde. Dust navrhuje vybrat některé z nich a pokusit se je začlenit do komunity, hlídat je, dát jim nějakou práci, pak odměnu. Joker držkuje, nejradši by vyměnil vězně s Dog Headem za výkupé. Sám ale jít vyjednávat nechce, je jasné, že by se Dust nejraději zbavil. Prozatím tedy prochází návrh Dust.
2) Dochází pitná voda, zásoba v osadě na několik dní nestačí. Dust dostává řešení vody jako prioritní úkol.

Nakonec Gabriela jmenuje Dooma oficiálním šéfem ochranky v naději, že jejich posledních sedm ozbrojených mužů se díky jeho reputaci brzy rozroste. A pak jmenuje Petera svým zástupcem, což překvapí všechny, rozzuří některé. Dust to chce ještě se starostkou probrat mezi čtyřma očima - nedočká se, ta si stěžuje na bolest hlavy, zapíjí aspirin, během rozhovoru ani oči neotevře (upozorní ji, že jestli je otevře a ještě tam bude, tak uvidí). Na její námitky jí odsekne, že co se jí nelíbí, když s ním spí. Dust nasupeně odchází.

Dust s Doomem vyberou šest nejvhodnějších vězňů. Pověří Janette a Li aby hlídali vězně a pošlou je k řece prát. Přemýšlí, jak seženou vodu, jestli budou obchodovat, nebo vymyslí něco jiného. Pověsí se na ně Joker se svými lidmi (Twice a Last), že jim má pomoct a chce jít s nimi, k Dustině nelibosti. Nakonec je přesvědčí, že mají pomoct Li s Janette hlídat, že to bude prima ulejvárna, Joker souhlasí. Doom pak nenápadně stáhne svoje lidi, ti jsou rádi, že se můžou místo nudy účastnit dobrodružství.

Dust se optá svých věřících, kde nejlépe sehnat vodu. Dozví se, že na druhém konci Ruin je vodojem, vodní pumpa a vůbec celá vodárna, která by snad mohla jít zprovoznit, že k mostu vede staré potrubí. Ještě se pohádá s Benem, který je naštvaný, že ho do chemičky nevzala s sebou. Rozhodnou se jít na radnici, kde by stále měly být plány vodovodu, měla se tam usídlit nějaká frakce, co na staré dokumenty dává pozor. Ještě diskutují, jak oslabit Peterovu pozici, ale na společném postupu se nedohodnou. S inženýrem Rufem, Janette a Li vyráží do ruin. Doom si neustále loká ze své flašky, začíná být celkem nalitý.

Na kraji města potkají malou skupinku dobře vybavených vojáků. Velí jim kapitán H. a při přátelském hovoru se od ich dozví, že jejich základna Ft. Liberty je asi 200 km daleko. Dust s nimi vyhandluje lékárničku, co slibuje Kimovi za vyléčení jejích lidí. Dál už míří k radnici, kde chtějí získat plány.

Doom vybírá nenápadnou bezpečnou cestu k radnici tak úspěšně, že proti nim na hlavní třídě najednou vyjede Hummer s kulometem obsluhovaným Dog Headem na střeše. Všichni se kryjí, Doom skočí do vchodu nejbližšího baráku a propadne se provizorní dřevěnou podlahou. O chvíli později za ním propadne inženýr. Dust s Benem se dostanou přes díru a čekají u okna. Doom mezitím řeší zdivočelé psy. Dust zkouší vyjednávat o návratu vězňů, ale dva barely benzínu za 20 lidí jí nepřijde fér. Ještě upozorní Dog Heada, že ho má na mušece i Li s Janette. Pak někomu povolí nervy, dojde k přestřelce. Hummer odjíždí pryč. Dust je postřelená, jaká byla lékárnička pro Kima :). Ruf má zlomenou nohu a tak ho pošlou s Janette zpátky.

Radnice je obývána křesťanskou sektou, která se nespoléhá jen na Nejvyššího, ale také na schopého ostřelovače. Podaří se jim usmlouvat vstup, Dust jej vymění za křesťanskou cetku. Při pokusu ukrást plán vodovodu je Dust přistižena, ale i další mnich je úplatný a Doom mu vnutí svůj chlast výměnou za to, že se jako nedíval.

Dále skupina ve složení Dust, Doom, Ben a Li přespí v opuštěné budově. V noci je probudí blízká přestřelka, ale nechtějí se do ničeho míchat. Hlídkují a ráno pokračují dál až k vodárně. Vodojem udržovaný, někdo jej upravil jako zásobník dešťové vody. Uzavřou ventily přívodů vody mimo osadu, pustí vodu, rychle mažou pryč a doufají, že potrubí je v pořádku a doteče to kam má. V The Bridge se mezitím v gejzíru vody koupou děcka, dokud dospěli nepřiběhnou a nenavedou vodu do zásobníku.

Cestou zpět narazí na hospodu U Piera. Zdá se, že se jedná o celkem neutrální půdu, hlídanou, místo k odpočinku a obchodu. Piere si postěžuje, že místní gang od něj chce nehorázné výpalné a děsí hosty. Gang "strážců zákona" obývá policejní stanici a je jich tak 10-12. Doom vyřešení problémů s gangem považuje za skvělou prácičku, kterou udělá výměnou za 4 basy piva.

Ben s Li čekají před policejní stanicí. Dust dojde k okýnku, tam je zřejmě šéf v uniformě, další dva "policisté" dohlíží. Z cely ve vedlejší místnosti se ozývá ženský křik a rány. Dust vysvětlí své požadavky, když se chlap za okýnkem netváří dost uctivě, Doom prostě odpráskne brokovnicí jednoho pomocníka, jako argument slušné. Šéfa to přesvědčí, ale Doomovi to přijde málo a odpráskne pro jistotu i druhého. Tím končí legrace.

Šéf tahá zkrácenou brokovnici, ze dveří se vykloní chlápek s Magnumem. Doom pokrčí rameny a slušně to tam vyčistí. Když Dust nahlédne za pult, šéf se na ni zašklebí a se slovy "sejdeme se v pekle" vytrhne pojistku granátu. Doom srazí Dust na zem a zalehne ji, BUM!

Doom to samozřejmě přežil, Dust díky jeho obětavosti také. Přiběhne Ben, že musí hned vypadnout, Doom ale odmítá odejít bez brokovnice a zdrží se. Dog Head si nedá pokoj, je tu znova s kulometem. Pokropí barák a odřízne tak Dooma. Dog Head mu navrhuje, že ho vymění za své lidi. Doom ho pošle k šípku a pokusí se uprchnout, neúspěšně, koupí to. Mezi tím se Dust připlíží zezadu. Střelí Kinga Dog Heada do zad, o chvíli později se ji pokouší řidič přejet, ale poté, co mu těsně u hlavy vysklí okno puškou, si to rozmyslí.

Dooma odnáší Ben s Li do policejního auta, Dust mrkne do cely. Cestou sebere Magum a pustí ženskou. Objeví se další chlap s pistolí, Dust nezbývá nic jiného, než ho stáhnout do Stínů. Když ho drží, dříve, než se jí to podaří, ji ještě postřelí. Špatnej den.

Ben s Li dostanou Dust s Doomem do policejního auta, naloží i ženskou a Stíny zblblého chlápka a odvezou je do hospody. Tam je řezník dá dohromady (četl o tom knížku). Auto a získané pivo vymění za lékařské ošetření, další vybavení a Rambo nůž pro Dooma (Doom nůž? :>;o)).

Další den dorazí do osady, voda teče, vězni pracují ... aspoň že tak.

Uživatelský avatar
fenikso
Příspěvky: 728
Registrován: 11. 10. 2009, 10:58
Bydliště: Brno

Re: [AW] The Bridge - zápis

Příspěvek od fenikso » 23. 2. 2014, 15:10

Tento víkend jsem měl čas si to trochu promyslet a připravit, takže...

Apocalypse World Liebesbrief Time, take 2!

Kim s Peterem dorazili s buggynou až pozdě večer, Dust s Doomem ze své vodovodní akce až druhý den ráno. Během dopoledne také do osady přivandrovala malá komunita, která se chce začlenit do osady.

Drahá Dust,
Jestli přijdeš :wink:, pak se zajisté ty i tvůj kult pokusíte naverbovat nějaké lidi z asimilované komunity. Hoď+Weird. Při úspěchu se k tobě někdo přidá.
Pří 10+ se k tvému kultu přidá 5 lidí, všichni nadšení, zfanatizovaní a loajální (než pochopí, jak to u vás chodí). Pěkná řeč!
Při 7-9 se k tvému kultu přidají 3 lidé, ale nejsou moc přesvědčení, měla bys je brzy zaujmout a ujistit v jejich volbě.
Při neúspěchu je to fiasko, Joker se k nim dostal první a tak se tě straní a někteří se přidali do jeho gangu.
S láskou MC :-)=.

Drahý Kime,
S novou komunitou dorazila i zdravotnice, žena jménem Alex. Doslechl ses, že ví o nějakém hi-tech lékařském vybavení. Chtěl sis s ní promluvit. Hoď+Hot. Při úspěchu budeš mít šanci.
Při 10+ jste si dobře popovídali u čaje a ona ti řekla, co ví.
Při 7-9 ti vše řekne, ale jen pokud se s ní vyspíš.
Při neúspěchu na tebe kašle, udělal jsi špatný první dojem a naverboval ji Joker.
S láskou MC :>;o).

Drahý Petere,
Aby se na to nezapomnělo, měl jsem ti položit otázku. Takže:
  • Jak se jmenuje a kde leží osada, ze které jsi odešel?
A jinak, byl jsi jmenován zástupcem starostky. Gratuluji! Joker s tebou sympatizuje a chtěl by si být "vzájemně prospěšný". Hoď+Weird. Při úspěchu jste se dohodli.
Při 10+ ti Joker slíbil pomoc, když ji budeš potřebovat. Taky se ti podařilo mu vložit příkaz, hold 3.
Při 7-9 ti Joker slíbil pomoc, ale chce za to 1-barter hned a další výpomoc z tvé strany v budoucnu. Pokud do toho půjdeš, tak se ti podařilo mu vložit příkaz, hold 1.
Při neúspěchu se Joker leda naštval, určitě chystá něco proti tobě.
S láskou MC 8).

Drahý Doome,
V nově začleněné komunitě je pár drsných chlapů. Třeba na ně uděláš dojem. Hoď+Hard.
Při 10+ jsou nadšení a hned se 5 z nich přidá do tvé domobrany.
Při 7-9 vám zatím moc nevěří, vytvoří vlastní sub-komunitu a vlastní ozbrojený gang, ale uznávají tvou autoritu.
Při neúspěchu se rovnou přidají k Jokerovi.
S láskou MC $D.

Odpovědět

Zpět na „Vaše hraní - příprava, rady, zápisy a PbP“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti