Vytvorili Draci doupe matfyzaci?

Oficiální diskuze věnované Dračímu doupěti, nejstarší české hře na hrdiny.

Moderátor: Bouchi

Odpovědět
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Vytvorili Draci doupe matfyzaci?

Příspěvek od PetrH »

vlozim se do plodne diskuze:) na drd me laka ta jednoduchost a moznost home dodelani, na DnD je super ta barevnost a okazalost:D ale spis na domaic prohlizeni a kochani, pokud by DrD2 melo odnekud vychazet, bylo by super, kdyby si vzalo ze sebe to vyborne, pripadne treba u drd+ (ktere mi nesedi) styl, ze se udela jedna kniha s obecnymi pravidly, jedna dej mistraa pak treba 3 s povolanima (mozna opustit system basic, advanced, expert... ted myslim delbou do knih)...
a k tem pravidlum? nechci nejak schazovat preklady, ale origos kniha s vazbou a podbne, ma sve velike kouzlo, vice nez pdf :(
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vytvorili Draci doupe matfyzaci?

Příspěvek od Peekay »

ShadoWWW píše:Ale právě (co největší) kompatibilita s DnD 4E by DrD 2 hodně pomohla.
Nie za predpokladu, ze by DrD 2 muselo robit ustupky na svojej pode, aby onu kompatibilitu dosiahlo. Co by muselo, pretoze 4e sa mu asi prisposobovat nebude ;)
ShadoWWW píše: Ad tvůj druhý odstavec: Možná tě překvapí, že i v DnD 4E mohou být dobrodružství zcela bez soubojů nebo jen s jejich minimálním počtem.
Mozu, ale potom mi je 85% denniku (a 96% prirucky) uplne nanic.

((poznamka pre detailistov, co sa rozbehli pocitat stranky - cisla su ilustrativne))
ShadoWWW píše: Stěžuješ si na přílišné souboje, nelíbí se ti DnD 4E a pak navrhuješ obšlehnout pravidla wargamingu. K tomu nemám co říct.
Wargaming ma vacsinou jednoduchsie pravidla na realizaciu. Porovnaj 4e (a pocet rozlicnych conditions a inych veci, ktore musis trackovat) trebars s takym Mordheimom.
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Argonantus
.
Příspěvky: 18083
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Vytvorili Draci doupe matfyzaci?

Příspěvek od Argonantus »

Taky díky Aquile za pamětnický vstup.
Ještě tam chybí jedna věc - kde se Klíma dozvěděl o DnD?
Uživatelský avatar
Bouchi
Příspěvky: 3619
Registrován: 10. 12. 2004, 16:36
Bydliště: Havířov

Re: Vytvorili Draci doupe matfyzaci?

Příspěvek od Bouchi »

Argonantus píše:Taky díky Aquile za pamětnický vstup.
Ještě tam chybí jedna věc - kde se Klíma dozvěděl o DnD?
Tipuju, ze ho nahodne zahledl, kdyz byl s rodici v zahranici.
Obrázek
tuleník
Příspěvky: 31
Registrován: 29. 11. 2009, 00:18
Bydliště: BA - DNV
Kontaktovat uživatele:

Re: Vytvorili Draci doupe matfyzaci?

Příspěvek od tuleník »

Dozvedieť sa o DnD za socializmu bol oveľa menší problém, ako ho zohnať. Jedna epizóda v seriáli Derrick bola napr. založená na zápletke, že DM killol hráčovi postavu, tak hráč zarezal DMa - a takých narážok bolo viac.
Ja si celkom nepamätám na to, kedy a ako som utrpel prvé stretnutie so zmienkou, ale fakt je, že na jar 1990 som hral. V BA. Mám na to len hmlisté spomienky, ale zdá sa mi, že to bol v podstate home-brewed systém, založený na pár informáciách "ako to funguje" a zvyšok riešený improvizačne za behu. Skúsim vypátrať ďalšieho člena skupiny, snáď si bude pamätať viac (ale uňho je celkom možné, že sa bude nachádzať v, ehm, špecializovanej liečebni, za čo, samozrejme, nemôže DnD, ale jeho osobné dipozície [o ktorých na druhej strane musím povedať, že ho k RPG s najväčšou pravdepodobnosťou priviedli - aj o niektorých psychózach vieme, že nimi postihnutí napr. cvičia z vlastnej iniciatívy jogu, teda jej mentálne cvičenia, ale nie smerom "proti" ochoreniu, ale si ho ešte "samoutvrdia" a "vylepšia".]).
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vytvorili Draci doupe matfyzaci?

Příspěvek od Jerson »

tuleník píše:Dozvedieť sa o DnD za socializmu bol oveľa menší problém, ako ho zohnať. Jedna epizóda v seriáli Derrick bola napr. založená na zápletke, že DM killol hráčovi postavu, tak hráč zarezal DMa - a takých narážok bolo viac.
Ač jsem v televizi sledoval ledacos, tak na seriál Derrick si nepamatuju. Tedy něco mi to říká, ale že by běžel v naší televizi před roke 1989, to pochybuju.
Uživatelský avatar
BasilisK
Příspěvky: 671
Registrován: 28. 8. 2009, 15:51

Re: Vytvorili Draci doupe matfyzaci?

Příspěvek od BasilisK »

i kdyby tak nebyl problem za nejake to kilco pod rukou si nechat "vytunit" televiZZor aby chytal i "tu druhou normu" (z BG na DK nebo to bylo z DK na BG :think: )
Life is just a dream on the way to death.

Dobře už bylo

Dlouhou a Bolestivou Smrt Všem Černým K--vám (Do Jednoho)
tuleník
Příspěvky: 31
Registrován: 29. 11. 2009, 00:18
Bydliště: BA - DNV
Kontaktovat uživatele:

Re: Vytvorili Draci doupe matfyzaci?

Příspěvek od tuleník »

Jerson: nepochybuj :)
na Derrickovi sa Slováci naučili dabovať: pôvodne bol .sk dabing niečo HROZNÉ a to sa práve zmenilo v priebehu Derricka (prvé časti sú nadabované HROZNE a od istého času je to výborné), a rozoberali sme to so slovenčinárom na gympli
gympel som skončil v r. 89
Argonantus
.
Příspěvky: 18083
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Vytvorili Draci doupe matfyzaci?

Příspěvek od Argonantus »

Tuleník:

Nevím, jak kdo jiný, ale místopřísežně prohlašuji, že DrD je první RPG, o jakém jsem kdy slyšel, natožpak ho viděl. A to bylo 1990. Na Derricka si matně pamatuji, ale zřejmě jsem ho buď neviděl celý, nebo ne pořádně. Na RPG bych asi koukal jako husa do flašky.
Rauksul
Příspěvky: 300
Registrován: 11. 8. 2009, 15:53

Re: Vytvorili Draci doupe matfyzaci?

Příspěvek od Rauksul »

tuleník píše:Dozvedieť sa o DnD za socializmu bol oveľa menší problém, ako ho zohnať. Jedna epizóda v seriáli Derrick bola napr. založená na zápletke, že DM killol hráčovi postavu, tak hráč zarezal DMa - a takých narážok bolo viac.
Ja si celkom nepamätám na to, kedy a ako som utrpel prvé stretnutie so zmienkou, ale fakt je, že na jar 1990 som hral. V BA. Mám na to len hmlisté spomienky, ale zdá sa mi, že to bol v podstate home-brewed systém, založený na pár informáciách "ako to funguje" a zvyšok riešený improvizačne za behu. Skúsim vypátrať ďalšieho člena skupiny, snáď si bude pamätať viac (ale uňho je celkom možné, že sa bude nachádzať v, ehm, špecializovanej liečebni, za čo, samozrejme, nemôže DnD, ale jeho osobné dipozície [o ktorých na druhej strane musím povedať, že ho k RPG s najväčšou pravdepodobnosťou priviedli - aj o niektorých psychózach vieme, že nimi postihnutí napr. cvičia z vlastnej iniciatívy jogu, teda jej mentálne cvičenia, ale nie smerom "proti" ochoreniu, ale si ho ešte "samoutvrdia" a "vylepšia".]).
Hezké... Přípomíná mi to jednu z otázek na moudrou sovu z Dechu Draka (píšu podle paměti - nemůžu tam tu otázku najít)
"Kolik je zkušeností za zabití Pána Jeskyně?"
"
Zkušenost za zabítí Pána jeskyně přiděluje Policie Česká rebubliky ve spolupráci s okresním soudem."
Družina Mrtvoly Na Mrtině
[zde býval obrázek testera DrDII :o)]
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Vytvorili Draci doupe matfyzaci?

Příspěvek od Sosacek »

Bylo to "prideluje vrchni soud a vyzvednes si je na mirove". Lidi vy vubec nemate fotografickou pamet.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Bouchi
Příspěvky: 3619
Registrován: 10. 12. 2004, 16:36
Bydliště: Havířov

Re: Vytvorili Draci doupe matfyzaci?

Příspěvek od Bouchi »

No, ty ji taky nemas. :-)
Bylo to "Zkušenost za zabití PJ přiděluje příslušný soud dle místa trvalého bydliště ve spolupráci s Kriminální policií ČR."
Obrázek
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Vytvorili Draci doupe matfyzaci?

Příspěvek od Sosacek »

Tak jsem to cetl jinde. Asi v originalnim zdroji.
But nobody came.
Rauksul
Příspěvky: 300
Registrován: 11. 8. 2009, 15:53

Re: Vytvorili Draci doupe matfyzaci?

Příspěvek od Rauksul »

Nu, buď to má někdo lepší paměť, nebo tu odpověď přímo psal :-) každopádně díky za správnou citaci, když to čtu myslím že to tak opravdu bylo... Mimochodem vzpomněl jsem si na to když jsem četl dotaz na dostřel ostnů dikobraza...
Družina Mrtvoly Na Mrtině
[zde býval obrázek testera DrDII :o)]
Uživatelský avatar
Bouchi
Příspěvky: 3619
Registrován: 10. 12. 2004, 16:36
Bydliště: Havířov

Re: Vytvorili Draci doupe matfyzaci?

Příspěvek od Bouchi »

Jeste je treti moznost - ze nekdo ma k dispozici altari archiv dotazu a odpovedi. :-)
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů