Jak byste si představovali nové DrD?

Oficiální diskuze věnované Dračímu doupěti, nejstarší české hře na hrdiny.

Moderátor: Bouchi

Odpovědět
Uživatelský avatar
Gordugg
Příspěvky: 45
Registrován: 24. 10. 2008, 14:21

Jak byste si představovali nové DrD?

Příspěvek od Gordugg »

-- Vysvětlení od Markuse:
Tato diskuze vznikla oddělením od hlavní diskuze o DrD, kde Bouchi zmínil, že uvažují o pracovně nazvaném "DrD 2.0". A pak už to jelo samospádem. Jak byste si nové Dračí doupě představovali vy? Co byste poradili a čeho byste se naopak vyvarovali?
--- následuje původní Gorduggův příspěvek.


Je to rozhodně vrcholně zajímavý krok :-) Podle různých informací které jsem zaslechl či jsem se je dočetl jsem považoval old DRD z hlediska Altaru za odepsané. A nejdříve tu Bouchi zmíní možnost DRD 2.0 a teď reklama na old DRD? Zajímavé :-)
Chro - chro - chro - *quík*?
Přišel jsem, vyhrabal jsem, sežral jsem.
Uživatelský avatar
Bouchi
Příspěvky: 3619
Registrován: 10. 12. 2004, 16:36
Bydliště: Havířov

Re: Dračí doupě

Příspěvek od Bouchi »

Gordugg píše:Podle různých informací které jsem zaslechl či jsem se je dočetl jsem považoval old DRD z hlediska Altaru za odepsané.
A kde jsi to cetl? Ze strany Altaru pokud vim zadne takove vyjadreni nikdy nezaznelo. Naopak jsme vzdycky psali, ze DrD+ bylo zamysleno pro existenci vedle DrD, ne jako jeho nahrada (leda nahrada ve smyslu, ze ti, co zacnou hrat DrD, pozdeji prejdou k DrD+).
A nejdříve tu Bouchi zmíní možnost DRD 2.0 a teď reklama na old DRD? Zajímavé :-)
No, DrD 2.0 se nenapise samo ani nevznikne za dva mesice (nicmene rozhodne si myslime, ze jakkoli je DrD celkove zastarale, tak obsahuje i spoustu zajimavych prvku, ktere by bylo skoda jen tak zahodit). A na druhe strane tohle "DrD Lite" bylo z 95 % hotove uz pred rokem, jen pak bohuzel kvuli reorganizaci a stehovani Altaru muselo jit stranou a nasledne se pred nej vklinily urgentnejsi projekty.
Uživatelský avatar
Corvus
Příspěvky: 1812
Registrován: 3. 5. 2005, 13:53
Bydliště: BA
Kontaktovat uživatele:

Re: Dračí doupě

Příspěvek od Corvus »

mna by celkom zaujimalo ci je este stale DrD taka dojna krava, ze sa ju stale neoplati poslat na bitunok. a zamerat sa na nove cerstve modernejsie nekomplikovane pravidla.

alebo je pre vas DrD stale taka istotka ze sa ho nechcete zbavit a vydat sa na novu neprebadanu cestu?
There's nothing in the universe cold steel won't cut.

On eternal hold: d20 Warheart
Uživatelský avatar
Bouchi
Příspěvky: 3619
Registrován: 10. 12. 2004, 16:36
Bydliště: Havířov

Re: Dračí doupě

Příspěvek od Bouchi »

Corvus píše:mna by celkom zaujimalo ci je este stale DrD taka dojna krava, ze sa ju stale neoplati poslat na bitunok. a zamerat sa na nove cerstve modernejsie nekomplikovane pravidla.

alebo je pre vas DrD stale taka istotka ze sa ho nechcete zbavit a vydat sa na novu neprebadanu cestu?
Asi ti tak nejak nerozumim. Prece tezko muzeme stopnout vydavani DrD a nemit za nej pripravenou nahradu.

1) Jisteze neminime vydavat DrD donekonecna, proto jsem taky psal o planech s DrD 2.0 (coz by mela byt modernejsi nekomplikovanejsi pravidla). (A na jine strane spektra budeme podporovat Strepy snu. Stejne tak se nebranime podpore dalsich zajimavych projektu, akorat se obavam ze nekteri autori takovych projektu jsou prilis ovlivneni predsudkem "Altar = DrD = zlo" nez aby nam ho nabidli.)

2) Ovsem dokud DrD 2.0 (nebo jiny jeho nastupce) nevznikne a dokud je o DrD zajem, tak ho prirozene prubezne dotiskujeme, je to proste jeden ze zdroju prijmu Altaru, najmy, rezie a mzdy se samy nezaplatej.
Uživatelský avatar
Corvus
Příspěvky: 1812
Registrován: 3. 5. 2005, 13:53
Bydliště: BA
Kontaktovat uživatele:

Re: Dračí doupě

Příspěvek od Corvus »

dik. odpovedal si mi na to co som sa pytal.

moja druha otazka je ci sa uz o nastupcu DrD aktivne snazite alebo len vyckavate.
There's nothing in the universe cold steel won't cut.

On eternal hold: d20 Warheart
Uživatelský avatar
Gordugg
Příspěvky: 45
Registrován: 24. 10. 2008, 14:21

Re: Dračí doupě

Příspěvek od Gordugg »

Bouchi - Moje chyba, omlouvám se. Vyznělo mi to tak prostě z celokového chování herní scény a získal jsem dojem že DRD old je prostě na odpis. Ono i název DRD+ mi přišel trochu zavádějící a o to horší pro mě bylo když mě plusko tak kardinálně zklamalo.
Chro - chro - chro - *quík*?
Přišel jsem, vyhrabal jsem, sežral jsem.
Uživatelský avatar
Majo
Příspěvky: 769
Registrován: 26. 4. 2007, 11:53
Bydliště: žilina (SR)

Re: Dračí doupě

Příspěvek od Majo »

Bouchi píše: nicmene rozhodne si myslime, že jakkoli je DrD celkove zastarale, tak obsahuje i spoustu zajimavych prvku, ktere by bylo skoda jen tak zahodit.
Čo sa týka pozitívnych prvkov na oDrD, tak mne sa páčia archetypy povolaní. Tie by podľa mňa mali ostať. Potom sa mi páči to, že postavy začínajú ako slabé bytosti, blízke bežným ľuďom. Celkovo sa mi páčil taký pocit patiny, akoby bolo DrD inspirovane skutočným európskym stredovekom, husitským obdobím atd., že nadprirodzene veci nepôsobili rušivo (podobne ako v Pánovi prsteňov).
Ale je veľa veci, čo mi napadá, čo by som nechcel aby sa dostali z oDrD do DrD 2.0.

Otázka na diskutujúcich: Ktoré prvky by ste chceli aby sa z oDrD dostali do DrD 2.0??
Uživatelský avatar
Bouchi
Příspěvky: 3619
Registrován: 10. 12. 2004, 16:36
Bydliště: Havířov

Re: Dračí doupě

Příspěvek od Bouchi »

Corvus píše:moja druha otazka je ci sa uz o nastupcu DrD aktivne snazite alebo len vyckavate.
Vyckavat na co? Az za nami nekdo prijde se skvelou hrou, ktera bude mit potencial nahradit DrD? Takovych autoru (navic schopnych tu hru dotahnout do vydatelne podoby) v nasich luzich a hajich zas tak moc nebude (navic nekteri z nich, jak uz jsem psal, jeste maji vuci Altaru averzi), cili vyckavani by nic neprineslo. Zbyvaji tedy dve moznosti:
- bud licencovat nejakou existujici zahranicni hru (coz v principu nezavrhujeme, ale ma to ruzna uskali, od nalezeni vhodne hry az po limity ceskeho trhu)
- nebo vytipovat a oslovit vhodne lidi a nechat je at nastupce DrD vytvori
Stredni cestou by bylo postavit nastupce DrD nad nejakou vhodnou existujici kostrou (cca pred dvema lety napriklad SEB navrhoval postavit ho nad d20).
Gordugg píše:Ono i název DRD+ mi přišel trochu zavádějící a o to horší pro mě bylo když mě plusko tak kardinálně zklamalo.
Vyuziti zavedeneho nazvu - udelali to tak s DnD, o to vic to bylo potreba na malem ceskem trhu.
V cem te Plusko tak kardinalne zklamalo? Co jsi od nej ocekaval?
Uživatelský avatar
Corvus
Příspěvky: 1812
Registrován: 3. 5. 2005, 13:53
Bydliště: BA
Kontaktovat uživatele:

Re: Dračí doupě

Příspěvek od Corvus »

Bouchi: ale ja som sa pytal ci nieco konkretne robite (nie co by ste teoreticky mohli robit)
There's nothing in the universe cold steel won't cut.

On eternal hold: d20 Warheart
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dračí doupě

Příspěvek od Vallun »

Bouchi - a jak by jste se tvářili z hlediska autorského práva, kdyby Vám někdo poslal přepracovaná a podstatně rozšířená pravidla DrD?
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Erric
Příspěvky: 1473
Registrován: 17. 10. 2006, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dračí doupě

Příspěvek od Erric »

Vallun píše:Bouchi - a jak by jste se tvářili z hlediska autorského práva, kdyby Vám někdo poslal přepracovaná a podstatně rozšířená pravidla DrD?
Obavam se, ze prepracovani a rozsireni neni cesta.
Imho jediny smysl ma polozit novou koncepci, novy designersky zamer a napsat novou hru.
Napr.: "Stredovekka fantasy hra na 50 A4 stran pro hrace 10-20 let s jednoduchymi pravidly a silnym zamerenim na...(doplnte)"
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6288
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: Dračí doupě

Příspěvek od Fritzs »

Erric: Ale hráči DrD čekají DrD, nejsou jako DnDčkaři, z nichž většina skousne novou edici, ať už se designerský záměr liší od předchozí edice jak chce. vydáš novou hru a oni to nekoupí a rači zůstanou u osvědčennýho DrD.

Teda to je aspoň můj dojem, no :think:
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Erric
Příspěvky: 1473
Registrován: 17. 10. 2006, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dračí doupě

Příspěvek od Erric »

Fritz: Reseni tohoto problemu rad prenecham nejakemu jinemu designerovi $;)

Porad si ale myslim ze predelavanim stavajiciho DrD by se niceho nedosahlo.
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6288
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: Dračí doupě

Příspěvek od Fritzs »

Erric: Třeba by se dosáhlo produktu, kerý by se dal DrDčkařům se ziskem prodat :-)=
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Bouchi
Příspěvky: 3619
Registrován: 10. 12. 2004, 16:36
Bydliště: Havířov

Re: Dračí doupě

Příspěvek od Bouchi »

Corvus píše:Bouchi: ale ja som sa pytal ci nieco konkretne robite (nie co by ste teoreticky mohli robit)
No a ja jsem ti odpovedel, ze vyckavani nic neprinese. Cili nevyckavame.
Vallun píše:jak by jste se tvářili z hlediska autorského práva, kdyby Vám někdo poslal přepracovaná a podstatně rozšířená pravidla DrD?
"Prepracovana" je prilis siroky a obecny pojem a "podstatne rozsirena" realne hrozi opozici k "modernejsi a nekomplikovanejsi" (aspon mohu-li soudit z ruznych navrhu na upravy pravidel DrD, s nimiz se setkavam).
Erric píše:Imho jediny smysl ma polozit novou koncepci, novy designersky zamer a napsat novou hru.
Ano. Coz se IMHO nevylucuje s pouzitim nekterych prvku/myslenek ze stavajiciho DrD. (Respektive designersky zamer muze vychazet i z toho, cim je - ci se snazi byt - DrD).
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti