Dračí doupě - obecná megadiskuze

Oficiální diskuze věnované Dračímu doupěti, nejstarší české hře na hrdiny.

Moderátor: Bouchi

Odpovědět
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Dračí doupě - obecná megadiskuze

Příspěvek od Lemmy »

Obrázek
(anotace + seznam příruček a doplňujících modulů)

Pro ty, kterých zde chybí rozličný pokec o starém, dobrém, klasickém Dračím doupěti. Bavte se, diskutujte o čem chcete, ptejte se na co chcete, co se týká Dračího doupěte, nechtěl bych však, aby se téma zvrhlo v diskuze a pření, proč je jaký systém lepší než Dračí doupě, proč se vám Dračí doupě nelíbí apod. Kritiku si jistě můžete užít v jiných tématech do sytosti. $D
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Dračí doupě

Příspěvek od MarkyParky »

Oceňuju snahu vidět za vším DrDII. Zvlášť když se v jednom odstavci objeví zároveň 2k6 a 9.

Ale
Pajusenka píše: Nejprve řekneš, co chceš udělat, v tomto případě, že chceš skočit přes řeku. Hodíš kostkami. Pokud máš pod devět, máš větší smůlu, pokud nad devět, máš štěstí. Házíš kostkami dál. Momentálně se rozhoduje, jak obtížný skok bude. A když hodíš naposledy, rozhodne se o tom, jestli si úkol dočinila, nebo ne. V případě, že bys třeba hodila poprvé 3, podruhé 9 a potřetí 6, řeku nepřeskočíš."
To opravdu nezní ani trochu jako DrDII. :eyecrazy:
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15028
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Dračí doupě

Příspěvek od Pieta »

Quentin píše:Ale kdyby zrovna na tuhle hru přišel nějaký Pieta a viděl hned z kraje tohle děsivé zacházení, tak by se taky určitě vyděsil, co jsme to za bandu šílených dračákistů, a utekl okénkem na záchodě :)
To je snad normální cold open, akorát si u toho házíte kostkou, jaký cold open to bude, protože máte fetiš na "X z šesti". d-:
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Dračí doupě

Příspěvek od York »

Pieta píše:To je snad normální cold open.
Až na to, že hráč si potenciální trvalé zranění postavy vysloužil jen tím, že zrovna nemohl přijít na hru. Já bych teda utíkal hodně rychle a možná bych se ani nezdržoval prolejzáním okénkem :-)
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dračí doupě

Příspěvek od Quentin »

MarkyParky: To zní jako drd2 hrané někým, kdo za sebou nemá 1800 stran diskuze a hraje jen podle knihy :D
Naposledy upravil(a) Quentin dne 24. 2. 2016, 11:55, celkem upraveno 1 x.
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dračí doupě

Příspěvek od Quentin »

-
Naposledy upravil(a) Quentin dne 24. 2. 2016, 11:54, celkem upraveno 1 x.
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Dračí doupě

Příspěvek od Argonantus »

píše:
Pajusenka píše: Nejprve řekneš, co chceš udělat, v tomto případě, že chceš skočit přes řeku. Hodíš kostkami. Pokud máš pod devět, máš větší smůlu, pokud nad devět, máš štěstí. Házíš kostkami dál. Momentálně se rozhoduje, jak obtížný skok bude. A když hodíš naposledy, rozhodne se o tom, jestli si úkol dočinila, nebo ne. V případě, že bys třeba hodila poprvé 3, podruhé 9 a potřetí 6, řeku nepřeskočíš."
To opravdu nezní ani trochu jako DrDII. :eyecrazy:
Nějak moc mi to nezní ani jako DrD old.
Možná DrD+, ale to jsem nikdy nehrál.
Nebo nějaká odpolední zábava party pojistných matematiků.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dračí doupě

Příspěvek od Vallun »

Musím souhlasit s Quentinem...na nás něco podobného z DrD 2 vylezlo taky, při testu...určitá tendence k drobení zkoušek tak je... Rozhodně to zní spíš jako Dvojka než DrD.old
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: Dračí doupě

Příspěvek od Pepa »

Karotka píše:Jako, když trochu zavzpomínám, tak my jsme ve 14, 15 letech dělali v Drd taky pěkný zvěrstva ...
Sice ne až takový, jaký popisuje Adéla, ale taky slušný. Částečně za to asi mohlo skutečně Drd. Jak bylo napsané, jak arogantní byla moudrá sova a jak namachrovaní byli někteří autoři fanzinů.
A to je teď právě o tom. Dohaduj se s Vallunem o tom, že to je více ve hráčích a méně v pravidlech...
Karotka píše:Ale tak nějak tuším, že bychom v té době zprznili i DW nebo Fate, natož Dnd5E.
...protože mám pocit, že po přečtení například Fateu Core, Příběhů Impéria či Střepů snů (kde se uvádí spousty skvělých rad o tom, co že to vlastně je ten příběh a jak se tvoří) nikoho (čti: málokoho) nenapadnou takové věci jako: "Jestli si na začátku příštího sezení nehodíš dobře, tak je tvoje postava mrtvá." Takže asi tak.
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dračí doupě

Příspěvek od Quentin »

Pieta píše:To je snad normální cold open, akorát si u toho házíte kostkou, jaký cold open to bude, protože máte fetiš na "X z šesti". d-:
York píše:Až na to, že hráč si potenciální trvalé zranění postavy vysloužil jen tím, že zrovna nemohl přijít na hru. Já bych teda utíkal hodně rychle a možná bych se ani nezdržoval prolejzáním okénkem :-)
Snažil jsem se do příkladu dát nejvíc "safe" hráče z fora a úplně jsem na yorka zapoměl :)

Sry pieto :D
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Dračí doupě

Příspěvek od MarkyParky »

Quentin píše: To zní jako drd2 hrané někým, kdo za sebou nemá 1800 stran diskuze a hraje jen podle knihy :D
Vallun píše: Musím souhlasit s Quentinem...na nás něco podobného z DrD 2 vylezlo taky, při testu...určitá tendence k drobení zkoušek tak je... Rozhodně to zní spíš jako Dvojka než DrD.old
Klucí a mohli byste třeba nějak naznačit/vzpomenout si, čím to na vás tak působilo? (Někam do DrDII sekce)?

Takový feedbeck by rozhodně pomohl, protože přeskakovat díru třemi vyhodnoceními, tak se to opravdu hrát nemá...
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Dračí doupě

Příspěvek od York »

MarkyParky píše:přeskakovat díru třemi vyhodnoceními, tak se to opravdu hrát nemá...
A co hůř, ti lidi si navíc myslej, že hrajou Dračí doupě :\
Karotka (nepřihlášen)

Re: Dračí doupě

Příspěvek od Karotka (nepřihlášen) »

:D 1 Odraz
:D 2 Letová fáze
:D 3 Dopad (ideálně do telemarku)
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dračí doupě

Příspěvek od Jerson »

Quentin píše:Jerson: Jestli to není nějak vytržené z kontextu.
Je. zjistil jsem další podrobnosti. Adéla nepřišla na hru (důvod neznám, nejspíše nemohla přijít.) PJ dal postavě jednoho dalšího hráče úkol od nejmocnějšího krále, že má tuhle postavu zabít. Daný hráč narazil na nějakého pavouka, který od něj chtěl jakýsi kámen výměnou za splnění přání, takže hráč mu kámen dal (pokud jsem to dobře pochopil) a přál si zabít postavu Adély.
Je to převyprávěné z třetí ruky (mluvil jsem se slečnou, která se ptala kluka, jež ten úkol dostal), ale nemůžu se zbavit dojmu, že PJ je strašný ... nevím jak to říct slušně. Nicméně Adéla by prý i na další hru přišla a holt by si udělala novou postavu. Takže odrazení další hráčky se nejspíše konat nebude (i když nevím, kolik hráčů už tenhle PJ odradil).

Opravdu si kladu otázku, proč někdo s takovým PJ hraje více než jednou, ale mám dojem, že je to prostě kvůli nemožnosti ho srovnat s někým jiným (a to že daný PJ tvrdil něco ve smyslu, že má výhradní právo na skupinu Dračáku v dané třídě), a možná i proto, že nemají lepší zábavu.

Jen citace, z čeho vychází jejich pravidla:
Z knihy dračí doupě, zkušeností jednoho podivína a vtípkách spoluhráče, který od nich odešel
Naposledy upravil(a) Jerson dne 24. 2. 2016, 14:06, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dračí doupě

Příspěvek od Vallun »

daný PJ tvrdil něco ve smyslu, že má výhradní právo na skupinu Dračáku v dané třídě
od boha nebo od soudružky třídní?:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dračí doupě

Příspěvek od Jerson »

Je to takový blb, že se s ním dotyčná slečna nechce bavit a kluk, který v jeho skupině hraje asi rok, není moc nadšený z toho, že by měl kvůli mě zjišťovat, z jakých pravidel původně vycházel. Co myslíš, odkud takové lidé potřebují posvěcení?

Jinak je docela možné, že z DrD2 vycházeli, pokud by v tom byly i Hry mocných. Bohužel ani ten kluk původní pravidla neviděl. Ale říkají tomu pořád Dračák.
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů