Vyššia, ako 36. úroveň

Oficiální diskuze věnované Dračímu doupěti, nejstarší české hře na hrdiny.

Moderátor: Bouchi

Je to dobrý nápad?

áno
9
16%
nie
32
58%
skôr áno
5
9%
skôr nie
9
16%
 
Celkem hlasů: 55

Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4594
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ShadoWWW »

Bouchi: To beru. Máš pravdu. Ty roky "mezidobí" jsem trochu přehnal. Je to už dost let a neměl jsem u sebe pravidla, abych to napsal přesně. Ale dlouhá doba to byla.
Tezko muzou treba co dva roky vychazet nova pravidla, tak velky trh tu neni, aby se a) pravidla vyprodala, b) nasbiral dostatecny feedback.
S první částí naprosto souhlasím, ale b) se mi nezdá. Přijde mi, že ohlasů je poměrně dost nejen tady na RPG Foru. Řeknu to takto: Klidně ať je rozestup mezi verzemi delší, ale u každé nové bych do pravidel promítl více změn. Nejde jen o ohlasy na starší verze, ale o celkový vývoj RPG. Inspirace ostatními systémy, které se také vyvíjejí, není špatná. U nové verze bych zkusil a) Opravit co nejvíce chyb (překlepů a věcí na které si hráči nejvíce stěžují) a b) podívat se i na ostatní systémy, co za dobu od poslední verze vyšli a zkusit do nové verze zapracovat ty nejlepší "vychytávky" konkurence. Samozřejmě s ohledem na to, aby to nebylo "každý pes, jiná ves". Ale inspirace okolními systémy je myslím OK. Nakonec, všichni to tak dělají. :)
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Příspěvek od Lemmy »

K původní otázce: Vyšší, než 36. úroveň - dobrý nebo špatný nápad.

Osobně bych si už hru na vyšších úrovních dokázal těžko představit, to jak vypravěč, tak jako hráč.
Ale zvolil jsem možnost spíše ano, protože vždy záleží na hráčích a vypravěči. Pokud se shodnou na tom, že hra je baví a chtějí v ní pokračovat tak, jak je, nevidím problém, proč nehrát i na vyšších úrovních, pokud to dokáží skloubit a mají pořád nápady a chuť. Můžou vyvstat další zajímavé náležitosti, jako "postava se brání neodvratnému stárnutí" apod. :roll:
Uživatelský avatar
Gordugg
Příspěvky: 45
Registrován: 24. 10. 2008, 14:21

Příspěvek od Gordugg »

Já pro to opravdu nevidím žádný rozumný důvod.
<nejedná se o spam, jen o značně ohlodaný názor>
Chro - chro - chro - *quík*?
Přišel jsem, vyhrabal jsem, sežral jsem.
Uživatelský avatar
Killman
Příspěvky: 61
Registrován: 12. 3. 2009, 13:16
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyššia, ako 36. úroveň

Příspěvek od Killman »

Strop úrovní je v DrD umělá hranice. Autorům zjevně došly nápady na další vývoj postav, vzato kolem a kolem v PPE se v zásadě pro povolání na vyšších úrovních neobjevuje nic nového co by se postavy mohly naučit, akorát se jim zlepšují tu procenta, tu počty multiútoků, případně se zvyšuje počet kouzel. Uznávám, že hrát za takovouhle postavu je asi pro většinu hráčů nuda, i když by nemusela být, pokud by postava byla součástí dostatečně silného příběhu a ve víru událostí.

Pokud jde o tvrzení v pravidlech, že postav na 36. má být ve světě kolem 10 apod., tomu se můžu jedině pousmát. Co svět to jiná situace, jiné podmínky. Jeden svět mohou obývat zrovna tak desetitisíce tvorů, anebo miliardy. Hra může být pojata co nejvíce realisticky anebo velmi epicky. Navíc, a to je zásadní, 1 měrný exp není exaktní jednotkou a tudíž ani úroveň postavy není. V pojetí jednoho PJ může být jedna úroveň rovna půl roku hraní, u jiného ji postava získá za jednu sešnu.

V mém systému, který historicky vychází z DrD, je úroveň povolání číslována od 1 do 45, přičemž pod 6. je postava totální bezvýznamný zelenáč, na 6-15 se defacto učí samotné základy povolání, na 16-25 odborně dospívá, 26-35 to jsou mistři a získávají ve svém oboru vážnost, 36-45 jsou velmistři, takříkajíc kapacity ve svém oboru. Vývoj se ovšem nezastavuje a postava, která překročí 45. úroveň se dále rozvíjí, jenom její schopnosti dále neoznačuji konkrétním číslem, ale jako 45+ - toto je liga postav, které ovlivňují vývoj v tom či onom království - pokud chtějí (rozuměj ne každý má touhu plést se do politiky a podobných věcí). Někde nad tím jsou Lordi - původně smrtelníci, kteří někdy též začínali na té 1. úrovni, nicméně jejich moc se vymyká tabulkám a na jiných světech by klidně mohli vystupovat jako bohové. Dle moci jsou tito tvorové titulování buď jako Lord, High-Lord anebo Archlord. Archlordi ovlivňují dění v globálním měřítku (opět pokud chtějí, zrovnatak se můžou věnovat zahrádkaření a na nějaké dění se vybodnout - těžko jim lze vnutit odpovědnost, o kterou nestojí)

Z DrD jsem zachoval povolání a úrovně, nicméně schopnosti postav určují skilly, které se postava učí na každé úrovni nové, žádná úroveň není jen nudné navýšení počtu HP.
Argonantus
.
Příspěvky: 18112
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Vyššia, ako 36. úroveň

Příspěvek od Argonantus »

Killman:

A jak daleko jste v tom systému došli?
Uživatelský avatar
Killman
Příspěvky: 61
Registrován: 12. 3. 2009, 13:16
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyššia, ako 36. úroveň

Příspěvek od Killman »

Argonantus píše:Killman:

A jak daleko jste v tom systému došli?

Některé postavy v nové versi jsou na hranici mistrovství v jednom z povolání.

Z a starejch časů se hrály postavy mistrovské úrovně a nerozpadnout se družinka, tak by se staly velmistry
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyššia, ako 36. úroveň

Příspěvek od zrzavec »

To bych si docela rád přečetl. I když jen pro zajímavost a inspiraci. Před pár týdny jsem objevil jiný, nejlepší, systém :)
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4594
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyššia, ako 36. úroveň

Příspěvek od ShadoWWW »

Vyšší jak 36. úroveň? Hmmm.

Po 36. úrovni následuje restart do DND 4E. $lol$
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů