[dobrodružství] Ardanský rituál

Oficiální diskuze věnované Dračímu doupěti, nejstarší české hře na hrdiny.

Moderátor: Bouchi

Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20841
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

[dobrodružství] Ardanský rituál

Příspěvek od Markus »

Obrázek

:arrow? Anotace v databázi
Některé věci jsou příliš strašné na to, abychom je mohli uvidět a zůstat lidmi. Některé bytosti jsou příliš mocné na to, abychom se s nimi mohli setkat a přežít. V pevnosti Ardan je obojí. A přesto se tam postavy vydají, aby překazili rituál, který obnoví moc knížete temnot Zaarona. Obětována má být nevinná panna z jejíhož těla získá nejvyšší uctívač černých sil nové mládí.

Ardanský rituál je rozsáhlá jeskyně pro Dračí Doupě. Obsahuje krátký popis okolí ardanské tvrze, náhodná setkání ve hvozdu a detailní popis pevnosti i s podzemím.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20841
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [dobrodružství] Ardanský rituál

Příspěvek od Markus »

Děkuji KDoleckovi za další anotaci a pokračuji ve vytváření historických diskuzí pro případ, že by je někdo někdy využil.
Uživatelský avatar
KDolecek
Příspěvky: 918
Registrován: 2. 11. 2008, 18:38

Re: [dobrodružství] Ardanský rituál

Příspěvek od KDolecek »

Pokud někdo modul vlastní, tak by bylo super, kdyby doplnil tagy pro dobrodružství a pro žánr. Nebo mi ofotil nějaké shrnující stránky, protože Ardanský rituál jsem bohužel nikde nedohledal.
Uživatelský avatar
KDolecek
Příspěvky: 918
Registrován: 2. 11. 2008, 18:38

Re: [dobrodružství] Ardanský rituál

Příspěvek od KDolecek »

Tak jsem sehnal pár lidí a jdeme přes léto zkusit zahrát Ardanský rituál.
Modul obsahuje hlavní tvrz a záporáka, menší jeskyní s dodatečným lore a hromadu náhodných setkání. Původně jsem myslel, že to pro účely naší hry naskládám prostě lineárně ve stylu "pár náhodných setkání -> malá jeskyně -> pár náhodných setkání -> vesnice, kde začíná hlavní dobrodržuství -> pár náhodných setkání -> tvrz".
Pak jsem zjistil, že těch náhodných setkání je cca 35, takže jich je příliš mnoho, abych je rozprostřel tímto způsobem a všechny nás to neotrávilo hned na začátku.
A teď jsem je všechna přečetl a nevím jestli jich chci využít dost na to, abych tohle schéma naplnil.
Část je nepoužitelná, protože zabírají hromadu času ve chvíli, kdy postaví "závodí" o to, zda překazí termný rituál včas.
Pak jsem já dost nerozhodný v tom, jaká vlastně náhodná setkání tam chci dávat, když hrajeme vyloženě jen ten modul - mám tam naskládat ta, která jsou napojena na hlavní linku tvrze a záporáka? To vyznívá dost prvoplánově. Nebo naopak ta, která ním nesouvisí. To mi zas připadá roztříštěné.

A některá jsou vyloženě... divná.
Most, který vás obrátí na cestě zpět a házíte na past, zda si toho všimnete.
Víla, která chce slíbit osvobození jejích družek, ale víly jsou drženy "někde" a budou propuštěny, když hlavní záporák umře, takže je nemůžete ve hře potkat, ale nemusíte vlastně dělat nic jiného, než jste dělat chtěli, takže cajk.
Hostinec s neviditelnými hosty, ale neviditelní jsou jen pro vás a nikdo vám to nevěří, včetně těch hostů. Jejich neviditelnost nelze překonat.
Zdaleka nejdelší popis má náhodné setkání, které se dá shrnout asi tak, že uvidíte zlý obličej na měsíci, najdete kapličku a v ní kamenný kvádr v zemi. Když jej zvednete, vypustí to ducha zlého čaroděje, který strašně dlouho bude něco zaříkávat, ale vy nemůžete reagovat, pak omdlíte a až se probudíte, tak kaplička zmizí a vy dostanete pořdnou dávku stínového zranění...

Náhodná setkání jsou tu vlastně opravdu dost náhodná v tom smyslu, že nedrží moc nějaké téma nebo logiku a zřejmě mají alespoň částečně sloužit k dalšímu dobrodruhování na stejném ostrově jako je hlavní tvrz. Tři z nich jsou různé magické stromy, hromada se jich děje "v nejhlubším hvozdu", dvě začínají "zdravím vás poustevníci, řekněte mi, co je ve světě nového", dvě jsou "tenhle je divně oblečený, haha, easter egg", asi dvě něco tři jsou kytky a samozřejmě je tu obligátní "tvor jehož smysl života spočívá v otravování družiny a je hrozně těžké mu utéct".
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti