Je třeba zabít PJovu postavu.

Oficiální diskuze věnované Dračímu doupěti, nejstarší české hře na hrdiny.

Moderátor: Bouchi

Lyncz
Příspěvky: 379
Registrován: 29. 5. 2020, 11:23

Re: Je třeba zabít PJovu postavu.

Příspěvek od Lyncz »

Lorwyn píše: 15. 12. 2020, 20:09 Hodit ze skály, nebo zabarikádovat v domě když spí a zapálit. Ideálně se mu předtím vlichotit, aby to bylo co nejjednodušší.
Prostě ho zabít jinak než skrz soubojový systém nebo magii, protože na to maj 1.6 jasné odpovědi. Na příběhová řešení nemají, tam je jen fikce.
Na shození ze skály ho nedostaneme ke skále. Pokud jo, nepřehodíme ho na sílu. Ze zabarikádovaného domu může vyskočit/vyrazit dveře.
V zásadě všechno na co si může PJ hodit mi přijde předem odsouzené k neúspěchu.
U příběhových věcí má tendence si házet na ověření kde čeho, tam ho neobelstíme...
We dreamed only the greatest dreams, Malachai and I.
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4135
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Je třeba zabít PJovu postavu.

Příspěvek od Sparkle »

Jsem taky pro dohrání bez PJe. Bosse můžou ovládat kartičky jako v Arkham Horroru nebo si půjčte někoho z RPGF, připojte ho na tablet a on vám to odvede na dálku :)
Jestli ten PJ byl opravdu tak hrozný, tak každým dalším sezením pod jeho vedením mu dáváte validaci, že jeho chování není zas tak velký problém.
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Balck Adder

Re: Je třeba zabít PJovu postavu.

Příspěvek od Balck Adder »

Taky si přihodím.
Naprosto souhlasím s Jersonem, nemá to cenu.
A jestli jste to zkoušeli prodiskutovat po dobrém, tak jste vystříleli asi už všechno co má smysl.

Jestli jste schopni se domluvit, pak bych (já) udělal tohle: Zkusit pár věcí co tu zazněli a když by to byl problém, nakráčel bych tam a zaútočil na "férovku" a nechal se pozabíjet. Ideálně, právě, pár sezení před rozumným koncem. Je možné, že vás nebude chtít pozabíjet, protože by mu to nesedělo do jeho příběhu. Jestli umřete (opět nejlépe v půlce sehrávky), pak bych mu poděkoval za hru a odešel.
A zároveň uvidíte, jestli vás chce ovládat nebo ne. Když vás nenechá umřít, můžete si tam dělat co chcete.
Tímhle bych se snažil mu ukázat, že to vede jako trotl.

Ať to dopadne jakkoliv s takovým člověk nemá smysl hrát ani člověče nezlob se.
Držím palce
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22580
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Je třeba zabít PJovu postavu.

Příspěvek od Jerson »

Ještě jsem chtěl dodat jednu věc - v jistém smyslu je dobře, že ses na tohle zeptal, Lynczi. Protože za těch 20 let, kdy se o RPG bavím na internetu jsem mnohokrát slyšel, že moje zkušenosti se špatnými PJji jsou jen anekdotické - tedy, tohle slovo používají lidé až v posledních dvou letech, ale prostě většinou říkají, že tohle se stává jen výjimečně a jen mně a že dělám z komára velblouda, protože je přeci jednoduché ten problém vyřešit, promluvit si, a když to nemůže, tak odejít a najít si jiného PJje.

A tvé postoje docela dobře ilustrují, že tyto situace nejsou tak jednoduché. Víte, že hra je mizerná, ale setkání s kamarády má pro vás pořád přidanou hodnotu, a není úplně jednoduché jen tak zahodit snahu a život vašich herních postav, i když jsou fiktivní a mělo by být snadné je opustit ...
Kromě toho si myslím, že podobné problémy má nemálo dalších hráčů, ale protože žádné hry nevedou, tak ani nechodí na fóra a do skupin o RPG a nepíšou o nich. Takže následkem toho je celkem snadné nabýt dojmu, že takových PJjů a GMmů moc není, protože tady i na D20 i jinde píšou spíše rozumnější jedinci.

Navíc tady padlo několik zajímavých nápadů, o kterých jsem nikdy předtím neslyšel. Takže na jednu stranu doufám, že vám vaše snaha vyjde alespoň v tom, abyste dostali uspokojivý konec příběhu vašich postav, a na druhou stranu jsem zvědav, co všechno proti vám váš PJ použije, aby vám tenhle cíl překazil - protože si doopravdy myslím, že mu jde o to nedat vám, co byste chtěli.
Uživatelský avatar
Vitus
Příspěvky: 2659
Registrován: 21. 7. 2006, 09:03
Bydliště: Kladno

Re: Je třeba zabít PJovu postavu.

Příspěvek od Vitus »

Jersone, to je docela zajímavý a validní názor. Možná by pro bezradné a začínající hráče stálo za to vytvořit v sekci o Hraní obecně nějakou obdobu Moudré sovy (či, pro pamětníky, Sally radí) ? :think:
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20841
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Je třeba zabít PJovu postavu.

Příspěvek od Markus »

Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22580
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Je třeba zabít PJovu postavu.

Příspěvek od Jerson »

Vitusi, právě nevím, zda to tady hráči vůbec budou číst - přijde mi, že čistých hráčů postav sem za ty roky přišlo strašně málo.
Pro mé účely je spíše zajímavé vědět, jak to dopadlo, abych mohl takové postupy (ne)doporučovat, když na podobné problémy narazím v různých jiných diskusích (nejčastěji na FB a Discordu).
Uživatelský avatar
Vitus
Příspěvky: 2659
Registrován: 21. 7. 2006, 09:03
Bydliště: Kladno

Re: Je třeba zabít PJovu postavu.

Příspěvek od Vitus »

Markus píše: 16. 12. 2020, 10:37 Ta sekce tu je. Jmenuje se Vaše hraní - příprava, rady, zápisy a PbP ;)
To já vím, ale nikde jsem si v ní nevšimnul vyloženě vlákna jako právě "Jak naložit se špatným PJem". :D

EDIT: Ale rozumím a rozumím i tomu, co píše Jerson, byla to jen taková úvaha. :wink:
Lyncz
Příspěvky: 379
Registrován: 29. 5. 2020, 11:23

Re: Je třeba zabít PJovu postavu.

Příspěvek od Lyncz »

Jerson: máš pravdu, co se dívám, je tu 3800 profilů na fóru. Nejvíc v jednu chvíli bylo 1000 lidí. Kolik lidí hraje RPGčka v ČR? 10k? 50k? 100k? Podle mě si tu lidi neuvědomují, že obyvatelé RPGF/D20 jdou ty vrchní 2% hráčů a průměrná herní realita bude někde jinde. Což nemyslím vůči nikomu nijak špatně.

Myslím si, že je to pouze zlomek toho, co je zde na fóru. Znám osobně 15 lidí, kteří mají k RPG nějaký vztah a nikdo z nich není na tomhle fóru. Proto věřím, že může existovat spousta PJů jako je ten náš. Bez výcviku, divocí PJové co zabíjejí mladé nadějné hráče $D

A přitom je to třetí případ tohohle druhu. Druhý byl kámošův, který s náma hraje. Je všechny zabil PJ, protože postava náhodného zbojníka byl nějaký magický přesílený vlkodlak, prostě je na ránu rozsekala random mobka na cestě. Velká sranda, zabil takhle půlku svojí herní skupiny, která pak odešla.
Třetí případ má kámoška, v zásadě v podobném duchu, ale z 5ečka, kdy si PJ instakilloval hráče dle libosti.
We dreamed only the greatest dreams, Malachai and I.
Uživatelský avatar
Vitus
Příspěvky: 2659
Registrován: 21. 7. 2006, 09:03
Bydliště: Kladno

Re: Je třeba zabít PJovu postavu.

Příspěvek od Vitus »

Je to sice zajímavý OT, ale přidám ještě k tomu, co píše Lyncz jedno pozorování - nováčka může "zazdít" i dobrý Vypravěč, jehož styl však tomu nováčkovi vůbec nesedl - poslední dobou odpozorováno na jednom sezení D&D5e, kde onen konfliktů plný macho-heroistický způsob, který mnoha GMům a jejich hráčům vyhovuje, zcela "zazdil" jednu hráčku, co neměla potřebu ostatní válcovat. Při tom to ale nebylo tím, že by ten GM byl špatný, naopak si myslím, že se snažil ty D&D5e vést dobře navzdory tomu k čemu mohou svádět, jenom si bohužel nevšimnul včas jaký to na ní mělo vliv, takže se ta hráčka zcela stáhla ze hry a o první přestávce prakticky utekla (a obávám se, že hned tak někdy RPG nezkusí). :think:
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3796
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Je třeba zabít PJovu postavu.

Příspěvek od Selhan »

Já úplně nechápu, odkud se bere Jersonova anekdotická zkušenost s odmítáním jeho anekdotických zkušeností :D Přijde mi, že minimálně tady nikdo netvrdí, že by se tohle nedělo. RPGčka jsou dost náročná zábava co se sociální interakce týče, a rozhodně tomu nepomáhá, že většina rpg produktů to absolutně nezvládá řešit.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22580
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Je třeba zabít PJovu postavu.

Příspěvek od Jerson »

Selhane, o svých anekdotických zkušenostech se dozvídám hlavně na D20. Ono je to spíše pár lidí, kteří to píšou častěji.

Lynczi, jak píšeš o těch dalších dvou případech, to se stalo hráčům z tvé skupiny? Tedy že oba dva už měli problémy s PJji, a teď ho mají s dalším?
Lyncz
Příspěvky: 379
Registrován: 29. 5. 2020, 11:23

Re: Je třeba zabít PJovu postavu.

Příspěvek od Lyncz »

Jop, oba dva měli původně nějaký problém s jejich původním PJem a teď si moc nepolepšili :D jedna teda má s čím porovnávat, kámoš už bohužel ne, no, ten končí úplně...
We dreamed only the greatest dreams, Malachai and I.
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: Je třeba zabít PJovu postavu.

Příspěvek od Pepa »

Lyncz píše:... takže každý bude mít co hrát, jen se rozdrolíme.
Tohle mě na tom mrzí nejvíc. Že jste s ostatními byli dobrá parta a poroztrháte se $cry$
Uživatelský avatar
Fafrin
Příspěvky: 2384
Registrován: 4. 3. 2010, 22:15
Bydliště: Olomouc

Re: Je třeba zabít PJovu postavu.

Příspěvek od Fafrin »

Shodit ze skály. Zranění z pádu z výšky se násobí úrovní.

Ale jinak souhlasím z duchem diskuze, že pokud PJ je jebač do ucha, vyhrát proti němu bojem proti němu (což je zjevně způsob, kterým celou dobu hraje a vás nebaví) je chyba.

Doporučuji buď se domluvit, že si příběh ukončíte sami bez něj. Nebo si prostě jen připravit každej scénu, jak vaše postava vzdala své žití a snahu o vzdor, stala se sběračem ořechů a konec dobrodružného života.

Já bych zabil svoje postavy nějakým pitomým způsobem - prostě "sebrat hračky".
DrD 1.x od roku 1996, od 1997 jako PJ. Bývalý ORG, občasný LARPař. DrDII since beginning.
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti