[dobrodružství] Prokletí Karaku

Oficiální diskuze věnované Dračímu doupěti, nejstarší české hře na hrdiny.

Moderátor: Bouchi

Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

[dobrodružství] Prokletí Karaku

Příspěvek od Markus »

Obrázek
( :arrow? Anotace v Databázi RPG)

Prokletí Karaku vyšlo v roce 1995 jako první tiskem vydané samostatné dobrodružství pro Dračí doupě představuje rozsáhlou „jeskyni“ se sedmi patry a bezmála dvěma sty místností. Jde o trpasličí město v nitru hory, toho času obležené skřety. Hrdinové přicházejí trpaslíkům na pomoc, ale než je vůbec najdou, musí se dostat přes několik pater obsazených skřetí armádou. Dobrodružství přechází z plížení a šarvátek v první části až po epický závěr v druhé části, včetně legendárních magických předmětů, které jsou jediné schopné přemoct pány zla.

Odkazy
Jelikož je Karak dávno nekoupitelný a sehnatelný leda v knihovnách, dovolil jsem si ho naskenovat a nasdílet:
:arrow? Prokletí Karaku (komplet, včetně map natočených na tisk)
:arrow? Mapy k Prokletí Karaku (samostatně a natočené pro zobrazení na obrazovce)

Play-by-post hraní
Na Fóru proběhl „šílený experiment“ v hraní Karaku, přičemž každý hráč ho hrál v jiném systému. Výsledek stojí za přečtení:
:arrow? Organizační diskuze vysvětlující záměr + průběžně posílané komentáře hráčů i diváků k tomu, co se ve hře dělo
:arrow? Samotné herní vlákno - čistý výstup hraní, bez organizačních věcí a mimoherních komentářů.

Další odkazy
:arrow? Jersonovy hororové vzpomínky na Karak (článek na d20)
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3796
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: [dobrodružství] Prokletí Karaku

Příspěvek od Selhan »

Hele, co takhle udělat do Drakkaru interview s autory? :D Koordinátor Lukáš Dušek má na webu profil s mailem (a svou poezií): http://www.almanachwagon.cz/naklad/fin/profil.htm
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [dobrodružství] Prokletí Karaku

Příspěvek od Markus »

V Dechu Draka 02/1996 je na Prokletí Karaku recenze, pokud vás někoho zajímá dobové přijetí.
Jeskyně sama se dá dobře číst, je totiž stylově napsaná, mapy se dají době prohlížet, ale jako celek se to nedá hrát!!!
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: [dobrodružství] Prokletí Karaku

Příspěvek od Pepa »

A dá se hrát Halanský hřbitov? ;-)
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [dobrodružství] Prokletí Karaku

Příspěvek od Markus »

Co to je?
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: [dobrodružství] Prokletí Karaku

Příspěvek od Jerson »

Tu recenzi si pamatuju
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: [dobrodružství] Prokletí Karaku

Příspěvek od Pepa »

Markus píše:Co to je?
To je přesně to dobrodružství přesně v tom Dechu Draka 02/1996 :-) (Copak ty jsi ho nečetl? ;-))

Mimochodem to je první "podzemní" dobrodružství pro Dračí Doupě, které jsem v životě viděl... :D
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [dobrodružství] Prokletí Karaku

Příspěvek od Markus »

Ty to znáš, Pepo? Stojí to za zkoumání? Nebo naopak naznačuješ, že to bude podobná bída? :)

Mimochodem, troufne si někdo, kdo ten Karak přečetl (Jerson, Marky?), šoupnout k němu nějaký ten komentář a hvězdičku v databázi? Ať nám to nezeje prázdnotou.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: [dobrodružství] Prokletí Karaku

Příspěvek od Jerson »

Je to tam. Nakonec jsem dal dvě hvězdičky, ale jen proto, že jedna znamená nejnižší příčku, a že Marky ukázal, že něco zajímavého se z Karaku vymačkat dá.
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: [dobrodružství] Prokletí Karaku

Příspěvek od Pepa »

Markus píše:Ty to znáš, Pepo? Stojí to za zkoumání? Nebo naopak naznačuješ, že to bude podobná bída? :-)
Jako můžeš si to sám přečíst (jeskyně se umístila na 1. - 2. místě v soutěži O spár Zlatého Draka '94, tak to přece něco znamená, ne? :wink:), ale...

Když jsem to četl tehdy, tak se mi to strašně líbilo (říkal jsem si, jaké to Dračí Doupě musí být super, protože to je asi něco jako "gamebook", kde se ty věci "pohybují"... :-)). Ale přesto jsem konkrétně tohle dobrodružství nikdy nehrál. Vrátil jsem se k němu asi po dvaceti letech (kolem 2016 - to tak může odpovídat) a... Nedalo se to číst :-) Nedalo se to hrát :D

Nebo (podobně jako ten Karak) se to třeba dá hrát, ale musí se to uchopit s úplně jiným přístupem (a mentalitou), než s jakým to tehdy bylo napsáno...
Jezus
Příspěvky: 2588
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: [dobrodružství] Prokletí Karaku

Příspěvek od Jezus »

(Na tohle jsem pozapomněl odpovědět)
Jerson píše: 23. 7. 2020, 09:58 Jo, a všiml jsem si, že by tam měl být ještě jeden šaman, ten, který vyslal Rangoka - toho jsme úplně minuli?
Jo, úplně minuli. Rangok ho teda jednou nebo dvakrát zmínil, a jako hráč jsem i chvíli přemýšlel, že bychom se tam vydali s naším červánkovým mráčkem, ale vyhodnotil jsem si to tak, že na to není čas a hlavně síly in-game (nemuseli bychom stíhat nebo bychom se odvařili už před Gontrokem) a vlastně ani meta (PbP nebyl pro naše systémy moc efektivní a další házení a jakoby dva bossové by byli strašně repetitivní).

Osobně to beru tak, že pokut toho druhého šamana neodvedl "náš" ztemnělý elf, tak by se pustil po Haštařině a Gontrokově stopě (nebo spíš jeho sarkoni a vlci), z čehož by byla třeba zdrhačsky-akční zápletka...
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16248
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [dobrodružství] Prokletí Karaku

Příspěvek od MarkyParky »

Kdybyste na toho druhého šamana fyzicky narazili, nebo padl ve vhodnou chvíli neúspěch (DrDII) nebo random encounter (DCC), tak bych ho tam zapojil.

Ale nedošlo ani k jednomu.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: [dobrodružství] Prokletí Karaku

Příspěvek od Jerson »

Dobře nám tak.
Uživatelský avatar
Kasai
Příspěvky: 33
Registrován: 4. 8. 2019, 18:31
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: [dobrodružství] Prokletí Karaku

Příspěvek od Kasai »

Já bych rád znovu otevřel diskuzi k tomuto dobrodružství. V návaznosti na svůj projekt "vylepšení a přepracovaní" Karaku do hranější, a hlavně zábavnější formy.

Přikládám odkaz viewtopic.php?p=664523#p664523 na fórum přes které se dostanete k google dokumentu.
Budu rád za každou pomoc.
Vedu rpg kroužek Dračí Sluj v Ústí nad Labem. https://www.facebook.com/draci.sluj/
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů