Drd - původní klasika

Diskuzní fórum věnované Dračímu doupěti, nejstarší české hře na hrdiny.

Moderátor: Bouchi

Hragir Lestat

Drd - původní klasika

Příspěvek od Hragir Lestat » 5. 5. 2019, 21:26

Ahoj lidi. Už je to dlouho co jsem si zahrál a ještě déle, kdy jsem tvořil hru jako PJ (cca r 1996)
Po letech jsem tedy vyndal z šuplíku původní červenou verzi spolu s modrým rozšířením. Vymyslet dobrodružství takový problém nebyl. Horší je to s pamětí všech pravidel, tabulek a tak. No a začal jsem hrát s partou která už toho odehrála poměrně dost a navíc s rozšířeným soubojovým systémem, novými pravidly, pluskem atd.
Takže jsem se snažil postavit jejich postavám na 8.ur něco dostatečného :-) Tlupa banditů se zdála býti vhodným kandidátem. Nojo. Ale teď jsem v koncích. Naházel jsem klasické postavy se vším všudy. Tzn i se zkušeností. Tj ze kouzelník na 6.ur má zk přes 50000. To ji teď rozdelim mezi ty, kteří ho zabili? To je přece hroznech ranec.
Jak to resite?
Dík za odpovědi

MarkyParky

Re: Drd - původní klasika

Příspěvek od MarkyParky » 5. 5. 2019, 21:33

Ahoj,

zkušenosti se nepřelévají tak, že když postav A zabije postavu B se zkušenostmi X, tak se všechny přelijí, jako kdyby sebrala její peníze.

Spíš se podívej do bestiáře, kolik zkušeností by postavy dostaly za poražení nějaké obdobně silné nestvůry - třeba nějakého vyššího nemrtvého. Nejspíš to bude pár stovek, možná tisíc.

Desetitisíce určitě ne - to by odpovídalo spíš poražení moudrého draka.

Hragir Lestat

Příspěvek od Hragir Lestat » 5. 5. 2019, 21:45

Ok. Dik. Přišlo mi to divný

Hragir Lestat

Příspěvek od Hragir Lestat » 5. 5. 2019, 21:46

Myslel jsem ze bych to videlil nějakým koeficientem

kostrivec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kostrivec » 6. 5. 2019, 05:48

Hragir Lestat píše:
5. 5. 2019, 21:46
Myslel jsem ze bych to videlil nějakým koeficientem
Já když nevím, tak zapojím cit. Jakmile nevím a začnu do toho motat čísla, tak ztratím kontext a začnou mi vycházet hovadiny. V tomhle bych šel bych cestou, jakou navrhuje MarkyParky
MarkyParky píše:
5. 5. 2019, 21:33
Spíš se podívej do bestiáře, kolik zkušeností by postavy dostaly za poražení nějaké obdobně silné nestvůry - třeba nějakého vyššího nemrtvého. Nejspíš to bude pár stovek, možná tisíc.
Jinak já už to delší dobu řeším tak, že pokud se u toho postavy ani nezapotily, tak je mi jedno, že omylem utopili drakodlaka, prostě dostanou zkušenosti za to, co se naučili, v tomhle případě nějaký malý všimný.
Ale jestli je v chudinské čtvrti potrápilo hejno krys, nakažených morem, ze kterého se následně postavy kurýrovaly další dva měsíce sténající v horském klášteře, tak zkušenostmi zase nešetřím. Prostě klíč je pro mě už v tom slově zkušenost - co jsi zkusil? co jsi zažil? co ses naučil?

Hragir Lestat

Příspěvek od Hragir Lestat » 6. 5. 2019, 11:37

Jj. To je dobrý. Je fakt že s cislama je to zamotany. Už jsem se s tím nějak popral.

Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě“