Je klasické Dračí doupě mrtvá hra?

Oficiální diskuze věnované Dračímu doupěti, nejstarší české hře na hrdiny.

Moderátor: Bouchi

Odpovědět

Jak to vypadá s DrD

Dračí doupě je v pohodě
4
12%
Dračí doupě mele z posledního
29
88%
 
Celkem hlasů: 33

Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Je klasické Dračí doupě mrtvá hra?

Příspěvek od OnGe »

Monopoly není špatná hra. Vlastně jedna z nejúspěšnějších deskovek. Dát místo stavění domů a hotelů kydlení dungeonů a zaplácat to DnD proprietami mi připadá jako docela logický krok.

Ale myslím, že to není to, co měl ShadoWWW na mysli.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Burša
Příspěvky: 13
Registrován: 27. 5. 2020, 11:57

Re: Je klasické Dračí doupě mrtvá hra?

Příspěvek od Burša »

ShadoWWW píše: 5. 6. 2020, 15:36 Dle Bouchiho slov: „Aby nepoškozovalo značku ALTAR.“ Považoval ho za funčkně překonané. Budoucnost viděl v DrD II a příběhových hrách a old-school považoval za mrtvý a překonaný.
Super, díky za první odpověď, která někam vede!
Inu, nikdo není neomylný.
Předpokládám, že Bouchi tyhle stránky čte, proto se jen pro ilustraci podělím o svou zkušenost.
Když mi bylo patnáct, přinesl jeden ze spolužáků do školy pravidla. Většina z kluků, co si je přečetla, chtěla mít svoje a začali hrát. Někdo toho časem nechal, někdo přesedlal na jiné hry, začal číst atd. Ale pro většinu z nás to byl vstup do světa fantasy jako takového. A všichni si pamatujeme, co nás tam přivedlo, ať to mělo much, kolik chtělo. Nedávno jsem chtěl od jednoho z nich odkoupit pravidla, která mi chyběla. Neprodal.
Teď je mi sedmatřicet a vytáhl jsem tuhle vykopávku před svoje děti. Jsou nadšené, dokonce do té míry, že tři holky, které s námi DrD mohou hrát jen jednou za rok, si založily vlastní družinu. Pominu-li Harryho Pottera, pro ně pro všechny všechny je to vstup do světa fantasy jako takového. Možná časem sáhnou po něčem jiném. Ale budou si pamatovat, co bylo první.
Proto, alespoň podle mě, o poškozování značky Altar nemůže být řeč.
Příběhové hry jsou krásné pro toho, kdo už má rozvinutý cit pro hru, ale DrD II bych se po pročtení neodvážil nabídnout partě nováčků.
Když jsem Bouchimu vysvětloval, že vydat DrD 2 jako retroklon nebo aspoň nechat DrD 1 v nabídce jako PDF, moc mi nevěřil. Nakonec přistoupil aspoň na to, že spolu uděláme pořádnou PDF verzi. Ta verze vznikla, ale bohužel se nikdy nezačala prodávat. Asi někde u Bouchiho zapadla prachem.
Hmm, než jsem na Forum přišel, asi bych se po té PDF verzi začal ptát. Když jsem se tu rozhlédl a pak si pročetl stránky Dračí hlídky, už ne. To co píšou, mi mluví z duše a na první pohled ta tvůrčí skupina má slušný tah na branku. Pokud skutečně vypustí pravidla do prodeje a budou rozumná, asi se také přidám k těm, pro které je Dračí doupě mrtvá hra. Přejít na český živý kompatibilní systém, který může mít na to DrD 1 nahradit, to si asi nenechám ujít.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Je klasické Dračí doupě mrtvá hra?

Příspěvek od Ecthelion »

Sidenote:
Fafrin píše: 11. 6. 2020, 17:14 Já bych původní DrD1 přirovnal k Monopolům.
Auch. Tohle je možná až příliš přesná anlogie až na příliš moha úrovních :lol: Monopoly je taky ukradená hra, kdy někdo vzal původní hru a aniž by ji plně pochopil, tak ji předělal, aby to jakž takž vyhovovalo autorským právům O-) .
Zdroj:
http://www.todayifoundout.com/index.php ... -monopoly/
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10153
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Je klasické Dračí doupě mrtvá hra?

Příspěvek od ilgir »

Předělávat Monopoly na DnD mi přijde jako polovičaté řešení. Máme přece Člověče nezlob se. To je ještě horší a zároveň úspěšnější hra. Ta by se měla použít.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16252
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Je klasické Dračí doupě mrtvá hra?

Příspěvek od MarkyParky »

Ilgir píše:Máme přece Člověče nezlob se. To je ještě horší a zároveň úspěšnější hra. Ta by se měla použít.
Ale ta se přeci použila.
Kde myslíš, že se vzala exploding dice na útok a obranu?!?
Uživatelský avatar
Perthorn
Příspěvky: 5
Registrován: 18. 6. 2020, 00:14

Re: Je klasické Dračí doupě mrtvá hra?

Příspěvek od Perthorn »

Burša píše: 28. 5. 2020, 13:00
Markus píše: 28. 5. 2020, 11:53 Old school renesance Dračího doupěte se jmenuje Dračí hlídka a vychází tuším příští měsíc!
(Jen je to teda prostě jen očištěné DrD.)
Hmm, když už mají betaverzi, snad už to dotáhnou do tisku.
Pokud to bude skutečně DrD 1 - konvertibilní, tož to bychom asi zakoupili a konvertovali :lol:
Je to tak, Dračí Hlídka bude nejpozději koncem července v prodeji. $-o
Jinak podobný DrD to fakt je, ale z mého pohledu už beta byla mnohem logičtější a vymazlenější. *excited*
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti