Rady pro Pány Jeskyně

Oficiální diskuze věnované Dračímu doupěti, nejstarší české hře na hrdiny.

Moderátor: Bouchi

Odpovědět
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4561
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Pán Jeskyně

Příspěvek od ShadoWWW »

Quentin píše:Hry se nedesignují pro zábavu, ale pro zážitek.
Spíš pro potěšení.
Jeremy Crawford píše:We're in a happiness business. It's our job to make as many of our DnD fans as happy as possible.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3796
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Pán Jeskyně

Příspěvek od Selhan »

MarkyParky: Taky se dá různě přistoupit k tomu, jak radit nováčkovi. Způsob "autoritativně mu to zkritizuju, protože skupina hráčů, do které patřím, preferuje jiný typ hry (a to ještě tak, že to vyznívá jako jediná správná cesta)", mi nepřijde moc dobrej. Jako ok, číst tvoje suché stěry eB je celkem prča, často sedí jak prdel na hrnec, ale tohle je téma, kde zelenáč prosí o radu, tak bych možná ty bajonety na chvíli odmontoval.

(For the record, naprosto souhlasím s tím, že zábava není naprosto univerzální modla, a že v některých typech hry, například v dungeon crawlu, je dobrý se soustředit na něco jiného.)
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16248
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Pán Jeskyně

Příspěvek od MarkyParky »

Selhan: Tak v tom případě doporučuji si znovu přečíst tu diskusi bez rudého hadru před očima - možná zjistíš, že to, že někdo říká néco jiného, než si ty myslíš, není "autoritativní zkritizování".

A taky si možná neplést diskutéry a všímat si nicků u toho kdo koho stírá.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Pán Jeskyně

Příspěvek od eerieBaatezu »

Selhan píše: 22. 1. 2018, 20:23Jako ok, číst tvoje suché stěry eB je celkem prča, často sedí jak prdel na hrnec
Kde se tohle odehrálo? Že jsem si toho vůbec nevšiml.
Obrázek
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16248
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Pán Jeskyně

Příspěvek od MarkyParky »

Tak nějak ;o)
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3796
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Pán Jeskyně

Příspěvek od Selhan »

Musím se opožděně omluvit, skutečně jsem se spletl. Myslel jsem vlákna o filmech (hlavně TLJ) - a přiznávám, že to prostě byla zkratka z pocitu, že se to tam poslední dobou zredukovalo na eBho naštvanost. Promiň, eB, mám tě za většího tapetáře, než si zasloužíš :oops:

K hádce se takhle pozdě už vracet nebudu, špatně jsem vyjádřil, o co mi jde (o podání, ne o obsah), což mě mrzí, takže se jdu stydět, rozjímat a procházet character growthem.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Bragnak
Příspěvky: 19
Registrován: 19. 1. 2018, 09:59

Re: Pán Jeskyně

Příspěvek od Bragnak »

Co jsem napsal předtím bylo myšleno dost podobně
"Jsem PJ-začátečník, špatně jsem to odhadl, a teď musím rychle improvizovat nápravu chyby při přípravě."
tohle jsem tím myslel

Ještě bych chtěl říct, jednu věc.
Potřeboval jsem poradit a rád si přečtu názory ostatních, ale stejně si to pak udělám podle sebe :D
Nééé :) některé zprávy byli i užitečné tak děkuji

Družina dokončila dungeon aniž bych musel cokoli mazat :)

Mi už jsme si domluvili způsob hry (boj, tvárnost apo.)

Zatím jde všechno dobře
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Pán Jeskyně

Příspěvek od Paul »

Co ta OP postava?
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Hragir Lestat
Příspěvky: 4
Registrován: 5. 5. 2019, 21:46

Drd - původní klasika

Příspěvek od Hragir Lestat »

Ahoj lidi. Už je to dlouho co jsem si zahrál a ještě déle, kdy jsem tvořil hru jako PJ (cca r 1996)
Po letech jsem tedy vyndal z šuplíku původní červenou verzi spolu s modrým rozšířením. Vymyslet dobrodružství takový problém nebyl. Horší je to s pamětí všech pravidel, tabulek a tak. No a začal jsem hrát s partou která už toho odehrála poměrně dost a navíc s rozšířeným soubojovým systémem, novými pravidly, pluskem atd.
Takže jsem se snažil postavit jejich postavám na 8.ur něco dostatečného :-) Tlupa banditů se zdála býti vhodným kandidátem. Nojo. Ale teď jsem v koncích. Naházel jsem klasické postavy se vším všudy. Tzn i se zkušeností. Tj ze kouzelník na 6.ur má zk přes 50000. To ji teď rozdelim mezi ty, kteří ho zabili? To je přece hroznech ranec.
Jak to resite?
Dík za odpovědi
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16248
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Drd - původní klasika

Příspěvek od MarkyParky »

Ahoj,

zkušenosti se nepřelévají tak, že když postav A zabije postavu B se zkušenostmi X, tak se všechny přelijí, jako kdyby sebrala její peníze.

Spíš se podívej do bestiáře, kolik zkušeností by postavy dostaly za poražení nějaké obdobně silné nestvůry - třeba nějakého vyššího nemrtvého. Nejspíš to bude pár stovek, možná tisíc.

Desetitisíce určitě ne - to by odpovídalo spíš poražení moudrého draka.
Hragir Lestat
Příspěvky: 4
Registrován: 5. 5. 2019, 21:46

Re: Drd - původní klasika

Příspěvek od Hragir Lestat »

Ok. Dik. Přišlo mi to divný
Hragir Lestat
Příspěvky: 4
Registrován: 5. 5. 2019, 21:46

Re: Drd - původní klasika

Příspěvek od Hragir Lestat »

Myslel jsem ze bych to videlil nějakým koeficientem
Uživatelský avatar
kostrivec
Příspěvky: 298
Registrován: 9. 8. 2017, 18:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Drd - původní klasika

Příspěvek od kostrivec »

Hragir Lestat píše: 5. 5. 2019, 22:46 Myslel jsem ze bych to videlil nějakým koeficientem
Já když nevím, tak zapojím cit. Jakmile nevím a začnu do toho motat čísla, tak ztratím kontext a začnou mi vycházet hovadiny. V tomhle bych šel bych cestou, jakou navrhuje MarkyParky
MarkyParky píše: 5. 5. 2019, 22:33 Spíš se podívej do bestiáře, kolik zkušeností by postavy dostaly za poražení nějaké obdobně silné nestvůry - třeba nějakého vyššího nemrtvého. Nejspíš to bude pár stovek, možná tisíc.
Jinak já už to delší dobu řeším tak, že pokud se u toho postavy ani nezapotily, tak je mi jedno, že omylem utopili drakodlaka, prostě dostanou zkušenosti za to, co se naučili, v tomhle případě nějaký malý všimný.
Ale jestli je v chudinské čtvrti potrápilo hejno krys, nakažených morem, ze kterého se následně postavy kurýrovaly další dva měsíce sténající v horském klášteře, tak zkušenostmi zase nešetřím. Prostě klíč je pro mě už v tom slově zkušenost - co jsi zkusil? co jsi zažil? co ses naučil?
Hragir Lestat
Příspěvky: 4
Registrován: 5. 5. 2019, 21:46

Re: Drd - původní klasika

Příspěvek od Hragir Lestat »

Jj. To je dobrý. Je fakt že s cislama je to zamotany. Už jsem se s tím nějak popral.
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti