Rady pro Pány Jeskyně

Oficiální diskuze věnované Dračímu doupěti, nejstarší české hře na hrdiny.

Moderátor: Bouchi

Odpovědět
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Hledám zkušeného PJ

Příspěvek od York »

Cor (nepřihlášen) píše:
Ale pane kolego, takhle trollit, že se nestydíte... :>:o/
Ale kdeže, existují důkazy. Mám je vedle sebe na stole.


Jinak teda třeba tenhle pán:

Obrázek

se narodil roku 1938. Takže by mu dneska bylo 76, kdyby se toho dožil.
Uživatelský avatar
Fafrin
Příspěvky: 2384
Registrován: 4. 3. 2010, 22:15
Bydliště: Olomouc

Re: Hledám zkušeného PJ

Příspěvek od Fafrin »

Marry píše:Další várka:
1. Která postava může vycítit vodu v podzemí?
- Druid cit kamene
2. Když bojuje celá družina s jedním protivníkem, jak se v boji střídají? Je to družina-protivník-družina-protivník? Nebo bojuje každý člen zvlášť a pak teprve nepřítel?
- záleží na použitém systému, v Základním je to Družina - Protivník - Družina ...

3. Má čaroděj kouzlo na "teleportaci"? A když ano, může se použít v podzemí? Kam se může přenést - je to libovolné nebo je určen nějaký radius?
- Ano, má radius daný vloženou magií, základně je 10 sáhů a musí "znát místo", kam se chce přenést. Nejčastěji ve smyslu vzdálenosti a směru od své současné pozice
4. Jaké výhody má alchymista? Čím může k práci družiny přispět? Jaká rasa je k výkonu tohoto povolání nejvhodnější?

5. Může mít postava dvě povolání?
Ne

6. Kolik procent hráčů si vybere za rasu člověka? Mají hráči radši jiné rasy?
Tohle si řeš pro potřeby příběhu libovolně. Jelikož lidi jsou průměrní, tedy průměrně vhodní pro cokoliv a nemají žádné výhody, příliš hranou rasou nakonec nejsou.
DrD 1.x od roku 1996, od 1997 jako PJ. Bývalý ORG, občasný LARPař. DrDII since beginning.
Grom
Příspěvky: 2
Registrován: 11. 4. 2016, 10:03

Navrat k DRD co koupit

Příspěvek od Grom »

Ahoj

Pred cca 18lety jsem hral Draci doupe. Ted se me naskytla prilezitost si ho zahrat s detmi a ukazat jim cim jsme se drive bavili.

Co me doporucite DRD nebo DRD2? Nejde me ani tak o pravidla ale spise o materialy. Poskytne me treba DRD2 vice map,ci podkladu pro postavy a bestiar?
Dostanu se do role Pana jeskyne rychleji s DRD nez DRD2 kdyz uz s DRD mam zkusenosti? I kdyz si je moc po tak dlouhe dobe nepamatuji.

Jake prirucky by jste me pripadne doporucili koupit? Videl jsem na webu,ze se da na DRD2 koupit i bestiar, coz by me pomohlo v ruznorodosti..

diky za pomoc
Grom
Maugir (nepřihlášen)

Re: Navrat k DRD co koupit

Příspěvek od Maugir (nepřihlášen) »

Ahoj,

osobně jsem velký fanoušek DrD II, ale doporučuji Ti si nejdřív stáhnout pdfka, mrknout, co Ti bude více vyhovovat, a to pak teprve koupit. Buď oficiální lite verze (vhodné tím, že získáš představu rychlejší cestou):

DrD II - www.altar.cz/download/drd2_lite.php
DrD 1.6 - http://www.fantasyobchod.cz/draci-doupe ... -1454.html

nebo si někde upirátit plné verze a případně další materiály (Bestiář apod.). Další možností je samozřejmě podívat se ještě na jiné hry (pokud Ti nevadí zabrousit mimo klasickou fantasy, výborné jsou Příběhy Impéria, pokud Ti nevadí americký styl fantasy, hodně teď frčí DnD 5e).
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Navrat k DRD co koupit

Příspěvek od York »

Ahoj,

originání Dračí doupě už Altar několik let nevydává, takže už prakticky nejde sehnat. Pokud ještě pravidla máš, tak ho samozřejmě můžeš hrát dál, pokud ne, tahle možnost už není dostupná. Týká se to v podstatě i doplňků - vyšlo k němu několik modulů, může už ale být problém je sehnat. Stále je však možnost hrát ve světě Asterion, jeho tvůrčí tým přešel pod nakladatelství Mytágo a stále je aktivní a publikuje. Některé staré moduly pro Asterion nedávno vyšly v přepracované podobě.

Stránky nakladatelství Mytágo jsou zde, stránky Asterionu jsou zde.


DrD2 stále vychází, nevyšlo k němu ale ještě ani zdaleka tolik doplňků a dobrodružství jako k originálnímu Dračímu doupěti. Nějaké materiály pro DrD 2 najdeš v časopisu Drakkar. DrD2 je mezi hráči hodnoceno různě. Jedné velké skupině vyhovuje, druhé velké skupině nefunguje a litují toho, že si ho koupili. Do které z nich budeš patřit ty s tvými spoluhráči, se dá těžko odhadnout.


Kromě DrD a DrD2 dneska existuje spousta jiných her na hrdiny. Pokud tě zajímá něco hodně podobného originálnímu Dračímu doupěti, tak bych ti určitě doporučil pátou edici Dungeons and Dragons. To je nejnovější edice hry, podle které bylo původně Dračí doupě vytvořeno. V obchodech se dá koupit jen v angličtině, zde je ale ke stažení kompletní překlad příručky pro hráče a pro pána jeskyně v češtině (na překladu bestiáře se pracuje). Na serveru d20.cz najdeš taky překlady dobrodružství. Příští rok by mělo DnD 5e vyjít v mírně upravené podobě pod názvem Jeskyně a draci pod nakladatelstvím Mytágo a vydavatel má v plánu poté publikovat další doplňky. Pokud ti tedy jde hlavně o materiály ke hře, Dungeons and Dragons je výborná volba.


Pokud bys chtěl zkusit nějaké jiné rpgčko, třeba jiný žánr než hrdinskou fantasy, nejlepší je zeptat se v tomto tématu, rádi ti tam pomůžeme s výběrem hry co nejlépe podle tvých představ.
Ecthelion (neprihlasen)

Re: Navrat k DRD co koupit

Příspěvek od Ecthelion (neprihlasen) »

Grom: Ahoj Grome, vitej na foru!
Takze pokud jde jen o to predstavit RPG detem, tak na rychlou vzpominkovou hru ti bude stacit stare DrD, pokud ho mas.
Pokud jsi schopny si k te hre sam dat dohromady fikci, vrele doporucuji Fate Rozcesti (http://faterpg.cz). Muzes si koupit tistenou knizku nebo zadarmo stahnout pdfko.

Jestli se chces vratit k hrani vazneji, urcite stoji za vyzkouseni to DrD2. Je to modernejsi a dospelejsi pojeti RPG, nez si pamatujes a treba by mohlo ti vyhovovat (ale my jsme zaujati :wink: ).
Pokud netrvas na fantasy a chces neco vic "vypraveciho", muzes zkusit Pribehy Imperia (http://www.pribehyimperia.cz) (ale my jsme zaujati :wink: ).
Pokud zvladas anglictinu a chces klasicke dungeonovani, tak DnD5e (k dispozici je i cesky preklad).

Jinak samozrejme plati to, co psali predrecnici. Pokud sepises nejake konkretnejsi pozadavky na hru, urcite ti tu muzeme sepsat nejaka dalsi doporuceni.

York: Mytago se jmenuje Mytago s kratkym. :wink:
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Navrat k DRD co koupit

Příspěvek od Vallun »

Pokud se chceš vrátit ke hraní, tak určitě ke starému DrD. DrD2 má své výhody, ale je to hodně jiné... Pokud bys chtěl zkusit i jiné rpg, tak to Fate Rozcestí je lepší a taky levnější volbou než DrD2.... Nicméně musíš/můžeš si najít a vybrat, co Ti bude vyhovovat:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Plz
Příspěvky: 194
Registrován: 11. 10. 2004, 08:22
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Navrat k DRD co koupit

Příspěvek od Plz »

....a kdyby se ti nechtěli utrácet peníze tak je tu v češtině třeba celá Yorkova Dakara, nebo Čas pro hrdiny od Jersona a v "RPG tvorba a design" najdeš spoustu dalších více či méně použitelných pravidel.

Plž
Padouch nebo hrdina my jsme jedna rodina.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Navrat k DRD co koupit

Příspěvek od eerieBaatezu »

Plz píše:....a kdyby se ti nechtěli utrácet peníze tak je tu v češtině třeba celá Yorkova Dakara
Což mi připomíná, můžeš zkusit tohle:
Yorkovo DrD 1.9. Je to dost jako původní DrD, ale víc volné, co do vytváření postavy a mnohem jednodušší na hraní.
Obrázek
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Navrat k DRD co koupit

Příspěvek od York »

eerieBaatezu píše:Yorkovo DrD 1.9. Je to dost jako původní DrD, ale víc volné, co do vytváření postavy a mnohem jednodušší na hraní.
To ale nesplňuje požadavek na mapy, dobrodružství a tak - žádné k tomu nejsou.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Navrat k DRD co koupit

Příspěvek od eerieBaatezu »

York píše:
eerieBaatezu píše:Yorkovo DrD 1.9. Je to dost jako původní DrD, ale víc volné, co do vytváření postavy a mnohem jednodušší na hraní.
To ale nesplňuje požadavek na mapy, dobrodružství a tak - žádné k tomu nejsou.
To ne, sorry za mislead, Grome...
Obrázek
Grom
Příspěvky: 2
Registrován: 11. 4. 2016, 10:03

Re: Navrat k DRD co koupit

Příspěvek od Grom »

Diky vsem za tipy. Podarilo se me asi zazrakem sehnat stara pravidla DrD od zacatecnika az po pokrocile. Takze zacneme s tim,jelikoz si to jeste tak nejak pamatuji a jsem schopem behem chvilky vysvihnout kratke dobrodruzstvi.
ted si uz jen musi osvezit pravidla.
Uživatelský avatar
Kriggy
Příspěvky: 33
Registrován: 10. 11. 2009, 20:48
Kontaktovat uživatele:

"nastavování" nepřátel

Příspěvek od Kriggy »

Zdravim,
zajímalo by mě, jak řešíte "nastavování" nepřátel tak aby nebyly souboje moc lehký ani moc těžký. Co mám konkrétně na mysli je, že mám dobrodružství "květina pro alchymistu" ze stránek asterionu, které je +- pro postavy na 6. úrovni ale moje družinka je zatim na úrovni 3-4.
jde mi o to, že tu je např. potvora s životaschopností 21 (kolem 100 životů) a uč 12+2 nebo 5+10 a oč 5 která by pravděpodobně družinu docela slušne rozsekala, tak přemejšlim o tom, jak ji tak nějak oslabit ale zároveň abych to nepřehnal. Prostě podělit všechno dvěma? Nebo jen něco a něco nechat?

Díky :)
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: "nastavování" nepřátel

Příspěvek od eerieBaatezu »

Tohle je zajímavá věc, protože my jsme nikdy, když jsme jako mladý hráli DrD nebo DnD, nic takovýho nedělali, a pak se v DnD objevily takový ty CR tabulky a tak, a my jsme zjistili, že nás nikdy ani nenapadlo, že něco takovýho potřebujeme. $lol$

Prostě jsme tam ty příšery házeli citem. $D Ono se to dycky nějak udělá, aby to bylo hratelný. $lol$
Obrázek
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6642
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: "nastavování" nepřátel

Příspěvek od boubaque »

Kriggy píše:Zdravim,
zajímalo by mě, jak řešíte "nastavování" nepřátel tak aby nebyly souboje moc lehký ani moc těžký. Co mám konkrétně na mysli je, že mám dobrodružství "květina pro alchymistu" ze stránek asterionu, které je +- pro postavy na 6. úrovni ale moje družinka je zatim na úrovni 3-4.
jde mi o to, že tu je např. potvora s životaschopností 21 (kolem 100 životů) a uč 12+2 nebo 5+10 a oč 5 která by pravděpodobně družinu docela slušne rozsekala, tak přemejšlim o tom, jak ji tak nějak oslabit ale zároveň abych to nepřehnal. Prostě podělit všechno dvěma? Nebo jen něco a něco nechat?

Díky :)
Už jsem staré DrD nehrál hodně dlouho, ale statistiky bych upravoval zhruba tímhle způsobem:

- podívej se, jaká obranná a útočná čísla mají hráčské postavy
- rozhodni se, jak dlouho chceš, aby zhruba trval boj (kolik kol)
- vyber nějaké OČ potvory, které mají postavy šanci překonat, ať to není to úplně automatické, ale ani jen se štěstím
- odhadni, kolik životů můžou postavy zhruba odebírat za kolo (kouzla, útoky) a vynásob to počtem kol předpokládaného boje (nezapomeň na "atomovky" jako blesky za všechnu manu apod.), z toho dostaneš maximum životů potvory
- podívej se na OČ hráčských postav a vyber nějaké ÚČ potvory, které bude většinou všechny zasahovat, ale nezabije za určený počet kol všechny postavy (a nezapomeň na možnost případného léčení - lektvary, kouzla)
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti