Rady pro Pány Jeskyně

Oficiální diskuze věnované Dračímu doupěti, nejstarší české hře na hrdiny.

Moderátor: Bouchi

Odpovědět
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady pre zacinajuceho PJ

Příspěvek od jonka »

Mezi přímou jednoduchou otázkou a přímou jednoduchou odpovědí je 15 příspěvků, tedy jedna celá stránka, nikterak neřešící objekt původní otázky.

Jako informatik-amatér bych vás chtěl pochválit, protože si myslím, že ten poměr je - nejen na poměry RPGF - naprosto fantastický.
: )
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady pre zacinajuceho PJ

Příspěvek od Quentin »

Jonka: Dyt odpoved je uz v druhem prispevku.
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady pre zacinajuceho PJ

Příspěvek od jonka »

Q: I'm sorry, tvoje odpověď se mi nekvalifikovala pod křídla pojmu "exaktní".
na otázku:
chci si koupit pravidla 1.6 ovšem nikde nemůžu najít příručku pro PJ pouze
a teď otázka
v 1.6 se to už nedělí na ,,průvodce hrou´´ a ,,příručkou pána jeskyně´´ ? ? ?
bych akceptoval například odpověď "Pravidla pro PJ se prodávají zároveň pravdidly pro hráče", která už tázajícího někam posune ,-)
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady pre zacinajuceho PJ

Příspěvek od Quentin »

Neprud nebo ... nevim. Zavolam na tebe moderatory :)
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Rady pre zacinajuceho PJ

Příspěvek od Sosacek »

jonka neni ja nebo pety. nemuzes na nej zavolat moderatory.
But nobody came.
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady pre zacinajuceho PJ

Příspěvek od jonka »

Q, S: $D

[/jonka]
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
giso
Příspěvky: 17
Registrován: 2. 10. 2010, 21:36

Re: Rady pre zacinajuceho PJ

Příspěvek od giso »

jonka píše:Q: I'm sorry, tvoje odpověď se mi nekvalifikovala pod křídla pojmu "exaktní".
na otázku:
chci si koupit pravidla 1.6 ovšem nikde nemůžu najít příručku pro PJ pouze
a teď otázka
v 1.6 se to už nedělí na ,,průvodce hrou´´ a ,,příručkou pána jeskyně´´ ? ? ?
bych akceptoval například odpověď "Pravidla pro PJ se prodávají zároveň pravdidly pro hráče", která už tázajícího někam posune ,-)
nevim kde ani kdo přesně mi to už říkal, ale už to vim :D, ale dík

já tady otevřu téma a všichni se začnou banovot z fóra :D
giso
Příspěvky: 17
Registrován: 2. 10. 2010, 21:36

Re: Rady pre zacinajuceho PJ

Příspěvek od giso »

Jerson píše:
giso píše:málo PJ je proto, že je "nalákáváte" na jiný RPG hry :D
To byl dobrý vtípek :-) Málo PJjů je už dvacet let a nějak to nevypadá, že by u DrD docházelo ke změně. Ostatně i pokud bychom je nalákali na jiné RPG, jak říkáš, nebode to jasná známka toho, že jsou lepší hry než DrD? :-)
sakra zas mě dostal :D

asi máš pravdu, ale pokud už je někdo zajetý v DrD tak nepřejde

jinak když jsem kámošum oznámil, že zatim budeme hrát podle pravidel 1.5 a o vánocích přejdem na DrD2 tak nebyli nadšení
a když jsem jim řikal o jiných RPG tak řekli, že chtěj hrát DrD a vysvětlit jim že DrD2 je pouze novější verze nebylo zrovna nejlechčí
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady pre zacinajuceho PJ

Příspěvek od Jerson »

Giso, popravdě - hráči přejsou relativně snadno. Samozřejmě nesmíš začít tím že řekneš "budeme hrát podle nových pravidel", což si hráči přeloží jako "zase se bude učit nová pravidla a tunu kouzel a tabulek, a proč to, když podle nich stejně moc nehrajeme?"

Ale když řekneš "Aleši, ty jsi chtěl vždycky hrát trpaslíka válečníka, co? Tak tady mám pravidla, podle kterých může být trpaslík ten nejlepší válečník, klidně lepší než krollové, a nemá žádný postih za velikost. Karle, ty jsi chtěl hrát zloděje, co nevraždí, ale umí dvě kouzla - tahle pravidla to umí. A můžeš být klidně člověk, nejsou o nic horší zloději než hobiti. Mirko, konečně může mít tvoje čarodějka dlouhý meč, jako měl Gandalf."

A tak dál ... Navíc pokud jsou dotyčná pravidla jednoduchá (což je v porovnání s DrD kde co), tak je hráči pochopí po první, maximálně druhé hře a pak po DrD ani nevzdechnou.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32272
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady pre zacinajuceho PJ

Příspěvek od Vallun »

Jerson - vycházíš z předpokladu, že hráči mají takovéto představy, což rozhodně neplatí o všech...a je to klasický marketing, říká jen, co se hodí...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Jarilo
Příspěvky: 1101
Registrován: 5. 6. 2009, 00:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady pre zacinajuceho PJ

Příspěvek od Jarilo »

Vallun je point-man týdne $D .

Jersone, že se nestydíš, Ty podlý, zákeřných marketingových technik používající kacíři! :D
Hry hraju a ještě radši dělám - doma i v práci.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady pre zacinajuceho PJ

Příspěvek od Jerson »

Vallun píše:Jerson - vycházíš z předpokladu, že hráči mají takovéto představy, což rozhodně neplatí o všech...a je to klasický marketing, říká jen, co se hodí...
Vycházím z toho, co říkali hráči DrD mně, když jsem jim vysvětoval výhody svých pravidel. Chceš hrát orka? žádný problém. Bojový zalínač? V pohodě. Čaroděj, který nemusí nosit meč a oštěpy, protože mu v prvním boji dojdou kouzla? Jasně. Válečník specializující se na luk? člověk, který je mistrem ve svém oboru, lepší než jiní?

Říkal bych i jiné věci, ale nějak mě nenapadaly nevýhody :-)
giso
Příspěvky: 17
Registrován: 2. 10. 2010, 21:36

Re: Rady pre zacinajuceho PJ

Příspěvek od giso »

hmm citace tady jsou zbytečný, protože dalších 10 stránek by bylo giso cituje...

samozřejmě že jsem na ně nevyhrknul PŮJDEM NA JINÝ PRAVIDLA A BASTA :D, řekl jsem to v klidu a i to že to jsou rozhodně snažší pravidla jak DrD -> a už to se jednomu nelíbilo :D

Vallun je vážně ,,pointer´´ :D
Uživatelský avatar
Návštěvník
Příspěvky: 104
Registrován: 28. 5. 2010, 11:12

Re: Rady pre zacinajuceho PJ

Příspěvek od Návštěvník »

zkusil jsem si, že když hraju fantasy tak je celkem jedno jaký mám systém - zajímavé věci se dají hrát ve Stínu meče, DDanžnech a drakách, (Pathfinderu, Warcraftu...) nebo klidně i ve starém dobrém dračáku. Pokud jste spokojeni myslím, že je zbytečné na tom cokoliv měnit. Rozšiřování obzorů je zbytečně přeceňováno :D .
"Hraní RPG je v podstatě mírnější forma pedofilie, tak Vás zdravím - pedofilové!"
- Joachim Schmitke na srazu RPG komunity v USA (minutu před tím než byl vyveden)

Black Metal = Antihumanity, no place for political correctness

Jedna a jedna jsou slovy DVA (později nahrzeno by:

Napište úplný název první a nejznámější české hry na hrdiny, která je nepříliš zdařilou vykrádačkou nejúspějšnější rpg hry na světě (tm) (její zkratka je DrD):


aj vy redudantní židudanti
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Rady pre zacinajuceho PJ

Příspěvek od Argonantus »

Giso:

jedna poznámka, možná důležitá - na úrovni expertů jsou troje pravidla, nikoli dvoje; kromě pravidel pro Postavy a pro PJ jsou tam pravidla pro Svět.
Takže zcela kompletní staré DrD příslušné verze má 7 knížek.
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů