"nastavování" nepřátel

Diskuzní fórum věnované Dračímu doupěti, nejstarší české hře na hrdiny.

Moderátor: Bouchi

Odpovědět
Kriggy
Kontaktovat uživatele:

"nastavování" nepřátel

Příspěvek od Kriggy » 15. 11. 2016, 17:22

Zdravim,
zajímalo by mě, jak řešíte "nastavování" nepřátel tak aby nebyly souboje moc lehký ani moc těžký. Co mám konkrétně na mysli je, že mám dobrodružství "květina pro alchymistu" ze stránek asterionu, které je +- pro postavy na 6. úrovni ale moje družinka je zatim na úrovni 3-4.
jde mi o to, že tu je např. potvora s životaschopností 21 (kolem 100 životů) a uč 12+2 nebo 5+10 a oč 5 která by pravděpodobně družinu docela slušne rozsekala, tak přemejšlim o tom, jak ji tak nějak oslabit ale zároveň abych to nepřehnal. Prostě podělit všechno dvěma? Nebo jen něco a něco nechat?

Díky :)

eerieBaatezu

Re: "nastavování" nepřátel

Příspěvek od eerieBaatezu » 15. 11. 2016, 20:18

Tohle je zajímavá věc, protože my jsme nikdy, když jsme jako mladý hráli DrD nebo DnD, nic takovýho nedělali, a pak se v DnD objevily takový ty CR tabulky a tak, a my jsme zjistili, že nás nikdy ani nenapadlo, že něco takovýho potřebujeme. $lol$

Prostě jsme tam ty příšery házeli citem. $D Ono se to dycky nějak udělá, aby to bylo hratelný. $lol$

boubaque
bubák; Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od boubaque » 18. 11. 2016, 13:37

Kriggy píše:Zdravim,
zajímalo by mě, jak řešíte "nastavování" nepřátel tak aby nebyly souboje moc lehký ani moc těžký. Co mám konkrétně na mysli je, že mám dobrodružství "květina pro alchymistu" ze stránek asterionu, které je +- pro postavy na 6. úrovni ale moje družinka je zatim na úrovni 3-4.
jde mi o to, že tu je např. potvora s životaschopností 21 (kolem 100 životů) a uč 12+2 nebo 5+10 a oč 5 která by pravděpodobně družinu docela slušne rozsekala, tak přemejšlim o tom, jak ji tak nějak oslabit ale zároveň abych to nepřehnal. Prostě podělit všechno dvěma? Nebo jen něco a něco nechat?

Díky :)
Už jsem staré DrD nehrál hodně dlouho, ale statistiky bych upravoval zhruba tímhle způsobem:

- podívej se, jaká obranná a útočná čísla mají hráčské postavy
- rozhodni se, jak dlouho chceš, aby zhruba trval boj (kolik kol)
- vyber nějaké OČ potvory, které mají postavy šanci překonat, ať to není to úplně automatické, ale ani jen se štěstím
- odhadni, kolik životů můžou postavy zhruba odebírat za kolo (kouzla, útoky) a vynásob to počtem kol předpokládaného boje (nezapomeň na "atomovky" jako blesky za všechnu manu apod.), z toho dostaneš maximum životů potvory
- podívej se na OČ hráčských postav a vyber nějaké ÚČ potvory, které bude většinou všechny zasahovat, ale nezabije za určený počet kol všechny postavy (a nezapomeň na možnost případného léčení - lektvary, kouzla)
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)last.fm
Hraju/vedu: FATE / Příběhy Impéria, DnD5e; Další, oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch
Hrstka: Star Wars – pilot Aliance Grraugh (Stř: 3 (-1dluh), Pil: 3 (-1dluh), Osob: 2, Voj: 1); R5-K9 (motory, střelba, skok); rolz.org

Kriggy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kriggy » 19. 11. 2016, 13:21

Díky za rady :) ten způsob s odhadem určitě využiju. JInak nakonec to dopadlo dobře, s posvátnym hadem se ani nezapletli protože se jim podařilo domluvit s šamanem a na konfrontaci vůbec nedošlo (což mě překvapilo, protože pokaždý to bylo ve stylu "vlítnem tam a zabijem je")

Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě“